UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: AndrisK (85.9.211.---)
Datums: 04/10/2017 14:15

Sveiciens!

Ceru uz padomiem un ieteikumiem no pieredzes.
Ir vēlme pārcelties no dzīvokļa uz privātmāju.
Skatos uz ~125m2 dzīvojamo māju (ieskaitot garāžu vai auto nojumi)

Šobrīd redzu, ka ir 4 varianti:

1. Gatava māja lietota
2. Gatava jauna māja
3. Zeme + būvē pats/paziņas
4. Zeme + gatavs projekts (Nordics, Somu, Livas utt.)

Vai mana gradācija (no 1-4, kur 1 labākā un 4 sliktākā atzīme) sakrīt ar Jūsu domām:

$ Laiks Uzturēšāna/kvalitāte/ērtums Kopā
1. Gatava māja lietota 2. 1. 4. 7.
2. Gatava jauna māja 4. 2. 3. 9.
3. Zeme + būvē pats/paziņas 1. 4. 1. 6.
4. Zeme + gatavs projekts 3. 3. 2. 8.

Labprāt gaidīšu komentārus

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: AndrisK (85.9.211.---)
Datums: 04/10/2017 14:22

Izskatās, ka nav labi pārredzams, bet mana doma tāda:

$
1. Zeme + būvē pats/paziņas
2. Gatava māja lietota
3. Zeme + gatavs projekts
4. Gatava jauna māja

Laiks
1. Gatava māja lietota
2. Gatava jauna māja
3. Zeme + gatavs projekts
4. Zeme + būvē pats/paziņas

Uzturēšana/kvalitāte/ērtums
1. Zeme + būvē pats/paziņas
2. Zeme + gatavs projekts
3. Gatava jauna māja
4. Gatava māja lietota

Kopā: (jo mazāk punkti jo labāk)
1. Zeme + būvē pats/paziņas -> 6 punkti
2. Gatava māja lietota -> 7 punkti
2. Zeme + gatavs projekts -> 8 punkti
3. Gatava jauna māja -> 9 punkti

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: v_t (78.84.83.---)
Datums: 04/10/2017 14:24

pārāk daudz nezināmo, lai atrisinātu šo vienādojumu sistēmu.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: GG (85.254.193.---)
Datums: 04/10/2017 14:54

Jāskatās kādu summu vēlies par to maksāt. Visātrāk un mazāk čakarīgi - nopirkt gatavu lietotu. Brīžiem - tā arī būs lētāk, nekā pašam uzbūvēt tādu pašu. Tas ko nevarēsi izvēlēties - smalkas plānojuma nianses +vietu. Pirkt jaunu gatavu - relatīvi ātri, un ērti. Bet dārgi. Krietni dārgāk kā ceļot pašam, bet toties ar vismaz kaut kādu garantiju, un bez iesācēju kļūdām.
Pašam būvēt - ja nekad neesi darījis, un tiešām nav daudz draugu un iestrādes - būs ilgi, un ne pārāk kvalitatīvi. Toties - lētāk. Bet rezultāts ir pavisam neparedzams :)

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Pašdarbnieks (77.219.9.---)
Datums: 04/10/2017 16:29

Slikts variants ir nopirkt padlaiku koķeni,skaidbetoneni un sākt viņā gāzt iekšā naudu.
Jumts jāmaina, sienas jāsiltina, kaut kur jāmaina nesošā konstrukcija, grīdas sapuvušas, planojumu pa lielam neizmainisi, uttt.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 04/10/2017 17:09

Dažādo kritēriju "svars" kopējā vērtējumā katram ir individuāls un var fundamentāli mainīt šo izkārtojumu, līdz ar to - noteiktam cilvēkam varbūt šī secība arī būtu tāda, bet noteikti ne visiem. Es drīzāk vērtēšanu sāktu ar vairāku reālu objektu apskati kategorijās "gatava, jauna" un "gatava, lietota" un vērtēšanu no aptuvenā ieguldījuma, cik nepieciešams, lai dabūtu to stāvoklī, lai gribētu tur dzīvot.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Uvis12 (81.198.214.---)
Datums: 04/10/2017 17:30

ja nav pāris mājas aiz muguras, tehniskās prasmes un zināšanas, man liekas jāatmet fantāzijas ka pats/paziņas pa lēto un ļoti labi. tas no savas pieredzes.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Didzisp (84.237.141.---)
Datums: 04/10/2017 18:12

Pats var būvēt, ja ir Dieva dots talants. Tādu cilvēku nav daudz, bet ir. Pirkt jaunu un ja vēl tā celta treknajos gados, ir liels risks. Šausmīgi daudz lažu tais mājās un kad cēla uz pārdošanu, tad materiāli štruntīgi. Tad drošāk pirkt krievulaikos celtu māju. Materiāli zināmi. lažas var redzēt un vismaz baltie ķieģeļi bija ļoti izturīgi. Protams, vislabākais rezultāts būs, ja māju cels labi un kvalificēti celtnieki, bet tas ir visdārgākais variants. Tā nu šī pasaule iekārtota, labs celtnieks pa piečuku nestrādā. Es esmu par pagājušā gadsimta septiņdesmitajos gados celtu māju. Jā būs jāremontē, jāsiltina, bet vismaz nebūs riģipša-vates trekno gadu buda, kur vējš svilpo cauri.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: AndrisK (84.237.248.---)
Datums: 04/10/2017 20:15

Paldies visiem par aktivitāti.

Par šo pašu tēmu 2 jautājumi,

1) gatavie projekti, kur attīstītājs piedāvā uz tava zemes gabala būvēt pēc viņu projekta, man sanāk +-140m2 mājai cena 150,000 Eur,(piemēram Nordic Home Mint māja)
kā jūs domājat, cik būtu pašam/caur paziņām tādu pašu uzbūvēt?

2) ja zemes gabals piemēram 50,000 Eur + 150,000 Eur ielieku mājā pēc viņi projekta, tad mājas vērtība pēc pabeigšanas būtu 200,000 Eur vai lielāka?

Būtu interesanti uzzināt no Jūsu pieredzes par šiem jautājumiem.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 04/10/2017 20:33

1) Nu ap 90k varētu būt.
2) noteikti nē - drīzāk, ka mazāk, bet tas ir stiepjams jēdziens, jo rupji vērtējot, visticamāk tiks ņemts vērā alternatīvu salīdzinājums konkrētajā rajonā. Teorētiski var arī sanākt, ka īpašumam būs lielāka vērtība, piemēram ja tas 50k zemesgabals atrodas Rīgas centrā. :) Neesmu informēts par zemes gabalu cenu izmaiņām, taču ir jāsaprot, ka vienā rajonā vērtība var kāpt, citā kristies un citā palikt uz vietas. Kāda šobrīd ir tirgus dinamika? Man šķiet dinamika ir palikusi mazliet konservatīva, nav vairs tie laiki, kad kādā pļavā īpašuma vērtība kāpj pa dienām.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 04/10/2017 20:42

Piezīme par tiem 90 k bija domāts, ka tu vai paziņa reāli būvē, nevis pēc projekta diriģē apakšpasūtītājus.
Bet piekrītu vairumam, ka no sākuma ir vērts paskatīt gatavus objektus, jo ja tā nav pilnīgi svaiga māja un īpašniekiem kaut kādu iemeslu pēc ir jāpārdod, tad ticamāk, ka cena būs bišķi zemāka kā situācijā, kad ir svaigs objekts ar mērķi nopelnīt.
Es personīgi uzmanītos no agrāk uzceltajām karkasa būdām, jo tur kļūdu iespējamība ir krietni augstāka un vairāk gaiss. Neesmu arī drošs ka gribētu arī līst 70to gadu būdu epopejās. Es skatītu kaut kādus gāzbetonniekus, tur tomēr mazāk iespēju ielidod man šķiet.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Uvis12 (87.226.106.---)
Datums: 04/10/2017 22:02

ņemot vērā mūsu klimatu, es silti ieteiktu vasarnīcu normālā DKS ar ūdeņiem 35km ap Rīgu, uz kuru pilnībā pārcelties jūnijā-septembrī. pilnībā tiek izbaudīta dzīvošana savā mājā, zāles pļaušana, šašļiki u.tml. un atkrīt visas neērtības nesezonā. ziemā dzīve laukos nav nekas patīkams.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: rbm (78.84.128.---)
Datums: 04/10/2017 22:02

to AndrisK
būvēt pašam lētāk nebūs, jo būvējot līdzvērtīgu objektu ietaupījums pret rūpniecisko karkasnieku nebūs. arī "tirgus cena" par ko novērtēs nedavilks līdz tam kas iztērēts, paša būvētai mājai vienīgais pluss - savs plānojums, itkā zināšana kas ir iekšā iebūvēts (jautājums protams vai saproti kā tas ir jābūt pareizi jāiebūvē).

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: daudzjautajumi (81.198.3.---)
Datums: 04/10/2017 22:12

rbm, tad tu gribi teikt, ka ĢĢ celtnieki tos karkasus tur aiz garlaicības uz vietas klapē kopā ? :)

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: AndrisK (85.9.211.---)
Datums: 05/10/2017 12:03

Paldies par atbildēm,
bet atbildes tomēr atšķirās:

Piemēram: 150k izmaksā, ja būvē attīstītājs savu projektu

rbm saka, ka nevar konkurēt ar rūpniecisko variantu (kam es savā ziņā piekrītu)
ViInis saka, ka pa 90k var uztaisīt līdzīgu (es būtu iedomājies 150k-21%=+/- 118.5k)

Pašam būvējot 1. reizi laikam jau šanss lielāks kaut ko palaist garām, bet samaksāt vairāk un tad redzēt kļūdas laikam vēl sāpīgāk. Jo pašam būvējot, ja sanāk lētāk, tad vismaz ir rezerve +-20%, ja kaut ko sačakarē :)

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 05/10/2017 13:03

125 m2 ir maza mājele. Viens pilnvērtīgs stāvs ar divām jumta istabelēm..
150pakas par, ko tādu nav nopietni.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Ernestine (213.175.124.---)
Datums: 05/10/2017 13:47

Kāds vēl sliktums skaidbetona mājai? Tikko tādu iepirkām un taisāmies guldīt naudu remontā:) To, ka nevar uzbūvēt 2.stāvu sienu trausluma dēl, jau sapratām.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 05/10/2017 14:05

Tad kad tu būvē pats, tad daļa darba algas apmērs samazinās, savukārt darba apjoma daļa ēkas būvniecībā ir liela. Rūpniecisko karkasa ēku gadījumā darba daļa ir mazāka salīdzinājumā ar mūrētām un specprojektu ēkām. Pašam būvējot tiek it kā ietaupīta darba pozīcija. Teorētiski tā pat var būt puse no izmaksām, bet nu vai tiešām pašam būvējot vari visu izdarīt? Kaut ko jau parasti tomēr atdod speciālistiem tāpat. Rēķināt 21% PVN nav aktuāli, runa ir par darba pozīciju nu tad var optimistiski rēķināt nost tos 30-50%.
Bet gatavo projektu sadaļā es drīzāk teiktu, ka kļūdas varētu būt maz,
loti maz un ne rupjas mandomāt. Savukārt, pašam pirmo reizi taisot tās būs daudz visticamāk tomēr. Un sliktākais, ka ne jau tu rēķināsi papildus 20% klāt kļūdas novēršanai, bet visticamāk sadzīvosi ar rupjāku vai vieglāku kļūdu. Vai tad tu piemēram plēsīsi nost ārējo apšuvumu, ja izrādīsies, ka ne tā plēve ne tajā vietā iebūvēta, vai pamats nošķiebies utt.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: Niks (neīstais) (83.136.136.---)
Datums: 05/10/2017 15:11

Es piekrītu Vilnis Radio viedoklim, ka 125m2 māju var pašu spēkiem uztaisīt pa 90k, nerēķinot zemes gabala cenu. Es savu 140m2 māju ar mansardstāvu un autonojumi (nav iekļauta mājas kvadaratūrā) šķiet, ka pēc 6 gadu būvniecības, iekļaušos 70k. Turklāt arī šajā gadījumā atsevišķu darbu veikšanai, ka piemēram, jumta konstrukcija + seguma ieklāšana, grīdu betonēšana, ārsienu dekoratīvais apmetums, apkures un ūdensvada sistēma ierīkošanai, tika algoti speciālisti.
Kā jau te iepriekš minēja, ceļot pirmoreiz, no lielākām vai mazākām kļūdām nebūs iespējams izvairīties. Turklāt noteikti ir jābūt labam pāreniekam, jo celt vienam, tā ir veselības sabeigšana lielākā vai mazākā mērā.

Re: Varianti dzīvnošanai privātmājā
Autors: GG (85.254.193.---)
Datums: 05/10/2017 15:32

Uzbūvēt pa kādiem 50+k 120m2 var. Bet, konstrukcijas tomēr prasa pārbaudītus risinājumus, fiziku neviens nav atcēlis. Tāpēc, pat visu darot pašam, nekas ĻOOTI lēts nesanāks! Var šo to ietaupīt, nelikt koka logu rāmjus, likt plastmasas, nelikt dārgas durvis, likt lētākas, krāsot ar RILAK nevis Remmers utt. Un jā - gatavo paneļu taisītāji arī grib saņemt algu, šefs - braukt ar X6 un grāmatvede - ar A4. Taisīt pašam būs lētāk! Vai labāk - tur jau pašu rokas..

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **      **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  ***   ***  ***   *** 
 **        **     **  **  **  **  **** ****  **** **** 
 ******    **     **  **  **  **  ** *** **  ** *** ** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 **        **     **  **  **  **  **     **  **     ** 
 ********  ********    ***  ***   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727