UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: koks (95.68.16.---)
Datums: 01/07/2017 16:00

Paldies par to, ka pārliecinājāt, ka bez pārkaru jumts nav tā labākā ideja. :)

Turpinot par pārkarēm.

Mani īpaši neuzrunā tās vēja kastes, tāpēc interesē vienkārši risinājumi, kā pabeigt jumta pārkari. Tātad, skatoties uz pārkari no apakšas būtu jābūt redzamām tikai sijām un dēļu klājam, īespējams arī salīdzinoši šaurs vēja dēlis gar jumta apakšu. Es te pameklēju attēlus kaut kam tādam, kas man patiktu, bet līdz galam nesapratu kā tas darbojas tieši attiecībā uz jumta vēdināšanu. Te piemērs tam, kas interesētu:

[s-media-cache-ak0.pinimg.com]
[thedesignhome.com]

Kur tur paliek/cik tālu ir tā pretkondensāta plēve (valcprofila jumts)? Un pa kurieni tur iekša tiek gaiss (pie pašas sienas, vai pašā jumta malā)?
Un negribētos, lai no apakšas ir redzamas tās vēdināšanas spraugas 50 mm latas, kas ir starp plēvi/siju un jumta latām.

Varbūt kādam ir kāda skice/rasējums, kur kaut kas līdzīgs ir atrisināts.
Kādas citas idejas!?

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 02/07/2017 11:09

1. Plēves atklātās pažobelēs un arī vēja kastēs nav nepieciešamas, lieka naudas izmešana.

2. Konstrukciju no apakšas var kaut ar zelta foliju apšūt, ja nepatīk skatīties uz konstrukciju.

Pamoci Pinterest uz eaves, gan jau kaudzīte rasējumu atradīsies.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: PikkO (81.198.107.---)
Datums: 03/07/2017 10:58

dodies pie arhitekta vai būvinženiera ... tad arī tiksi pie detaļām konkrētai situācijai ... forumā nesanāks uzprojektēt

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: Pašdarbnieks (77.219.14.---)
Datums: 03/07/2017 11:17

Tāpat kā autiņš tāpat arī bleķa jumts būs ar rasu no abām pusēm rudeņos un pavasaros. Plēvi ir jāizvada ārpus ēkas bleķa jumtam, nevis jānobeidz vējkastēs, virs sienas utt..
Vējmalās var piekrist, ka plēvi nevajag, bet pie lielām pārkarēm ieliek paša jumiķa drošībai.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: koks (95.68.16.---)
Datums: 03/07/2017 11:26

To: jtdesign

Paldies, par ideju un pareizo atslēgas vārdu meklēšanai.

Ja godīgi, man nesanāca atrast tieši to, ko meklēju.
Tuvākais, ko atradu ir [s-media-cache-ak0.pinimg.com] , bet, kur tā plēve paliek, man joprojām nav skaidrs.

Es te sketchup ātri uzrāvu, to, kas varētu būt daudz maz līdzīgs tam, ko es vēlos:
[ibb.co]

Vai tā plēve tur tā pāris centimetrus aiz sienas apdares var arī palikt? Vai viņu kaut kā vēl arī nostiprināt?

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: specs (80.89.76.---)
Datums: 03/07/2017 11:45

Plēvi ielaiž ūdens notekā, ir vai nav kastes. Man domāt, ka pa to plēvi tāpat ūdeņi negāžas, tā kā, ja neliek ūdens noteku, tad plēvi var nogriezt uz pēdējā dēļu klāja dēļa.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: Pašdarbnieks (77.219.14.---)
Datums: 03/07/2017 13:12

Vienkārši ievīstīt renē īsti labi nebūs. Saule un vējš nokops ātri. Tās driskas aizbkoķēs dzegas ventilāciju..utt
Bleķa jumtu ražotāji iesaka kondensāta lāseni dzegā pie kuras plēvi pielīmē. Tas atkal sadārdzina pasākumu. Es pats daru nedaudz savādāk.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: specs (80.89.76.---)
Datums: 03/07/2017 15:04

Nu bet, protams, ka no saules to aizsargā bleķis. Vai to sauc par lāseni vai kā savādāk - nezinu, jo neesmu jumiķis.

Kā tas ir - darīt savādāk - to jau neteiks :)

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: jakobsons.ivars (94.186.74.---)
Datums: 04/07/2017 06:26

trends ir pabeigt antikondensāta plēvi kādi 5 cm pirms teknes, kondensāts notek vēja kastē ( labi, ja kastes apšuvums ar šķirbām). Rekomendējams plēvi nebeigt tuvāk mājas ārsienai par 25 cm.
Ja plēvi ielaiž notekā un piesedz ar lāsekni, tad tiek apgrūtināta gaisa kustība vēdināšanas spraugā starp jumta segumu un plēvi.
Tam mezglam ar redzamajiem apšuvuma dēlīšiem varu ieteikt divus risinājumus:
1. klasiskā kondensāta plēve - starp to un dēlīšiem ir vēdināšanas sprauga ( neguldīt uz dēlīšiem) , tad redzamā spāru daļa ir veidota kā piestiķējami spāru gali, zemāki pār spāri,
2. spāres ir vienlaidu, kā atdalošais kondensāta novadīšanas slānis tiek izmantos kapara/ titāncinka jumtu apakšklājs ar mikro vēdināsanu.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: specs (193.178.151.---)
Datums: 04/07/2017 08:55

Es pat nezinu, kā lai pieklājīgi izsakatās par šo "trendu". Pilināt ūdeni uz vēja kastas dēļiem no iekšpuses... Tāpēc jau jaunbūvēm pēc dažiem gadiem visi dēļi līki un pat raujas nost no skrūvēm. Nevarēju saprast, kapēc tā notiek, tagad skaidrs - "trends". Toties plēve izventilēta uz nebēdu... Āaa un vēl vajag vēja kastei sanmezgla ventilācijas restes pieskrūvēt no apakšas, lai labāk ventilējas :)

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 04/07/2017 09:00

Jūs jaucat dzegas noseglīsti ar kondensāta lāseni. Spāru galos jumta plaknē( zem plēves) izveido gropes un tajās iestrādā latojuma rindu, pie kura pienaglo kondensāta lāseni. Tad velk jumtam pāri plēvi un plēves apkakšu pielīmē uz lāseņa. Kondensāts netek renē, bet līdz ar pieres dēli piļu veidā nokrīt lejā. Netiek pūdēta pažobele utt.. Šitas paņēmiens ja nemaldos nāk no jumta segumu ražotājiem.
Dzegas noseglīstei ir tikai dekoratīvs raksturs, lai no lejas nav redzama ventilācijas šķirba.

Lai veicas.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: pašdarbnieks (195.13.247.---)
Datums: 04/07/2017 09:23

Plēves nogriešana "vējkastē", manuprāt, nāk no tiem laikiem, kad bija trends baltie pvc apdares dēļīši utml mē.li.., piemēram, Krievijā viņiem joprojām ir trends pvc vai vieglmetāla imitācijas likt vējkastēs.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: J (81.198.172.---)
Datums: 04/07/2017 10:50

Tas trends ir pareizs visu pārējo jumta segumu gadījumā, bleķim jau tā specifika, ka kondensāta daudz.
Pareizāk laikam būtu teikt tā - vēja/difūzijas plēvi laiž kastē, kondensāta plēvi izvada ārpusē.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 04/07/2017 11:41

Tam pašam Ruukki, arī Paroc pilns internets ar rasējumiem, tiešām neder (šobrīd neesmu pētījis)?

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: jakobsons.ivars (77.219.15.---)
Datums: 04/07/2017 21:01

trends ir fiksēts somu jumiķu asociācijas izdotajās rekomendācijās jumtu montāžai. bet bāleliņi jau zin labāk
p.s. minēto materiālu var apskatīt kā saiti paroc lapā.
pašdarbnieka variants ir atzīstams par ok. ir viena iebilde un tas principā attiecas uz visem risnājumiem , kad kondensāta plēve tiek ievadīta teknē- pie sniega un ledus piepildītas teknes veidosies apledojums uz kondensāta plēves un aizaugs ar ledu vēdināšanas atstarpe starp jumta skārdu un plēvi.
īpaši specam- no pāres pilēm dēļi nekur neraujas. varbūr jāpārprofilējas.

Re: Jumta pārkare bez vēja kastes
Autors: jakobsons.ivars (77.219.15.---)
Datums: 04/07/2017 21:12

ok, līdz galam nebiju vizualizējis pašdarbnieka varianu- kondensāta plēve ar lāsekni paliek aiz teknes.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   **     **  **    **  ********  ******** 
 **    **   **   **   ***   **  **        **       
 **          ** **    ****  **  **        **       
 **           ***     ** ** **  ******    ******   
 **          ** **    **  ****  **        **       
 **    **   **   **   **   ***  **        **       
  ******   **     **  **    **  ********  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727