UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Mīkstais jumta segums
Autors: eduards30 (85.10.211.---)
Datums: 04/01/2017 14:32

Būvēju māju. Šogad klāšu bitumena dakstiņus. Interesē Jūsu pieredze ar bitumena dakstiņiem.
Skatos technonicol. Patīk cena, bet neatrodu par ilgmūžību
IKO arī interesē. Visi runā ka ir labs, bet vai tā ir ?
Varbūt ir vēl varianti ?
Dalieties pieredzē cena + kvalitāte

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 04/01/2017 16:51

Nav tur ilgmūžības. Pabraukā apkārt un paskaties cik jumti nav ar sūnu apauguši, kas grauj šo materiālu.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 04/01/2017 20:51

Manai mājai bija, nu patiesībā ir vēl tagad, nezināma ražotāj bitumena dakstiņi. Nepilnu 10 gadu laikā sāka tecēt ~10 vietās uz ~200m2 plaknes. Nekādi vizuāli bojājumi netika konstatēti. Sākumā mēģināju ar speciālajām bitumena mastikām smērēt ciet tās šuvju vietas rajonos, kuros tika konstatēta tecēšana. Bezjēdzīgi. 2-3 gadu laikā tā mastika izkalst. Nospļāvos un uzliku pa virsu dakstiņiem Ruukki. Bēdu nezinu.
Neesmu jumiķis, bet manuprāt pēc pareizas tehnoloģijas vispirms uz OSB ir jāuzklāj apakšklājs un tikai pēc tam var likt pašus bitumena dakstiņus. Jā, tas ir dārgi, bet garantija būs uz ilgāku laiku. Protams pret sūnu tas nepalīdzēs.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: eduards30 (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 10:28

Man no pamatu liešanas palika pāri 200 m2 osb plāksnes. Jumts ir diezgan sarežģītas konstrukcijas. Tāpēc izvēle krīt uz bitumena dakstiņiem. Varbūt kādam arī pozitīva pieredze ? Līdz galējam lēmumam vēl 4-5 mēneši. Tā ka interesē pēc iespējas vairāk viedokļi

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Entuziasts (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 10:47

Sensenos laikos man ļoti simpatizēja bituma dakstiņu jumti, par kuriem priekšstats lielākoties veidojās no bildēm internetā. Simpatizēja tik tālu, ka pat pašam tādu gribējās. Bet tad es paskatījos, kā viņi reāli izskatās dzīvē Latvijas apstākļos. Praktiski visi, vismaz ziemeļu pusē, apsūno un apaug ar citu zaļo masu. Tur pat nav vajadzīgi koki tuvumā, arī klajā laukā viņi apaug. Ja mājas tuvumā ir lieli koki, tad šādu variantu vajadzētu atmest jau saknē.
Diez vai gribēsies vismaz divas reizes gadā kāpt uz jumta un birstēt nost sūnu un smidzināt ar ķīmiju. Turklāt, birstējot sūnas tiek nobirstēts arī smalko akmentiņu aizsargslānis.
Vara stieņu efektivitāte, kurus uzstāda korē, lai novērstu apsūnošanos praksē nav redzēti, līdz ar to par šo stieņu/plākšņu efektivitāti grūti spriest.
_________________________________
[https://buvejamkopa.wordpress.com/]

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: aakk (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 10:48

Nu man ir tie paši tehnonicol, jau 9 gadus. Nav ne vainas.ziemeļu pusē protams ir sūna, grūti spriest cik tas kaitē.

Interesanti kā iepriekš komentārā cilvēks konstatēja ka tek 10 vietās? Ja arī tek, tad cauri tikušais ūdens notek pa kondensāta plēvi līdz jumta ārmalai.

Patika ideja par rukki likšanu pa virsu vecajam bituma šindelim. Atkrīt milzu demontāžas uj atkritumu izvešanas darbs. Bet vai tas nesapūdē zem bleķa palikušo pīrāgu vēl vairāk?

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: v_t (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 11:20

sievastēvs lauku mājai nomainīja apmēram desmit gadu kalpojušo bituma dakstiņu jumtu uz bleķi.
dabūja mainīt arī dažas mirkušās jumta konstrukcijas.
stāsts tāds pats - vispirms sūna, tad tecēšana.
ņemot vēl vērā, ka māja lielu koku ieskauta, tāda seguma klāšana bija pilnīgi aplams lēmums.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 12:10

OSB pārdod un liec normālu jumtu. Šindelis ir slikts materiāls, kurš bija populārs it kā dēļ sava lētuma, tikai, ja nesaskaita visa jumta pīrāga izmaksas...

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 12:42

Mežparkā viens censonis ir salicis kapara jumta kores daļā. Pagaidām vienīgais, ko esmu redzējis praksē.

Un vēl jau arī no ugunsdrošības viedokļa nav nekas labs. Piķa gabals uz jumta. Ja tiek mitrums starps OSB un šindeli, tad es pat nezinu kā var noteikt bojājuma vietu.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Jampadracis (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 16:47

Skaisti izskatās tikko pabeigtie jumti ar šindeli, man patīk :)

Kautkur dzirdēju tantes runājam, ka mums te pārdod lētos Po**... mēs**s. Piemēram, Vācijā tāda paša nosaukuma šindelis ir pavisam cits materiāls. Tā, ka grūti noteikt vai materiāla īpatnība vai ražotāja vaina. Nu, tapēc atteicos no šīs izvēles, jo no Vācijas jau nevedīšu...

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Gerogs999 (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 17:38

Kas tas par jumtu no kura sūnas jākasa? Jumtam jābūt tādam kuru uzliec un aizmirsti, vismaz savas dzīves laikā.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: eduards30 (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 18:47

Gerogs999 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kas tas par jumtu no kura sūnas jākasa? Jumtam
> jābūt tādam kuru uzliec un aizmirsti, vismaz
> savas dzīves laikā.

Tieši tāpēc uzsāku šo diskusiju

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: jakobsons.ivars (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 19:57

sausais atlikums:
1. mežaparkā arī dažiem džekiem uz reincinka aug pa mazai sūniņai,
2. ISOLA ir labs, elastīgs un noturīgs, tik LV viņu var dabūt laikam caur vienu kompāniju Liepājā , kura ņem no LT izplatītāja,
3. tāda jau filazofija- 2x mājas mūžā ( 50 gadi ) uzsit šindeli ( vienu otram pa virsu ) - tad nojauc ( ne šindeli, bet māju )
4. atmetot skumjo humoru ( pašam tāds prieks bij ) - skārds pa virsu labos situāciju, varianti ir vairāki:
4.1-jauns latojums + skārds,
4.2- pats izmēģināju un jau 2 gadi ir pierādījuši, ka ir ok- uz vecā bituma šindeļa liek difūzijas plēvi ar uzlīmētu mikro vēdināšanas sietu ( dorken delta trela vai cits materiāls, kas paredzēts zem vara vai reincinka) - pa virsu valcprofils.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: DzinPo (85.10.211.---)
Datums: 05/01/2017 22:38

Man šķiet, ka tie "šindeļa" jumti ir kā dekoratīvais elements. Varbūt vajag likt osb, tad kautkādu kausējamo ruberoīdu, kas būtu kā jumta segums un tad to šindeli..Un to šindeli vajag tādu, kas ir armēts ar stiklašķiedru..

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Georgs999 (85.10.211.---)
Datums: 06/01/2017 09:09

Valcprofils smuki izskatās un krietni pārdomātāks risinājums par bitumena šindeli.
Bet kā man viens mājas īpašnieks teica, tad kas tas par jumta segumu zem kura vēl plēve jāliek :)

Vecām mājām esmu redzējis, ka plēve nav, bet ir ventelējamie bēniņi, kur viss izvējojas. Un nav nekas sapuvs pa 100 gadiem.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: J (85.10.211.---)
Datums: 06/01/2017 14:58

Man pirtij jau vairāk kā desmit gadi IKO šindelis - nekādu problēmu ne ar tecēšanu, ne ar sūnām nav. Ja ievēro klāšanas tehnoloģiju, tad visu garantijas laiku - 50 gadu viņam ir jākalpo!

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 06/01/2017 15:43

Ir redzēti zaļi brūni apauguši briesmu stāsti, tai pat laikā netālu kaimiņam ar jau gadus desmit, ja ne vairāk stāv smuks šindelis, bez kādām sūnām un bojājumiem.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: eduards30 (85.10.211.---)
Datums: 08/01/2017 19:50

Metāls kalpos ilgāk pareizi sapratu ?

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Rx (85.10.211.---)
Datums: 08/01/2017 20:43

Jautājums tiem, kuriem neapmierina Bituma Šindeļa jumts: Jums apakšklājs tika likts? Man kaimiņos lika arī jumtu no Bituma šindeļa uz OSB. Nelika apakšklāju. Māja liela, nosacīti sarežģītas konstrukcijas....bet tā taču lētāk!...???? Sūna. Jā. Dizains mainās. Bet vai jumts no tās būs caurs, ja būs likts arī apakšklājs? Lietotas pareiza garuma un konstrukcijas naglas ( garākas par OSB plus izolācijas biezumu, jo galiņam, vismaz 3mm jāizlien ārā!). Un jumts arī no bleķa maina savu krāsu, ja koka zari pāri. Bioloģiskie sveķi dara savu. Mitrums savu. Tāpat būs izmaiņas krāsojumā.

Re: Mīkstais jumta segums
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 08/01/2017 21:48

Kā jau minēju iepriekš, tad apakšklājs man nebija likts. Apakšklājs bija tika pa perimetru.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   ********   ********   **         ******** 
 **     **  **     **  **     **  **    **   **       
 **     **  **     **  **     **  **    **   **       
 **     **  ********   ********   **    **   ******   
 **     **  **         **     **  *********  **       
 **     **  **         **     **        **   **       
 ********   **         ********         **   ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727