UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 7 no 11
Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 14:56

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> binary Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Starp citu, kas par hobiju?
>
> Praktiskā astronomija, man vajag savu
> observatoriju uzbliezt.

Starp citu, vai tad šādam hobijam nav vēlams, lai naktī būtu pēc iespējas mazāk mākslīgā apgaismojuma?
Blakus Rīgai būs gan pašas Rīgas gaismas, gan iespējams vietējais ielu apgaismojums, gan pie katras sienas esošo kaimiņu teritoriju lokālie apgaismojumi, varbūt arī kaut kādas gaismas no šosejas.



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/12/2016 14:57, labojis binary.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 15:33

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Ko ar to gribu teikt? To, ka Jampadracis un
> KristapsD visu pareizi pateica, turklāt tas
> strādā ne tikai 20, bet arī 28 gados. Cita
> lieta - ja fiška nerubī, tad ir kā ir…

Ko nozīmē nerubīt fišku? Es domāju, ka rubīju ļoti daudz fišku, bet nu jā, ar kuru katru es jau arī neielaižos, nav viss tik vienkārši. Un no otras puses es meitenes diezgan labi saprotu, jo ja reiz man nav hatas, tad es neesmu diez ko perspektīvs, a kur viņa audzinās mūsu nākotnes bērnu utt.. Tā kā meitenes it kā nevajadzētu vainot šādu kritēriju izvirzīšanā, vainot var tikai sevi pašu. Ōm. 8)

> Kas tieši tur ir apšaubāms?

Es neuzticos bankām, viņas grib mani kontrolēt, apkāst, izmantot. Tāda ir mana dzīves pozīcija. )


binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Starp citu, vai tad šādam hobijam nav vēlams,
> lai naktī būtu pēc iespējas mazāk mākslīgā
> apgaismojuma?
> Blakus Rīgai būs gan pašas Rīgas gaismas, gan
> iespējams vietējais ielu apgaismojums, gan pie
> katras sienas esošo kaimiņu teritoriju lokālie
> apgaismojumi, varbūt arī kaut kādas gaismas no
> šosejas.

Jā, te nu tev ir pilnīga taisnība, bet diemžēl es nevaru nošaut 2 zaķus ar vienu šāvienu, tas ir tāds puskompromiss. Kad es celtu māju, tad noteikti meklētu zemi ciematiņa perimetrā, lai mazinātu laternu un kaimiņu gaismas un vēl augstas tūjas apkārt žogam. Principā ir narrow band filtri, ar kuriem var diezgan veiksmīgi izfiltrēt parazītisko ielu apgaismojuma un Rīgas gaismas piesārņojuma dzelteno gaismu. Tas, protams, nav tas pats, kas dziļā Latgalē fočēt, bet neko nepadarīsi, vajag meklēt zelta vidusceļu.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 15:51

Phoenix, ja cilvēks rubī fišku, tad viņš saprot, ka perspektīva ir "3. Attīstība, virzība nākotnē, tālākā nākotne (notikumam, darbībai, procesam)" un tai nav ne mazākā sakara ar to, ir tev NĪ vai nav - jo perspektīva attiecas uz spēju nodrošināt nākotni, nevis pagātnes sasniegumiem.

Problēmas IMHO drīzāk varētu radīt dzīvošana pie vecākiem vai vecvecākiem, bet tas liecina nevis par (ne)spēju finansiāli nodrošināt sevi un ģimeni, bet par (ne)spēju būt patstāvīgam - un tam nav nekāda sakara ar materiālo stāvokli. Te nu gan jāpiekrīt - 28 gadus vecu bērnu laikam reti kurai gribas.

Par 2 zaķiem ar 1 šāvienu - tak paņem zemi lauku apgabalā. Neviens tev tur neliks audzēt tevis pieminētos rudzus, ja vien (pēc šā brīža likumdošanas) tavā īpašumā nebūs >10ha (labojiet, ja kļūdos). Turklāt ļoti iespējams, ka tāds zemes gabals izmaksās 3x vai 5x lētāk nekā kaut kāds ciemata variants - gan pirkšanas brīdī, gan NĪN izteiksmē.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 16:25

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Problēmas IMHO drīzāk varētu radīt
> dzīvošana pie vecākiem vai vecvecākiem, bet
> tas liecina nevis par (ne)spēju finansiāli
> nodrošināt sevi un ģimeni, bet par (ne)spēju
> būt patstāvīgam - un tam nav nekāda sakara ar
> materiālo stāvokli. Te nu gan jāpiekrīt - 28
> gadus vecu bērnu laikam reti kurai gribas.

It kā jā un nē. Galu galā ja es iemīlētos, tad arī būtu pamatojums aiziet dzīvot kopā ar meiteni, bet pagaidām šis pamatojums nav tik izteikts.
Pie tam kā ir ar tiem, ko es apkārt redzu.. vienam draugam vecāki zemi uzdāvina, citam dzīvokli, trešam mantojumā no vecmammas paliek. Nav daudz tādu, kas manā vecumā vieni paši spēj sev uzreiz māju uzcelt vai arī dzīvokli nopirkt, tas nenāk tik viegli un uzreiz..
Īrēšana ir sevis dzīšana bezcerībā, tāpēc ka tu gadiem vienkārši pakās naudu, nevis uzkrāj vai ieguldi savā īpašumā, tas ir pilnīgākās bezizejas variants. Tā kā es tā nesauktu par 28 gadīgu bērnu vai nespējīgu pašam būt pastāvīgam. Piem., 2 nedēļu ceļojumos es ļoti komfortabli jūtos un pats sevi pilnībā nodrošinu un visu izplānoju un tieku galā ar neskaitāmām problēmām. Tas, ka dzīvo ar vecvecāku, nenozīmē uzreiz, ka nav patstāvīgs.. Ok, šī varbūt kā taisnošanās izklausās, bet nu tas tā, tīri diskusijas līmenī. =)



> Par 2 zaķiem ar 1 šāvienu - tak paņem zemi
> lauku apgabalā. Neviens tev tur neliks audzēt
> tevis pieminētos rudzus, ja vien (pēc šā
> brīža likumdošanas) tavā īpašumā nebūs
> >10ha (labojiet, ja kļūdos). Turklāt ļoti
> iespējams, ka tāds zemes gabals izmaksās 3x vai
> 5x lētāk nekā kaut kāds ciemata variants - gan
> pirkšanas brīdī, gan NĪN izteiksmē.

Jā, un cik bieži es pēc tam braukšu uz tiem pāķiem? Uin kas man visu aparatūru observatorijā vaktēs? Nav īpaši labs variants diemžēl.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 22:53

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> It kā jā un nē. Galu galā ja es iemīlētos,
> tad arī būtu pamatojums aiziet dzīvot kopā ar
> meiteni, bet pagaidām šis pamatojums nav tik
> izteikts.

Katram savs. Vairumam cilvēku Latvijā(!) patstāvīgas dzīves uzsākšanas galvenais un vienīgais pamatojums ir kļūt pieaugušam un patstāvīgam, nevis uzsākt kopdzīvi.


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Piem., 2 nedēļu
> ceļojumos es ļoti komfortabli jūtos un pats
> sevi pilnībā nodrošinu un visu izplānoju un
> tieku galā ar neskaitāmām problēmām.

Savākšanās uz 2 nedēļām nebūt nav tas pats, kas gadu no gada paļauties uz saviem spēkiem tādos jautājumos kā ēst gatavošana, veļas mazgāšana, trauku mazgāšana, mājokļa uzkopšana utt. Vēl jo vairāk, ja tās 2 nedēļas ir ceļojums, kurš pats par sevi ir izklaide un kura laikā lielāko daļu uzskaitīto darbu paveic citi. Nu nevar ceļojumu salīdzināt ar ikdienas rutīnu, ja vien ceļojumi nenotiek vismaz 1-2 reizes mēnesī (jā, ir arī tādi cilvēki; ir man kāds kolēģis, kurš ceļo krietni biežāk kā 1-2 reizes mēnesī - darba pienākumi tādi, zinies).


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jā, un cik bieži es pēc tam braukšu uz tiem
> pāķiem? Uin kas man visu aparatūru
> observatorijā vaktēs? Nav īpaši labs variants
> diemžēl.

Es uz saviem "pāķiem" braucu 5x nedēļā - katru darba dienu. Brīvdienas pavadu savos "pāķos". Pareizgāk gan būtu teikt - es no saviem "pāķiem" 5x nedēļā braucu uz darbu Rīgā. Faktiski sanāk izbraukt cauri visai Rīgai, lai tiktu līdz darbam. Ja strādātu Pārdaugavā, nevis Sarkandaugavā, tad ceļš uz darbu prasītu 20-30 minūtes. Tagad uz darbu sanāk braukt 40-45 minūtes.

Visnotaļ tuvu maniem "pāķiem" atrodas arī Baldones observatorija - domājams, tas liecina, ka šie "pāķi" (rajons kopumā) būtu gana piemērota vieta arī privātas observatorijas attīstīšanai, ja mani tas kaut nedaudz interesētu.

Ja apsver domu ņemt zemi kaut kādā ciematā, tad visticamāk apkārt ciematam ir arī mazāk apdzīvotas teritorijas. Faktiski ciemats tādi paši pāķi vien ir, tikai ar to starpību, ka ciematā zeme krietni dārgāka, kaimiņi ir rokas stiepiena attālumā un potenciāli ir kaut kāda kopīga infrastruktūra (elektrība, kanalizācija, ūdens). Jāpiebilst, ka kopīga infrastruktūra ne vienmēr atvieglo dzīvi…

Riski pret zagšanu "pāķos" faktiski identiski riskiem jebkurā Rīgas mikrorajonā (atkal varu pieminēt savus kolēģus - šiem gan dzīvokļi, gan mājas Rīgā bijušas apzagtas). Es pat teiktu - iespējams, "pāķos" tie riski ir pat mazāki. Lai nu kā, ne īpašuma apdrošināšanu, nedz arī apsardzi neviens nav aizliedzis.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 25/12/2016 11:42

Baldones - Vecumnieku virziens ir glīta vieta dzīvei - piekrītu Binary.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 25/12/2016 18:37

Kā vienā multenē teica -"pāķu elles nostūris" :)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 27/12/2016 06:35

Vilnis_Radio Wrote:
-------------------------------------------------------
> Baldones - Vecumnieku virziens ir glīta vieta
> dzīvei - piekrītu Binary.

Mazliet nepatīk tuvumā esošais "radioaktīvais kalns" un fakts, ka drīzumā Baldoni no Rīgas atdalīs Rail Baltica. Bet nu domājams, ka neskaitāmus "mazliet nepatīk" var jebkurā vietā atrast.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: M.P. (85.10.211.---)
Datums: 27/12/2016 09:51

"Radioaktivais kalns" ir viens no visdrošākajiem objektiem valstī. Vienīgais paliek psiholoģiskais faktors.
Sliktākais kas šajā apvidū pašlaik ir smirdīgā zivju pārstrādes ražotne Pulkarnē, kuras smaku es jūtu reizi divos mēnešos 5km attālumā. Bet to drīz vai nu aizklapēs ciet vai liks sakārtot viņiem to saimniecību, jo troksnis ir baigi liels uzcelts.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Orviks (46.109.98.---)
Datums: 10/09/2017 17:33

Nu ok, a šī nevar būt opcija?
[www.incredit.lv]

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: janis0013 (217.199.113.---)
Datums: 02/10/2017 09:20

Iesaku interesēties pie ražotājiem. Zinu ļoti labu kompāniju - SIA Modalane, viņi ražo koka karkasa mājas. Vari aiziet uz Atsauksmem.lv, Modalane tur arī parādās. Viņi dos gan detalizētu tāmi par mājas būvniecību gan palīdzēs ar bankas/kredīta lietām. Esmu dzirdējis tikai labu par šo kompāniju!

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (87.226.55.---)
Datums: 11/10/2017 01:09

Ō, es jau biju domājis, ka tēma sen arhīvu sadaļās, bet izrādās, ka kāds vēl ik pa laikam ieliek kādu reklāmu. =)
Patiesību sakot diezgan ražīgs gads sanācis, principā uz pavasari varētu būt gana daudz naudas, lai iztiktu gandrīz bez kredīta, ceļot nelielu karkasa māju, bet..
es joprojām nevaru izšķirties par to, kā būt. Īstenībā nonācu līdz secinājumam, ka māja būs papildus smagums dzīvē, biju pat izšķīries, ka ņemšu dzīvokli jaunceltnē, bet tagad cenas pēkšņi uzkāpušas un laikam tikai kāps strauji uz augšu un mani plāni pavasarī pirkt dzīvokli sarūk, pie tam skatos, ka zemei cena baigi nav uzkāpusi, tā kā pat atkal parādās lieki argumenti mājai. :D
Eh, grūti, kad nav ļoti daudz naudas, lai vispār ne par ko nedomātu un kad principi neņemt kredītus. =)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (87.226.55.---)
Datums: 11/10/2017 01:36

Un jā, vēl tie lielie nākamā gada NĪ nodokļi, kas baigi iesitīs pa Pierīgas māju un jaunceltņu īpašnieku maciņiem bez maz vai nosliec uz veco skudrupūzni, no kura man slikta dūša metas. Tagad vēl tā kreditēšanas kārtējā forsēšana, tāds sviests.. reāli rukājošam cilvēkam , kam būtu jāvar pusmūžā nopirkt sev vismaz dzīvokli bez kredīta nākas apsvērt domas par kredītu tikai tāpēc, ka tirgus cena ir mākslīgi uzskrūvēta kredītu izsniegšanas dēļ, jo ir daudz tādu, kas gatavi līdz pensijai būt kredītu jūgā. Eh, srakstīju te atkal kaut ko emocijās. =)

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: v_t (78.84.83.---)
Datums: 11/10/2017 10:27

emociju teorētiskais pamatojums

No 3. protokola:

Nabadzība piekaļ tautas grūtajam darbam stiprāk nekā verdzība un dzimtbūšana: no pēdējām vēl kaut kā varēja atsvabināties, varēja ar tām rēķināties, bet trūkumam nekad neizbēgsi. Mēs uzņēmām Satversmē tādas tiesības, kas ļaužu masām ir fiktīvas, bet ne īstas tiesības. Visas tā saucamās „tautas tiesības” var pastāvēt tikai idejā, dzīvē tās nav izvedamas.

Ko līdz smagā darba saliektajam sava likteņa nospiestajam strādniekam, ka runātāji dabūjuši tiesības pļāpāt, žurnālisti – rakstīt līdz ar nopietnībām visādus niekus, ja proletāriātam nav no satversmes cita labuma, kā tās nožēlojamās druskas, kuŗas mēs viņiem atmetam no sava galda par to, ka viņš nobalso par mūsu priekšrakstiem un mūsu izbīdītajiem aģentiem?

jā, un nelikumīgopēc būtības nīn mēs maksājam tāpēc, ka nemākam par sevi pastāvēt. paņemt pie pakaļas tos, kas mierīgi var nolaupīt miljardu, lai iegrūstu čomu bankās u.t.t u.t.t.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: daudzjautajumi (81.198.3.---)
Datums: 11/10/2017 11:21

bet vispār kads ir pētījis tās nin izmaiņas? tās skars tikai ēkas vai plikus zemes gabalus arī ?

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 11/10/2017 11:28

pusmūžu varētu atdot, lai v_t varētu izbaudīt īstu dzimtbūšanu un ticami salīdzināt ar nekustamā īpašuma nodokli.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: v_t (78.84.83.---)
Datums: 11/10/2017 12:04

nāk prātā teiciens: nosauc cilvēku 100 reižu par cūku un 101. reizē tas sāks rukšķēt. es te domāju nīņ. šī nelikumība jau tiek uztverta kā norma, pašsaprotama lieta, kaut gan ieviesta burtiski tikai nupat, pēc tam kad goldmanis izgrāba miljardu soc uzkrājumu. tad uzreiz bija jāaizņemas pie starptautiskajiem augļotājiem, jāmaksā procenti, kuru segšanai tagad katru gadu nāk klāt jauni nodokļi.

ja ņemam vērā, ka dzimtbūšanas laikos nebija vesela lēruma tehnoloģiju, kas atvieglo darbu, dažādu ērtību, iespēju pārvietoties, izklaidēties u.t.t., tad protams, ka laiki nebija no vieglākajiem. bet atbrīvotiem, tiem radās iespēja no muižkungiem nopirkt zemi un dzīvot brīva cilvēka dzīvi. vai arre ir pārliecība, ka spēs līdz mūža beigām maksāt nīn par savu īpašumu un cik liels tas nīn būs. vai samaksājams.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 11/10/2017 12:25

Privatizatori, vispār zagļi ne?
v_t ja tev 50+, tad viss kārtībā, savādāk nevar to lietu redzēt.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Vilnis_Radio (185.65.163.---)
Datums: 11/10/2017 12:41

Piedod v-t, bet es nesapratu ko tu vēlies pateikt? Zemei vērtība mainās un urbānās un cilvēku pieprasītās vietās tā augs un attiecīgi arī nin pieaugs. Tu vēlies lai kāds izrēķina cik tā būs pēc 40 gadiem? Varbūt Rīgā centrs izmirs kā Detroitā un vērtība dramatiski kritīs un pilsēta bankrotēs, bet varbūt tā kļūs par Manhetenu. Ko tu gribi lai garantē Satversme šajā kontekstā? Lai atceļ nin? Es nesaprotu diždomu nu nepavisam.
Tiec ar sevi skaidrībā.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: v_t (78.84.83.---)
Datums: 11/10/2017 17:58

pie šādas politikas par detroitu kļūs visa latvija.
menheitena? - nesmīdiniet.
pirms gadsimta zināmais odiozais personāžs solīja, ka latvija kļūs par otru šveici, tāpēc nafig visas rūpnīcas un kolchozus. rezultāts uz sejas - mīnuss 1/3 populācijas un turpina izmirt.
[www.tvnet.lv]

ja atceramies, tad nīn pirms gadiem 8 nemaz nebija. nīn tiešā veidā pārkāpj satversmi:
96. Ikvienam ir tiesības uz privātās dzīves, mājokļa un korespondences neaizskaramību.
105. Ikvienam ir tiesības uz īpašumu. Īpašumu nedrīkst izmantot pretēji sabiedrības interesēm. Īpašuma tiesības var ierobežot vienīgi saskaņā ar likumu. Īpašuma piespiedu atsavināšana sabiedrības vajadzībām pieļaujama tikai izņēmuma gadījumos uz atsevišķa likuma pamata pret taisnīgu atlīdzību.

pamēģini nesamaksā nīn, paskaties kas būs ar satversmē garantētajām tiesībām. principā nīn ir apdraudējums tiesībām uz dzīvi kā tādu, jo mūsu klimatā bez pajumtes dzīvot ir diezgan "čau".
un ne jau klimatā vien ir jautājums. igauņi un leiši, čehi arī nedzīvo āfrikā.

kāds tūlīt nāks teiks, ko tad tu tik gudri runā un neej cīnīties?
ko viens var izdarīt situācijā, kad 99,9% ir laimīgi maksāt nodevas par SAVU īpašumu un uzskata, ka tas ir pat pareizi?

Pašreizējā: 7 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **    **  **        **     **  **        
 **     **   **  **   **        **     **  **    **  
 **           ****    **        **     **  **    **  
 ********      **     **        **     **  **    **  
 **     **     **     **         **   **   ********* 
 **     **     **     **          ** **          **  
  *******      **     ********     ***           **  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727