UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 11
Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 11:14

specs, gribi, atklāšu viltību? Nokārto to apdrošināšanu. Maksā minimālo summu - 25 mēnesī, teiksim. Un tā visus 5 gadus. Samaksāsi 25*12*5 = 1500 to 5 gadu laikā, uz IIN rēķina atgūsi kaut kādus 345 - summas nav ne mazas, ne lielas ("liels" vai "mazs" te atkarīgs no ienākumu līmeņa). Neliela nianse - pēdējā gadā tā uz gada beigām samaksā tādu palielāku vienreizēju maksājumu - piemēram, kādus 5k (pieņemot, ka ienākumi to atļauj), no tā saņemot atpakaļ IIN 1150.

Rezultātā lielu summu (t.i., >75% savu maksājumu) būsi iesaldējis tikai uz īsu laika sprīdi (rupji rēķinot, uz pusgadu-gadu) un tā tev reāli ienesīs krienti virs "23% gadā" visā tajā iesaldētajā periodā.

Pat ja visu laiku iemaksā konstantu summu, tad tie tavi "aptuveni 4%" attiecas vien uz pirmajām iemaksām. Jo tuvāk ir atmaksas termiņš, jo lielāku "vidējo gada %" atražo kārtējā ieguldītā nauda. Domājams, ka pirmajā rindkopā aprakstītais piemērs to gana labi parāda.

Finansists…

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 11:51

Autora gadījumā ir runa par 1k mēnesī, kas tavam lielajam stāstam par 5k iemaksu pēdējā gadā pieliek treknu punktu. Viņš būs sasniedzis 10% griestus jau ar ceturto atvērto polisi, līdz ar to pēdējā gadā īsti nebūs kur atvēzēties! Finansists...

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: iin (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 11:55

Nu gan panesās "finansisti" specs un binary. Nav nekādas sajēgas par ko un kā atmaksā. It kā pasaka binary - 10% no bruto, bet tad "uzspīd" ar 5000 pēdējā gadā.
Bet specs māk dabūt naudu no pārmaksātā IIN tikai 1. gadā - pārējos pa 0. Toties depozīta 4% procentus laikam atceras pirms gadiem 10-20.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 12:07

specs, nu iemaksās viņš nevis 5k, bet 1.7k - domu tas nemaina. 5k, protams, tiem, kas to var atļauties (ja nepamanīji, konkrētais piemērs bija domāts *tev*, nevis autoram).
Par "ceturto polisi" es neko neteicu. Runa bija par vienu polisi, kurā saldēt savu naudu.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: jjjjuris (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 15:11

tā neko panesās jums .. principā diezgan diametrāli pretēja informācija, lai to vispār ņemtu vērā, lai kā Jūs censtos

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 16:03

iin Wrote:
-------------------------------------------------------

> Bet specs māk dabūt naudu no pārmaksātā IIN
> tikai 1. gadā - pārējos pa 0. Toties depozīta
> 4% procentus laikam atceras pirms gadiem 10-20.

Tikai neaizmirsti, ka viss tavs atgūtais 5 gadu laikā arī ir jāizdala ar 5, lai dabūtu gada ienesīgumu.
Ja es ņemtu vērā tikai pirmā gada atgūto nii, tad piecu gadu gada ienesīgums būtu ap 1%. Nav jau te nekāda augstākā matemātika. Ok, ja ņemam vērā, ka katru nākošo summu iesaldē uz mazāku laiku, tad var mēģināt aizvilkt līdz 6% gada ienesīgumā 4% vietā ko minēju, bet tas arī viss.
Cita dziesma ir, ja bruto ienākumi ir krietni lielāki kā autoram, tad tā lieta kļūst nedaudz interesantāka.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: iin (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 18:24

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> iin Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> > Bet specs māk dabūt naudu no pārmaksātā
> IIN
> > tikai 1. gadā - pārējos pa 0. Toties
> depozīta
> > 4% procentus laikam atceras pirms gadiem 10-20.
>
> Tikai neaizmirsti, ka viss tavs atgūtais 5 gadu
> laikā arī ir jāizdala ar 5, lai dabūtu gada
> ienesīgumu.



> Ja es ņemtu vērā tikai pirmā gada atgūto nii,
> tad piecu gadu gada ienesīgums būtu ap 1%. Nav
> jau te nekāda augstākā matemātika. Ok, ja
> ņemam vērā, ka katru nākošo summu iesaldē uz
> mazāku laiku, tad var mēģināt aizvilkt līdz
> 6% gada ienesīgumā 4% vietā ko minēju, bet tas
> arī viss.
> Cita dziesma ir, ja bruto ienākumi ir krietni
> lielāki kā autoram, tad tā lieta kļūst
> nedaudz interesantāka.

Lai tiktu līdz augstākai matemātikai, vispirms ir jāapgūst aritmētika un elementārā matemātika. Un jāatšķir IIN (iedzīvotāju ienākuma nodoklis) no nii (parasti NI - nekustamā īpašuma nodoklis).

Bet sarežģīti tas nav - kā Binary minēja 10% no bruto var maksāt Dzīvības apdrošināšanā ar uzkrājumu. Tā piemēram, ja tēmas autoram ir 1000 uz rokas, tad bruto ir apmēram 1500 EUR/mēnesī. Katru mēnesi var iemaksāt 150 EUR jeb gadā 1800. Nākošajā gadā tad var atgūt IIN 23 % apmērā jeb 414 EUR (ja IIN ir maksāts un šī summa nepārsniedz iemaksas). 5 gadu laikā tiks iemaksāts 9000 EUR (un tik apmēram arī būs, ja atskaita pārvaldību), bet atpakaļ būs atgūti 2070 EUR.

Tā kā pirms mētāties ar kādiem cipariem, var aiziet uz jebkuru banku un visu to noskaidrot. Es nemaz nerunāšu par 3. līmeņa pensiju - to nu gan nesapratīs. Ja nu būtu paskatījušies ārzemju latviešu uzkrājumos, tad varbūt aizdomātos - varbūt ir vērts.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 19:47

Vai die' ku mēs asprātīgi un acīgi! Protams, es neatšķiru šos divus ļoti grūti atšķiramos nodokļus :)))
Un tagad, finansist, pasaki man lūdzu, cik procentus gadā tu pelni, galā iegūstot šos minētos 2k? Gan jau ka 23 :)))

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 20:11

Man šķiet, ka dzīvības apdrošināšanas pasākums sāk kļūt interesants pēc lielo dzīves izdevumu veikšanas, nevis pirms. Es arī jaunībā pakrāju tajā apdrošināšanā - nu kaut ko laikam dabūju vai arī nedabūju - neatceros vairs, bet man šķiet, ka kaut kura gadā pirms termiņa izņēmu, jo vajadzēja ieguldīties. Katrā ziņā es secināju, ka aktīvā investēsaanas dzīves posmā no tās iesaldēšanas nav jēga.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: KristapsD (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 20:58

Nepiekritīšu Vilnim.
Ar sievu sākām to apdrošināšanas pasākumu 1/2 gadu pirms sākām būvēties. Mēnesī no katra pa 100 EUR. Tā kā būvejam bez kredītiem, tad kāreiz 5.gadā tā uzkrātā summa būs svētīga, lai savestu kārtībā fasādi. Un tos -200EUR mēnesī nemaz tik ļoti neizjūt. Bet nu tas jau katram individuāli.

iin, klāj vaļā ko zini par ārzemju latviešu pensiju uzkrājumiem! Man tas interesē.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 21:45

Dzīvības apdrošināšana ar uzkrāšanu ir loterija, kurā laimīgajā gadījumā varbūt dabūsi to, ko iemaksāji. Bet ir vismaz 1000 dažādi momenti, nejaušības, kuru dēļ var arī smagi aplauzties.
sīkāk te [www.naudaslietas.lv]

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: zigmars (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 22:32

Te mājas būvē, nevis centus drāž!

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 23/12/2016 23:23

Vilnis_Radio Wrote:
Quote

Man šķiet, ka dzīvības apdrošināšanas pasākums sāk kļūt interesants pēc lielo dzīves izdevumu veikšanas, nevis pirms. Es arī jaunībā pakrāju tajā apdrošināšanā - nu kaut ko laikam dabūju vai arī nedabūju - neatceros vairs, bet man šķiet, ka kaut kura gadā pirms termiņa izņēmu, jo vajadzēja ieguldīties. Katrā ziņā es secināju, ka aktīvā investēsaanas dzīves posmā no tās iesaldēšanas nav jēga.
Dabūji negatīvu pieredzi vienā gadījumā un uzreiz deklarē, ka visos citos dzīves gadījumos pieredze būs tik pat negatīva? Īsti pareizi tas nav.

Pieņemsim, ka:
* tiek paņemts kredīts 70'000 (bankas aizdotā summa)
* procentu likme ir 2.80% (no pirksta izzīsts skaitlis)
* tiek izvēlēts dilstošais grafiks
* ik mēnesi kredītam+apdrošināšanai var novirzīt 1'000
* ik mēnesi apdrošināšanai var novirzīt 300

Pie šādiem skaitļiem vajag:
* 77 mēnešus, lai atdotu kredītu bez apdrošināšanas, summā samaksājot 76'516.81
* 115 mēnešus, lai atdotu kredītu ar apdrošināšanu, summā samaksājot 79'804.54

It kā otrajā variantā kredīts krietni ilgāks, samaksāts tiek par 3'287.73 vairāk.
No otras puses - 10 gadus maksājot 300 eiro mēnesī (summā 36'000), pat ar garantēto 0.6% ienesīgumu un 23% IIN beigās uzkrājums būs 33'840 + IIN atmaksa 8'280. Tātad uzvārāmies par 6'120 eiro.

Tātad 10 gadu griezumā pie minētajiem skaitļiem par ~2833 eiro izdevīgāk ir novirzīt tos 300 eiro mēnesī apdrošināšanai, nevis kredītam. Ja iegulda fondos "ar vidējo ienesīgumu 3%", tad pie "peļņas" pieskaitam vēl 5'000, taču riskējam ar to, ka "+3%" jebkurā brīdī var pārvērsties par "-100%".

It kā jau 3k uz 10 gadiem tāda sīknauda vien ir. No otras puses - ja man vaicātu, vai pēc 10 gadiem gribu kontā par 3k vairāk, faktiski neko nedarot - hmm, kāpēc gan ne?

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: onka (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 09:40

Kāds reāli ir saņēmis atpakaļ vairak kā iegūldījis? Man pēc pieciem gadiem pie Ergo atpakaļ atdeva 10 reizes mazāk, kā tika iegūldīts, paskaidrojot to ka pārējais ir aizgajis apdrošināšanas riskos.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: raibais (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 12:38

Sieva unibankā 1000ls noguldīja, pēc gada bija nopelnījusi veselus 29 santīmus.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 12:57

raibais, stāsti kur ieguldīja ? :>
Tas ka ieguldījumi ar cerībām uz lieliem procentiem ir riskanti vajadzētu saprast.
Kad bij vēl bija lati Latu rezerves fondā no 1000ls dienā varēja nopelnīt ar nelielu risku.
Un pat šobrīd krājkontā pa pāris mēnešiem vairāk var nopelnīt.
Tomēr, kā te vairākas lapas maļ, ja tas ir ilgtermiņa ieguldījums, IIN atmaksa (ja strādā darbu kur maksā šo nodokli) atsver visu.

Šogad jūlijā beidzās dzīvības apdrošināšanas piecgade, ja beigtos par mēnesi ātrāk būtu ap +10%, beigās neskaitot IIN bija tuvu 0.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: to onka (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 13:22

Onka - ja negribi risku pakāst, liec variantā ar garantēto ienesīgumu, nevis fondos.
Esmu vienu 5gadi jau izgājis, viss strādā. Dabuju i IIN daļu, ir pamatsummu atpakaļ (kaut kādas komisijas viņi tur ņem, bet esi plusos šā kā tā).
Tagad otrā piecgade aizgāja.
Vasaras vidū, kad no VIDa iekrīt kontā nodokļu atmaksa par iepriekšējā gadā ieguldīto summu, pārņem nedaudz tāda kā Ziemassvētku sajūta....
Un gada deklarāciju standarta gadījumā mūsdienās aizpildīt ir pāris peles klikšķi VID EDS.
Kurš te sūdzējās par mazu ienesīgumu vidēji 5 gados - neaizmirsti, ka 1. gada beigu nauda iesaldēta uz 4 gadiem, bet pēdējā gadā kad ieguldi, tad pēc pāris mēnešiem jau dabū ārā (kad 5gade beidzas). Tā ka jā - pirmā līguma gada beigās ieguldītajai summai ienesīgums ir ap 20% / 4.2 (4.2 gadi noguļ iesaldēta). Bet toties pēdējā gada summas ienesīgums ir 20% / 0.2 jeb ap 100 % gadā :) Vidējais sanāk tīri OK, manuprāt, bez riska.
Ja negribi saldēt - slēdz katru gadu jaunu līgumu, un guldi lielo piķi tajā, kuram 5 gadi tūlīt iztecēs.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 14:15

Jampadracis Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un kā jau nu bez padoma kā pareizāk dzīvot:
> Vairumam sieviešu patīk stabili veči un tas kā
> minimums nozīmē - sava dzīvesvieta/auto, nav
> obligāti jābūt nekustamam īpašumam


KristapsD Wrote:
-------------------------------------------------------
ja sieviete redz, ka čalim
> "čaiņiks vāra"....

Tas viss strādā tad, kad jums ir 20 gadi, nevis 28. Manā vecumā tiklīdz meitene uzzina, ka nav sava nek. īp., tā uzreiz nozūd. Pat tādas intelektuāles un it kā no pirmā acu skatiena "nemateriālās" meitenes. Manā vecumā par veceni vispaŗ var aizmirst, ja nav savas hatas. Bet nevajag domāt, ka es vecenes dēļ gribu savu māju :D

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: Phoenix (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 14:19

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Starp citu, kas par hobiju?

Praktiskā astronomija, man vajag savu observatoriju uzbliezt.


Un runājot par visiem tiem ieguldījumiem bankās, jā, man bankā arī par šo smadzenes savulaik skaloja. Nē, negribu es iesaldēt naudu uz 5 gadiem ar apšaubāmajām nodokļu atgriešanas shēmām. Pāris tūkstoši 5 gadu laikā ir par maz, lai noslēgtu sev iespēju lietot savu naudu tik ilgstošu laika periodu, tā kā šis variants manā gadījumā 100% atkrīt.

Re: Pagaidām tikai sapņi par savu māju. Pārdomas.
Autors: binary (85.10.211.---)
Datums: 24/12/2016 14:29

Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Tas viss strādā tad, kad jums ir 20 gadi, nevis
> 28. Manā vecumā tiklīdz meitene uzzina, ka nav
> sava nek. īp., tā uzreiz nozūd. Pat tādas
> intelektuāles un it kā no pirmā acu skatiena
> "nemateriālās" meitenes. Manā vecumā par
> veceni vispaŗ var aizmirst, ja nav savas hatas.

Kāds no maniem kolēģiem līdzīgā vecumā pērn bija iecerējis pārvākties uz ASV. Tomēr palika Latvijā - sievietes dēļ. Lieki piebilst, ka mājokļa ne vienam, ne otram tobrīd nebija. Nu neko - tagad laiku pa laikam pastrādā no mājām, jo jātiek galā ar kārtējām iegādātā mājokļa sagādātajām problēmām.

Ko ar to gribu teikt? To, ka Jampadracis un KristapsD visu pareizi pateica, turklāt tas strādā ne tikai 20, bet arī 28 gados. Cita lieta - ja fiška nerubī, tad ir kā ir… Lai gan nezinu, kā tad ir - nav man tādas pieredzes :D


Phoenix Wrote:
-------------------------------------------------------
> Nē, negribu es iesaldēt naudu
> uz 5 gadiem ar apšaubāmajām nodokļu
> atgriešanas shēmām.

Kas tieši tur ir apšaubāms?



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 24/12/2016 14:30, labojis binary.

Pašreizējā: 6 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **  **     **  ********  **    **  **       
 **  **  **   **   **      **     ***   **  **       
 **  **  **    ** **       **     ****  **  **       
 **  **  **     ***        **     ** ** **  **       
 **  **  **    ** **       **     **  ****  **       
 **  **  **   **   **      **     **   ***  **       
  ***  ***   **     **     **     **    **  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727