UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Ziiljux (85.10.211.---)
Datums: 14/11/2016 20:11

Sveiki.

Vairāk interesē viedoklis no tiem, kam privātmājas, vai dzīvoklis pirmajā stāvā. Problēma tāda, ka ielikām mājā divkameru VEKA vitrīnlogus. Ļoti smaga, kvalitatīva stikla pakete. Bet... ja bērni stāv ārā aiz loga, tad var dzirdēt katru vārdu, pat čukstu! Sajūta tāda, ka bērni stāvētu iekšā telpā. Kaimiņu suņa rejas nāk iekšā, it kā viņš rietu mūsu pašu pagalmā. No jumta krītošās lietus piles, kas atsitas pret skārda palodzīti ir tik traucējoši skaļas, ka nevar izturēt! Kas par vainu? Izvēlējāmies vienus no kvalitatīvākajiem logiem. Siltuma izolācija ir perfekta! Tomēr ar skaņu tā ir kā ir. Vai tas ir normāli? Vai arī citiem tā ir? Kas varētu būt par vainu? Mājas sienas ir ļoti biezas, apmēram 40 - 50 cm. Nosiltināta perfekti! Viss ir pārdomāti un forši, bet tā skaņa...

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 14/11/2016 21:13

Izskatās, ka logu licēji nav kārtīgi aizpildījuši spraugu starp logu un logailu.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Kristaps12 (85.10.211.---)
Datums: 14/11/2016 21:36

Man ir kas līdzīgs ieliku logus divkameru cerot, ka būs krietni vien mazāka skaņa jo iela ir kādi 5 metri no mājas, rezultāts gandrīz nekāds kādi 10 decibeli tik skaņa nokritās. cilvēkus tāpat var dzirdēt ja skaļāk viņi runā, tikā ar putām visu aizpūta kārtīgi, un ailes malas ar ģipsi izlīdzināju nevis vienkārši reģipša plāksni ieliku.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: SNOW1 (85.10.211.---)
Datums: 14/11/2016 22:03

Ja logu aile ir nostrādāta labi bez tukšumiem , viss drīzāk pakete ir mazāka nekā rāmis. Man nu jau 10 gadus rehau 2 pakešu logi (pasūtīti treknajos gados vācijā ) - nedzird neko kas notiek aiz loga - ja pēkšņi dzird kaimiņu suni tad kāds logs ir uz vēdināšanu

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Kristaps12 (85.10.211.---)
Datums: 14/11/2016 22:34

Ņēmu windowsfactory.lv profils KBE 70 . tad ir jāņem ārā pakete lai redzētu cik liela šķirba tur starp rāmi un paketi.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Vilnis_Radio (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 07:39

Nu nezinu, ļoti iespējams, ka tas ir subjektīvi, jo man piemēram ir tādi pat logi kā Kristaps12 (t.sk. izcelsme), bet skaņas izolāciju vērtēju kā ļoti labu. Ja man ir kaut kas jāpasaka mājiniekiem esot ārā, tad neatverot logu īsti nesanāk. Par skārda lāseni gan taisnība, tas ir vienīgais ko var dzirdēt, bet īpaši tas man netraucē, pat tīri labi patīk. :) Es pieļauju, ka skārdu var labi dzirdēt, jo viņš ir pieskrūvēts pa tiešo pie tās pelēkās līstes loga apakšā. Varbūt to skaņu var būtiski mazināt, ja starp skārdu un logu starpā ieliek kaut kādu amortizējošu lentu un skrūvēm zem galvām gumija. Es nezinu vai tas var ietekmēt kaut ko, bet vienīgā atšķirība ko redzu ir tas, ka man ir nevis putas kā ailes pildījums, bet mīkstais materiāls. Katrā ziņā šīs visas ir subjektīvas interpretācijas (labi, slikti). Reāli būtu jānomēra ar aparātu skaņa db, lai objektīvi kaut ko pateiktu.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Kristaps12 (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 08:41

Tā ir, doma ir tam visam pieiet tehniski, jāpaņem aparāts un jānomēra, jāparunā ar kaimiņiem, kā viņiem. derētu vēl noīrēt termokameru, jāsagaida tik aukstāks laiks. vispār maniem logiem dod apmeram pēc tehniskajiem parametriem 33 db samazinājumu.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 08:49

Tikai teorētiskā fizika

Skaņa ir vilnis. Katrs šķērslis kaut ko nogriež no tās. Bet ja viens stikls savu frekvenci noņēmis, tad otrs izlaidīs cauri tieši to pašu, ko tas pirmais jau izlaida. Tāpēc visefektīvāk skaņu vajadzētu slāpēt paketei ar dažāda biezuma stikliem

Tā tikai mana teorija

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Ziiljux (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 09:08

Paldies par atbildēm. Mums ir 4 mm biezi stikli ar 12 mm starpām. Logi ir ļoti smagi un kvalitatīvi. Par paketes un rāmja lieluma starpību gan nezināšu. Pirkām logus Logu Pasaule. Vācu VEKA sistēmas logi. Par kvalitāti sūdzēties nevaru. Tāpat arī siltuma efektivitāte ir ļoti laba.
Var jau būt, ka tādiem tiem logiem arī ir jābūt. Un iespējams, kas traucē man, tas citam šķiet pašsaprotami. Atkarīgs no situācijas, stāva un jūtīguma uz trokšņiem, laikam. Tie logi, kas iziet uz segtu terasi arī ir ļoti skaļi. Iespējams, ka skaņa atsitas pret terases griestiem un ienāk atpakaļ caur stiklu jau ar akustisko pastiprinājumu - atbalsi. Tiešām nezinu.
Interesanti, kur var dabūt to decibelu mērītāju, un kā pareizi jāmēra tā skaņa? Vai jānomēra ārā troksnis un tad iekšā? Cik tuvu logam jāstāv u.t.t.
Varbūt eksistē kādi neatkarīgie eksperti, kas veic logu kvalitātes pārbaudes un mērījumus?

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Ziiljux (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 09:24

P.S. Mums ir VEKA Softline 82. Katrs logs ir ar 7 kameru rāmi un 3 stikliem. Rādītāji ir 4lowE/18ch/4/18/4LowE.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: hm (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 09:55

Pirms 4 gadiem no Windows Factory ņemts KBE 88mm profils un 3 stiklu pakete. Ir līdzīgi kā Vilnis_Radio raksta - ja grib kaut ko pateikt no iekšas uz āru vai otrādi pie aizvērta loga, tad ir stipri jābļauj un zīmju valoda jāizmanto.
Montāžu pats neveicu, nianses nezinu. Lentas bija, no telpu puses apmests/krāsots, no āra ailēs siltinājums uz rāmja uznāk, kas vēl tajās šķirbās - nezinu.
Sienās 30 cm gāzbetons, plus 10 cm vate.
Jā, ūdens pilienus var diezgan labi dzirdēt. Bet to es dzirdu arī caur sienu, stūrī, kur jumta lietus/sniega ūdens pil jumta skārda notekcaurules līkumā. Tur logs pat nav vainīgs.

Varētu vēl pārbaudīt, vai bērna čukstus tik pat labi nedzird arī caur sienu, kur loga nav. Varbūt sienas skaņas izolācija ir švaka un logs nav vainīgs. Ir lasīts (piemēram te [www.karkasamajas.lv] ), ka koka karkasniecēm mēdz būt salīdzinoši zemāka skaņas izolācija.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 10:03

>Interesanti, kur var dabūt to decibelu mērītāju, un kā pareizi jāmēra tā skaņa?
Paņem viedtālruni, uzliec programmu un uz priekšu. Protams, tas būs hobija līmeņa mērījums, bet aptuvenu nojausmu var iegūt.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: qwertyuiop (85.10.211.---)
Datums: 15/11/2016 10:12

Pilienus uz palodzese ar dzirdu labi, Jo taa jau pataisno pie raamja pieskaras un nekas tai skanjai netraucee.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: jtdesign (85.10.211.---)
Datums: 16/11/2016 17:13

Manu balsi arī var pievienot tiem, kas uzskata, ka starp sienu un loga rāmi ir palikusi zvērīga šķirba.

Re: Divkameru pakešu logs - pārāk laba dzirdamība no āra.
Autors: Kristaps12 (85.10.211.---)
Datums: 15/01/2017 14:40

jtdesign Wrote:
-------------------------------------------------------
> Manu balsi arī var pievienot tiem, kas uzskata,
> ka starp sienu un loga rāmi ir palikusi zvērīga
> šķirba.



Piekrītu arī jtdesign, jo kad montē parastie montētāji viņi leilo šķirbu starp logu un sienu parasti ar putām aizpūš (ātrais un lētāis variants) un tajās vietās putas nekad nesablīvējas tā, lai nepaliktu šķirbas, pats to izjutu kad pienāca ziema, kad aukstums mierīgi tiek zem palodzes iekšā. Un jūtams, ka iekšējā palodzi pie paša loga ir daudz vēsāka par pašu stikla paketi. Daudz kas atkarīgs no montētājiem diemžēl.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ******    *******   **     **  **    ** 
 **    **  **    **  **     **   **   **    **  **  
 **        **               **    ** **      ****   
 **        **         *******      ***        **    
 **        **               **    ** **       **    
 **    **  **    **  **     **   **   **      **    
  ******    ******    *******   **     **     **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727