UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Gāzes apkures katls.
Autors: UldisB (85.10.211.---)
Datums: 22/08/2016 10:22

Laba diena!

Nesen iegādājos māju un diemžēl darāmo darbu saraksts ir milzīgs, tomēr iesākt gan gribētos ar apkures sistēmas sakārtošanu, jo iepriekšējais īpašnieks paspējis atvienot un izmest veco gāzes apkures katlu, bet jauns vietā nav iegādāts, tā nu šis uzdevums tagad ir mana problēma. Neko daudz tajā visā nesaprotu, tāpēc gribētu dzirdēt kādus ieteikumus par to, kādā virzienā skatīties, kuras firmas ražojumu izvēlēties, jo gribas viegli uzstādāmu un uzticamu aparātu. Māja nav pārāk liela - 146 m2.
Paldies jau iepriekš!

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 22/08/2016 11:05

Junkers un tikai ... ja gribas pec tam ari servisu ... pec noklusejuma 14kw javelk visu pasakumu,bet nu nav info,cik 'plaans' tas namelis ir ... 24kw jebkura gadijuma atliektiem galiem ...
Te nesen pacelas info,ka tikai vairs konvekcijas katli pieejami,bet nu ir jameklejas ... gan jau noliktavas kaut kur metajas konvencionalie katli uz tam jaudam ...

Pats vienigais tiec centros vai gribas caurpludes udens sildisanu vai likt silta udens boileri ...

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: MarekPeters (85.10.211.---)
Datums: 22/08/2016 13:17

Silti iesaku BAXI. Pēc pārejas no vecā junkera uz trešdaļu mazāks patēriņš, un feinis bonuss - ĻOTI kluss

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: Alla M (85.10.211.---)
Datums: 22/08/2016 13:23

BAXI +++
pat tagad strādā, minimāli "ēd". Forši, ka pie minimālās jaudas patērē 2.5 kw, ja nemaldos. Aukstajās vasaras\rudens dienās ļoti izdevīgi.
Nevis kā citi - ieslēdzās, pa maximālo pastrādā pusstundu, un atslēdzas, kamēr temperatūra nekritas. Man šī ieslēgšanās-izslēgšanās skaņa riebjas, bet baxītis klusiņām strādā

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: Alla M (85.10.211.---)
Datums: 22/08/2016 13:24

184m2, pietiek ar Luna3 24kw

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: rbm-mob (85.10.211.---)
Datums: 22/08/2016 18:35

Man Junkers zsb22-3ce 22kw, priekš pārāk siltinātas mājas pa daudz, bet mazāka pagasgad nebija.

Ja nu kas, tad ir varianti :) [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: gguntis (85.10.211.---)
Datums: 23/08/2016 07:35

Pašreizējie ražotie un pieejamie katli visi strādā klusu un lielas atšķirības no darbības nav. Tāpat kā visas citas iekārtas tad ir arī katli ir ar defektiem , kā arī mūsu nepareizas ekspluatācijas dēl rodas bojājumi.Jāskatās uz servisa pusi, kuram ražotājam ir pieejamas detaļas un servisa meistari. Viss nodrošinātie ar servisu ir Junkers, Viessamnn, Buderus un Wolf apkures iekārtas, kur detaļas Latvijā ir uz vietas un un meistari salabot var dažu stundu laikā jebkurā nedēļas dienās un brīvdienās.
Pašlaik pēc ES noteikumiem ir pieejami daži atmosf. caurplūdes katli , bet pārsvarā jāpāriet un kondensācijas katliem, kas ir ekonomiski.

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: gguntis (85.10.211.---)
Datums: 23/08/2016 07:42

Lai pareizi izvēlētos apkures iekārtu , tad ,vēlams, konsultēties ar speciālistiem , kas ar to nodarbojas ikdienā pārdodot un arī veicot montāžu ar garantijas nodrošinājumu. Nevajadzētu lasīt un ticēt visam , ko raksta klienti un "kaimiņi". Daudzi nemaz neiedziļinās , iekārta darbotos ekonomiski , bet gan lai tikai lētāk nopirktu kādu aparātu. Iespējams, ieguldot mazliet vairāk, bet ar laiku tas atmaksājās.

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 23/08/2016 10:27

MarekPeters,nevar salidzinat vecas paaudzes Junkers ( kurs iespejams ari servisa apkalpi ka tadu nav redzejis ) ar jauniem katliem,kurs pat iespejams ir konvekcijas.

Otra lieta - Baxi,Ferolli,Junkers,Herz,Wiesmann,Buderus,Wolf ... kada starpiba,visi labi kamer iet ... bet man ir svarigs moments,ja man apstajas katls pie piemeram minus 10 lauka,lai man ir kam zvanit un lai man maksimums dienas laika atvelk vajadzigo detalu un to nomaina ... kamer ka saka viss vel ir silts ...


Alla M ... pilnigs haoss ir Jusu teksts un nav vispar nekadas atsaites kaut kadam elementam

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: kaimiņš (85.10.211.---)
Datums: 23/08/2016 13:19

gguntis, pilnīgi piekrītu: izdevīgāk nedaudz pārmaksāt par pašu iekārtu, ekonomējot patēriņa ziņā gadiem ilgi.
pirkām 4 gadus atpakaļ miera ielā, pie pārstāvja baxi, salīdzinot ar pavecu buderus izrādās ekonomiskāks, lai gan pēdējos gados nav bijusi barga ziema, vienalga salīdzinot rudens mēnešus pēdējos gados - jūtama starpība.
155m2, luna platinum 18wt pilnīgi apmierina vajadzības.
5 cilv, 2 vannas istabas, siltās grīdas 70m2

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: MarekPeters (85.10.211.---)
Datums: 23/08/2016 13:23

Piedāvājat katrus 3 gadus mainīt katlus, lai salīdzināt? :D dalos savā pieredzē.
Starp citu, nesapratu ko teicāt par servisu. Mums tak ir pārstāvis, serviss praktiski katram nosauktajam brendam, man liekas, tā vispār nav problēma :)

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: Ave (85.10.211.---)
Datums: 24/08/2016 13:56

Mēs 7 gadus jau ar BAXI, apmierina pilnīgi! Un ja kas - servisa ziņā viss ir ok! Operatīvi strādā

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 24/08/2016 17:45

Man ir Viessmann Vitopend 100 gāzes katls (turbo) ar caurplūdes ūdens sildītāju. Ekspluatācijā 9 gadus. No ekonomijas viedokļa nav ar ko salīdzināt. Tāpēc nevaru komentēt šo aspektu. Savukārt no ekspluatācijas un servisa viedokļa apmierināts neesmu, jo šim modelim (varbūt citiem arī) ir dažas vājās vietas, kas maksā dārgi. Trīspozīciju vārts - nobeidzās ~1x3 gados. Maksā ap 100EUR. Vadības bloks - man izturēja aptuveni 8 gadus (nu reāli vēl iet viņš, bet nobeidzies ir viens relejs uz vadības bloka, kuru teorētiski elektroniķis varētu nomainīt, bet servisa cilvēki to nedara). Maksā es pat nezinu cik - laikam pāri 200EUR. Diemžēl neesmu saticis nevienu normālu servisa sniedzēju. It īpaši ka kaut kas notiek bargajā salā, tad visi aizņemti sola atbraukt pēc dienas vai divām, bet ārā ta dubaks. Tāpēc ar i-neta palīdzību pašam nākas ielauzīties katla ekspluatācijā un defektu novēršanā.
Tagad ir plāns to katlu nomainīt. Visticamāk vietā likšu tādu pašu tikai jaunākas paaudzes turbo katlu, lai gan cik saprotu ES tādu nedrīkst vairs ražot, bet Latvijā par 600 EUR tāds ir dabūnams. Līdzīgas jaudas kondensācijas katls maksā ap 1200 EUR. It kā ekonomiskāks. Bet cik ilgā laikā es atpelnīšu tos 600EUR? Pie tam lai tādu uzstādītu, ir jāpievelk kanalizācija, kas konkrētajā gadījumā ir problēma un, ja pareizi saprotu, tad lielāku ekonomiju var dabūt tikai pie zemām izejas temperatūrām (silto grīdu apsildei). A man ir tikai radiatori.

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 25/08/2016 12:32

Niks,kondensacijas dos max 15% ekonomiju ... siltais udens jebkura gadijuma tiek razots nekondensacijas rezima ... Es rekinaju,ka man butu apmeram 14 gados atmaksajies un attiecigi uzliku 'parasto' pat bez turbo ... stipri letaks un galvenais ka uzbuves zina vienkars ka galds ...

Pie lielam jaudas jau cits stasts ...

MarekPeters,servisa parstavis ka tads ari varbut ir ... bet ir liela starpiba vai nepieciesamo detalu ar DHL suta no hvz kadam noliktavam vai ta jau ir uz vietas Rigas noliktava un sagadajama max tris stundas uz jebkuru Latvijas galu ...
Ja majas ir vel kads cits siltuma avots,nav problemu ... ja vienigais ir tikai gazes katls ... tad paris dienas var daudz ko nospelet ...

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: MarekPeters (85.10.211.---)
Datums: 27/08/2016 13:44

Īsti man grūti saprast jūsu problēmu ar tām detaļu sūtīšanām.. mūsu dīlerim viss ir Rīgā, vismaz ar to, kas mums bija nepieciešams.

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: Bargais (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2016 14:12

Veco Wolf nomainījām 5 gadus atpakaļ uz baxi nuvola platinum - nereāla atšķirība. Nenožēloju

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: Hmm (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2016 14:16

Reklāmists no Baxi tik spēj domāt jaunus segvārdus

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: weekday (85.10.211.---)
Datums: 30/08/2016 21:53

DsKs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Junkers un tikai ... ja gribas pec tam ari servisu
> ... pec noklusejuma 14kw javelk visu pasakumu,bet
> nu nav info,cik 'plaans' tas namelis ir ... 24kw
> jebkura gadijuma atliektiem galiem ...
> Te nesen pacelas info,ka tikai vairs konvekcijas
> katli pieejami,bet nu ir jameklejas ... gan jau
> noliktavas kaut kur metajas konvencionalie katli
> uz tam jaudam ...
>
> Pats vienigais tiec centros vai gribas caurpludes
> udens sildisanu vai likt silta udens boileri ...
Ne tikai Junkers - droshi var izveeleeties arii Bosch un Buderus ;)

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: DsKs (85.10.211.---)
Datums: 31/08/2016 08:36

weekday ... Bosch ir tas pats Junkers vai otradi ... Krievija Junkers ka brends vispar neiet ... kapec? ... nu tur vesture japalasa,kadel krieviem nepatik vards Junkers :)

Re: Gāzes apkures katls.
Autors: MarekPeters (85.10.211.---)
Datums: 02/09/2016 16:02

DsKs, man liekas. tas saistīts ar to, ka Krievijā aukstāka ziema ;)

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********  **     **  ********  **     ** 
    **        **     **     **  **        **     ** 
    **        **     **     **  **        **     ** 
    **        **     **     **  ******    ********* 
    **        **      **   **   **        **     ** 
    **        **       ** **    **        **     ** 
    **        **        ***     ********  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727