UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3
Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 11:04

Šādā variantā visa apsaiste jāsametina pirms katla likšanas. pēc tam vairs netiksi klāt. Lai pievestu ar tačku malku, būs jāizbrauc auto no garāžas. Pie šāda izmēra akumulatoriem vēl iezīmē 200l izplešanās traukus, katlu telpā tiem vietas nav, ja nu vienīgi griesti 270cm

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 11:27

nu apsaisti jau var likt pie sienas virs katla (var izveidot pirms katla novietošanas, lai ērtāk), vai vispār apsaisti izvilkt uz garāžas sienu, kur vietas daudz. Katlam jau vajag pieslēgt tikai 2 trubas, tik daudz vietas, lai tiktu klāt, dibena daļā būs noteikti. Tāpat lai tiktu pie skursteņa tīrāmās lūkas.
Vai uz iekštelpām nevajag metāla durvis? nav tagad tāda prasība?

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 11:44

Tad jau labāk visu garāžā (ar starpsienu) arī taisīt. Iet garām katlam katru dienu... nu nezinu...
Vispareizākais katlu novietot tā, lai varētu ieet pa atsevišķu eju ("malkai")

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 11:56

Tad tā māja tiek celta no jauna? Viss ir jāliek garāžas galā un ar obligātām ieejas durvīm kreisaja pusē. Un vēl siltāk ieteiktu aizmirst par malkas apkuri kā tādu, ir 21. gadsimts!!!

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 13:01

Jā, domāju no jauna, bet skursteni prasās izlaist jumta spicē (vajag klasisku ārējo veidolu), tāpēc arī meklēju katlam vietu tuvāk skurstenim, bet varbūt velti.. padomāšu, kā ielikt garāžas galā un vilkt slīpu trubu. Ta kā katlam ir dūmgāzu sūknis, tad garš slīps ievads skurstenī varētu ari nebūt problēma.
Kas vainas malkai? Vienīgā alternatīva vēl varētu būt granulas, SS nesanāks nedz izmaksu nedz el. jaudas dēļ.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 13:37

Bet paļubomu apkures telpu jāplāno tā, lai nākotnē varētu nomainīt kko (pēc normatīviem lai der) vai papildināt ar kaut ko.

Vēl viena lieta - ja vajadzēs karsto ūdeni vasarā, tad iekšā veidosies liels karstums (sienas un truba tak akumulē). Katlutelpa ārmalā ir labākais veids, gan piekļūt, gan izvēdināt telpu.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 13:47

Autor, pirms likt katlu patrepē, es ieteiktu globāli izrēķināt total cost of ownership visiem iespējamiem apkures veidiem. Tu saki, ka siltumsūknis ir dārgs??? Salīdzini tā izmaksas nevis ar malkas katla izmaksām, bet gan ar katls + akumulācijas tvertnes + apsaiste +skurstenis + šķūnis izmaksām un tad izdari sacinājumus. Nelobēju ss un pašam ir granulnieks, jo rekonstruēju esošu māju, kur jau bija skurstenis, katlu telpa tik liela, ka šķūnis nav jābūvē un radiatoru apkure bija obligāta prasība. Bet! Ja māju būvē no jauna, tad tas ir pavisam cits stāsts. Vai esi dzīvojis mājā ar malkas apkuri? Vai saproti, ko nozīmē kurināt katlu, kas būs jādara no oktobra līdz aprīlim!
Padomā par visu šo! Ā un vēl - netīrība ap katlu, pelni, skursteņa tīrīšana, netīrumi no malkas...
Pagaidām viss.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 14:19

Zelta vārdi :) var gandrīz piekrist specam, ir jāsalīdzina un jādomā plašāk.. Bet vēl SS problēma, pat ja tas sanāk līdzīgās naudās- ko darīt ziemas vai rudens vētrā, kad nav elektrība -tā nav reta parādība pie mums, katru gadu ziņo, ka 20K mājsaimniecību palikušas uz laiku bez elektrības? Tad vajag backup krāsniņu vai kamīnu tik un tā un tam atkal vajag skursteni. Nē, nu var jau arī kā man ir tagad- gāzes apkure (jaunajā vieta nav gāze, tie ir lauki) + elementārs strāvas ģenerators (2.5kw) garāžā priekš emergency situācijām, lai pabarotu gāzes kalta vadību, ūdeni un gaismas māja pietiek. Cik vajag SS? droši vien krietni jaudīgāku..
Argh, piekrītu, bet atliek izdomāt kā tikt līdz skurstenim no ārmalas?

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 14:36

Nu elektrību vajag visam - arī malkas katlam, piekam siltās grīdas dzisīs ilgi.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Dindirin (85.10.211.---)
Datums: 19/01/2017 21:38

Skurstenis plaknes vidū arī nav netipisks un neglīts
[failiem.lv]

Man izdevās 40kW gāzģeneratoru, skursteni ar 2 vēdkanāliem, 2000L aķi, 2x100L izplešanās tr., boileri, izlietni, apkures apsaisti un ūdens kolektoriem salikt 9kvm telpā, pie nosacījuma, ka durvis ir vienas - uz āru, un griestu augstums 2.65

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 20/01/2017 09:46

Nu kko būs jādomā par skursteņa vai katla (jau domāju par granulu) novietojumu savādāk, jo "Eļļas apkures un cietā kurināmā gadījumā atkāpe no vertikālā stāvokļa nedrīkst pārsniegt 30° un dūmvada izliekuma vietu savstarpējais horizontālais attālums B nedrīkst pārsniegt 20% no dūmvada vertikālā augstuma A ". Citur minēti 1/4 no skursteņa garuma, bet tik un tā tas ir tikai pāris metru horizontālā nobīde labākajā gadījumā, kaut gan praksē (bildēs) ir redzēts "horizontālais" skurstenis pa visu sienu slīpi (uz aci 3-4m), bet skaidrs, ka tas nav pareizi (vai vispār pieļaujami?).

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Argh (85.10.211.---)
Datums: 20/01/2017 10:56

Tad opredelis', dūmvads, vai kiegieļu akumulējošā konstrukcija :) "Čuska" iekšā salikta, kas izskatās kā siena, bet nav dūmvads. Dūmvads ir sākot no krāsns. Es nezinu vai tev kāds ļaus nesošo sienu uztaisīt arī kā dūmvadu ("tukša siena" dūmu novadīšnaai.)

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 10:51

[www.bildites.lv]

lūk kā izskatītos skurstenis "nevietā", ja katls ir garāžas galā, kā redzams, īsti citu vietu tam nevar atrast, jo ir jumta izbūve. glīti? mājiniekiem nepatīk..
vai vēl kādas idejas? varbūt jāiet pagrīdē zem garāžas grīdas (bedri tāpat vajadzēs) un pamatu augstums jau tagad sanāk uz 1.6m, vēl 40cm iedziļināties nebūtu problēma (ja gruntsūdeņi atļaus, bet zeme ir meliorēta)? granulas būtu viegli uzpildīt, atver vāku grīdā un ieber :) arī ventilatoru troksnis traucētu mazāk.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 12:18

Turpinot globālos jautājumus... Kapēc ir jādzīvo jumtā, ja māju ceļ no jauna? Pamatu augstums 1.6m wtf?

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 14:11

Pamati tā sanāk, -1.2m +0.4m. Jumtā jādzīvo, jo tā vajag :) vieta tāda, kur ir tādas prasības.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 14:16

..nē, nu var jau dzīvot vienā stāvā, taisīt to plašāku, bet jumts tik un tā būs 40-45 grādi divslīps (prasības), tāpēc vispār neizmantot "jumtu" arī tizli..

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: specs (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 14:17

Kurai pašvaldībai tādas prasības? Protams, tik slīpam jumtam skurstenum jābūt tuvu korei, bet es vienalga darbotos garāžas ietvaros. Kāds ir garāžas garums x platums?

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 17:21

Garāžas izmērus plānoju ~3.7x8. Ir vismaz viena tāda vieta LV, kur ir šādas prasības, manā gadījumā +vajag iekļauties ainavā (GNP, Natura2000 utt)
Kā būtu ar variantu, kad katla apkalpošana ir no garāžas puses, katls var daļēji stāvēt garāžā- "atvērts plānojums", bez durvīm uz garāžu, bet ar norobežojošo sienu uz iekštelpām līdzīgi kā manā pirmajā variantā ar malkas katlu. Granulu bunkurs blakām, vai custom made plakans garāžā gar sienu (atkarīgs, kādu tieši kalta modeli izvēlas, kurā pusē deglis utt.)
šobrīd liekas labs kompromiss starp skursteņa vietu un katla apkalpošanu (jo tas nav "jāaiztiek" katru dienu) [www.bildites.lv]

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Niks (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 19:35

Nezinot Mx-a dzīves ritmu grūti kaut ko ieteikt. Parasti gan mūsējie visi konstanti ir slēpošanas kalnā komandējumā esoši, un tāpēc tiem der tikai gāze / SS :)
Bet tomēr iemetīšu savas 0,05 RUB :)

Man ir malkas gāzģenerators, plānojums redzams lapu atpakaļ.
Es skursteni apzināti centos nostumt mājas malā, jo nekādu laimi jau tas nedod. Bet ja skursteni jāliek +/- vidū, tad tomēr centies katlu nolikt kaut kur maliņā, iespējami tālu no guļamistabas.
Nu šobrīd, 19:00, man katls darbojas un, protams, neko nedzirdu. Nakts klusumā gan dūmsūkni dzirdu. Tikai kad kuršanās iet uz galu un tas velk pilnā gaitā.... Tā jau netraucē, bet ja pa dienu ir bijusi kāda nervu grauzšana, tad katrs sīkums krīt uz nerva .... Ja Tev tur sanāks tikai viena siena starpā, tad traucēs pat teļļuku skatīties. Uzmanies :)

Ieliec uzreiz sienās Saules kolektora trubas un bunduļus attiecīgos, ar lielajām čūskām

Izdomā par malkas piegādi. Es atrisināju ar EUR box-iem. Nu jau nopirku elektrisko štableri. Pat bērni arī ar to var malku ievizināt. Forši - 10 min un mēnesim malka "ienesta"

Viss arī saglabājās tīrs, smalkne nokrīt tajā pat EUR kastē. Pēc krāmēšanas pašā katla priekšā ir tāda maza sušķība, 3x ar slotu un viss spīd un laistās.

Man malku gatavo sievastēvs, pensionārs, arī +/- mehanizēti. No sava meža. Es mazliet piepalīdzu, bet nu simboliski. No visa tā ko viņš sataisa, mēs nokurinam kādus 15 - 20 %. Pie kam, mūsējā malka ir rupjāka, garāka - vieglāk gatavot. Jāskalda obligāti. Ar žāvēšanu nav nekādu problēmu. Man tajās kastēs malka nostāv vien 9 - 10 mēnešus. Kastes noliek saulainā vietā, kur vējš kārtīgi velk, uzmet tik pāri kādu tentu, lai lietus gluži nelīst un tik arī ir.

Ja elektroapgāde ir problēma, obligāti jaudīgs UPS-is + varbūt pat ģenerators. Man ir APC Black, kurš pilnībā atdala "klientu" no tīkla. Ja katls kurās, tas ar savu iebūvētu AKB varētu novilkt kādas 2 stundas. Pie izmisuma es tam varu pielikt +24 V no elektriskā štablera - tam iekšā ir diezgan dūšīgas vilkmes AKB. Nezinu gan neesmu mēģinājis.

Par katla apsaisti - man nav viedokļa. Viens maziņš krieviņš man tur visu sataisija, nu un ko tad vēl vajag ? Man nav pārliecības, ka būtu jāatstāj kaut kādas apkopes zonas. Kaut kādi ~ 40 cm gan man ir. Ap katlu sienas apšūtas ar minerītu. Skurstens no isokerna. Pēc ražotāja noteikumiem, tam koks var būt jau 3 cm. Nu man tā arī sanāca - noizolēts ar akmensvati, protams.

Lukur vej mans skurstens no ārpuses: [farm2.staticflickr.com]
Šogad, kad bij tas slīpais slapjais sniegs, arī kurinot sniegs pie skursteņa pielipa un turējās. Siltumu ārā nepūšam :)

Lukur slīpā metāla čaula pieslēdzas pie skursteņa:
[farm2.staticflickr.com]
Bilde jāpagriež pa 90 gr PrPlk

A te - dūmsūknis
[www.flickr.com]

Kā redzams, dūmsūknis pie 150, bet skurstens ~ 20 grādiem.

Re: Katla telpas izmērs un konfigurācija
Autors: Mx (85.10.211.---)
Datums: 21/01/2017 21:29

Tad vēl šāds skursteņa novietojums, pa jumta izbūves sienu, [www.bildites.lv] kā izskatās? ir kādas problēmas ar tādu izvadu? Pie šāda es varu brīvi izvērsties garāžas galā līdzīgi kā Niks, un visam pietiek vietas.
Ā, man tikai tai vietā garāža, kur tagad iet skustenis, bija paredzēts pieliekamais :)

Iet uz lapu: Iepriekšējā123Nākošā
Pašreizējā: 2 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  ********   **     **        ** 
 ***   **  **        **     **  ***   ***        ** 
 ****  **  **        **     **  **** ****        ** 
 ** ** **  ******    ********   ** *** **        ** 
 **  ****  **        **     **  **     **  **    ** 
 **   ***  **        **     **  **     **  **    ** 
 **    **  ********  ********   **     **   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727