UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8
Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: ZZAldisZZ (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 17:14

Labvakar !

1.Interesē cik šobrīd varētu maksāt uzbūvēt vienstāva 85 kv/m mājai pamatus ,uzmūrēt ārsienas/iekšsienas ,un uzlikt jumtu nosiltinātu,piemēram ranila , pārsegums virs sienām(xz kāds)+ logi,un durvis , vidējas kvalitātes, aptuveni 20kv/m laukums.Ēka vienkāršas konstrukcijas taisnstūris.

2.Aptaujāju pāris firmas.Piedāvāja pamatus+grīdu melno pa 11-12 000 euro !
Tas iekļaujot siltināšanu,hidroizolāciju,rakšanu u.t.t
Pamati Lentveida,ņemot vērā,ka grunts ir laba ar zemiem gruntsūdēņīem.
Tas ir dārgi vai lēti?

3.Doma ir celt no AEROC blokiem.

Tikai lasot formus nedaudz apjuku.
Secināju,ka Ecoterm 500 un 375 nav jēgas likt,jo laižot pa spraugām.
Tātad jāņem parastie clasic 300 un jāliek vate 10 cm ?

4.Kādu apkures sistēmu ieteiktu ? Izmaksas?
Gāze ļoti tālu.

5.Varbūt arī varat ieteikt,kādas būvfirmas?
Kā varētu nedaudz ietaupīt naudu un nezaudēt kavlitāti?
Vai slēgt līgumu ar kādu kas ceļ visu?Vai arī pamatus viena firma,sienas otra,jumtu trešā firma?

Paldies.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 18:32

90'000-100'000 EUR un atliek uzkarīnāt aizskarus.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: ingusster (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 18:46

11k par pamatiem liekas par daudz - ja zemi gruntsūdeņu, tad mūrē no Fibo. Man 100 kvm. pamati ap 7k (ieskaitot grīdas sagatavošanu un siltināšanu) un estrich Grīda 700. Man gan to visu brigāde ne firma.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: georgs999 (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 18:54

2. Savai mājai lentveida pamati ar paša darbu 100m2 mājai - ar visu rakšanu, hidroizolāciju, siltināšanu, piebēršanu ar smiltīm no A līdz Z izmaksāja kādi 6000Eur. Betons gatavais + sūknis. Veidņi no OSB, kursu pēc tam melnajiem griestiem izmantošu.

Ļooooti smags darbs 30 dienas diviem cilvēkiem.
Protmas, pašam to darīt, ja uz celtniecību esat uz Jūs nav tas prātīgākais variants.


4. Apkure gaumes jautājums. Es sev izvēlējos 1000 litri akumulācijas tvertne + čuguna malkas katls. Siltās grīdas tikai virtuvē, koridorī, vannas istabā. Pārējās klasika - grīdas dēļi.


5. Būvniecības procesā iesaku pieaicināt kādu speciālistu. Kurš to procesu pieskata. Ir tādi brīnumi redzēt, ka vienkārši žēl to cilvēku.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 20:58

Pats šobrīd rauju augšā Somu māju. Izvērtēju kritiski savas zināšanas un prasmes un izdomāju jautājumu nodot speciālistiem. Pagaidām nenožēloju ne mirkli. :)

Man ir 220 m^2 2 stāvos. Pamati 118 m^2
Sanāk apmēram tā:
1  Asu nosprausšana
2  Augsnes kārtas noņemšana ≈ 200 mm
3  Būvbedres rakšana
4  Grunts rakšana zem pamatiem ar rokas instrumentiem ≈ 100 - 150 mm
6 Pamatu pēdas veidņu montāža un demontāža h = 200 mm
7  Pamatu pēdas armēšana ar armatūru Ø10 A-III
8  Pamatu pēdas betonēšana, betons B20
9  Betona transportēšana, sūknēšana
10 Pamatu mūrēšana no fibo blokiem 5 MP - 21 m^3
11  Pamatu vertikālā hidroizolācija, (Weber 930)
12  Pamatu vertikālā siltumizolācija, putupolistirols 100mm/50mm
13  Pamatu aizbēršana un grunts blietēšana
14  Būvbedres aizbēršana un grunts blietēšana pa pamatu ārējo perimetru
15 Grīdu siltināšana pa laukumu, EPS 150, 50mm x 2 m2
16 Tvaika barjeras iestrāde (200 mikroni) m2
17 Melnās grīdas betonēšana, betons B20, 80 mm, slīpēšana m2
18 Mūrlatas blīvēšana ar montāžas hermētiķi

Šitais labums nostājās uz gandrīz 13,5 k EUR
Domāju, ka 12 € par 85 m^2 varētu būt padaudz, salīdzinot pret to ko es samaksāju.
Man tie vīri vēl [bez teikšanas] visu ļoti pareizi izdarija - papriekšu nostūma melnzemi, tad smiltis atsevišķā kaudzē. Kad samūrēja pamatus, tad saveda tīru smilti, kuru sagāza pamatu iekšienē, bet ārpusi piebēra ar to, no būvbedres. Melnzeme smukā kaudzē sabērta gaida pavasari. Kaimiņam kaut kādi dibenroči visu no bederes sajauca putrā, to putru VISU aizveda un vietā atveda kkādu švaku melnzemi, kurā pat zāle kārtīgi neaug...


Ja nu nav katastrofiski gigantiski aizspriedumi pret koka mājām, ieteiktu apskatīt gan somu gan Līvas grupas piedāvājumu. Pēdējie šajā svara kategorijā ir ļoti labi attīstijuši savu piedāvājumu. Tā kā esmu tāls no celtniecības, tad ņemot kaut kādu gatavu risinājumu (kurš vēl ir labi personalizējams), es tomēr esmu pārliecināts, ka iegūšu labu rezultātu

Es ieliku malkas katlu + accu. Nu lab', reizi divās dienās jāpieiet, jāsakrāmē malka un jāiemet sērkoks, bet toties [gandrīz] par brīvu. Nekas tā nesilda, kā apziņa, ka esi apjājis sistēmu un sildies par brīvu. :) Modernā sistēmā ar labu vadību un blīvu māju arī ar malku kurinot ir perfekti stabils klimats istabās

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: georgs999 (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 21:35

pēdējā laika labākais citāts ko esmu dzirdējis un pilnīgi piekrītu !


" Nekas tā nesilda, kā apziņa, ka esi apjājis sistēmu un sildies par brīvu. :) "

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: ss-buve (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 22:00

90-100'000€ par 85m2? Tas ir loti dargi ,pat ar visiem aizskariem, iebuvetam mebelem, un pat teritorijas labiekartosanu!
Mes buvejam koka ekas, un cena par 85m2 lidz 50'000€ "Lidz atslegai".
Es domaju ja cilveks buves pats, tad jarekinas ar 200-250€ par ekas 1m2 ,buvmaterialiem, plus tik pat daudz darbam. Tatad 400-500€ par ekas 1m2 kopejas platibas, kas ir max. 42500€.
Ja kadam ir nopietna interese (privatam vajadzibam nevis komerces),tad varu bezmaksas palidzet ar konsultaciju vai aptuveno izmaksu tami.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 22:09

Ar labu brigādi mūsdienās mūra māja no 0 līdz pilnai iekšējai apdarei tavam izmēram maksā ap 800eur/kvm. Brigādei jābūt uzticamu/tuvu cilvēku ieteiktai un pašam ir jāorientējas vismaz šī foruma topikos. Firmas piesaiste negarantē neko, jo ir firmas, kas algo darbiniekus no ss.lv, par kuriem neko nezina.
Lai vai kā, ieteiktu vienus būvniekus visam būvniecības procesam, lai ir no kā prasīt atbildību un nesākas situācija, ka katrs nākošais vaino iepriekšējo neizdarībā.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: parks2007 (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 22:10

To Niks
Kas tā tāda par malku,kura atnāk no meža par brīvu,pati sagarinās,saskaldās,sakrāmējas šķūnī un ziemas vakaros klusiņām ienāk līdz krāsnij un lec tik iekšā???
Es no sava loga redzu,kā kaimiņš katru gadu pavasarī atved baļķu kalnu,pus vasaru pa vakariem zāģē,skalda un krāmē šķūnī un tā katru gadu........redzot to procesu man liekas ,ka malkas apkure ir dārgs kurināmā veids...

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: rbm (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 22:34

ja ss-buve ir arī tas pats kas identiska nosaukuma mājas lapa, tad kā saprast, ka paši norādiet cenu no 530 eur un surprise,surprise:

Cenā nav iekļauts:
Ēkas tehniskais projects - 2k+ EUR
Ārejās komunikācijas - 3k+ EUR
Apkures sistēma - 5k+ EUR (ja vien neuzliek parastos elektriskos konvektorus)
Transporta izdevumi - 1kEUR (materiāli paši pa gaisu atlidos)
Krāsošanas darbi - atstāsiet koku pārvērsties par latvijas pelēko?
PVN, 21% - a par šo būtu paklusējuši :)

Tāpat žogs, celiņi, terase, kur tie?

Protams - pamati stabveida,SIP paneļi, 8m spice un izsmeļamā bedre blakām, apkure ar elekriskajiem radiatoriem, uz jumta Onduline, sienas reģipsis viena kārta un nošpakletētas, bet vanaas istabā stāv ķīnas pods un skārda vanna, durvis un logi no "vācu kameru profila" ražota Polijā, elektroinstalācija pa spuldzītei katrā istabā plus 3 rozetes stūros. Šādi iespējams ka var arī tuvāk 600eur pietuvoties...



Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 10/01/2015 22:40, labojis rbm.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 22:36

parks2007 Wrote:
-------------------------------------------------------
> To Niks
> Kas tā tāda par malku,kura atnāk no meža par
> brīvu,pati sagarinās,saskaldās,sakrāmējas
> šķūnī un ziemas vakaros klusiņām ienāk
> līdz krāsnij un lec tik iekšā???
> Es no sava loga redzu,kā kaimiņš katru gadu
> pavasarī atved baļķu kalnu,pus vasaru pa
> vakariem zāģē,skalda un krāmē šķūnī un
> tā katru gadu........redzot to procesu man liekas
> ,ka malkas apkure ir dārgs kurināmā veids...

1. Man vajag ļoti maz - māja silta. Vļe nemācēšu precīzi pateikt, bet uz sajūtām - maz :)
2. Daudz nokurinu galdniecības atliekas - sausus masīvkoka dēļu galus man draugs saliek pie optimizācijas zāģa noliktā manā kastē (~ 0,75 m^3). Es kasti ar mazo pacēlāju nolieku tieši blakus katlam
3. "meža malku" arī gatavoju un krāmēju tādās pat kastēs, kurās tā glabājas līdz pienāk TĀ stunda.
Zāģēju savā mežā, ir savs traktors, savs skaldītājs, kurš lielās 50 cm šķilas plēš kā skābenes

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:01

rbm, vai nu sū..gs garīgais vai pieredze, bet kopumā +

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: pam pa ram (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:23

parks2007 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es no sava loga redzu,kā kaimiņš katru gadu
> pavasarī atved baļķu kalnu,pus vasaru pa
> vakariem zāģē,skalda un krāmē šķūnī un
> tā katru gadu........redzot to procesu man liekas
> ,ka malkas apkure ir dārgs kurināmā veids...

Kamēr tu sēdi mājās un dra... drāz koka buratīno tikmēr kaimiņš svaigā gaisā kustina kaulus, es piemēram, tu saskatu baigo plusu, kā arī malka ir vienīgais kurināmais, kura sagatavošanā un uzlabošanā tu pats vari pielikt roku par to "neko" nemaksājot.
Tai pat laikā lieliski saprotu cilvēkus, kuri darbā ir tā noguruši, ka atbrauc mājās un tad knapi spēj pakasīt kuli un palūrēt uz kaimiņu kā viņš pavada laiku vingrojot :) Droši vien tu atpūties braucot makšķerēt vai apmeklē sporta zāli, vai nedari neko. Cilvēkam kurš labāk neko nedara, bubinādams, ka mans laiks izmaksā 20EUR/h, jo tik es nopelnu maizes darbā, protams, malkas sagatavošana šķitīs briesmīgi dārga nodarbe.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Niks (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:41

pam pa ram Wrote:
-------------------------------------------------------
...
--------------
Es apmēram līdzīgi domāju.

Šodien apmēram stundu padarbojos pa lauku, izjaucu & sazāģēju reģipša paletes un aplasiju dēļu galus - sagrupēju parocīgā vietā, pārzāģēju garos, apklāju ar plēvēm.
Uz aci - radās malka 3 nedēļām

Alternatīva - paletes aizvest uz izgāstuvi. Kur paprasītu kaut kādu naudu
Un maksāt par gāzi lai sasildītos


Nē, nu ir jau arī čaļi, kuri stāv sastrēgumos lai aizbrauktu pamīties uz velotrenažiera :)

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Lunis (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:46

to Niks,
tad jau tev pagalmā ir "izgāztuuve" ja mētājas reģipša paletes, da dēļu gali. Vai arī tās vecās paletes pašas no gaisa krīt.
Starp citu, es savējās paletes nodevu atpakaļ ražotājam, saņēmu savus 5eur/pakl ķīlas naudu un nu par to naudu nopirku normālu kurināmo, daudz lielākā apjomā nekā no tās paletes var dabūt to sadedzinot.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:51

ZZAldisZZ
Esmu uzcēlis un dzīvoju 85m2 mājā. Būvējot bija mērķis - pēc iespējas ātrāk un minimāliem līdzekļiem ievākties mājā. Rezultātā, sākot būvu 2012 gada augusta beigās, ievācos tajā 2014 gada augsta sākumā.
Sākumā arī apsvēru iespēju izmanto būvfirmu pakalpojumus, bet sapratu, ka finansiāli tādus izdevumus nevaru pavilkt, tad bija lētāk nopirkt uzreiz gatavu māju, nevis 2 gadus mocīties. Šo ideju iesaku arī tev - pamēģini atrast sev jau gatavu.
Tāpēc, finanšu iegrožots (nav pieņemams pārāk daudz investēt nolietojamā lietā), pieejot tīri no ilgtermiņa finanšu plānošanas aspekta, nolēmu pats piedalīties mājas būvniecībā. Darīju to pirmo reizi mūžā, taču gatavojos šim procesam gadu - lasot, pētot, izglītojoties. Rezultātā monolītā betona siltināto pamatu izbūve izmaksāja 2700 LVL neskaitot savu personīgo darbu.
Rezumē - ja ir gatavas mājas - pērc to, ja nevari nopirkt, tad īrē, un ja nevari nopirkt un īrēt tad būvē, piedaloties saviem spēkiem. Mājās uzturēšanas paņem daudz laika i, un pēc 2 gadus ilgušās mājas celtniecības,vairs nav nekādas lielās enerģija kaut ko uzlabot, jo pārāk daudz spēka tika patērēts, lai iegūtu to, kas ir.
Taču jūtu - pienāks vasara - būs jābūvē žogs, nojume, jābruģē, darbi aizies. :)

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:57

AndrisL, īrēt - tas nozīmē, nomaksāt kāda cita kredītu un dzīvot neziņā par to, vai pēc mēneša būs jumts virs galvas. Nu tas tā, iz manas pieredzes. Savulaik īrētā mājoklī jutos kā mājās, bet tas bija tikai līdz vienai konkrētai dienai…

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Antons U (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 23:57

Maksāt krieviem par gāzi šajā ģeopolitiskajā situācijā ir noziegums pret cilvēci! Tas jāņem vērā, izvēloties apkures veidu!

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 00:02

Anton, ej kurini naidu delfos vai tvnetā.

Re: Mazas Privātmājās būvniecības izmakas 2015
Autors: AndrisL (178.16.22.---)
Datums: 11/01/2015 00:12

Neesmu eksperts, ne interesējos, bet tīri loģisko domājot, pieņemu, ka ilgtermiņa īre 5-10 gadi ir labs variants. Jo cilvēji parasti cilvēki maina savu dzīvesvietu pēc 7 gadiem.
Uzcelt māju - tas ir ieguldīt tajā savu laiku, naudu, ideju, dvēseli un enerģiju - tā ir daļa no Tevis. Un saprotot, ka kaut kas ir uzcelts nepareizi, nepatīk kaimiņi, pašvaldība, vai nespēj maksāt, ir psiholoģiski grūti no tās šķirties. Ja māja ir īrēta, sentiments nepastāv, ja kas nepatīk vai mājā ir kaut kas neveiksmīgs/mīnusi, nemoki ne sevi ne ģimeni un maini.
Tagad bankām īpašumā ir daudz māju, pieņemu, ka var atrast interesantus piedāvājumus.

Iet uz lapu: 12345678Nākošā
Pašreizējā: 1 no 8


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********  **         **     **  ******** 
 **     **  **    **  **    **    **   **   **       
 **     **      **    **    **     ** **    **       
 **     **     **     **    **      ***     ******   
  **   **     **      *********    ** **    **       
   ** **      **            **    **   **   **       
    ***       **            **   **     **  **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727