UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Māja no Sip Paneļiem
Autors: JanisXXXXXX (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2015 20:51

Labvakar.
Vēlos mazu dzīvojamu māju ap 100 m2 .
1 stāvs,neapdzīvojams mansards.
Uzdūros uz tehnoloģiju no SIP paneļiem.

No pirmā acu uzmetiena likās,ka kautkāds putaplasts aplīmets ar osb.
Kas gan tur labs var būt ? Sapūs,vējš uzputīs,sabruks kā kāršu namiņš,vai noindēšos no osb,
kas tā par māju,mājai jābūt no blokiem u.t.t

Tad pameklēju nedaudz info par šo un uzdūros uz firmu kas ražo rūpnīcā un paši montē šīš mājas !
Viņu mājas lapā bija uzkaitītas neskaitāmas šīs tehnologījas priekšrocības.

Izturība,tāda ka Džipu var uzlikt uz plāksnes,siltumizturība tāda kā 2.5 metriem ķieģeļa,nevajag siltināt mansardu,viegla apdare gan iekšā gan arā,ātra lēta montāža,apkure 3x lētāk,nav nepieciešami lieli pamati jo konstrukcija viegla.

Vienīgas mīnus,ko dzirdēju,ka slikta ventilācija !

Latvijas forumos prakstiski nekādas info neatradu,varbūt sūdīgi meklēju.

Tāpēc nolēmu vērsties šeit.
Ko pieredzējuši speciālist pateiks?
Kādi argumenti par un kādi pret?
Sapūs?Sabruks?Nodegs?Kā tur īsti būs?
Varbūt kādam ir zināmi piemēri labi vai slikti?

Paldies par atsaucību ! :)

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: Teorētiķis (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2015 22:43

Nav nekāda darīšana bijusi, bet pāris pārdomas:
- putuplasts ar osb no abām pusēm tas ir grozi kā gribi :)
- izteikums "apkure 3x lētāka" gan ir maldinošs, jeb jāprecizē salīdzinājuma ar ko, varbūt ar kādu galīgi šķībi uzbūvētu jaunbūvi, vai cauru padomjlaiku ēku, bet jebkura atbilstoši būvnormatīviem un normāli uzbūvēta ēka būs ar līdzīgu siltumnoturību, nekādi brīnumskaitļi siltumnoturībā tur nav, paši ar biezāko variantu tikai ar nagiem iekļaujas pēdējos būvnormatīvos
-māju tikai no ķieģeliem sen kā vairs nebūvē tā lielīšanas ar diezgan lieka, tikai mājsaimniecēm, lai paradītu salīdzinājumu kas ir putuplasts :)
-industriāli veidoti liela izmēra paneļi ir labi, jo nebūs papildus šuves, kurās varētu rasties problēmas ar siltuma aizplūšanu, tas tiesa
- ventilācija ir vajadzīga jebkurā ēkā neatkarīgi no tā kā tā būvēta, šāda ēku noteikti ar uztaisīt ļoti blīvu un noslēgtu, kā arī sienu materiāls mitrumu ne uzsūks ne atdos, tāpēc mikroklimats paliek tikai ventilācijas sistēmas ziņā, Svaigu gaisu pievadīt un "izlietotu" izvadīt vajag neatkarīgi no mājas veida, nu labi tai mājai kurai apkure 3x lētāka varbūt arī nevajadzētu jo vējš svilpotu pa spraugām

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2015 22:51

Putuplasts? OSB? Ko par to saka peles?

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: JanisXXXXXX (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2015 23:02

Es rēķinos un priecātos,kautvai par 20 procentiem lētāku apkuri. :)

Atradu šajā mājas lapā datus kur testē blokus,baļķus un putoplastu u.c materiālus.

[www.eem.lv]


Sanāk,ka bloki krietni zaudē frēzbaļķiem un finiera paneļiem ar siltumizolācijas materiāla pildījumu un fibrolītu.

Vairāk jau tomēr intersesē cik ilgi man tā būda izturēs ?! :)

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: Viesturs470 (178.16.22.---)
Datums: 06/01/2015 23:39

Vairāk jau tomēr intersesē cik ilgi man tā būda izturēs ?!

Pilni latvija ar padomju laikā būvētām "līvānietēm" ! Kaut kā nav dzirdēts ka kāda būtu sabrukusi !

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: pamats topošais (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 09:29

Diez vai tā var pateikt. Visu mūžu,ja pareizi uztaisīts. Ja lietus nelīs virsū,ja ventilācija būs, ja sniegs gar malām nebūs utt.
Amerikā jau tikai tā būvē,viņi gan man liekas neplāno visām mūžam. Katrā gadījumā 10 gadu ciklam mierīgi,pat ja nebūs pareizi sataisīts. Lielākie riski ir šuves, āra apdare, iekšējā ventilācija, sienu apakšējā daļā pie pamatiem.

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: Rakaris (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 12:51

Pieminēto plusu neprecizitātes:
1) Izturība: Corners.lv mājas lapā uz plāksnes uzliktā džipa riteņi vertikālē uzreiz blakus apakšā paliktajai brusei, tas par nekādu īpašo stiprību neliecina :D
2) Siltumnoturība: putuplasts 15 cm biezumā, nekas īpašs,
3) Mansarda/pārseguma siltināšana: par to samaksā pērkot paneli
4) Pamatiem dziļums jebkurā gadījumā vajadzīgs dziļāks par max iespējamo sasalumu, tā kā šajā jautājumā būtisks ietaupījums nesanāk.
5) Apdares izmaksas: reģipsis pa taisno uz SIP plāksnes. Pieskrūvēt var, bet tas nenozīmē, ka vēlāk neplaisās :D Ārējā un iekšējā apdare un izmaksas precīzi kā jebkurai mājai.
6) Nedod dievs tajā putuplastā iemitināsies peles vai/un žurkas.... ir redzēts, kas notiek.

Ieguvumi ir tikai pāris:
1) Var pa pāris mēnešiem ietaupīt būvniecības laiku
2) Ja paveicās, varbūt, izdodas ietaupīt kādu tūkstoti.

P.S. Parastam cilvēkam pēc reklāmu info var likties, ka ietaupīs teju 50 % no kopējām ēkas būvniecības izmaksām.... tā nav.... vajag parēķināt skaitļos un izdomāt vai tiešām tas ir vajadzīgs!

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: JanisXXXXXX (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 15:18

Paldies,par info.
Gan jau,ka tā arī ir,ka nav vērts riskēt !

Varbūt ne par tēmu.
Ko Jūs sakat par koka karkasa mājām ?

Atradu mājas lapu AIG .
Arī sola ļoti lēti.

+- 100m2 no 30 000 - 40 000 € par kasti dažādās komplektācījās.

[www.aigkonstrukcijas.lv]

[www.aigkonstrukcijas.lv]

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: pamats topošais (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 16:00

Es tik zemu nenovērtētu 15cm puķiku, +/- konstrukcijai vismaz U-value: 0,216 W/m²K
Tas būtu līdzvērtīgi labiem 250mm blokiem un 50mm laba vate
Nav, protams, izcili, bet vairums veco ēku īpašnieki par to varētu tikai sapņot.

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: Alfadelta (178.16.22.---)
Datums: 07/01/2015 20:45

Nu par koka karkasa neteiktu, ka tas ir lēti... Es pats būvēju koka karkasu 140m2 nu jau esmu ticis līdz iekšdarbiem... Cik biju izbūries cauri tehnoloģiskajām niansēm, koka karkasa mājām ir ĻOTI svarīgi ievērot tehnoloģisko procesu... Pretējā gadījumā sanāk kā vienam bēdu brālim: pēc 2 gadiem vasarās parādās šķirba uz 2cm, ziemā pazūd :) Vai piemēram ir stāsts par Latvijā ražotu paneli kurš ceļot māju netīšām tika atvērts vaļā un izrādījās, ka vates procents panelī ir tikai uz 70%. Man pēc 2 gadu nemitīgas cīņas ar Latvijas brīnišķajiem celtniekiem pazudināja jebkuras uzticības druskas šai šlakai (piedodiet)... Un nav starpība vai darbus pasūti krūmu meistaram par 600Eiro vai celtniecības firmai par 1800Eiro rezultāts būs ar vienādi nemitīgu dažādu kļūdu labošanu un sirmiem matiem... Es izvēlējos Somu māju kuras 140m2 komplekts man izmaksāja tos pašus 40k eiro. Bet kvalitāte tiešām viņiem ir ļoti laba, gan pakojumam, gan logiem un durvīm... Vienīgais ko ieteiktu, ja ir iespējams tad neņem viņu meistarus (Aināru), bet slēdz vienu līgumu ar kompāniju visiem darbiem līdz baltajai apdarei sīki ievērojot visus konkrētos aspektus, paredzētos konkrētos naudas sodus par nepildīšanu, vai nekvalitatīvu darbu utt. Darbu apmaksu sadali pa posmiem, tā lai kāmēr iepriekšējais posms nav nodots, nekāda samaksa...

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2015 11:01

Lūdzu apgaismojiet mani, kādi ir argumenti, lai Latvijā būvētu karkasa māju. Rietumos, it sevišķi Skandināvijā, karkasniece ir ekonomiski izdevīga, jo pie augstām darba izmaksām, būvniecības perioda īsums ir būtisks. LV tas nestrādā, tad kāpēc karkass?
Ja sadomāsi šādu māju pārdot, tad to būs grūti izdarīt.

Somu mājas? Paziņa uzbūvēja pēc visiem noteikumiem 1.5 stāvu sominieci. Vasarā otrajā stāvā + 30 grādi...

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: es te (178.16.22.---)
Datums: 09/01/2015 23:16

Somijā somumāja maksā divreiz lētāk nekā mūrētā. Kāpēc tomēr tiek mūrēts, lai pazīmētos kaimiņam vai ka? Viņiem tā zīmēšanās nav tik izplatīta kā Latvijā, tāpēc domāju, ka tur ir cits pamatojums?

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 07:21

specs Wrote:
-------------------------------------------------------
> Lūdzu apgaismojiet mani, kādi ir argumenti, lai
> Latvijā būvētu karkasa māju. Rietumos, it
> sevišķi Skandināvijā, karkasniece ir
> ekonomiski izdevīga, jo pie augstām darba
> izmaksām, būvniecības perioda īsums ir
> būtisks. LV tas nestrādā, tad kāpēc karkass?
> Ja sadomāsi šādu māju pārdot, tad to būs
> grūti izdarīt.
>
> Somu mājas? Paziņa uzbūvēja pēc visiem
> noteikumiem 1.5 stāvu sominieci. Vasarā otrajā
> stāvā + 30 grādi...
A kāds sakars otrā stāva temperatūrai ar mājas konstrukciju?
Jumts jāsiltina kā karkasniecei tā mūra mājai?

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: specs (178.16.22.---)
Datums: 10/01/2015 21:59

Zigmār, sakars tāds, ka jumta siltinājums ietilpa rūpnīcas komplektā, un rezultāts norāda uz somu mājas "kvalitāti".

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: seperis (87.226.37.---)
Datums: 27/08/2017 20:55

Sveiks. SIP paneļu māja pie mums ir kautkas pavisam jauns. šo pētu jau vairākus mēnešus. iesaku youtube paskatīties no A līdz Z "villozihouse" video. un tāds blogers "svjo po umu" tur daudz info par sip majām un karkasa mājām. pats esmu nobriedis celt tieši SIP paneļu māju. Koka karkasa latvijas celtniekiem grūti uzticēties:( tur jāstāv klāt. vispār pie jebkuras būvniecības latvijā jāstāv klāt. tas ļoti sanikno. vakar sanāca pabūt medemciemā braucu garām 2 karkasa mājām celtniecības stadijā. pat safotografēju visu. vispār bail sametās. žēl ģimenes kura to māju nopirks. pie mums pierasts māju uzbliezt kepļep pa zemām izmaksām a pārdot pa milzu naudu.

Ja cel koka karkasa māju tad pašam jābūt gudram šajā jomā, lai var sekot līdzi kā taisa un vai netaisa nepareizi. mums pieraduši domāt ka mājā galvenais pamati, kas tā arī ir, bet nevar tač uzlikt uz labiem pamatiem mēslu un priecāties. karkasenes pēc iespējas ātrāk apšuj gan no āras gan no iekšas lai neviens nevar pāradīt kas kā salikt:(

Veiksmi visiem!

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: GG (85.254.193.---)
Datums: 28/08/2017 13:54

Pirms pāris gadiem gandrīz pasūtīju SIP māju. Pēc tam pārdomāju, taisīšu uz vietas karkasa konstrukciju. Būs ilgāk, bet lētāk un bez putuplasta. Ar celtniekiem gan jau tikšu galā, pats līdzīgā tehnoloģijā esmu jau šo to uzcēlis, saprašana par vēlamo rezultātu ir.

Re: Māja no Sip Paneļiem
Autors: seperis (81.198.79.---)
Datums: 28/08/2017 17:05

Ja ir zināšanas un laiks protams tad vajag pašam pēc iespējas vairāk darīt.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********   **    **        **  ******** 
 **    **  **     **   **  **         **  **       
     **    **     **    ****          **  **       
    **     **     **     **           **  ******   
   **      **     **     **     **    **  **       
   **      **     **     **     **    **  **       
   **      ********      **      ******   **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727