UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Par plaisām gāzbetonā
Autors: Eess (178.16.22.---)
Datums: 29/04/2014 22:06

Aplūkojot pagājušajā gadā būvēto gāzbetona sienu atsevišķās horizontālajās rindās ir redzamas vertikālas mikroplaisas. Tinot atpakaļ filmu atceros, ka bija atsevišķas paletes ar gāzbetoniem, kas bija ļoti slapji - divreiz smagāki... Vai varētu būt tā, ka šie slapjie bloki ir sarāvušies un tādējādi radušās mikroplaisas? Plaisas visuzskatāmāk ir redzamas no loga ailes palodzes saules pusē.

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: parks2007 (178.16.22.---)
Datums: 29/04/2014 22:55

Es arī saskāros ar līdzīgu problēmu,atsevišķi bloki izskatijās kā "karte"(no sīkām plaisiņām) un ļoti liela daļa ar vertikālām plaisām,pamanīt varēja vislabāk logu un durvju ailēs blokos no gala.
Man blokus veda pa tiešo no Igaunijas(Silbet parastais gāzbetons iepakots plēvēs ar zaļiem uzrakstiem) pa 34m3 kravā ar diviem piegājieniem un tas bija 2007. g. sākums un tai brīdī blokus pat bija problēma dabūt un es pirmo kravu atvedu janvārī ,bet otro tikai pēc aptuveni diviem mēnešiem dabūju.
Es pieļauju,ka tie bloki,kas tika vesti janvāri mitri no rūpnīcas visticamāk dabūja salu,bet tikpat labi arī kautkāds ražošanas brāķis....par ko treknajos gados nebūtu jābrīnās....

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 29/04/2014 23:56

Droši vien, ka - sala plus iepakojuma kondesāta slapjuma dēļ - bet tās noteikti ir tikai virskārtā - un neturpinās plaisāt... ar apmetumu nosegsies...

Sen mūrējām no šķībiem padomju gāzbetona 22x50x50cm blokiem - daļa no kuriem bija gadiem gulējuši uz zemes - no tiem virskārta plānā kārtiņā šur tur atbira...un sīkplaisiņas laikam arī bija. Daži kubi vēl stāv neapsegti krautnē zem klajas debess !!! vairāk kā 15 gadus - un neizskatās, ka būtu īpaši vairāk saplaisājuši...tāpat kā ķieģeļi...

Labais materiāls taču laikam tas gāzbetons !

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: J (178.16.22.---)
Datums: 01/05/2014 09:53

Padomju laiku gāzbetons man ārā mētājās gadus 15 un pilnīgi nekādas vainas tiem blokiem nebija, ar moderno gāzbetonu Aeroc ir sāvādāk - jau pēc pirmās ziemas bloku virskārtiņa, kur tiek virsū ūdens bija saplaisājusi un lobījās nost, tomēr vistrakāk ir ar māla ķieģeļiem, kuri sadalījās sīkās šķēpelēs jau pēc 1. ziemas.

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 01/05/2014 15:00

Tad Aerocs izrādās vārīgāks...poras smalkākas un vairāk ...tieši tamdēļ vai ?...
Pad. gāzbetonam poras krietni rupjākas - ar aci redzamas - ūdeni it kā vairāk ietilpinošas...un mazāk bojājas ! Raž. tehnoloģijas jau atšķiras - un būtiski pie tam...

Ķieģeļi kas sabirst pēc pirmās ziemas ....droši vien starpsienām domātie Ne-Salizturīgie. Vai uz zemes guļoši caurumotie vai blīvie - kuri reāli guļ slapjumā ...sniegūdenī utt....

Nav gan manīts, ka nesegtā āra krautnē (ne uz zemes) būtu sabojājušies pilnie māla (carinieki,ulmaņlaiku) arī silikātķieģeļi - vai šamotnieki - man un arī lauku draugiem mētājas neizstrādāti visādi...
Kāds brāķa silikātnieks ir gan saplaisājis - no virsas...

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: ArtursM (178.16.22.---)
Datums: 01/05/2014 20:56

Lai plaisas nepārietu apmetumā, tomēr jāliek armējošais siets apakšā.

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: Eess (178.16.22.---)
Datums: 02/05/2014 07:28

Šaubos, ka šīs plaisas ir tikai virskārtā, jo plaisa iet tieši šuves vietā. Šur tur pat var redzēt, ka ir plaisa arī pa līmēto šuvi. No otras puses gan tirši tajā vietā plasisas nav - ir blakām... Bloki Roclite un armēta katra 3 - 4 rinda. Vai tiešām slapji bloki tik ļoti var sarauties?

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 02/05/2014 09:17

Ja tieši pa šuvēm plaisas - varētu būt, ka lietota pārāk slapja java (līme), vai vienkārši mūrēts karstā laikā - bet tad plaisām bija jāparādās tūlīt...

Bloku mūris sarauties vai plesties var temperatūras iespaidā - no mitruma pats bloks vai mūris izmērus tā kā nevarētu mainīt - nav jau koks, kas piebriest un žūstot, saraujas....

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: Karlis2 (178.16.22.---)
Datums: 02/05/2014 10:17

Plaisas gadijumā nav paradijušā slodzes maiņas vietas , logu ailēs palodzes stūros ?

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: Eess (178.16.22.---)
Datums: 03/05/2014 07:31

Nē plaisas visuzskatāmāk ir rrdzamas uz palodzes loga vidū saules pusē. Tās ir tieši tās vietas, kas visātrāk varēja izžūt...

Re: Par plaisām gāzbetonā
Autors: (178.16.22.---)
Datums: 06/05/2014 14:56

Es jau bik domāju arī par to, ko dara pamati?



Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    *******   **         **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **    **   ***   ***  **     ** 
 **     **         **  **    **   **** ****  **     ** 
 ********    *******   **    **   ** *** **  **     ** 
 **                **  *********  **     **   **   **  
 **         **     **        **   **     **    ** **   
 **          *******         **   **     **     ***    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727