UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
siltumnīca
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 04/04/2014 21:54

Labs vakars!
Varbūt ir kādam siltumnīcas projekts?
Interesē līdz 5 m gara un 2, .... plata siltumnīca, lai var ieklāt 6m plēvi.
Paldies.

Re: siltumnīca
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 08:11

Kam vajag siltumnīcas projektu? Par kaut kādu summu Tev uztaisīs projektu GP, AR un BK daļas, bet tas būtu nepieciešams industriālai siltumnīcai.
Ja kritērijs ir 6 m plata plēve, tad uzzīmē jebkurā rasēšanas programmā (vai uz rūtiņu lapiņas) šķērsgriezumu un zināsi kādi izmēri nepieciešami, lai to summa ir mazāka par 6 m. Bet tāda siltumnīca būs ļoti maza, ja 2 metri platumā, tad ~ iznāks 2.3 m augstumā.

Re: siltumnīca
Autors: PikkO (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 08:25


Re: siltumnīca
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 08:58

Šī ir normāla izmēra siltumnīca, bet ar 6 m plēvi neiztikt, būs nepieciešams stiķēt.
Ja grib smalki pieiet siltumnīcas būvniecībai, tad jāskaitļo, lai būtu pēc iespējas mazāk kokmateriālu atgriezumu, turklāt tas viss iet zem 6 m platas plēves, ja ir zināmi kritēriji, tad ekselī uzraksta pāris vienādojumus, liek standarta kokmateriāla izmērus un dabū optimālakos rezultātus, siltumnīcas garumu var pieskaņot ar pie standarta kokmateriālu garuma 4.8 vai 6 m.

Re: siltumnīca
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 09:43

Ja nopietni tā lieta - tad siltumnīcas izmērus nosaka to augu īpatnības ar kuriem gribat noņemties, jo citādi tā tikai 'smilšu kaste kaķiem". Katrs augs - tomāts, gurķis vai zemenes , tai skaitā arī puķes - stādījumos un apstrādājamā laukumā ir kaut kāds optimums - ne par daudz, ne par maz.
Pamatā projektēšanu jāsāk ar dobju vai kastu izmēriem, kam tiek piesaistīti celiņu izmēri un konstruktīvie izmēri. Ja ir nepieciešama grunts nomaiņa dobēs.. tad jāparedz iebraukšana ar ratiņiem.

Re: siltumnīca
Autors: arre (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 10:19

Man sanāca tāds projekts - saimniecībā bija nomētājies 30mm plastmasas (melnās) ūdensvada caurules rullis, kā arī dažādas metāla trubas un stieņi. Ideja sekojoša - vienu otrai pretim (apt. 2,5 m) zemē iedzinu metāla caurules, lai virs zemes paliktu 0,5 m metāla miets. Uz tām trubām maucu virsū apt 5 m sagarinātu ūdensvada cauruli - tā lai izveidotos arka. Tādas arkas izveido cik vajadzīgs - attālums starp tām mazāk kā 1m. Arkas jānokrāso baltā krāsā - lai saule neizdedzina plēvi. Lai konstrukcija iegūtu saturu, gareniski pieskrūvē pie arkām pāris koka līstes. Plēvi pāri - malas nostipirina uzmetot kādu baļķenu vai ar akmeņiem. Plēvi piestiprina pārsienot pa augšu ar špagata striķiem. Arku augstums jāplāno atkarībā no plēves izmēriem - lai nekas nav jāstiķē. Izveidojas tuneļveida siltumnīca un tikai jāizdomā kā aiztaisīt galus. Es uztaisīju tādu primitīvu koka rāmīti. Darīts. Man tāda siltumnīca kalpo jau kādus 5 gadus - izskatās, ka plēve nākamgad būs jānomaina. Pozitīvais tas, ka maz koka detaļu - nekas nesapūst. Nezinu gan cik tāda siltumnīca izmaksātu, ja materiāli būtu jāpērk veikalā- es pirku tikai plēvi.
P.S. dotie izmēri stipri aptuveni

Re: siltumnīca
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 10:29

Jā, bet autors grib ~ 2 m platu, ~ 5 m garu, šeit būtu jocīgi runāt par kādu nopietnu kultūru audzēšanu, šādas gatavas siltumnīciņas stāv pie cenukluba un šur tur vēl.

Re: siltumnīca
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 17:27

Ja siltumnīcas garums līdz 5,5m apmierina - 6m plēves platums sānus un jumtu nosedz - otrā virzienā ņem cik garu vajag - bet galus jau aiztaisa atsevišķi. Mazāk par 2,5 m platu siltumnīcu neekonomiski taisīt - vidū taka ap 50cm, tās abās pusēs dobes pa 100 cm (gurķi 3 rindās, tomāti 2 rindās, ja brīvi) - nav nekādas vainas...
Pašiem līdzīga izmēra veca standarta apaļa no met. trubām - taisos likvidēt (piegriezusies) - kad saņemšos - un uztaisīt no koka latām pie poli...lokšņu izmēriem (105x200) - ar skatu nākotnē...

Re: siltumnīca
Autors: zigmars (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 20:42

Paldies par padomiem. Brīvdienās jau uzbūvēju.

Re: siltumnīca
Autors: Zodčijs (178.16.22.---)
Datums: 07/04/2014 21:30

Malacis - ņēma un izdarīja ....es pusnedēļu esmu funktierējis un vismaz nedēļu taisīšu....

Re: siltumnīca
Autors: binary (178.16.22.---)
Datums: 08/04/2014 10:03

Man kāda nedēļa vai divas pagāja, kamēr uztaisīju/restaurēju - rudens vētra bija aiznesusi. Pamazām, pa vakariem pēc darba, kamēr gaišs vai kamēr skrūvgriezis izlādējas. Man gan vispirms vēl bija akurāti jāizjauc to, kas bija palicis pāri. Ar vienu gabalu 6m plēves plānojas nosegt gan sānus, gan galus - siltumnīcas izmērs apmēram 4x2.5 metri. Maza? Varbūt. Vai vajag lielāku? Diez vai. Šī pati rudenī bija pustukša, bet nevarētu teikt, ka mums pietrūka gurķu vai tomātu - pat ar visu to, ka tomāti man garšo un es ik pēc laika iegāju un noplūcu pa kādiem 3-5. Paprikas varēja būt vairāk, bet tā jau stādīšanas vaina - vietas ta' netrūkst.

Re: siltumnīca
Autors: binary (90.139.245.---)
Datums: 17/02/2019 22:28

binary Wrote:
-------------------------------------------------------
> Man kāda nedēļa vai divas pagāja, kamēr
> uztaisīju/restaurēju - rudens vētra bija
> aiznesusi.

5 gadus vēlāk restaurētā siltumnīca dodas pensijā, tfu, ugunskurā. Vispirms gan jānojauc.

Vēl jāsaprot, ko likt vietā - kaut kādu gatavo (bija doma par arkveida konstrukciju ar polikarbonātu) vai DIY (koks, plēve).

Cik pāris dienas palasīju par gatavajām, mazliet "sabijos" - radās iespaids, ka čakars ar uzstādīšanu nav daudz mazāks nekā uztaisīt no koka, turklāt pēc bildēm izskatās diezgan zemas.

Par DIY variantu nav īsti skaidrs, kāda izmēra kokmateriālus izvēlēties. Vietējā gaterī bija 50x100 brusiņas - nebūs par lielu tādai 2.5x5m siltumnīcai? Vecie kokmateriāli bija 45x65 - nav ne jausmas, kur tādi dabūti.

Re: siltumnīca
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/02/2019 09:50

Iesaku tās līmētās koka arkas. Viņas viegli saliekas, ļoti drošas pret Latvijas sniegu un vēju, nemaina ģeometriju, jānaglo tikai gali. Tai pāri uzvlkt plēvi 10 sezonām. Polikarbonātu arī var viņām izmantot, bet tas nav īsti racionāli, jo tas materiāls arī noveco un zaudē gaismasspēju un izskatu. Es arī svārstījos un paņēmu 10 sezinu plēvi. Nezinu vai nostāvēs tos 10 gadus bet tagad ies 3 gads. Visvairāk man patika plēves uzvilkšanas vienkāršība salīdzinot ar manu veco būdu - viens plēves gabals, praktiski nekādi atgriezumi un viss smuki bez čakara.

Re: siltumnīca
Autors: arre (195.13.229.---)
Datums: 18/02/2019 12:24

Papēti šīs, ko ražo mans novadnieks Mārtiņš Rauska. Šakarīgs džeks. Finiera - koka liektās arkas. Ļoti vienkāršs un efektīvs dizains. Es uzskatu, ka polikarbonāts nav vajadzīgs - labāk un lētāk ilgspēlējošu plēvi. Polikarbonātu var lietot, ja specifiskas dizaina prasības siltumnīcai, bet jārēķinās, ka tas arī nolietojas. Pat ja pareizi ieklāts.

[ralfhouse.lv]

Re: siltumnīca
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/02/2019 13:12

Jā, tā ir tā siltumnīca par kuru runāju (arre ieteiktā weblapa). Es pats pirku tādu, bet mans radinieks apskatījās manu un salīmēja pats sev tieši tādu pašu. Finieri strāmelēs sazāģēja uz mana zāģa un pārējo lēnā garā sataisīja. Tā ka nekā sarežģita tur nav, bet risinājums ir ļoti labs - daudzi plusi.

Re: siltumnīca
Autors: binary (90.139.245.---)
Datums: 18/02/2019 20:02

Vilnis_Radio, ja ar "10 sezonu plēvi" domā EVA, tad jā, plēves gadījumā ir doma ņemt EVA 200mk vai 250mk (kas nu no viņām ir pieejams). Nav ne mazākās vēlmes pēc 3 gadiem atkal sākt ikgadējos kašķus par to, kas ir ātrāk un/vai lētāk - nomainīt visu plēvi vai pielāpīt esošo (un, kā pieredze rāda, lāpīšanas gadījumā nepietiek ar 1x sezonā - lāpi, cik gribi, tāpat viss vienos caurumos).

Durvīm un vēdlodziņam varbūt varētu ņemt polikarbonāta loksnes. DIY gadījumā vēl gribētos apdomāt iespēju taisīt bīdāmās durvis, varbūt arī bīdāmu vēdlodziņu. Ar veramajiem bija šādas tādas neērtības.

Paskatījos to Ralfhouse, īsti nepatīk. Sānus tomēr gribas vertikālus. Kad sievai piedāvāju palielināt platumu (līdz šim bija 2.5m), teica, lai atstāju esošo platumu, citādi paliekot grūtāk kopt tās dobes.

Nav skaidrs, kāda izmēra kokus ņemt DIY nelielai siltumnīcai - 100x50 būs par lielu vai būs OK. Tāpat nav skaidrs, vai ir vērts apstrādāt ar kaut ko (veselībai nekaitīgu)‎. Esošajai siltumnīcai bija 45x65, nostāvēja kaut kādus 8-10 gadus. Pirms gada vai diviem pamanījos gandrīz ievelties siltumnīcā, kamēr lāpīju jumtu - spārei gals nolūza. Būtībā visi tie koki ir izpuvuši un/vai saēsti (ķirmji?).

Par vēju un sniegu raižu nav, tos līdz šim ir izturējusi arī tāda sapuvusi konstrukcija. Vismaz pēc tam, kad pirms ~5 gadiem vēja aizpūstā konstrukcija bija restaurēta un pieskrūvēta pie zemē ieraktajiem blokiem.

Re: siltumnīca
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/02/2019 22:12

Ar vertikālo sienu būdiņu mīnusi attiecībā pret arku ir tādi:
- vajag vairāk to plēvi naglot, attiecīgi arī pieaug risks uz kalpošanas ilgumu
- nopietnāki koki jāizmanto lai iegūtu stabilitāti uz sānu gāzelēšanos, plus ievērojami vājāka vējā,
- lai sniegs nekrātos uz jumta un neizstieptu vēderus, kas vasarā kļūst par burām, nekas labāks par arkas formu nav.
Vienīgo mīnusu es saskatu, ka dobju malas ir neērtāk apkopt, apkalpot, bet tas ir reāli nebūtiski manā skatījumā. Es pārgāju no vertikālās uz šo un neko baigi daudz no izaudzētā neesmu zaudējis.
Zemi gan rudenī gan pavasarī es apstrādāju ar frēzi un nevar teikt, ka arka ir baigais traucēklis tam.

Re: siltumnīca
Autors: Vilnis_Radio (81.198.190.---)
Datums: 18/02/2019 22:14

Hmm, vienīgi 2,5m platums laikam ir par mazu arkai. Es tagad nepateikšu cik man bija, bet šķiet ka ap 4 vai 5m x10m.

Re: siltumnīca
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 18/02/2019 22:18

Arkveida malas jau vairāk traucē augiem. Zari spiežas sienā, nav vietas. Var taisīt taisnas vertikālas malas, bet jumtu arkveidīgu.

Re: siltumnīca
Autors: binary (90.139.245.---)
Datums: 19/02/2019 20:41

Vilnis_Radio, var jau fanot par arkām, bet, kā saka, katram savs.
* Vējā arī parasta būda stāv ļoti labi. Ja nebūs nostiprināta, tad arī tās arkas aizlidos. Pāris atgāžņi (vai kā nu tos diagonālos "balstus" sauc) un ir OK.
* Vairāk par kādiem 5cm sniega uz jumta, šķiet, neesmu redzējis. Neteiktu, ka tas sniegs šo gadu laikā būtu izstaipījis plēvi. Ja nu gadās kas ekstrēmāks, tad nav grūti 1x vai 2x sezonā to sniegu patīrīt.
* Frēzes man nav un, iespējas, nebūs. Šķiet, divreiz esmu aizņēmies no kaimiņa. Pirmā reize varētu būt bijusi, kad nolēmām paplašināt dārzu. Baigi feini - viegli visu safrēzēt un tā… Otra reize bija pāris gadus vēlāk, lai nebūtu jāmokās ar lāpstu. Da nu… Ar to frēzi bija daudz smagāk nekā ar lāpstu. Ne vella tā frēze negāja uz priekšu.

Nezinu, ja būtu man tā siltumnīca 2x platāka un 2x garāka (nu tāda kā tev), tad varbūt būtu cits viedoklis.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********    ******     *******   ********   ******** 
 **     **  **    **   **     **  **     **     **    
 **     **  **                **  **     **     **    
 **     **  **   ****   *******   **     **     **    
 **     **  **    **          **  **     **     **    
 **     **  **    **   **     **  **     **     **    
 ********    ******     *******   ********      **    

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727