UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Fasāde un dēlīši
Autors: jamajamajaaama (87.110.179.---)
Datums: 09/05/2013 14:50

Sveiki, gudrie!
Arhitekte paredzējusi fasādē vietām dēlīšu apšuvumu.
[docs.google.com]

Pastāstiet, lūdzu, kā pareizāk to darīt.

Tajās vietās kur ir dēļi, likt klāt bruses, starp tām vati, plēvi virsū un tad dēlīšus vai arī visu uztaisīt kā parasti - vati,apmetums-krāsa un tad cauri tam apmetumam un vatei skrūvēt klāt šķērskokus un uz tiem virsū dēlīšus?

Paldies jau iepriekš!

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: jamajamajaaama (46.109.26.---)
Datums: 09/05/2013 20:37

Nu ko, neviens nevar palīdzēt?

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: jakobsons,ivars (87.110.241.---)
Datums: 09/05/2013 21:38

un ko saka architecte? tu taču viņai samaksāji?

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: jamajamajaaama (46.109.26.---)
Datums: 09/05/2013 22:15

Nu,jekabson, gudrinieks....

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: kkk (159.148.211.---)
Datums: 09/05/2013 23:24

Nu apmetums un krāsa tur būtu pilnīgi lieks. Skrūves cauri vatei arī neizklausās diezko gudri. Kautkad pasen te jau bija smalki apraksīts kā viens būvētājs realizēja siltināšanu ar cieto fasādes vati un ventilējamo fasādi, pie mūra skrūvējot garus leņķus. Savukārt, taisot ar vati pildītu latu karkasu, es neliktu plēvi, bet gan kādu pretvēja plātni - vati vai isoplaat. Tā manuprāt izvēle starp abiem variantiem manuprāt ir gaumes lieta. Ja man būtu jāizvēlas, tad skatītos ar kuru no variantiem vieglāk dabūt nepieciešamo līmeni - ja visur saliksi viena biezuma fasādes vati, tur kur būs dēļi, būs vēl gaisa šķirkārta un dēlis - vismaz savi 4cm klāt.

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: Praktiķis (46.109.255.---)
Datums: 10/05/2013 07:35

Tieši šāds apšuvumu veicu savai mājai(daļai) Uz leņķiem liku pie fasādes dēli25x100 uz kanti starpās cieto fasādes vati- to noarmēju un tālāk dēlīšu apšuvums.Koka apšuvums protams sanāk izvirzīts uz
āru,taču gaisa sprauga starp vati un apšuvumu 4cm ir pārspīlēta. Pilnīgi pietiek ar 1-2cm.Teorētiķi var iebilst,taču koka apšuvums pats par sevi jau nav blīvs-siltuma zudumi caur fasādi kuri būtu jāizventilē arī niecīgi.

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 10/05/2013 08:04

Atzīšos, ka neesmu padziļināti interesējies par populāro rūpniecisko siltinājuma materiālu pareizu pielietošanu, tomēr NETICU, ka pasīvstandartu laikmetā, kad vašu biezumi sasniedz teju vai pus metru, pīrāgu neizbēgami jātermotilto ar kautkādiem "leņķiem", latām vai dībeļiem. Vai tad vatēs nav gana visādu lipekļu, lai plāksne pati turētos kopā un pie sienas?

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: jamajamajaaama (87.110.179.---)
Datums: 10/05/2013 08:55

Kaut kā šādi?
[draw.to]

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: PikkO (93.177.211.---)
Datums: 10/05/2013 09:03

koks uz ārsienas tā ir liela problēma ....
dabūsi strādāt pie apdares dēļu apšuvuma uzprišināšanas ik pēc gada :DD ...

nokrāso tās vietas citā tonī un būs labi .... vai izdomā kā iestrādāt fibrocementa loksnes, kurām ir uzlikts koka tonis un faktūra ....

es ieteiktu tajās vietās uzlikt atšķirīgu apmetumu ar citu toni ...

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: jamajamajaaama (87.110.179.---)
Datums: 10/05/2013 09:37

Pikko. Esmu redzējis tādas fasādes, kuras ir nokrāsotas dažās vietās citādā krāsā. Kaut kā pastulbi tā imitācija izskatās. Jā, bet arī pārkrāsot katru gadu ne visai velk :/ Būs jābrauc pie kompetentiem krāsu tirgotājiem un jāprasa par šo.

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: kkk (159.148.7.---)
Datums: 10/05/2013 10:27

Ar 4cm domāts sprauga + dēlis, nevis tikai sprauga, par ko Praktiķim varu tikai piekrist. Un vispār kas attiecas uz ventilējamo fasāžu gaisa šķirkārtu - kad jautājums bija aktuāls, biju uzracis vienu somu pētījumu, kur tika ķidātas n-to vēsturisko dažāda vecuma māju fasādes un pētīts kādi faktori ietekmē fasādes ilgmūžīgumu un viens no secinājumiem bija, ka gaisa šķirkārtas laukums mazākajā vietā NEDRĪKST būt par lielu, ja nemaldos, tika secināts, ka ne biezāka par 16mm. Ja šķirkārta ir lielāka, tā ir mākslīgi jāsašaurina ar horizontālām atbilstoša biezuma līstēm (un vēsturiskajās koka apdarēs Somijā tā arī ir darīts). Cik atceros, argumentācija bija tāda, ka pārāk plata sprauga veicina apšuvuma dabiski mainīgā mitruma neviendabīgumu (pārāk strauju izžūšanu) un attiecīgi plaisāšanu. Protams velns viņu zin kā tas attiecas uz mūsu klimatiskajiem apstākļiem un mūsdienīgiem celtniecības materiāliem.

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: kkk (159.148.7.---)
Datums: 10/05/2013 10:32

Un par dēļu apstrādi - ja neiet pie sirds sedzošā krāsošana, par ko te jau gana runāts, tad jāmēģina defektu pārvērst par efektu. Es dēļus nomālēju ar darvas/lineļļas "krāsu", kam klāt ir pelēks pigments. Fasāde izskatās brūngani pelēka. Jo vairāk izpaužās latvijas pelēkais, jo vairāk izskatās, ka tā arī domāts :).

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: raihs (46.109.97.---)
Datums: 10/05/2013 11:35

Sūti pie vella to arhitekti ar visiem tiem dēlīšiem. Šiem jau vajag tikai izpausties-milzīgi logi,arkas,utt,bet kā to realizēt,cik tas maksā, un kā tie dēlīši izskatīsiem pēc dažiem gadiem-par to viņiem dziļi pofig. Te ir jāizšķiras pašam-TEV TO VAJAG??? TEV PAŠAM TAS PATĪK??? Tas arī lai ir noteicošais. Man arī arhitekts visādus jumta logus,kaut kādas īpašas kāpnes smērēja. kad es teicu,ka nevajag,šis apvainojas-kā tā-kāds uzdrošinās nepakļauties manām vēlmēm? Atceries,ka tā ir TAVA māja,nevis arhitekta

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: AndrisL (195.13.201.---)
Datums: 10/05/2013 12:45

Man arī projektā būs kombinētā apdare: dēlīši un apmetums. Tikai gadījums ir atšķirīgs ar to, ka dēlīši tiks izmantoti fasādei vietās, kur ir lielas divsīpu jumta pārkares 1.2-1.8m mansarda māja , tāpēc būs minimāla saules un lietus iedarība.
Tā kā siltinājums paredzēts 100mm, izmantošu collīgos dēļus vertikāli, kas ar leņķiem (50x50x20) būs piestiprināti pie gāzbetona sienas. Starp dēļiem mīkstā aksmens vate 100mm, vatei virsū pretvēja plēve. Un tad pa virsu vagondēlis - horizonāli bez gaisa šķirkārtas. Dēļus krāsošu ar tekstūrdekoru.
Tā kā mitrums nokrišņu veidā netiek klāt, tad dēļi vēdināsies tikai no ārpuses.

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: jamajamajaaama (87.110.179.---)
Datums: 10/05/2013 13:16

AndrisL Paldies. Liekas jēdzīgi. Vienīgi man tos dēļus neaizsargās pārkares un arī lietus tiks klāt. Kā jums citiem šķiet, vai vajag dēļu augšpusē lāseni?

Re: Fasāde un dēlīši
Autors: Vienstāvs (212.93.96.---)
Datums: 10/05/2013 14:11

Pat sētas mietam vajag jumtiņu, par elektrības stabu nerunājot!

Re: Fasāde un dēlīši - AndrimL,Praktiķim
Autors: jamajamajaaama (46.109.26.---)
Datums: 19/05/2013 12:48

AndrisL, Praktiķi, kā jūs vēja plēvi likāt? Pa virsu tiem ar leņķi stiprinātiem dēļiem kā pēdējo nosedzošo kārtu un tad caur plēvi naglojāt klāt fasādes dēļus? Vai kaut kā starp vati un leņķa dēļiem papildus likāt kā blīvvielu vai nē?

Re: Fasāde un dēlīši - AndrimL,Praktiķim
Autors: Praktiķis (46.109.255.---)
Datums: 19/05/2013 19:18

Jamajamajaaama;ja cieto fasādes vati noarmē t.i.uzvelk līmes kārtu,tad nekādas plēves nevajag! Līmes kārtai uz vates ir tikai plusi ja salīdzina ar plēvi-da jeb kādu.Līmei nebūs savienojumu,tā būs max. blīvi klāt pie vates,tā ideāli vadīs mitrumu un izolēs gaisa plūsmu.

Re: Fasāde un dēlīši - AndrimL,Praktiķim
Autors: jamajamajaama (46.109.26.---)
Datums: 19/05/2013 20:19

Praktiki. To es zinu. Bet man ir vietam fasade delishu vagonkas elementi. Zeem logiem, zem veja kastes. Pie terases. Man tass jasajudz kopa ar tradicionalo apmetumu.

Re: Fasāde un dēlīši - AndrimL,Praktiķim
Autors: Praktiķis (46.109.255.---)
Datums: 19/05/2013 20:40

Es savienojumu veidoju izmantojot koka latas 25x50 ar virsfrēzi noapaļojot kantes ,kuru pat izvirzīju nedaudz virs koka apšuvuma-tādējādi to vēl vairāk izceļot,jo tāds arī bija koka apšuvuma mērķis.-ja pareizi sapratu tavu jautājumu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **     **  ********   **     **   *******  
 **     **  **     **  **     **  **     **  **     ** 
 **     **  **     **  **     **  **     **  **        
 *********  **     **  ********   **     **  ********  
 **     **  **     **  **     **   **   **   **     ** 
 **     **  **     **  **     **    ** **    **     ** 
 **     **   *******   ********      ***      *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727