UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Andrejsh (78.84.207.---)
Datums: 03/04/2012 22:10

Sveiki ! Vēlos saviem spēkiem ieliet šogad mājas pamatus !
Māja nebūs liela, apmēram 9000x9000 ! Parasts kvadrāts, vienstāva ! Māja atradīsies Siguldas rajonā !

Gribētu uzzināt ko jūs domājat par betona liešanu saviem spēkiem ( mešalka - tačka :) ) Cik tas ir izdevīgi salīdzinājumā ja pasūta betonu no rūpnīcas? Galvenais - kā ir ar to, ka pa vienu dienu diezvai varētu samaisīt visiem pamatiem, tapēc sanāks tādi kā pārklājumi, ar nedaudz sacietējušu un tikko svaigu betonu ?


Tākā neesmu diži bagāts, mājas celšana arī ĻOTI nedeg. Gribu pats visu lēnu garu darīt, kad kāda kapeika atkrīt :) (plāns vismaz pa vasaru pamatus ieliet.)

Paldies iepriekš !

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: nokijs (---.209.244.8.bredband.3.dk)
Datums: 03/04/2012 22:16

Nu ar tačku gan tev neieteiktu. Tad jau labāk ielej betona pēdu 300x600 un mūrē no Fibo blokiem.
It sevišķi, ja vēlies lēnām pamazām.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: parks2007 (95.68.2.---)
Datums: 03/04/2012 22:29

ES darītu sekojoši...ielietu pamatu pēdu,pa perimetru ar atstarpēm apm. 1-1.40m ar krānu sakrāmētu mazos 0.3x0.6x0.6 pamatblokus(tos nepirktu jaunus,bet caur SS) ,tad lēnām starpas starp blokiem ar vienkāršu veidņu palīdzību un daudz akmeņiem aizbetonētu un kad perimetrs saliets,tam pa virsu uzbetonētu armētu jostu.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: lee (---.67.livas.lv)
Datums: 03/04/2012 22:58

keramzita bloki nebus leti paskat cenu kubikmetra, pie tam it ka razotaji jau saka ka var, bet tads porains materials zemē diez kas nav. Kramet pamatu blokus ar nebus labi, ja blokus vel dabusi pa leto, tad transports + celtnis .... Pasam betonejot 1m3 grants ar transportu ~10,- + ~15,- cements +plastifikators diez ko vairak par 30 nesanaks, pasa darbu nerekinam.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 04/04/2012 00:13

Varēt jau var visu ko, paskaitļo cik tur kubus vajag, man sanāk ap 10 m3 pie dziļuma 1 metrs un platuma 30 cm.

Domāju ka klāt var jaukt oļus, maksā ap 100 ls 10 m3, ekonomesi cementu

Pie mešalkas jaukšanai vari paņemt pāris aktīvākos rajona bezdarbniekus par kadiem 20 ls dienā

Pie šāda varianta var pat iejaukt 1 dienā un maksās pārsimts ls, bet jāpadomā par veidņiem...

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Vienstāvs (212.93.105.---)
Datums: 04/04/2012 07:11

Es arī neieteiktu no keramzītblokiem. Tad jau labāk dobos betona (brāķētos no Siguldas Bloka par puscenu).
Pirtij es maisīju un lēju pats (apakšējo daļu - zemes veidnī). Vēlāk lielākiem darbiem gan esmu ņēmis un arī turpmāk plānoju transportbetonu.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 04/04/2012 10:40

Mešalka tačka sanāk baigi normāli. Tikai jāņem tačka kas uz diviem riteņiem lai ir stabila un negāžas.No mešalkas lej pa taisno tačka, gāz arā kur vajag. 10m3 kadas trīs ,četrās dienas var uzjaukt divata. Es tādā veidā trīs kravas smilšu ( ~12m3 )un kravu šķembu esmu izstrādājis.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: m. (78.84.77.---)
Datums: 04/04/2012 11:02

No manas pieredzes jaucot gridai betonu, ja grib atrāk, nav jēgas pašam mocīties, paņem palīgus un ielej vienā garā dienā! Ks tas ir extra 50 ls vai drusku vairāk par izpalikušu jebļu

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 04/04/2012 11:06

Rudens pusē rēķināju, sanāca, ka atvest gatavu 50 km (bez miksera, tikai bumbieri) ir izdevīgāk (tas nav sinonīms lētāk) nekā maksāt "bezdarbniekiem" un īrēt mešalku (mazo, jo lielā pasākumu padarītu vēl nepievilcīgāku). Tas gan bija grīdai, kuru labāk ieliet visu uzreiz nekā pa mazam kusaciņam, bet arī pamatiem pat privātmājai daudzslāņainība nav labākā ideja. Pamatiem der pat izskatīt variantu ar veidņu nomu. Tā vietā, lai čakarētos visu vasaru, pasākums tiks paveikts apmēram nedēļas laikā, ieskaitot organizāciju.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 04/04/2012 11:31

Atsevišķi lejot nesaistīsies tik labi vecais ar jauno, tāpat vienmēr nenotrāpīsi vienādu sastāvu. Pietiekami plastificētu transportbetonu lejot tranšejā palīgi, izņemot bumbiera operatoru un pašu, nav obligāti nepieciešami. Nav vajadzīgs betona sūknis, ja varēs piebraukt tā, lai ar ~4 metru garo sili/trubu vairumā vietu trāpītu. Uz kādu attālāku stūri var arī palāpstot, veidņu rezervi uz augšu vismaz 30 cm gan vajadzētu. Ja lej plāksni, tad vajag brusu ar ko līdzināt un vismaz vienu palīgu. Veidņu nomu nekad neesmu apskatījis, jo:
1) tad laikam tranšeja jārok pietiekami plata;
2) ja veidņi uzlikti, bet, piemēram, pēkšņi uznāk lietus un betonvedēja piebraukšana jāatliek uz nedēļu, tad varētu būt jārēķinās pat ar lielām sodanaudām.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 04/04/2012 11:31

Man Peri veidņu īre ar transportu utt maksāja baiso naudu - ja pareizi atceros, virs tūkstoša. Pie tam gumija netika stiepta - veidņi uz vietas bija 3 dienas.
Liešanas pa kusaciņam pretiniekiem es vienmēr lieku pretī, ka pasaules augstākais debesskrāpis:
[en.wikipedia.org]
ir liets no daudziem, daudziem kusaciņiem. Nedomāju, ka 1m augstai betona pamatu sienai būs kas krimināli skādēts, ja tā tiks lieta no gabaliem.
Es teiktu tā - saveidņo pēdu un to ielej pats, tad uztaisi pamatu sienas veidņus uz gatvās gludās pēdas virsmas un pasūti bumbierbetonu.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 04/04/2012 11:35

Savukārt ķerra man labāk patīk tieši ar vienu riteni - tai ir daudz labāka manevrējamība kā divriteņu. Tiesa, ja netiek braukts pa dēli vai citu cietu pamatu, ritenim vēlams būt lielam un platam, un nekādā gadījumā ne pildītajam.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 04/04/2012 11:52

Es tādu stūmis gandrīz pilnu ar betonu? Uzreiz redzams ka nav nācies :)) Esmu pircis betonu gan pašizgāzējā kravas kastē, gan lielajā bumbieri ar tekni. Bet dodu priekšroku tomēr savam mazajam mikserim ar kerru.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Hmm (213.180.113.---)
Datums: 04/04/2012 12:36

Veidņus var taisīt no putuplasta, būs reizē arī siltinājums.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 04/04/2012 13:26

Diez vai betons ir daudz smagāks par slapjām smiltīm, kuras iespējams uzkraut vēl ar kaudzi. Lai tādu kravu ar vienriteņa ķerru būtu ērti stumt, pietiek padsmit cm platus dēlīšus salikt virknē, savstarpēji savienojot ar caurumplatītēm un dažām skrūvītēm.
Kad betonēju pirtij pamatus, maisītājs stāvēja ēkas vidū, betonu izlaistīju ar spainīšiem.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 04/04/2012 14:04

Betons ir šķidrs. Paprovē pavadāt tad zināsi kā tas ir. Betonu nēsāt ar spaiņiem sanāk baigis čakars. Jašķipelē iekšā , spaiņi sanāk ļoti smagi - plīst nost rokturi,ar laiku apakša piekalst.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Pikko (---.aldems.lv)
Datums: 04/04/2012 14:39

betona sūknis - [www.youtube.com]

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: aaaa (---.csc.lv)
Datums: 04/04/2012 16:53

Teorētiski divriteņu ķerra uz rokām un muguru uzveļ mazāku nastu kā vienriteņa ķerra. Pašam gan tāda divriteņu nekad nav bijusi, bet varētu nebūt slikta - agrāk tādas bija ar lieliem spieķotiem riteņiem. Es gan nesaprotu, kāpēc netaisa pilna atbalsta 3-riteņu ķerras - piešķipelē pārsimt kilogramus smaguma, aizvelc/aizstum kur vajag un izgāz. Bet šķidru betonu parastajā vadāt tiešām ir baigās mocības - lielākais spēka un energijas patēriņš aiziet ķerras balansēšanā, īpaši, ja vēl nelīdzena pamatne, baigi grūti - betons kustas un rada "avārijas" situācijas.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Vienstāvs (---.lmt.lv)
Datums: 04/04/2012 17:25

Par muguru varētu būt taisnība, bet, ja gribi, lai ritenis vieglāk skrien, laikam nav citu variantu kā vairāk svara ņemt pašam. Rudenī ceļa remonta talkā pastrādāju pārmaiņus ar savu vien- un kaimiņu div-riteņu tačkām, varbūt pieradums, tomēr viennozīmīgi sliecos par labu pirmajai.

Re: Mājas pamati saviem spēkiem?
Autors: Didims (---.apollo.lv)
Datums: 04/04/2012 18:02

Tas porcijtipa betonpumpis baigi labais. Ķieģeļus šitā sviest uz augšu ir parasta prakse, bet ka šitā betonu ar varētu mazām porcijām padot, labs.

A ķerrai man liekas, ka svaru vajag vairāk taisni uz riteņa sabalansēt, lai rokām vairāk tikai jāstūrē, tad tā lieta iet. Ar vienu riteni ir vieglāk manevrēt.
Un pa dēli uz augšu uzbraukt ar 3/4 pilnu ķerru ar betonu ar ir iespējams, sev siltās grīdas lēju, pats maisīju, pats stumdīju kādu 1,2m uz augšu. Protams, ka betons pēc iespējas mazāk ūdens, bet betonam arī pasausam ir tieksme plūst vairāk, kā piem. slapjām smiltīm.

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  **    **  ********         **  ******** 
 ***   **  **   **   **     **        **  **    ** 
 ****  **  **  **    **     **        **      **   
 ** ** **  *****     ********         **     **    
 **  ****  **  **    **     **  **    **    **     
 **   ***  **   **   **     **  **    **    **     
 **    **  **    **  ********    ******     **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727