UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 4
Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: Marcos (---.opera-mini.net)
Datums: 17/11/2011 08:54

Pilniba piekritu raihs.
Lai saprastu cik lielu kreditu majsaimnieciba var atlauties var izmantot vienkarsu formulu - kredita apmers ir 3 gadu alga. Saja gad. 800x12x3 ir 28,800 latu. Pastaigajiet pa tirgu un pameklejiet sev maju pa sadu naudu!

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: namdariss (80.233.235.---)
Datums: 17/11/2011 09:07

Pastāstīšu savu pieredzi. Sākumā gājām uz Swedbanku, DNBNord banku runāt par kredīta iespējām. Solīja debesu brīnumus, tik samasājiet par to, tad par šito, tad atnesiet novērtējumu, ko sniedz mūsu banka, utt.. kad tad viss bija izdarīts un nauda iztērēta (protams, net ik daudz, kā tēmas autoram), pateica, ka hipotēkāro kredītu iedot nevar, jo manā apgādībā ir bērni un, iepējams, kredītu bez problēmām nevarēšu maksāt. Turklāt pēkšņi nosacījumi un kritēriji bija mainījušies, vairs neatceros, kādi. Tā pagāja gandrīz gads. Beigās pateica, ka var iedot patēriņa kredītu ar tuvu 30% likmi. Nesaprotu, kā viņu es nomaksāšu šādus procentus, bet hipotekāro kredītu nē. Beigās no dzīvokļa, par kuru maksājām pāri 150 Ls (ziemā)pārvācāmies uz nelielu mājiņu (dzīvojam 5 vienā istabā, krājām naudiņu, nopirkām zemi, ievilkām ūdeni un elektrību. Tagad ielējām saimniecības mājai pamatus (betonu maisījām paši)par 150 latiem, pavasarī uzbūvēsim sienas, jumtu, pārvāksimies uz to, lai nevajadzētu dzīvot pa divām vietām. tad pamazām iesim uz prikekšu. Domājam mājai ieliet pamatus (ar visu pagrabu) līdz Ls 1000, darot visu pēc iespējas vienkāršak, vienkāršākām konstrukcijām, neizmantojot dārgos materiālus un svešu darbaspēku, protams, tajā pašā laikā ekonomējot ar prātu, lai neciestu kvalitāte. Mājas kontsrukcija vienkārša, 8,5x9m, saplānota tā, lai nav neviena lieka kv.m, lai nav augsti griesti, lai nākotnē nav baigie izdevumi par apkuri, utt. Papildus ienākumiem nopirktajā zemē daudz ko izaudzējam, pārdodam, kas nav ļoti daudz, bet tomēr zināmu atspaidu dod. protams, katram savs funktiesris, tāpēc jāizvērtē, ko esi gatavs ieguldīt - naudu vai savu darbu un paciest neērtības, piem, 4 gadus dzīvot ar āra tualeti un no akas nesamu ūdeni. lai veicas

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 17/11/2011 09:13

raihs - Tev žetons.
"šo tēriņu nosaucu par samaksu par sapni. Manuprāt,adekvāta cena" -perfekti pateikts.
Par kautkādu celtniecību var sākt domāt ja ir pieejami ~500 Ls/ mēnesī brīvie līdzekļi. ~300 varēsi turpināt maksāt bankai katru mēnesi + ~200 "ugunsgrēkus" dzēst.
Ņemot kredītu uz gadiem 30 kur ikmēneša summa ir 300Ls var kautko uztaisīt.

Protams, ka ikmēneša komunālie maksājumi nemainīsies, tas ko Tu agrāk maksājo par īri, komunalajiem pakalpojumiem utt, tagad būs par apkuri, zāles pļausanu, elektribu utt.
p.s.
Ja Tev būs māja - tad tu tā vienkārši nevarēsi sakrāmēt čemodānu un bliezt peļņā uz norvēģiju, īriju, vāciju, da kaut vai ķīnu.


Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 17/11/2011 10:36

123 - līdz procentiem nonācāt, ko sola?

gribētu apgāzt dažu labu apgalvojumu un teikt, ka:

dzīvošana savā mājā ir lētāka kā īrētā dzīvoklī - jāņem ir objektīvi atskaites punkti, piemēram m2. un tā starpība ir pat 3 un vairāk reižu. respektīvi komunālie par 60 m2 dzīvokli ir tādi paši kā 170 m2 mājā. (specs, raihs)

kopumā prieks par iespēju dzīvot pašam savā mājā ar katru gadu tikai vairojas. (specs)

nevajag dzīvot ar domu par kaut kā jaunāka un smukāka sameklēšanu nākotnē. ja kaut ko tādu pieļauj, tad tas jau ir mājiens ar sētas mietu.
un vēl kļūdaini ir domāt, ka dzīve bez bērniem ir dzīvošana sev. (raihs)


Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 17/11/2011 11:24

Piekrītu v_t

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: 123 (94.103.57.---)
Datums: 17/11/2011 11:33

v_t
Par procentu likmi bijām pārsteigti. Kaut kas ap 3,3%.Laikam tas ir vienīgais pluss ko mēs saņēmām no bankas sākumā domātajiem 4%. Teiksim Citadele tikai zemes iegādei piedāvā kaut ko ap 5%.

Pārejiem gudrajiem.
Bet kurš teica, ka tā ir vienīgā nauda, ko pelnam? Mēs tādus 3 kredītus varētu maksāt. Un ne par to ir runa.
Rekur /namdariss/ tieši mūsu situāciju izstāstīja. Tieši tā pat iepriekš solītos noteikumus pilnīgi izmanainīja. Es nezinu ar kādu mērķi kredītspeciālistiem tas ir likts solīt brīnumus, Krājbankā man uzreiz bez liekām runāt pateicā kā lietas notiek.

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: kaamisz (80.233.222.---)
Datums: 17/11/2011 11:34

Arī piekrītu v_t tak īrējot nav nekādas drošibas par rītdienu vai saimnieks neizdomās tevi izmest ārā uz ielas vai pēc opusgada nepacels īres maksu utt. Otrs kāda jēga kaut vai remontu uztaisīt kādā istabā ja tas tapat nepieder tev?

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: specs (193.178.150.---)
Datums: 17/11/2011 14:50

123 Wrote:
-------------------------------------------------------
> v_t
> Par procentu likmi bijām pārsteigti. Kaut kas ap
> 3,3%.Laikam tas ir vienīgais pluss ko mēs
> saņēmām no bankas sākumā domātajiem 4%.
> Teiksim Citadele tikai zemes iegādei piedāvā
> kaut ko ap 5%.
>
> Pārejiem gudrajiem.
> Bet kurš teica, ka tā ir vienīgā nauda, ko
> pelnam? Mēs tādus 3 kredītus varētu maksāt.
> Un ne par to ir runa.
> Rekur /namdariss/ tieši mūsu situāciju
> izstāstīja. Tieši tā pat iepriekš solītos
> noteikumus pilnīgi izmanainīja. Es nezinu ar
> kādu mērķi kredītspeciālistiem tas ir likts
> solīt brīnumus, Krājbankā man uzreiz bez
> liekām runāt pateicā kā lietas notiek.

Ja jau ienākumi ļauj, tad kur ir problēma ieguldīt 30% un pēc tam sākt saņemt kredītu?
Nevieam "gudrajam" jau nav žēl un neskauž. Cilvēki sniedz adekvātus ieteikumus, balstoties uz tevis doto informāciju un pašu gūto pieredzi.

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: Viesturs470 (85.254.150.---)
Datums: 17/11/2011 15:22

A kāpēc lai izīrētājs kādu mestu arā ?!?!?!
varētu padomāt, ka bankas nemet un procentu likme būs fiksēta uz 30 gadiem.
Tas pats par tām platībām - kamer dzīvo viens vai divatā vienas vajadzības, būs bērni citas, bet kad viņi "pametīs ligzdiņu" atkal pavisam citas !

Un vēl vajag skatīties uz līdzīgām valstīm un ekonomikām, nevis ņemt piemēru no ASV kas paši lemj cik zaļo papīrīšu piedrukāt !

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 17/11/2011 15:45

123
vēl viens jautājums. vai tie 3,3% ir mainīgā jeb fiksētā likme?

tie 3,3 ir riktīgs pārsteigums. šobrīd maksāju fiksēto bišku virs pieci.
drīz beidzas pirmā līguma piecgade un ir atsūtīts jaunais projekts - bišku zem pieci. neskatoties, ka visādi eiribori ir zemos līmeņos.

izskatās, ka jaunos pievilina ar skaistām acīm/cipariem, un vēlāk var sākt izdarīties pēc sava prāta.


Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: 123 (80.232.216.---)
Datums: 17/11/2011 16:14

specs
Es neiebilstu, tikai būtu forši, ja pieturētos pie tēmas, nevis pieņemt to, kas nav šajā situācijā būtisks.

Viesturs470
Tāpēc, ka pārdodot īpašumu, īres līgums beidz savu darbību. Vai ari īres līgumu var jebkurā laikā lauzt atdodot īrētajam pirms iemaksāto naudu. Gluži izmest nevar, ir jābūt aprunātam par 30 dienām. Bet vienalga. Tajā paša vietā apmierinošu dzīvokli pa lēto ir grūti atrast un tam ir vajadzīgs reizēm ļoti ilgs laiks. Es pašreizējo dzīvokli ar labu remontu un man nepieciešamajā rajonā pa 100 latiem kādus 4 mēnešus meklēju. Ne visiem ir vienalga kur, kā, kādā stāvoklī un pa cik īrēt.

v_t
Mainīga RIGIBOR 3mēn.
Gribam dzīvot līdzi ekomomikas izaugsmei, nevis uztrāpīt ar 5 gadu fiksēto likmi uz ekonomikas burbuļa plīšanas momentu un pec tam 5 gadus krīzē maksāt nenormālu summu.
Man liekas, ka bankas piemēro sākumā dotajai likmei kāpuma koeficientu. Ja ir sakuma maza procentu likme, tad arī vēlāk viņa var atgriezties savās robežās vai būt nedaudz lielākai. Respektīvi - ja ir liela likme jau sākuma bijusi, tad īpaši mazāku var necerēt dabūt.
Un te arī ir atbilde uz viena otra jautājumu. Negribam krāt, jo nauda var zaudēt savu vērtību vienā momentā un viņa jau tagad zaudē ar katru dienu savu vērtību inflācijas un cenu kāpuma dēļ. Negribam īpaši gaidīt, jo patreiz jau ir cenas par kādiem 15-20% kāpušas nekustamajiem īpašumiem kā bija pirms 6-8mēneši. Ta pat arī būvmateriālu cenas jau ir lielākas palikušas, ka pagājušajā vasarā. Māju ceļot uz atlaidēm nevar gaidīt, vai ne?

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 17/11/2011 16:55

Ja nav noslēpums kurš rajons ir izpelnijies tik labu slavu?

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: specs (95.68.105.---)
Datums: 17/11/2011 17:22

Bankas jau vēlas tieši pretējo, lai ir vēlme krāt. Šī vēlme norāda uz kredītņēmēja raksturu, rada ticamību ilgtermiņa sadarbībai, kā arī finansiālo risku dalīšanu pirmās iemaksas/ieguldījuma izskatā. Laiki, kad saņemot pirmo lielo algu otrajā mēnesī deva kredītu, skatoties uz šiem ienākumiem, ir sen pagājuši - un labi, ka tā. Cits stāsts, kāpēc to nepasaka uzreiz???

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: Marcos (46.109.102.---)
Datums: 17/11/2011 23:12

Normāli kredītu ņemt ir savā bankā, kurā jau gadiem ienāk ienākumi, tad bankai par tavām finansēm ir priekšstats. Ja vēlies lai banka iedod labu % likmi tad projektā jābūt arī tavai līdzdalībai, jo lielāka līdzdalība jo mazāka % likme. Bieži tauta grib lai māja tiek uzbūvēta pilnībā par bankas naudu un tad brīnās par bankas attieksmi.

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: 123 (80.233.178.---)
Datums: 18/11/2011 12:43

Jūs pārāk daudz domājiet par to, kas manā situācija nav aktuāli.
Tieši par to arī iet runa, kāpēc uzreiz nepateica DNBnord, salīdzinot ar citam bankām, kur uzreiz visu paskaidro uzreiz. Bijām pēc tam gan Krājbankā, gan Nordea , kurās kredītē zemi mājas būvniecībai un mums visu skaidri izklāstīja 5min laikā.

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: Gints_ (212.93.105.---)
Datums: 18/11/2011 15:06

Man gan taisni ar DnbNord ir bijusi vislabākā pieredze, Swedbankā man kā zelta klientam acīmredzot kā bonusu :) piesolīja krietni lielākas % likmes neka DNB, Nordeā trāpījos uz kaut kādu tupu beibi, kas man batonēja par kredītēšanas pamatjēdzieniem aka maksājumu grafikiem utml, bet nespēja pateikt pat konkrētas izmaksas, cik būs kad pārņemsim kredītu no citiem (bija tāds gadījums).
DNB gan arī gāju pie konkrētām meitenēm, kuras draugi jau bija ieteikuši ar piebildi, ka viņas saprot par ko runā :)
Un es arī nekad neesmu cerējis, ka banka man dos vairāk kā 80% no novērtējuma.

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: 123 (80.233.178.---)
Datums: 18/11/2011 16:13

Vēlreiz varu atkārtoties, runa nav par procentiem, summām vai izmaksām, bet par solījumiem, kura dēļ pazaudēti būs Ls1000.
Mums pietiek ar 70% finansējumu. Bet tieši uz izmaksājamajām daļām. Ja pieprasa pēkšņi visu summu ieguldīt un tikai tad finansēt, tad mums tik lieli līdzekļi uz šo brīdi nebūs. Vēl jau aŗī nianse, ka bankā vajadzīga tāme. Tāmi var loģiski, ka iesniegt būvfirma, bet mēs šādas tādas lietas paši taisīsim, līdz ar ko sanāks krietni lētāk un varbūt pat atdot daļu finansējuma atpakaļ. Ja mēs krājam, tad loģiski, ka zaudējam to labo zemes gabalu, kādu bijām sarunājuši pirkt un loģiski, ka atkal būs problēmas atrast normālu zemes gabalu pa adekvātu summu un loģiski, ka projekts būs jāpārliek uz citu zemi, atkal jāsaskaņo, atkal ģeoloģijas un topogrāfijas. Lētak viss sanāks tikai uz kādiem 300 latiem, kurus arhitektam par projekta izstrādi iespējams vairs nevajedzēs maksāt. Viss būtu smuki, ja man pēc tam vairs nebūtu 700 latus jāiegulda, bet fakts ir tāds, ka pašreiz kaut kāda neadekvāta bankas darbinieka dēļ mēs esam zaudējuši gan naudu, gan nervus, gan laiku, gan cerības. Bez maz vai jāsaka - ja būtu ASV, šāda lieta visdrīzāk jau būtu nonākusi tiesā, par morālo un materiālo kaitejumu. :D

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 19/11/2011 11:27

Maksa par sapni - ar visām 4-ām par šādu formulējumu. Priecājies, ka sapnis bija tik lēts :D

Es laikam esmu pārāk skeptisks, bet nemūžam netērētu pat Ls100 par solījumiem, bet pie TS minētā Ls1000 tērēšanas ķertos vien tad, ja visi (kredīt)līgumi jau parakstīti, tikai banka pasākumu praktiski finansēt ātrāk nesāks (bez projekta, zemes, iesāktas būvniecības).

Bet pašlaik - kādi darījumi iespējami ar atklātiem laupītājiem?

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: 123 (80.233.178.---)
Datums: 19/11/2011 11:42

jtdesign
Esmu bez diviem maģistra grādiem, lai iebrauktu tajā, ko muldi :D
Kredītspeciālistam ir jāpārzina tēma, kurā viņš strādā, neiegūstot ne santīma, ja man sniedz nepareizu info, tātad tas viņam nav izdevīgi. Es sliecos uz to, ka šī kredītspeciāliste ir tālu no speciālistes statusa, jo nebija sameklējusi info par kreditēšanas gaitu uz šo brīdi, kā rezultātā es pat varētu panākt, lai viņu atlaiž. Bet nu es no tā neko neiegūtu.

Re: Uzmanieties ar kredītu ņemšanu.
Autors: 123 (80.233.178.---)
Datums: 19/11/2011 11:44

jtdesign
...un vispār par ko tu runā? Varbūt derētu izlasīt visu tēmu, pirms kaut ko teikt?

Pašreizējā: 2 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         ********   *******   **     ** 
  **   **   **    **      **     **     **  **     ** 
   ** **    **    **      **     **         **     ** 
    ***     **    **      **     ********   **     ** 
   ** **    *********     **     **     **  **     ** 
  **   **         **      **     **     **  **     ** 
 **     **        **      **      *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727