UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Privātmāju būvniecība :  Building.Lv Forums

pēda zem shiedel skursteņa
Autors: ReinisReinis (95.68.0.---)
Datums: 08/08/2010 12:48

Labdien!
Problēma tāda, ka vajdzēja nomainīt atrašanās vietu topošajam skurstenim.
Tajā vietā, kur pašlaik paredzams skurstenis, ir betona klona grīda ~8cm, kura ir armēta ar tiem sintētiskas lentītes gabaliņiem. Zem šī betonklona ir 5cm putoplats, plēve, vibrēta grants ~40cm, un tad jau viss pārējais, kas vērsts uz Zemes centru :)
Vai skursteni, kura čaulas diametrs 18cm (keramzitblociņa izmēri 32x32cm) un augst. 7m, var likt uzreiz virsū, vai man ir jāizzāģē pamata pēda?

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: aaaa (78.84.189.---)
Datums: 08/08/2010 23:40

Labākais ko tagad vari izdarīt - likt to skursteni uz betona grīdas, neko tur neaiztiec. Nu labi, izzāģēsi caurumu, un ko, tāpat taču atkal pieliesi ar betonu.
Jebkura pamata vienīgā funkcija ir spiedes slodzi pārnest uz zemi. Jo lielāks pamata laukums, jo mazāka slodze jāuzņem vienai laukuma vienībai zemes. Betona grīda taču ir ļoti liels pamats un slodzi izlīdzina pietiekoši labi. Vienīgais ko šādos gadījumos dara, ir pastiprina lieces izturību zem smagām lietām, kā skurstenis, krāsns utt. Parasti parok dziļāku bedri un 7-8cm betona vietā ielej ap 20cm. Tas tādēļ, lai nesalauž grīdu zem tā smaguma. Parasti iestrādā arī armatūru augšā un apakšā. Bet vieglbetona skurstenis absolūti nav kaut kas tāds, kam tagad vajadzētu kaut ko īpašu. Nezinu cik ir normālas armētas 7cm betona grīdas pieļaujamā slodze uz m2, bet domāju krietni virs skursteņa svara.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: v_t (78.84.59.---)
Datums: 09/08/2010 08:32

es analogā situācijā izšķīros par pēdas taisīšanu.
tāds skurstenis sver ap tonnu.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: LaurisV (91.193.65.---)
Datums: 09/08/2010 09:31

Es arī. Jo man zem analoga skursteņa ir pēda, un es dzirdu, kāda skaņa ir uzsitot ar kāju pa 8cm betonu, zem kura ir puķiks, un kāda nomolīta skaņa, uzsitot pa iebetonēto pēdu.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: aaaa (---.c-sam.se)
Datums: 09/08/2010 11:07

Saku, ka japaprasa, kadam kas var izrekinat betona lieces izturibu. Ja ta ir pietiekosha un ar lielu rezervi un gridu salauzt nedraud, tad tonna, kas izlidzinata uz paris m2 nav pilnigi nekas normalai nesoshai gruntij. Slodze uz pashas majas pamatu pedu noteikti ir lielaka.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: heating (---.44.92.62.static.cust.telenor.com)
Datums: 06/09/2010 23:54

Es gan uztaisiiju kartiigu peedu un miers nevajag tagad neko domaat izturees vai nee............pat skurstenu muretaaji teica ka pa traku ka vareesot debeskraapi buveet!!;))

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 06/08/2013 15:59

Kādr optimāli skursteņa pēdas izmēri? Taisos liet skursteņa pēdu ber nav skaidrības cik lielu bedri lai rok? Viņa teica, ka lai rokot bedri 1*1*1m, pēc manām domām baigais čakars pēc tam to bedri pieliet.
rīgāks pēdas laikums vai dziļums?

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: jamajamajaaama (178.16.22.---)
Datums: 06/08/2013 16:10

Man uz noblietētas grunts uzlēja 1000x600x200 mm pēdu ar armatūru.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 06/08/2013 16:17

20cm biezu, un kāds virsū skurstenis????? Doma nākotnē par ķieģeļu skursteni, viena cuka katlam un viena ventilācijai.
Es pamēriju (bet nez vai derēs), ka man tai vietā varētu ietilpināt 500*500*1000mm. Vēl nav skaidrs vai garumā to laist gar pamatiem vai lai tas ir perpendikulāri?

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: Pavels.O (178.16.22.---)
Datums: 06/08/2013 20:04

Nu ķieģeļu skurstenim ar 2 cukām būs par mazu pamata laukums 50x100, gabarītos knapi iebāzīsi ķieģeļa skursteni ar cuku izmēriem pa 1 ķieģelim, turklāt būs nepieciešami mūrēšanai pāris ķieģeļu padoni, skursteņa kopējais svars virs 3k kg, tāda maza pēda neder, keramzītbetona skurstenis svers apmēram 5x mazāk uz kādiem 600 kg (pieņemu vidēju skursteni ap 7 m), keramiskam skurstenim šāda pēda 50x100x50 būs gana pietiekama, pat var seklāku, ja skurstenis ir iekšā mājā, bet ja skurstenis ārpusē pamata risinājums ir nepieciešams savādāks.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: Guchii (178.16.22.---)
Datums: 06/08/2013 22:54

Paldies par skaidrojumu.

Re: pēda zem shiedel skursteņa
Autors: pt (178.16.22.---)
Datums: 06/08/2013 23:03

Un ja uz tās grīdas uzlietu pa virsu papildus betonu? Tikai lielāku kā skurstenim vajag, lai masa sadalās?



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **     **  **     **   *******    *******  
 **        **     **   **   **   **     **  **     ** 
 **        **     **    ** **           **         ** 
 ******    *********     ***      *******    *******  
 **        **     **    ** **           **         ** 
 **        **     **   **   **   **     **  **     ** 
 ********  **     **  **     **   *******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727