UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: valchazzz (83.99.234.---)
Datums: 06/11/2018 22:47

Sveiki! Meklēju patreiz sev jaunu dzīvokli, izvēle krīt arī uz jaunbūvēm (lūdzu nekritizēt izvēli, apzinos iespējamos mīnusus utt.)

Cik dažās jaunbūvēs esmu bijis, visās redzēju vannas istabā elektrisko dvieļu žāvētāju un elektrisko silto grīdu.

Mazliet biju uz pauzes. No vienas puses - māja silta, lētāka apkure. No otras puses - vannas istaba jākurina ar elektrību. Kur loģika?

Pieņemam, ka vidusmēra jaunbūvē ir 3 fāzes, kas vēl vairāk sadārdzina elektrību. Ja mēnesī dēļ siltuma vannas istabā ir jāmaksā savi lieki ~ 30-40 eur, tas man šķiet ironiski (siltuma ekonomiju kompensē vannas istabas elektrība). Arī rudenī un pavasarī, kad apkures vēl nav. A vannas istabā ta sievai gribās 25 grādus, nevis 20.5.

Varat kāds, kas dzīvo jaunbūvē padalīties ar pieredzi? Padomju bloķenēs ir dvieļu žāvētāji un tie par saviem 5 eur mēnesī silda vannas istabu uz urrā cauru gadu. Lēti un visi ir laimīgi.
Vai tiešām visur ir elektrība? Cik daudz elektrības vajag, lai sasildītu vannas istabu labi siltinātā dzīvoklī līdz 25 gādiem?

Sorry, ceru, ka tēma atbilstoša forumam.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 06/11/2018 22:58

25 grādus nevajag 24 stundas diennaktī. Vajag tajā laikā, kad mazgājas. Un mazās, labi siltinātas telpas mierīgi var sildīt ar elektrību.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: agrais (92.49.18.---)
Datums: 07/11/2018 07:06

Siltā grīda jau nepatērēs 30-40 eiro. Cik esmu licis, tad nelielas telpas paklajiņš sanak 150-350 w.Cik nu liela ta telpa. Lielakais pateriņš pie uzsildīšanas, talak jau t tiek tikai uzturēta....

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: atmos (83.136.136.---)
Datums: 07/11/2018 09:09

Elektriskā apkure pie mums, diemžēl, ir pati dārgākā.
Parēķini 150 W sitās grīdas vai dvieļu žāvētāja patēriņu ( tik mazas jaudas sildierīce var arī neizslēgties, bet darboties nepārtraukti, lai kaut ko vispār sasildītu).
0,15 kW x 24 h x 30 diennaktis = 108 kW/h x 0,17 Eur/kWh = 18,36 Eur Un tā ir tikai 1gab. sildierīce !
Tā kā - tēmas autora bažas ir pamatotas.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: arre (195.13.169.---)
Datums: 07/11/2018 09:22

man ir vecais lietuviešu projekts ar dvieļu žāvētāju, bet tāpat ieliku silto grīdu. manuprāt siltā grīda vannasistabā ir mūsdienu komforta standarts. Elektrības patēriņš būs atkarīgs no vannasistabas lieluma un siltās grīdas jaudas (nezināmais šeit - uzstādīšanas kvalitāte). Man ir 1m2 Devi paklājs - ja nemaldos 80w. pēc tā ka vasarā atslēdzu silto grīdu, saprotu, ka manu elektrības rēķinu tas ietekmē minimāli. Neesmu elektriķis un matemātiķis, bet pat man skaidrs, ka augstāk minētie aprēķini ir fufelis. Grīda ir regulējama. Protams, ja ieregulē uz maksimālo t., tad darbosies nepārtraukti:)

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: kkk (159.148.172.---)
Datums: 07/11/2018 09:29

Kādreiz dzīvoju jaunajā projektā ar elektrisku silto grīdu vannas istabā. Nelietoju, kad pārbaudīju ietekmi uz elektrības rēķinu un nebija iespējams ieprogrammēt sildīšanu noteiktos laikos. Jāsaprot, ka siltā grīda nav šo telpu apkure, bet gan papildus fīča komfortam. Labi siltinātās mājās arī ar radiatoru apkuri siltumnesēja temperatūra ir tik zema, ka tos 25 grādus ar dvielīti gribēdams nedabūsi, bet ūdens siltā grīda nozīmē dārgu paralēlu sistēmu. Nekur neesmu dzirdējis par 2 paralēlām sistēmām - vai nu ūdens siltajai grīdai vai paaugstinātas temperatūras loku dvieļiem. Tieši tāpat neliek dvieļus karstā ūdens recirkulācijā kā vecajās mājās. Visas šīs fīčas nodrošina energoefektivitāti, no kā izriet tā "lētākā apkure". Es varēju grozīt termogalvas kā gribēju, bet kā dzīvoklī bija kāds 21 grāds tā bija - siltumnesēja temperatūra bija pieskaņota āra temperatūrai un viss.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: Kasparam (87.246.164.---)
Datums: 07/11/2018 09:49

Man siltā grīda pie rēķina akurāt dod 30-40 eiro. Paklājs ir 3 kvm.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: jtdesign (83.243.94.---)
Datums: 07/11/2018 11:43

Nav vairs sociālisms, kad siltums nāca "par velti". Maksa par karsto ūdeni, kas 24/365 kursē pa dvieļu žāvētāju var pārsniegt elektriskā žāvētāja izmaksas (un šo var darbināt, kad vajag, ne 24/365). Elektro grīda vairāk ir komfortam, ne telpas piesildīšanai, to tas žāvētājs izdarīs. Un arī nav jādarbina 24/365 (priekš kam naktī un tad, kad visi darbā?). Automātisko regulēšanu var pielikt jebkurai elektroierīcei, pat ja sākotnēji tas nav paredzēts. Precīzāk par darbības principiem gan pie profesionāliem apkures projektētājiem.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 07/11/2018 12:00

Automātisko regulēšanu var pielikt jebkurai elektroierīcei,
------------
Un pat, ja neliek, tad jebkurai elektroierīcei parasti ir slēdzis. Pa nakti un darbalaikā izslēdz.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: atmos (83.136.136.---)
Datums: 07/11/2018 13:49

Varat fantazēt, kā vien vēlaties, bet fizikas likumus atcelt neizdosies. Arī siltumam ir inerce - ja izslēgsiet , būs vajadzīgs laiks uzsilšanai. Lai kaut ko uzsildītu, ir jāpatērē kW.

Kasparam vismaz ir reāla runa.

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: Kasparam (87.246.164.---)
Datums: 07/11/2018 14:24

Piebildīšu - es pa dienu slēdzu ārā silto grīdu. Slēdzu vakarā, lai no rīta istaba ir silta. Šogad mēģināšu uzlikt laika releju - lai slēdzas grīda ap kādiem 4 naktī un 7 ir silta grīda.
Man ir arī elektriskais dvieļu žāvētājs. Cipars pie rēķina ir līdzīgs siltajai grīdai. To neizmantoju tagad

Re: Siltums vannas istabā daudzdzīvokļu jaunajos projektos?
Autors: Tinis (62.85.11.---)
Datums: 07/11/2018 17:13

atmos Wrote:
-------------------------------------------------------
> Varat fantazēt, kā vien vēlaties, bet fizikas
> likumus atcelt neizdosies. Arī siltumam ir inerce
> - ja izslēgsiet , būs vajadzīgs laiks
> uzsilšanai. Lai kaut ko uzsildītu, ir
> jāpatērē kW.
---------------
5 m2 vai mazākai telpiņai nekāda dižā siltuma inerce nav. Kā arī daudzdzīvokļu mājās vannas istabas parasti neatrodas pie ārsienas, bet ir mājas vidusdaļā. Tātad tai visriņķī ir telpas ar plus grādiem. Siltumzudumi minimāli. Tāpēc arī dvieļu žāvētāji bez problēmām silda vannas istabu. Tā kā nekādi fizikas likumi netiek apgāzti.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******    ******   **     **  **        ********  
 **    **  **    **  **     **  **        **     ** 
 **        **        **     **  **        **     ** 
 **        **        *********  **        **     ** 
 **        **        **     **  **        **     ** 
 **    **  **    **  **     **  **        **     ** 
  ******    ******   **     **  ********  ********  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727