UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

"Minimaals" projekts
Autors: Anrijs77 (78.84.216.---)
Datums: 01/08/2012 23:30

Sveiki !
Man nepiecieshams uzzimeet projektu maajas piebuuvei ( apm 30m2) ! BET, vai ir iespeejams un vai ir biroji vai kaads arhitekts, kursh var uzzimeet tikai to, kas nepiecieshams lai izietu visas "instances" lai var mieriigu garu celt... nu man NEVAJAG ziimeet kaa un kur ies vadi, trubas, ka pareizi taisiit kori utt..
Diemzeel Isti daudz naudas nevaru atveeleet projektam.
ceru domu saprtat, un paldies par ieteikumiem !

Re: "Minimaals" projekts
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 02/08/2012 08:04

trubas un vadus neviens arhitekts nezimes, tas ir ieksejas inzenierkomunikacijas un uz kuram viedo atsevisku projektu ... kores bus jau gatavi uzzimeti mezgli ... jamekle un javienojas ... man bija tada pati versija - max vienkarsi ... diemzel musu miesta jebkura gadijuma figure kaut kada minimala projekta summa ... bet ja nav naudas projektam,kur tad vina radisies buvniecibai ?

Re: "Minimaals" projekts
Autors: TT (87.110.186.---)
Datums: 02/08/2012 09:49

Lielākoties tas no būvvaldes atkarīgs, cik detalizēts projekts vajadzīgs.
Esmu redzējis saskaņotu projektu, kurā vispār nav mezglu, tikai ģeometrija un konstrukciu "pīrāgi" norādīti. Bet, kas vienā būvvaldē iet cauri, citā neies..
Cits jautājums ir, ka nešķiet gudri taupīt uz kvalitatīva projekta rēķina. Projekts sastāda teiksim 2-3% no būvniecības izmaksām, bet ja tas ir kvalitatīvs, ar precīzām materiālu specifikācijām, tad ietaupīt var ļoti daudz.

Re: "Minimaals" projekts
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 02/08/2012 10:10

TT , dzive reizem viss ir savadak , arhitekti parasti isti nevelk lidzi materialu realajam cenam tirgu un zimejot ka saka par to nav jamaksa ... ir tads pirags, uzzimejam ... daudz vairak var ietaupit ar jedzigiem puikam buvejot to maju un vel lielaks plus, ja pats kaut ko saproti no tam lietam un lidzi paseko ... tadel vien reizem tas projekts tiesam var but ka saka, tikai lai palaistu legalu buvniecibu, talak jau pec fakta

Re: "Minimaals" projekts
Autors: ruukiitis (194.8.16.---)
Datums: 02/08/2012 10:12

ja gribas taupīt - kāpēc pats nevari uzzīmēt?
Ja jau Tev ir māja, tad mājas projektam ar ir jābūt. Tur paskaties, kas ir jāzīmē un uz priekšu.

Re: "Minimaals" projekts
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 02/08/2012 10:33

es ari uzzimeju savas majas projektu,visi arhitekti ka viens man paskaidroja,ka redz viniem tas nederot,esot japartaisa vienalga,utt ... protams dwg failu vini no manis labprat panema un pat isti nekaunejas izmantot faktiski par 90% manu zimejumu, ka pec tam es secinaju sanemot gatavu projektu uz rokas ... bet tada laikam ir kartiba, katrs darbojas sava laucina :)

Re: "Minimaals" projekts
Autors: TT (87.110.186.---)
Datums: 02/08/2012 10:51

->DsKs. Nu jā, bet arhitekts nav būvinženiries. Tāpēc no arhitekta nav gudri gaidīt pareizus "pīrāgus", mezglus, specifikācijas utt.
Protams, jo tā būve mazāka un vienkāršāka, jo lielāka iespēja, ka arī bez kārtīga projekta prātīgs būvnieks spēs pietikami ekonomiski un kvalitatīvi uzbūvet.

Re: "Minimaals" projekts
Autors: Ronalds_ (---.balticom.lv)
Datums: 02/08/2012 13:28

Pats lētākais variants ir ņemot par pamatu esošo projektu visu sazīmēt pašam un atrast arhitektu kurš būtu ar mieru uz tā uzlikt savu parakstu. Tiesa gan tādu atrast ir sarežģīti, bet ne neiespējami. Kas attiecas uz konstrukciju rasējumiem, tad tie ko mans arhitekts bija sazīmējis bija galīgi garām un dzīvē neizmantojami.

Re: "Minimaals" projekts
Autors: MRS (94.103.48.---)
Datums: 17/02/2013 13:03

Ronalds_ Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pats lētākais variants ir ņemot par pamatu
> esošo projektu visu sazīmēt pašam un atrast
> arhitektu kurš būtu ar mieru uz tā uzlikt savu
> parakstu. Tiesa gan tādu atrast ir sarežģīti,
> bet ne neiespējami. Kas attiecas uz konstrukciju
> rasējumiem, tad tie ko mans arhitekts bija
> sazīmējis bija galīgi garām un dzīvē
> neizmantojami.

Projekta cena ir atkarīga no būvvaldes, kur tas ir jāskaņo. Ja tā ir Rīga, tad tur būs ļoti grūti atrast arhitektu kas parakstīsies uz projekta, jo rasējumi ir tikai maza daļa no projekta sastāva, vel pareizi noformēšana un kaudze niansēm... jo Rīgā ja projektu atmet atpakaļ, tad tiek sūtīta vēstule uz Arhitektu savienību un var rasties arhitektam problēmas pie licenzes atjaunošanas.
Ja Rīgas rajons un lielāko pilsētu būvvaldes prakstiski visur prasa topogrāfiju, kas jau būs no 120 uz augšu.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **  ********  **     **  **     **  **    ** 
  **  **   **    **  ***   ***  **     **  ***   ** 
   ****        **    **** ****  **     **  ****  ** 
    **        **     ** *** **  *********  ** ** ** 
    **       **      **     **  **     **  **  **** 
    **       **      **     **  **     **  **   *** 
    **       **      **     **  **     **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727