UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Projektu apspriešana :  Building.Lv Forums

Tipveida mājas projekta apspriešana
Autors: Visvaldis (195.13.169.---)
Datums: 20/06/2012 12:32

Sveiki!

Vēlējos uzklausīt jūsu pārdomas par šo projektu [tipmajas.lv] . Esmu noskatījis šo projektu savam apbūves gabalam. Tātad te būs zemes gabala neliels apraksts:
1. laukums ~ 1500m2
2.forma - nav taisnstūrveida, viens stūris(R robeža) ir nogriezts, izstiepts A un R virzienā,
3. Iebrauktuve no dienvidu puses. no D robežas līdz Z robežai aptuveni 30m
Māju plānoju izvietot, pēc iespējas tuvāk ziemeļu un austrumu robežām, tā lai pie Z robežas sanāk vieta nelielam malkas šķūnim.
Tātad interesē, cik atbilstošs šis projekts ir manam gadījumam un varbūt projektā ir kādas aplamības kuras vajadzētu pielabot? Plānotais materiāls ir gāzbetons, un tāpēc rodas jautājums vai tas kāpņu logs drīkst atrasties starp 1. un 2. stāvu .. vai pa visu 1. stāva sienu perimetru nav jābūt noslēgtai armējošajai joslai, ja tā tad tas logs to pārtrauc?

Paldies!

Re: Tipveida mājas projekta apspriešana
Autors: DsKs (80.233.221.---)
Datums: 20/06/2012 12:38

buve labak vienu stavu,nebus jachakarejas ka man,stav pavertu muti un doma ar ko tikt klat piecos metros pie vejakastes :)

Re: Tipveida mājas projekta apspriešana
Autors: Dzindzis (---.mt.lv)
Datums: 20/06/2012 12:47

Nu īstam saimniekam vienmēr ir labas trepes krājumā :))

Re: Tipveida mājas projekta apspriešana
Autors: jtdesign (---.9darzi.lv)
Datums: 20/06/2012 16:04

Normāls projekts, veiksmīgu būvēšanos.

Monolītā josla var vispār nebūt vajadzīga, ja:
- gāzbetona pārseguma paneļi
- monolītais pārsegums
- koka siju pārsegums (betona joslas vietā var izmantot koka siju, apmēram kā mūrlatu zem spārēm.

Pat, ja betonē (keramzītblokiem noteikti), tas nieka pārrāvums neko būtisku nemaina, nav jau 5.stāvs 40-stāvu būvē.

IMHO pareizais risinājums būtu monolītais pārsegums.

Re: Tipveida mājas projekta apspriešana
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis (---.bitemobile.lv)
Datums: 20/06/2012 20:37

Ir vairāki momenti, kuri man personīgi neapmierinātu... ņemot vērā to apstākli, ka Latvija vadošie ir DR vēji un Rietrumu puses saule vasarā izkarsē dzīvojamās telpas.
a) valdošo vēju virziens ir tāds, ka tie tiks triekti pret ēkas pamatieeju.... mūsu senči tapēc viensētām ieejas veidoja austrumu fasādē - tas ir visretākais vējš un arī slīps lietus no Austrumu puses tikpat kā nav manīts. Tapēc , ja es ieeju veidotu no Dienvidu puses censtos tai Rietrumu pusē vai nu izvietot garāžas sienas izvirzījumu vai sieniņu.
b) ja garāža būtu Rietrumu pusē, tad veidotos vairāki pozitīvi momenti telpām, kuras piekļaujas garāžai..1) netiktu pārkarsēta virtuve, kura atrodas DR stūrī.. papildus gaismu virtuvei varētu nodrošināt caur kāpņu telpu ierīkojot stikla bloku starpsienu un ja būtu vajadzība papildus, tad caur garāžas jumtu - gaismas aku. 2)... viesistabā līdz ar to vasarā varētu labāk baudīt televizoru, jo to vairs neapspīdētu R puses saule... viesistabu varētu savienot ar virtuvi izmantojot stiklotu ailu vai stiklablokus... tad ziemā zemā saule to papildus izgaismotu.
manuprāt pareizāk ēkai izbūvē būtu tās spoguļatēls, kur garāža atrastos R pusē un pati ēka gruntsgabala centrā, malkas novietošanai izmantotu palielinātu jumta pārkari pār garāžu.
Vietu zem kāpnēm 1.stāvā es izmantotu atejas un dušas ierīkošanai un pašu ēku izveidotu kvadrātveida risinājumā, kur dzīvojamās 2.stāva telpas orjentētu A un D puses izsauļojumā.
Kopumā man projekts tik labs nešķiet.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **      **   *******   **     **        **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **        **  **     ** 
 **  **  **  **         **     **        **  **     ** 
 **  **  **  ********   **     **        **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
 **  **  **  **     **  **     **  **    **  **     ** 
  ***  ***    *******    *******    ******    *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727