UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Par malku, malkas iegādi :  Building.Lv Forums

Uz jautājumiem par malku, malkas iegādi atbild SIA SausaMalka.lv vadītājs Raitis Vilciņš.
slapja malka
Autors: Labvēlis ()
Datums: 08/10/2010 11:45

Citā sadaļā cilvēks jautāja par malku. Varbūt varat palīdzēt ar padomu.

"Slapja malka
Posted by: Garaizz (IP Logged)
Datums: 05/10/2010 20:11

Sveiki.

Sanācis nu tā ka ir, bet iegādājos malku kura ir slapja.

Nezinu vai sanāks naudas piepirkt klāt.

Cik lielu skādi man nodarīs ja es kurināšu ar slapju?

Bez tā ka slikti kurēsies un būs mazāka siltuma atdeve.

Man ir CA Kamīns, Kamīnam tas būs ļoti slikti?

Vai tas k-ko mainīs ja es līdz līdz decembrim nedaudz pažāvēšu to ( cik nu tas iespējams)

Paldies par atbildēm.

[www.building.lv]

Re: slapja malka
Autors: sausamalka ()
Datums: 10/10/2010 09:13

Otrā foruma ierakstā lietotājs aaaa jau ir smalki izklāstījis kurināšanas nianses. Lielākoties tam varētu piekrist, bet jāpiebilst, ka slapjai malkai 'smacēšanu' droši var sākt, kad beidzis izdalīties ūdens (pagales vairs nešņāc). Par ietekmi uz apkures sistēmu var spriest uz vietas, vēlams speciālistam. Visvairāk jāuzrauga notecējumi kamīnā un dūmvadā, jo no mūra un koka tos iztīrīt nevar. Iespējams, kamīnam ir kāda konstrukcija ar smalkiem urbumiem labākai dūmgāzu sadedzināšanai, tad tā var aizķepēt.

Rudenī varētu izdoties nožāvēt pāris procentus mitruma no svaigas koksnes vai ārējo slapjumu malkai, kura ir bijusi sausāka un vēlāk salijusi. Ja malka ir gandrīz sausa, tad tikpat sausa arī paliks.

Ja domājat atšķaidīt ar sausāku kurināmo, tad jāizvēlas briketes. Tām mitrums ir ļoti mazs (8-12%), tas nedaudz palīdzēs mazināt ūdens daudzumu dūmgāzēs.

Ja ir iespēja un vēlme malku apžāvēt telpās, drošā attālumā no kamīna, tad jārēķinās, ka pilnīgi sausu ātrāk kā pusotras nedēļas laikā būtu riskanti gaidīt.

Atcerieties, ka nekas no šeit apspriestā nevar aizvietot normāla, sausa kurināmā izmantošanu.



Atvainojiet, bet šeit komentu pievienot nav atļauts,
Lai pievienotu JAUNU TĒMU spied 'Jauna TĒMA'

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.