UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 7 no 8
Re: Mana pieredze ar Aeroc 375
Autors: Pāvels.O mob ()
Datums: 25/09/2019 17:35

Neesmu pārliecināts ka ir kāda jēga ko pirkt pirms, dzīvē visādi gadās, būve var tikt iekonservēt uz n+ gadiem, kādu apstākļu dēļ un ko tad darīt ar ieguldīto nadu? Vai arī ir pamatota nepieciešamība notirgot jaunbūvi, tad SS&@tLv rakstīsim, pārdodu jaunbūvi būvniecības stadijā un 3 podus ar traipiem.

Autors: binary ()
Datums: 25/09/2019 21:41

Klauns Wrote:
-------------------------------------------------------
> Un vēl reiz par U blokiem - protams, tā viņa cena
> ir relatīvs jēdziens, bet ir vēl arī tas
> psiholoģiskais aspekts, proti, kā var viens s*da U
> bloks maksāt krietni vairāk kā pilnais bloks,
> ņemot vērā, ka viņa ražošanā ir uz pusi mazāk
> izejvielu izlietots?! Protams, ja viņu arī rūpnīcā
> izgriež vai izzāģē no veselā bloka un to vidu
> izmet miskastē, tad vēl saprotu to sadārdzinājumu,
> bet, ja viņu jau gatavu tādu izcep, tad man
> neliekās pareizi viņu tik ļoti sadārdzināt.

Ja atmiņa neviļ, redzēju kaut kādu video, kā to gāzbetonu ražo - uztaisa lielu kluci, kuru pēc tam zāģē. Neviens tur neniekojas ar sīkām formiņām.

Ko dara ar atgriezumiem no u-blokiem, nemācēšu teikt. Varbūt drupina un izmanto remontsastāva ražošanā (tikai minējums).

Klauns Wrote:
> Nelaime tik tā, ka arī man
> ir jādomā par monolīto joslu zem mūrlatas un tur
> jau tos blokus tiešām daudz vajadzēs... ar roku
> izzāģēt būs pasmagi.

Ja es būvētu vēlreiz, tad monolītajai taisītu veidni no dēļiem (vai saplākšņa). Ja ne cenas dēļ, tad tādēļ, ka tādā veidā var gan normāli salikt armatūru, gan arī izlīdzināt visus iepriekšējo rindu nelīdzenumus.

Pāvels.O mob Wrote:
> Neesmu pārliecināts ka ir kāda jēga ko pirkt
> pirms, dzīvē visādi gadās, būve var tikt
> iekonservēt uz n+ gadiem, kādu apstākļu dēļ un ko
> tad darīt ar ieguldīto nadu?

Man kaut kādā mērā liela bēda ir mūrlatas - labāk būtu nopircis pirms 2 gadiem un ļāvis viņām izžūt. Neizdarīju. Tagad atliek cerēt, ka tikko svaigi zāģētās ar savu žūšanu un vērpšanos neko nesabojās. Un jācenšas sevi piespiest laiku pa laikam pievilkt uzgriežņus, citādi starp uzgriezni un mūrlatu būs 1-2cm sprauga.

Man gan mūrlatas monstrālas - 250x250 šķērsgriezums. Ar mazākiem gabarītiem gan jau nav tādu problēmu, vismaz ne tik izteiktu.

Bet jā, ir jādomā, ko kurā brīdī pirkt. Nepietiek ar to, ka jebkas, kas nopirkts pārāk agri, ir "iesaldēti līdzekļi". Tak materiāli var arī sabojāties.

Autors: Aldiss ()
Datums: 26/09/2019 00:26

>>Man kaut kādā mērā liela bēda ir mūrlatas - labāk būtu nopircis pirms 2 gadiem un ļāvis viņām izžūt. Neizdarīju. Tagad atliek cerēt, ka tikko svaigi zāģētās ar savu žūšanu un vērpšanos neko nesabojās. Un jācenšas sevi piespiest laiku pa laikam pievilkt uzgriežņus, citādi starp uzgriezni un mūrlatu būs 1-2cm sprauga.>>

Patiesībā tev paveicās,ka tikai tagad nopirki nevis iepriekš. Mājas apstākļos ir sarežģīti uzglabāt, izņemtas no lielās kaudzes un nenospriegotas, bruses ātri vien pārvēršas par propelleriem. Tagad vismaz novietotas savā vietā, pieskrūvētas un aizmukt nevar.

Projektētājs gan tev īpašs gadījies, ja 250x250 mūrlatu virs savelkošās betona joslas ielicis. Vārdu studijā, lai citi ziņā un uz tādu neuzraujas!

Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 26/09/2019 08:41

Kas nav mazāk svarīgi - iepriekš iegādātajiem materiāliem mēdz pieaugt kājas.

lai projektā būtu 250x250, tam būtu jābūt īpašam projektam ar īpašu arhitektūru. Atliek domāt labas domas, ka tiešām ir īpaši modīga māja.

Datums: 26/09/2019 09:18

Aldiss, projektu jāskata kopumā, var jau būt, ka kaut kāds pamatojums tur ir. Kādā telefonsarunā būvkonstruktors izteicās, ka manā gadījumā viņas strādā arī kā sijas, tāpēc tik lielas - nemācēšu teikt, kā tas bija domāts.

Nez, kā tur ir ar vērpšanās spēkiem - tā brusa varētu iznīcināt u-blokos izlietu monolīto joslu?

Jampadraci, par kāju pieaugšanu jāpiekrīt. Man gan te savā ziņā tāds pluss, ka gandrīz visu laiku kāds ir uz vietas (jauno māju būvējam blakus esošajai), ir videonovērošana. Šaizes gadījumā, iespējams, apdrošināšana varētu kaut ko nosegt. Bet jāpiekrīt, nav daudz būvobjektu, kur ir tādi apstākļi.

Autors: Tinis ()
Datums: 26/09/2019 11:58

Kā sijas strādā, ja mūrlata atrodas uz stabiem, kolonām, nevis vienlaidus mūrētām sienām. Terasēm, verandām.

Autors: Aldiss ()
Datums: 26/09/2019 18:14

Pieskrūvēta mūrlata neko diži nedeformēsies un betona armēto savelkošo joslu sev līdz neaizvilks. Žūstošu materiālu gaterī un placī savā vietā/ģeometrijā notur štropes, bet pietiek spriegojumu noņemt nost,lai pēc divām nedēļām (vasarā ātrāk, ziemā vēlāk) jau būtu propellers. Ja vairāk materiāla, var un vajag stropēt mājās, bet, ja kaudzīte mazāka īsti tas nesanāks. Ņemot vērā tava projektētāja materiālu izvēli, kokmateriālu kaudze sanāk visnotaļ nopietna un ir ko štropēt.

Datums: 26/09/2019 21:00

Nu ja konkrēti par mani, tad kokmateriālus pirku pēc vajadzības. Kad vajadzēja pārseguma sijas, tad tikai tās arī pasūtīju. Tagad vajadzēja jumtam - spāres pasūtīju pats, pārējos kokmateriālus sagādāja namdari. Tā nu sanāca.

Izņēmums ir 2gab 150x150 6m brusas, no kā jātaisa balstu terases nojumei - nopirku ar pārseguma sijām, bet pagaidām vēl stāv neizmantotas.

Tagad, kā izrādās, jādomā, kā spāres (sausas līmētās brusas, vēl nav uzstādītas) apstrādāt ar kaut kādiem pretpūšanas un pretuguns preperātiem. Bet tas īsti neattiecas uz konkrēto topiku, par to drīzāk [www.building.lv] varētu papļāpāt.

Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 26/09/2019 21:02, labojis binary.

Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 26/09/2019 21:01

Gan jau projektvīrs nav mācējis izrēķināt kā to mūrlatu pie gazika piestiprināt, tāpēc ielicis tādu, kuru neviens vējš nenocels..:).
Jūtu līdz taviem jumiķiem, ar rokām celt diez kas nav.. dabūsi vēl autoceltni ņemt.

Datums: 26/09/2019 21:11

Pašdarbniek, šie strādā divatā. Vadība viņiem teica, ka uz to brusu cilāšanu dabūs vēl 1-2 cilvēkus, bet šie laikam atteicās, jo šodien cilāja divatā. Šodien atbrauca ar kaut kādām speciālām siksnām, lai būtu vieglāk celt - josta saslēdzas ap pleciem, muguru utt, tad kaut kādu jostu paliek zem kravas, rezultātā kravu nav jātur rokās, var ar taisnu muguru strādāt.

Pats pamēģināju vienu galu pacelt - ir smagi, bet ne nepaceļami (man kā "ofisa darbiniekam" :D). Varētu būt līdzīgi kā cilāt 200kg mauriņtraktora smagāko galu :)

Pašreizējā: 7 no 8

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
YPChT

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727