UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 6 no 8
Re: Mana pieredze ar Aeroc 375
Autors: Aldiss ()
Datums: 24/09/2019 13:09

Tam, kas strādā pamatdarbā un celtniecībai var atvēlēt tikai nedēļas nogales, pašizgatavojot 210 U blokus paies 3 nedēļas. Un raugi - vasara būs galā, bet mūris tikai līdz pusei sasliets.
Savs darbs, laiks, materiālu un instrumentu izmaksas arī jārēķina.

Daudz laika un naudas var ietaupīt uz to, ka pārskata projektu un izvēlas citu risinājumu. Piemēram, savelkošās joslas sili var izveidot no parastiem vertikāli divās rindās novietotajiem bauroc clasic 100x200x600 blokiem, tos pielīmējot pie apakšējās rindas, tik pat labi var ņemt putu baloniņu un pielīmēt pa malām 10 cm platas un 20 cm augstas putuplasta strēmeles un izveidot sili betonēšanai no tā. 20x20 cm betonam nav tik liels svars, lai atrautu putuplastu, bet ja ir bažas par to, tad var kādas līstes pagaidu atbalstam gar sienu pieskrūvēt.

Autors: binary ()
Datums: 24/09/2019 21:36

Aldiss Wrote:
-------------------------------------------------------
> 700 eur starpība star paštaisītajiem un pirktajiem
> blokiem. Bet 210 paštaisīti U bloki vienā nedēļas
> nogalē? Pieņemam ir 16 produktīvas stundas, 960
> minūtes. Viens bloks 4 minūtēs un 40 sekundēs non
> stop režīmā. Vai reāli- nē.
> Cik dienas veltīsi, cik blokus salauzīsi, kādus
> instrumentus pirksi, cik putekļus saelposies un
> dakterim zālēs atdosi?

Aha, tu vēl pasaki, ka uzvalks sasmērēsies un būs jāmaksā par jaunu uzvalku. Beigās sanāks vēl dārgāk, jo lētā gala uzvalki noteikti sākas virs 1k.

Kad pieceļas no sava ofisa beņķa un dodas uz "stroiku", tad pa ceļam ir vērts paķert līdzi putekļu masku, "face shield" un ausu aizsargus, lai nebūtu tik liela skāde no tiem putekļiem. Krekls par putekļu masku īsti nederēs, vajag ko sakarīgu. Aizsargbrilles arī īsti nederēs, vajag face shield. Un dzirdi arī jāsaudzē, tāpēc austiņām jābūt katrā saimniecībā.

Teju 5min priekš viena u-bloka - rodas iespaids, ka grasies katru atsevišķi ar rokas zāģi zāģēt un pēc tam vēl nelīdzenumus pieslīpēt ar smalko smilšpapīru. Vai arī gribi uzzīmēt bloka galā kontūru, tad ar kaut kādu garu urbi saurbt kaudzi caurumu, lai to lieko daļu izdauzītu (līdzīgi kā mēdz taisīt caurumus betonā). Tās astoņas stundas dienā arī ir tāds "ofisnieka" variants - ja ir motivācija, tad var dienā arī 10-12 stundas nostrādāt bez bēdām.

Pieņemsim, ka ir pieejams spēka zāģis, ar kuru var 15cm gropi iezāģēt.
Pieņemsim, ka ir pieejami 6m gari dēļi (kaut vai no pamatu pēdas veidņiem).
Noliec blakus vienu otram divus dēļus, saliec vienu pie otra 10 blokus, izdzen kādas 5-6 rievas ar to zāģi, izdauzi katram blokam vidu, rezultātā ir 10 u-bloki. Pēc taviem pieņēmumiem nevar 10 blokus sagatavot pat pa 45min. Vai aprakstītās darbības ar blokiem tiešām prasa 45min produktīva(!!!) laika?! Nu jā, nav brīnums, ka būvnieki saņem pa 2k, 3k mēnesī uz rokas par štruntīgi padarītu darbu.
Ar to lentzāģi arī izskatās, ka darbs ritētu visnotaļ ātri.
Reāli neredzu iemeslu, kāpēc lai viena u-bloka sagatavošana prasītu vairāk par minūti laika, ja vien nav jāiet pa 50m pakaļ katram blokam.

Par "kādus instrumentus pirksi" - ja instrumentus pērk, nevis nomā, tad tie paliek īpašumā - faktiski investīcija, nevis tēriņi. Man plānā ir dekoratīvās spāres. Namdari, kas taisīs jumtu, izteicās, ka būs problemātiski atrast, kur man 7.5m garām spārēm varētu izdekorēt galus, turklāt pat ja atrastu, tad katrs gals izmaksātu ap 7-8 eiro. Faktiski kopsummā ap 400-450 EUR. Nu ko, ir varianti - vai nu dekorēt pašam ar tiem instrumentiem, kas ir pieejami, vai arī par tiem 400-450 EUR nopirkt labu labo rokas lentzāģi.

--------

Un pēc visa šitā spama - nesaku, ka jātaisa "u-bloku kopijas". Ārpusē monolītajai joslai un pārsedzēm nudien pietiek ar gāzbetona vai putuplasta plāksni (kā runā, putuplastu feini varot nogriezt ar "karsto stiepli", bet nu … DIY, ofisa žurkām var nederēt). Iekšpusē - nezinu, es droši vien liktu gāzbetona plāksni. Šķiet, ir lasīts arī variants ar paštaisītu u-bloku līmēšanu no 3 plāksnēm. Lentzāģi var iznomāt par €36 dienā, dienas laikā var sazāģēt pietiekami daudz plākšņu, lai pietiktu visai mājai.

Pats uzrāvos uz gatavajiem U-blokiem, no sērijas "gribējās kā labāk, sanāca …" - dārgi, šķībi, nemaz ne tik ērti kā bija cerēts. Būvētu vēlreiz - taisītu veidņus no dēļiem.

Aldiss Wrote:
> 20x20 cm betonam nav tik liels
> svars, lai atrautu putuplastu, bet ja ir bažas par
> to, tad var kādas līstes pagaidu atbalstam gar
> sienu pieskrūvēt.

Manuprāt, atkarīgs no tā, vai vēlas to betonu izvibrēt.

Autors: Klauns ()
Datums: 24/09/2019 23:13

Baigais ceplis, veči!

Es reāli savus pēdējos 8 dzīves gadus nodarbojos ar iekšdarbiem... par privātmāju būvniecību nebija ne 100% saprašanas, ne tādas prakses, bet pieteicās pirmdzimtais un es sapratu, ka savā izremontētajā divistabu dzīvoklī 3atā negribu dzīvot (reāli vajag bērnam savu istabu, vecākiem savu guļamistabu, plašu viesistabu, kur kino baudīt un ciemiņus uzņemt... un ideāli vēl kāda istaba, kur tos pašus ciemiņus vajadzības kārtā izguldīt) - dzīvoklim uzliku labu cenu un acumirklī prom šis bij'.

Ko tur slēpt, iekasēju ap 50tk EUR (ne Rīgā dzīvoju), pārvācāmies uz īres dzīvokli un pavasarī beidzot viss bija tik tālu nokārtots ar papīriem, ka varēju pats arī aktīvi to būdu sākt celt. Sāku 1. jūlijā - principā visu daru pats, tik cik traktors izraka lielumus un pēdu 70m pamatiem 5 dienās ielējām divatā - šobrīd iet gāzbetona 10. rinda!

Māja 148 kvm, pamatu garums ap 70m, pamati no Dobeles paneļa paliekošajiem veidņiem, 300mm gāzbetons, 100mm fasādes vate, skārda jumts (gribētos valcprofilu) ar 200mm siltinājumu, 6 kameru logi ar 3 stiklu paketēm (vairāki tādi līdz grīdai) utt.utt.. Protams, par to naudu tika iegādāta gan zeme (ap 11tk EUR), gan pievilkta elektrība, samaksāts par projektu un viss pārējais.

Būvēju pats gan tā dēļ, ka lētāk, gan tā dēļ, ka protu (ko neprotu, iemācos), gan tā dēļ, ka nebiedē darbs. Skaidrs ir, ka par to naudu māju neuzcelt, bet, ja es līdz šim visur būtu izgājis uz lētāko materiālu, noteikti šobrīd būtu vēl palicis pietiekoši, lai arī U blokus atļautos. Taču, piemēram, logus es paņēmu salīdzinoši labus, ar koka imitāciju gan iekšpusē, gan ārpusē + Roto furnitūra, pamatu veidņus izvēlējos ne tos lētākos, šo to no santehnikas no Grohe jau iepirku par labu cenu... īsāk sakot, ja rocība ir tik liela, cik ir, tad katram pašam ir jāizvērtē, uz ko ietaupīt, uz ko nē.

Un vēl reiz par U blokiem - protams, tā viņa cena ir relatīvs jēdziens, bet ir vēl arī tas psiholoģiskais aspekts, proti, kā var viens s*da U bloks maksāt krietni vairāk kā pilnais bloks, ņemot vērā, ka viņa ražošanā ir uz pusi mazāk izejvielu izlietots?! Protams, ja viņu arī rūpnīcā izgriež vai izzāģē no veselā bloka un to vidu izmet miskastē, tad vēl saprotu to sadārdzinājumu, bet, ja viņu jau gatavu tādu izcep, tad man neliekās pareizi viņu tik ļoti sadārdzināt.

Nezinu - laikam daļu no pārsedzēm es veidņošu pats ar saplāksni un puķiku, daļu iespējams veidošu no pašzāģētiem U blokiem. Nelaime tik tā, ka arī man ir jādomā par monolīto joslu zem mūrlatas un tur jau tos blokus tiešām daudz vajadzēs... ar roku izzāģēt būs pasmagi.

Datums: 25/09/2019 07:16

>>>klaunam>>
Kaut kas tev nav kārtībā ar darbu secību un prioritātēm.

Ir septembra beigas, dienas kļūst īsākas un naktis aukstākas. Esi nokļuvis līdz 10.bloku rindai, vēl tikai domā, kā veidosi pārsedzes un monolīto joslu uzskati par lielāko (!) problēmu. Sapņo, ka jumtam gribētu valcprofilu.Tajā pašā laikā raksti par jau iegādātiem logiem un santehniku par labu cenu. T.i, lietām, kuras tev nevajadzēs vēl ļoti ilgi. Lietām, kurām esi iztērējis laiku, enerģiju un naudu un kurām nepieciešama vieta, kur glabāt.

Autors: Mairis ()
Datums: 25/09/2019 07:30

Aldiss rakstīja:
> >>>klaunam>>
> Kaut kas tev nav kārtībā ar darbu secību un
> prioritātēm.
>
> Ir septembra beigas, dienas kļūst īsākas un naktis
> aukstākas. Esi nokļuvis līdz 10.bloku rindai, vēl
> tikai domā, kā veidosi pārsedzes un monolīto joslu
> uzskati par lielāko (!) problēmu. Sapņo, ka jumtam
> gribētu valcprofilu.Tajā pašā laikā raksti par jau
> iegādātiem logiem un santehniku par labu cenu.
> T.i, lietām, kuras tev nevajadzēs vēl ļoti ilgi.
> Lietām, kurām esi iztērējis laiku, enerģiju un
> naudu un kurām nepieciešama vieta, kur glabāt.

Muļķības.
Būvniecībā ir jādomā 10 gājieni uz priekšu. Labāk lai tie logi un podi stāv pie manis nekā šodien vajag un nav.
Pats tam gāju cauri.

Autors: Klauns ()
Datums: 25/09/2019 08:51

Aldiss rakstīja:
> >>>klaunam>>
> Kaut kas tev nav kārtībā ar darbu secību un
> prioritātēm.
>
> Ir septembra beigas, dienas kļūst īsākas un naktis
> aukstākas. Esi nokļuvis līdz 10.bloku rindai, vēl
> tikai domā, kā veidosi pārsedzes un monolīto joslu
> uzskati par lielāko (!) problēmu. Sapņo, ka jumtam
> gribētu valcprofilu.Tajā pašā laikā raksti par jau
> iegādātiem logiem un santehniku par labu cenu.
> T.i, lietām, kuras tev nevajadzēs vēl ļoti ilgi.
> Lietām, kurām esi iztērējis laiku, enerģiju un
> naudu un kurām nepieciešama vieta, kur glabāt.

Es Tev savā ziņā varu piekrist... šo to varēja vēl nepirkt, bet ja cena kā sviestmaize, grūti atteikt :D Bet naivi ceru līdz novembra beigām vēl močīt - galvenais, lai minimāli līst un sals kretīnsks neuznāk.

Bet logus/durvis es iemetīšu jau drīz - nav ziemā nevienam svešam pa stroiku jāvazājās.

Datums: 25/09/2019 09:43

>>Bet logus/durvis es iemetīšu jau drīz - nav ziemā nevienam svešam pa stroiku jāvazājās.>>

Logus un durvis ir nevis jāiemet, bet ar rūpību un gādību jāieliek.

Var protams arī "iemest" tos 3 vai 5kEUR, bet logi un durvis pie vēl nepabeigtām sienām un neesoša jumta drīzāk būs traucējoši.
Visu laiku vajadzēs uzmanīties lai tos nesasbojātu. Ja gribi aizsargāties pret svešu personu vazāšanos, pagaidu variantam izmanto dēļus, plēvi vai ss.lv par 5eur vai šokolādi atdāvinātas padomju laika palātas durvis.
Turklāt jaunā tendence ciematu būvniecībā ir vispirms pabeigt ārsienas (ar visu ailes apdari!) un tikai tad likt logus. Gan jau tam ir kāds ekonomisks pamatojums, nevis būvdarbu veicējs tos aizmirsis pasūtīt.

Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 25/09/2019 10:42

Malacis, tā tik turpini!
Uz atlikušajām bloku rindām un pārsedzām paņem atvaļinājumu un izdari pa oktobri. Jumtu var likt arī -30 grādu salā, galvetais, lai vējš nepūš ;)

Piekrītu, ka ir kautkādas lietas, kuras jāiegādā krietni pirms. Protams, ka var arī kļūdīties. Piemēram es sev sagādāju trapus vēl pirms sienu mūrēšanas, lai drošāj justos par saliktajām kanalizācijas caurulēm... Protams, tie, kuri būvē ne pirmo māju, nav diža vajadzība kautko pirkt iepriekš dēļ tā, ka viss ir zināms. Nezinātājam tos niekus vajag aptaustīt, lai saprastu ko kur kā...

Bitary, nebija nodoms Tevi aizvainot. Tik pārāk esi iededzies par savu taisnību - manā skatījumā nav korekti salīdzināt izmaksu starpību pārsedzes + sasaistošā josla pret tikai pārsedzes.

Autors: pašdarbnieks ()
Datums: 25/09/2019 11:07

Nevajag logus likt pirms neesi jumtu uzlicis. Nocūkosi ar līmi, ar krītošiem spāru galiem var izdauzīt utml gemarojs. Plus mūris labāk žus bez tiem logiem. Logiem ir arī ražotāja garantija, kuru jau būs beigusies pirms tu sāksi viņus reāli eksplutēt.
Priekškam?

Atgriežoties pie ublokiem. Minūtē vienu bloku neuztaisīsiet, esiet kungi reāli. 40 bloki pilnā dienā būs ļoti labs rādītājs. Plus tam visam ir tas, ka to var darīt zem prožektoriem pa vakariem uz zemes. Taka cītīgi darbojoties pa darbdienu vakariem var piegatavot blokus nogalei, ko mūrēt. Nav jau māksla izdegt, stroika ir maratons.

Autors: Pāvels.O mob ()
Datums: 25/09/2019 17:20

Pašlaik mūrēju no 300 mm BBRiem, jau visu vasaru, nezinu kā pārējie, bet man 12 gab pārsedžu betonēšana, kopā 28 m, aizņēma 1,5nedēļu - finiera veidņi, pūķis, armatūras siešana un betonēšana. Tad nedēļu+ žūst, atveidņo, tad tas pats ar savelkoša joslu, kaut gan tikai 5-6 cm augsta, bet 62 m gara darbs aizņēma nedēļu, tad žūst, atveidņo. Reāli vairāk par mēnesi atvaļinājuma tikai uz šiem 2 darbiem. Nezinu vai varētu kvalitatīvi iestrādāt 4x16 mm armatūras Ublokos pārsedzēs, kur reāli betonējamais laukums ir 15x15 cm, savelkošā joslā liku 3x8mm armatūras

Pašreizējā: 6 no 8

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
VcVNc

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727