UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 3 no 5
Re: koka sēnīte
Autors: r-b ()
Datums: 10/05/2007 19:35

Izskatās ka tā Zviedru krāsa guļbūvēm nederēs, es negribētu savu pirti tādā krāsā.
Depo veikalos pārdodas analogs Pinotexam - "Belinka" ražots laikam Polijā, esu dzirdējis labas atsauksmes un ir lētāks par Pinotex ~2.8Ls/L. Ar to arī krāsošu dzeltena tonī(priede).

Re: koka sēnīte
Autors: VanRaiks ()
Datums: 10/05/2007 20:40

Cik man zināms, tad Pinotex-am apakšā VIENMĒR jāliek Pinotex Bāze. Tā ARĪ satur pretpelēšanas (un pret-citādu-bojājumu) piedevas. Un tikai pēc tā mauc virsū Pinotex. Vismaz tā mani mācija.

Re: koka sēnīte
Autors: Didzisp ()
Datums: 10/05/2007 21:13

Liec zem pinotex vai bāzi, vai lineļļu vienalga par pieciem gadiem ilgāk netur.Bāze ir vienkārši grunts virsējam pārklājumam. Koks no mitruma nepārtraukti "staigā" un izžuvušā kokā rodas plaisas kurās, lietus laikā, iekļūst mitrums. Pret šo procesu nepalīdz nekāda grunts. Udens tiek zem pinotexa un dažu gadu laikā sabojā krāsojumu. Domāju, ka nav neviena brīnumlidzekļa, kurš varētu pilnīgi aizsargāt koku no melnēšanas. Protams tirgotāji un ražotāji nepārtraukti reklamē ko jaunu, bet lai parāda koka ēku, kura, mūsu klimatā, ir saglabājusi dabīgo koka krāsu kādus desmit gadus. Var jau mēģināt apstrādāt koku, kā to dara koka logu ražotāji, bet tad jau koks zaudē savu dabīgo struktūru un vairāk atgādina plastmasu. Interesanti būtu redzēt modernos koka logus pēc desmit gadiem.

Re: koka sēnīte
Autors: Didims ()
Datums: 10/05/2007 21:26

Nevarētu jau teikt, ka koks, kurš laika gaitā palicis pelēks, būtu kaut kas nedabīgs :D

Re: koka sēnīte
Autors: Didzisp ()
Datums: 10/05/2007 23:24

Tā jau ir, ka dabīgs ir tieši pelēks koks un ar tādas krāsas iegūšanu nav problēmu. Cita lieta, ka tagad modē par visām varēm sagklabāt tiko ēvelēta koka krāsu. Faktiski, es arī "ieberzos" uz ražotāju reklāmas par modernajām iespējām saglabāt koku nenomelnējušu. Tagad es savas domas esmu mainījis un uzskatu, ka nav iespējams, kaut vai ar to pašu pinotexu, ilglaicīgi saglabāt koksni kā tiko ēvelētu.

Re: koka sēnīte
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 10/05/2007 23:35

Kā var atgūt pelēko krāsu (nelielā laukumā)?
Man netīšam gadījās uz sienas uzspricēt dažas piles Bochemit Savo, nu ir gaiši plankumi.

Re: koka sēnīte
Autors: baļķis ()
Datums: 11/05/2007 02:29

Tas, ka Pinotex ir pilnīgs mēsls, paldies dievam, nevienam normāli domājošam cilvēkam nav jāstāsta.
Miltu krāsa ir ļoti laba. Taču guļbūvei ir jābūt no kantētiem baļķiem, un jākrāso kādus 2 - 3 gadus pēc uzbūvēšanas, kad virsma ir dabīgi matējusies ( saules, mitruma iedarbībā ). Tad būs ļoti labs rezultāts, un vizuāli ļoti labi izskatīsies. Apaļkoka guļbūves krāsotas ar miltu krāsu izskatās jocīgi.
Par lineļļu. Labākais risinājums. Taču - koksnei ir jābūt gaissausai, mitrums - 14 - 16 %. Un vēl, viens no svarīgākajiem punktiem šajā pasākumā - ir jāzina, kā pareizi krāsot. Nevar vienkārši smērēt virsū uz bui dui!

Re: koka sēnīte
Autors: Didzisp ()
Datums: 11/05/2007 21:39

Savā vietā jau Pinotex nav mēsls, tikai nevajag reklamēt, ka tas var saglabāt atklātu koku. Kautkur ārā zem jumta jau Pinotex labi pasargā koksni no melnēšanas, tikai tas netiek galā ar tiešiem saules stariem un lietu. Būtībā jau ar citu firmu koka krāsām ir tā pat.

Re: koka sēnīte
Autors: Valentīns Keišs ()
Datums: 13/05/2007 22:58

Zviedru krāsas pagatavošana, receptes

Re: koka sēnīte
Autors: Vienstāvs ()
Datums: 15/06/2007 22:10

Vai kāds zin nosaukt kādu rakstā
[www.apollo.lv]
minēto "ķīmisko preparātu, kas pastiprina koka lieveņu, kāpņu noturību pret berzi"?

Pašreizējā: 3 no 5


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********  ********   **    **  **     ** 
 **        **    **  **     **   **  **   ***   *** 
 **            **    **     **    ****    **** **** 
 **           **     **     **     **     ** *** ** 
 **          **      **     **     **     **     ** 
 **          **      **     **     **     **     ** 
 ********    **      ********      **     **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727