UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3
Armatūra gāzbetonam
Autors: Muris ()
Datums: 30/08/2019 11:01

Man ir jautājums par gāzbetona armēšanu. Būvējam sienas ar Ytong 365mm bloku un it kā pareizi būtu noarmēt. Murfor vai kāda tur speciālā armatūra izmaksā konkrēti tūkstošus. Būvnieks man saka, ka nekad nav tādas izmantojis, lai skatos pats vai man tāda vajadzīga. Būvnieks man liekas ir labs, pieredzējis, visas uzceltās mājas vēl labi turas :) Saka, ka galvenais, lai ir labi un stabili pamati (tādi man ir).

Pēc idejas, ja pareizi saprotu, armatūra ir stikla šķiedras siets ar trosītēm, kas neļauj blokiem staigāt / plaisāt... Ienāca praktiskā latvieša doma, ka to pašu (vismaz uz to pusi) varētu uztaisīt 'pa lēto' - paņemt rupjo armējošo stiklašķiedras sietu, sagriest strēmelēs un likt iekšā tāpat kā speciālo armatūru.
Kādas domas par vai pret šādu variantu?

Varbūt šāda tēma jau tikusi apspriesta, bet neko nevarēju atrast...

Re: Armatūra gāzbetonam
Autors: pašdarbnieks ()
Datums: 30/08/2019 11:31

Celtnieks ir diletants.. gazika mūris ir obligāti jāarmē. Principā jebkurš mūris ir obligāti jāarmē, lai neaizietu slīpās plaisas. Bet vieglbetona mūriem plaisāšana ir izteiktāka.
Tūkstošu jau gan nemaksā tā armatūra, nejau katru rindu ir jāarmē. Kaut gan neuzrakstījāt par cik lielu māju iet runa.

Autors: Ambrosio ()
Datums: 30/08/2019 12:57

Visdrošāk ir ievērot ražotāja norādījumus.

Te video no Gleb Grin - es teiktu RU gāzbetona tehnisko zināšanu autoritāte un asociācijas vadītājs.

Как армировать газобетон. Размер штрабы, композитная арматура, клей-пена:
[www.youtube.com]

21) Армирование кладки из газобетона
[www.youtube.com]

Autors: Muris ()
Datums: 30/08/2019 15:18

Nu māja būs paliela, kopā ar saimniecības ēku, tad tie metri arī diez gan sanāk. Un māja ir vienstāva, bez pagraba un mansarda. Tiešām, tas ir līdzekļu jautājums, tie nav pāris simti.

Ievērot norādījumus gribas, bet gribas saprast vai ir vērts izdot pamatīgu naudu? Kāpēc agrāk celtās bez armatūras turas ne sliktāk, kā armētās?

Nereti ražotājs grib arī labi nopelnīt, izdomājot jaunus produktus, ko patirgot, neaizmirstam, ka tur ir savi 'mantkārīgie' nolūki arī. Es piekrītu, ka par sliktu armējums noteikti nenāk, tikai vai tas ir to līdzekļu vērts, ka bez viņa nu tik plaisās visas sienas..

Vai ir kāds, kas uzbūvējis māju bez armējuma un tagad to rūgti nožēlo?

Labots 1 reizes. Pēdējo reizi labots 30/08/2019 15:20, labojis Muris.

Autors: agrais ()
Datums: 30/08/2019 18:06

Depo nopērkama 3mm un 4mm armatūra, pec izveles. Taisi gropes , liec so armatūru iekšā un būs Ok.Gropes uztaisīt samerā viegli, cena armatūrai nav liela. Ta var izlāpīties. Pats sev divas lielas sienas no gazbetona blokiem sada veida uzmūrīju...

Autors: Krāce ()
Datums: 30/08/2019 21:23

Ja nav noslēpums saki lūdzu cik tev izmaksā mūrēšana par 1 m3?

Autors: skrachs ()
Datums: 30/08/2019 21:25

Varbūt pamatos arī armatūru neieliki?

Autors: binary ()
Datums: 30/08/2019 22:32

Muris Wrote:
-------------------------------------------------------
> Kāpēc agrāk celtās
> bez armatūras turas ne sliktāk, kā armētās?

Runā, ka agrāk gāzbetons esot bijis citādāks.

Muris Wrote:
-------------------------------------------------------
> Vai ir kāds, kas uzbūvējis māju bez armējuma un
> tagad to rūgti nožēlo?

Dzīvoju nelielā mājā, būvēta pirms gadiem 5-10, domājams, ka no Aeroc Classic 200 (pats gan nebūvēju, nopirku tādu). Biedējošu plaisu netrūkst. Tai skaitā ir viena plaisa stūrī, sākas kaut kur augšā, iet precīzi pa stūri līdz ~1m augstumam, tad aiziet horizontāli uz abām sienām pa šuvi starp bloku rindām. Šogad ar metāla detektoru noteicu, ka tā vertikālā plaisa pāriet horizontālā precīzi 20cm virs armētās šuves. Virs tā ~1m augstuma metāla detektors nekādu armatūru vairs neatrada.

Tā ka faktiski tieši tā armatūra virs kaut kādas 4. vai 5. rindas apstādināja plaisu (pareizāk sakot, novirzīja). Ja armatūra būtu ik pēc 4 rindām kā to nosaka gāzbetona ražotājs, tad noteikti arī tās pārējās armatūras būtu apturējušas vai pat pilnībā novērsušas plaisāšanu.

Tagad par jaunbūvi - ārsienas (375mm) ~45m, iekšsienas (200mm) ~30m, augstums ~3m, armatūras izmaksas (murfor ruļļi, 30m A-40 ārsienām, 30m A-80 iekšsienām) ~300 EUR. Līmes patēriņš minimāli palielinās uz tām rindām, kur ir armatūra. Mūrēšanas ātrums man kā nepratējam tajās rindās mazliet palielinājās. Ja būtu "klasiskā" armatūra, tad līmes patēriņš būtu lielāks, tāpat arī laika ziņā droši vien katrai armētajai rindai vajadzētu atvēlēt atsevišķu dienu armēšanai.

Autors: Šariks ()
Datums: 30/08/2019 23:09

Diez vai tūkstoši vajadzīgi. Cik redzēts nevajag mistiskos sietus. Ar skrāpi izgrebj rindai pa vidu gropi un ieliek iekšā parasto armatūru apjožot rindu. Virsū saistviela un nākošā rindu.

Autors: lee ()
Datums: 31/08/2019 02:51

Bauroc kalkulātors aprēķina ~750 m A40 375 mm sienai pie 100 m3 apjoma. Tā kā A40 maksā ap 30 E/m sanāk 25 ruļļi x 30 eiro = 750 E. Stiegrojot ar d8 stiegrām, 800m būs ap 400 eiro vērti, tik čakars nedaudz lielāks. Kur tūkstoši? Kāds Tev būves apjoms?

Iet uz lapu: 123Nākošā
Pašreizējā: 1 no 3

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
bmJuh

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727