UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3
Re: Armatūra gāzbetonam
Autors: agrais ()
Datums: 03/09/2019 08:13

Maniem vecākiem 90 tajos gados būvēja kūtij diezgan lielu piebūvi. Būvēja vietejais meistars-dzerajiņš, būveja no tai laika pieejamiem gazbetona blokiem....Šķībiem, līkiem, bez nekadam limēm un armatūrām.Nekadas plaisas nav vel manītas.Man domat ka tās plaisas var rasties jebkura materiala sienā, bet tikai tad kad ir kada pamatu problēma. Vismaz mana celtnieka pieredzē tā vienmer ir bijis- ir plaisas sienā-ir arī sedušies pamati...

Autors: Muris ()
Datums: 03/09/2019 10:48

Izrādās, ka armēšana Ytongam tiešām nav obligāta, pie nosacījuma, ja blokus nerīvē. Ja rīvē, tad jāarmē ar armatūras stieņiem. Man visi logi ir līdz grīdai un virs logiem pārsedzes betonēs ar veidņiem. Turklāt, betonēs vēl virs augšējās bloku rindas, kā izlīdzinošo kārtu ar armatūru, uz kura likt vainagu un spāres. Tad man sākt likties, ka diez gan labi varētu iztikt bez armatūras pašos blokos.
Joprojām nepamet pārliecība, ka visas plaisas atkarīgas no pamatu kvalitātes un kas atrodas zem tiem (man ir smilts).

Autors: Ambrosio ()
Datums: 03/09/2019 11:18

agrais rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Maniem vecākiem 90 tajos gados būvēja kūtij
> diezgan lielu piebūvi. Būvēja vietejais
> meistars-dzerajiņš, būveja no tai laika pieejamiem
> gazbetona blokiem....Šķībiem, līkiem, bez nekadam
> limēm un armatūrām.Nekadas plaisas nav vel
> manītas.

Vai Tu gadījumā tagad nemēģini salīdzināt ābolus ar bumbieriem? Kā minimums atšķirība būs gāzbetona blīvumā - vai tajos laikos bija kaut kas ar mazāku blīvumu par 500kg/m3? Vēl atšķirība - tajos laikos blokus mūrēja ar javu, nevis līmēja, kā jau pats norādīji. Un varbūt plaisas nav tik redzamas, jo iet pa šuvēm? :)

Mans personīgais viedoklis - labāk daudz nedomājot sekot ražotāju instrukcijām, jo tas samazina iespēju, ka kaut kas noies greizi. Droši vien var paveikties, ka nekas nesaplaisā arī tad, ja nearmē un ir kvalitatīvi pamati un bloki mūrēti jau labi apžuvuši, kad lielākā daļa žuvuma rukums notikusi pirms iemūrēšanas. Es gan teiktu, ka Murim būtu jāpadomā, vai viņš tiešām var atļauties celt to māju ar saimniecības ēku, ja ir kritiski ietaupīt uz armēšanas rēķina. Varbūt drošāk necelt saimniecības ēku, vai celt tās ēkas mazākas?

Autors: Ambrosio ()
Datums: 03/09/2019 11:24

Muris rakstīja:
-------------------------------------------------------
> Izrādās, ka armēšana Ytongam tiešām nav obligāta,
> pie nosacījuma, ja blokus nerīvē. Ja rīvē, tad
> jāarmē ar armatūras stieņiem.

Varētu atsauci uz šīs informācijas avotu?

Datums: 03/09/2019 12:39

[docs.wixstatic.com]
kas ir domāts par rīvēšanu hz, bet rekur augs'tak grāmata

Autors: Muris ()
Datums: 04/09/2019 07:53

Tas, ka nav obligāti jāarmē saka pats bloku izplatītājs, vari pats sakontaktēt - cel.lv

Rīvēšana ir domāta bloku augstuma pierīvēšana ar rīvdēli (ēveli) gadījumā, ja bloki nav pietiekami līdzeni (pieļaujas +/- mm pielaides bloku izmēriem).

Autors: ekomaja ()
Datums: 04/09/2019 09:59

Lūk zemāk saite uz manu pieredzi ar gāzbetonu:
[ekomaja.wordpress.com]

Kārtīga armatūras iestrādāšana būtiski ietekmē darba tempu - tas ir fakts. Nav tā, ka izfrēzē caurumu, iemet armatūru un var maukt nākamo rindu. Un, iespējams, tāpēc būvnieki arī prasa pienācīgu samaksu vai cenšas atrunāt.

Autors: Klauns ()
Datums: 15/09/2019 12:20

Kā reizi mūrējos no 300mm roclite - pamati ielieti pirms nepilniem diviem mēnešiem, laika nav - jāmauc uz priekšu, tāpēc, zinot, ka tie pamati tomēr var vēl nedaudz saļodzīties, armatūru lieku, kur noteicis gāzbetona ražotājs.

Taisnība, pat ar koka virsfrēzi tas darbiņš neiet baigi raiti. Tagad vēl dabūju frēzēt tikko salijušus blokus... ai ai ai! Sausā laikā, sausā blokā izdzītas štrobes izpūtu ar reversā ieslēgtu putekļusūcēju viens un divi, a tagad tā slapjā putra ir jāslauka no katras rievas ārā - laiks, ko tagad patērēju šim procesam ir 5x ilgāks kā ar putekļusūcēju.

8mm armatūru liku pirmajā rindā, tad katrā ceturtajā un vēl blokos zem loga ailes (ar kaut kādiem 60-90cm izlaidumiem uz sāniem). Vienā krievu video youtube gan bija parādīts, ka jāliek tieši tajā bloku rindā, uz kura būs palodze, jeb pašas loga ailes apakšā...

Iet uz lapu: Iepriekšējā123
Pašreizējā: 3 no 3

Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
cHcw3

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.

Redakcija:
redakcija@building.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727