UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pamatu siltināšana no iekšpuses
Autors: pirmābūve ()
Datums: 03/05/2019 21:23

Doma ir lentveida keramzītbloku pamatus siltināt tikai no iekšpuses. (Vairākām Somu mājām tā ir redzets). Ļoti maz informācijas par to var atrast internetā. Idejiski varētu būt likvidēti aukstuma tiltiņi cokola daļā, jo vertikālais pamatu siltinājums savienojas ar horizontālo grīdas siltinājumu. Kādi mīnusi?

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 03/05/2019 22:03

Negribas ticēt, ka somu mājas projektē aueri.. iedod linku, kur var redzēt, ka pamats ir siltināts tikai no iekšas.
Ja lenta ir pagraba siena, tad vēl varētu pieņemt- vismaz kaut kāds ekanomisks pamatojums.

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Datums: 03/05/2019 23:59

Kādā dziļumā ir iecerēta vertikālā siltumizolācija?
Ja ir plāns to darīt visā pamatu dziļumā, tad neredzu loģiku. Mīnuss ir tāds, ka pamati tādā gadījumā vispār nav nosiltināti, jo nosiltināta ir tikai grunts zem ēkas iekšējā perimetra. Pamatus siltina, lai mūri pasargātu no sala iedarbības un arī atvirzītu grunts atdzišanu zem grīdas siltinājuma. Pagraba gadījumā - pagraba izolēšana.
Aukstuma tilti. Ja noslitina tikai no iekšpuses pamatu vertikāli, tad aukstuma tilts būs cokola virsmā, jo uz tā esošā ēkas siena būs siltināta - resp. skaitās siltajā zonā. Pamats šādā risinājumā būs pilnīgi auksts. Ja likvidēt nepieciešams aukstuma tiltu starp grīdu un cokolu tad izolācija nav jāliek dziļumā, bet tikai grīdas biezumā.

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Datums: 04/05/2019 00:38

Bet principā tādi rasējumi ar vertikālo siltinājumu pa pamatu iekšpusi figurē, bet kopā ar alternatīviem risinājumiem arī no ārpuses. Jāņem vērā arī tomēr klimatiskās zonas. Varbūt es kļūdos, bet man šķiet, ka Latvijā ir salīdzinoši daudz sala cikli, tāpēc ja likt siltinājumu pamatam, tad labāk no ārpuses. Jebkurā gadījumā dziļākā pamatdoma ir noizolēt grīdu, resp. betona grīdu.
Manuprāt pats korektākais veids ir šajā saitē 1. attēls, kuru var arī apvienot ar pamatu siltināšanu no ārpuses. Šeit ir izveidota adekvāta un aizsargāta josla pie cokola.
[www.mge.com]

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Autors: pirmābūve ()
Datums: 04/05/2019 02:21

Pašdarbnieks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Negribas ticēt, ka somu mājas projektē aueri..
> iedod linku, kur var redzēt, ka pamats ir
> siltināts tikai no iekšas.
> Ja lenta ir pagraba siena, tad vēl varētu
> pieņemt- vismaz kaut kāds ekanomisks pamatojums.

Piemērs ir kaut vai šajā slavenajā blogā
[kokamaja.wordpress.com]
Mana gadījumā silts koka karkass un grīdas siltinājuma līmenis ir augsts, ar siltinājumu pieslēdzās drīzāk sienai nevis cokolam. Pagraba nav. Kas ta man tur sasals pamatos? Pamatiem būs hidroizolācija, manā sapratnē sasalt var tikai palielināts mitrums. Turklāt sasalšanas cikli arī musdienās betonam ir simtos reižu.

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Datums: 04/05/2019 09:45

Vienīgais kā es varu izskaidrot šādu risinājuma racionālumu ir tas, ka tādā veidā var izmantot zemākas klases putuplastu, tas ir pasargāts no grauzējiem un nav jāarmē un jāapmet un iespējams ir ērtāk uzlikt, jo vidus daļa jaunbūvei vienmēr ir tukša, kamēr pretējā pusē ir tranšeja.
Tomēr es uzskatu, ka siltinājums no ārpuses sasniedz lielāku efektu.

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Autors: sq ()
Datums: 04/05/2019 11:25

Pirms izgudrot kaut ko, apskatieties pamatu siltināšanas risinājumus siltumizolācijas ražotāju mājaslapās -Paroc, Isover, Rockwool , Finnfoam u.c un pieņemiet sev izdevīgāko. Pat nevajadzēs meklēt ar googli.

Re: Pamatu siltināšana no iekšpuses
Autors: Pašdarbnieks ()
Datums: 04/05/2019 12:01

pirmābūve Wrote:
-------------------------------------------------------
> Pašdarbnieks Wrote:
> --------------------------------------------------
> -----
> > Negribas ticēt, ka somu mājas projektē
> aueri..
> > iedod linku, kur var redzēt, ka pamats ir
> > siltināts tikai no iekšas.
> > Ja lenta ir pagraba siena, tad vēl varētu
> > pieņemt- vismaz kaut kāds ekanomisks
> pamatojums.
>
> Piemērs ir kaut vai šajā slavenajā blogā
> [kokamaja.wordpress.com]
> -otra-darba-nedela/
> Mana gadījumā silts koka karkass un grīdas
> siltinājuma līmenis ir augsts, ar siltinājumu
> pieslēdzās drīzāk sienai nevis cokolam.
> Pagraba nav. Kas ta man tur sasals pamatos?
> Pamatiem būs hidroizolācija, manā sapratnē
> sasalt var tikai palielināts mitrums. Turklāt
> sasalšanas cikli arī musdienās betonam ir
> simtos reižu.

Čalis normāli ir nosiltinājis smilšu čupu zem mājas, kam tas ir bijis vajadzīgs gan jau pats nevarēs atbildēt.
Augstāk vilnis jau uzrakstīja kā ir tehnaloğiski pareizi jāsiltina pamats.
Lai neizsaltu mūru apakša un neaizsaltu ūdensvadi tuvu ārsienām, siltina no āras un tikai.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **    **  **     **  **     **   ******   
       **   **  **   **     **  **     **  **    **  
       **    ****    **     **  **     **  **        
       **     **     **     **  **     **  **   **** 
 **    **     **     **     **  **     **  **    **  
 **    **     **     **     **  **     **  **    **  
  ******      **      *******    *******    ******   

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727