UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Cembrits vs Eternit
Autors: Rainis ()
Datums: 10/01/2019 11:59

Sveiciens darba rūķiem 2019 gadā.

Pētu pieejamos šīfera jumtus - Cembrit, Eternit un Eco Dach.

Cenšos saprast, kurš būtu kvalitatīvākais, bet atdūros pret dažiem jautājumiem.

1. Eternit klāt ir celuloze - neraisa uzticību. Savukārt Cembritam sastāva aprakstu nekur neatrodu ?!?

2. Par Eco Dach vispār nekādu informāciju neatrodu, ne ražotāju, ne kādu citu mājas lapu, kur par viņu būtu aprakstīts.

Nekrāsots vs pelēks, cenas starpība ap 2 Eiro uz m2. Dizains/stils mani ne īpaši uztrauc, bet vai nekrāsots nelaiž cauri vairāk ūdeni nekā krāsots?

Kuram kvalitatīvāks krāsojums - Eternit vai Cembrit - viens jumtu tirgotājs minēja, ka krāsošanas tehnoloģijas atšķiras.

Vai ir kāds konkrēts mēnesis, kad jumtu ražotājiem ir atlaides un var iepirkt lētāk?

Re: Cembrits vs Eternit
Datums: 10/01/2019 12:33

Celuloze ir arī cembritā un gan jau arī eco dachā:
[www.cembrit.com] Visticamāk tā ir generic tehnoloģija bezazbesta šīferiem. Man eternits ir uzlikts vienai ēkai un pēc čamdīšanas un stūru nogriešanas man radās priekšstats, ka kalpos tas ilgi - tikpat cik azbesta šīferis. Un domāju ka tas pats attiecas uz pārējiem bezazbestiem.
Ūdeni cauri nelaiž nekrāsotais, bet jāsaka godīgi, ka atšķirībā no azbesta, viņš lietus laikā no apakšas ir tumšs, tāds kā mitrs būtu, bet ūdeni 100% nelaiž. Tas mani arī mulsināja, bet tā tam laikam jābūt. Katrā ziņā manā ēkā tam nav nekāda nozīme. Varbūt ja ir problēmas ar vēdspraugu, ka tur jo sausāk jo labāk tas vara radīt kaut kādas problēmas. Es domāju, ka 99% tā nav problēma.
Krāsojums manuprāt ir krāsojums, ātrāk izbeigsies par kalpošanas laiku, jo tā nu ir ar tiem krāsojumiem. Es ņēmu nekrāsoto, jo jumts zem kokiem un tur viss neglābjami pieņem dabas krāsu.

Re: Cembrits vs Eternit
Autors: ojaars ()
Datums: 10/01/2019 15:17

Ir uzlikts nekrāsots Ethernit (garāžai). Viss sķiet labi. Izgājušo gadu atlaides 8lokšnu produktiem bija līdz 31.07. tomēr pagarināja vismaz uz mēnesi, varbūt ilgāk, tas man vairs nebija svarīgi.

Re: Cembrits vs Eternit
Autors: jtdesign ()
Datums: 11/01/2019 10:18

Hmm, cik nu esmu pazīstams ar tehnoloģiju (apmeklējis rūpnīcu un redzējis ražošanas procesu), krāsots tiek masā nevis ar pindzeli pa virsu, tātad nekrāsotam no krāsota vienīgā atšķirība ir pigmenta (ne)esamība masā.

Re: Cembrits vs Eternit
Autors: Rainis ()
Datums: 11/01/2019 10:27

Tu par Eternit vai Cembrit?

Re: Cembrits vs Eternit
Datums: 11/01/2019 11:12

Nezinu gan par to pigmentu, jo tas ļoti sadārdzina produktu - likt pigmentu masā. Tāpat kā betonam dekoratīvam, ja liek pigmentu - cena daudzkāršojas, jo pigments ir relatīvi dārgs (patiesībā stipri dārgs, ja slīdzina ar cementu, šķiedrām un citus komponentus loksnēs) un tas jāpievieno lielā apjomā nevis šķipsniņa uz loksni. Stādieties priekšā kg izteiksmi, cik sver viena loksne un tad arī pigments sanāk pieklājīgi kg nevis gramos. Pigments nav šķipsniņa, lai no tā tilpums viss iekrāsojas intensīvā krāsā.

Es esmu diezgan drošs, ka tiek krāsots pēc tam, lai arī rūnīcā neesmu bijis, bet redzu cenu un kaut kā atmiņā man bija, ka par eternītu pārdevējs man arī skaidroja, ka tiek krāsots pa virsu. Pigmentēt masu nav reāli pie tās cenu starpības starp krāsoto un nekrāsoto - krāsots, 99.9%.

Re: Cembrits vs Eternit
Datums: 11/01/2019 11:20

Jā, cembrits arī krāsots:
3 lapa slaidā paskaidro precīzāk to procesu:
[businessdocbox.com]

Re: Cembrits vs Eternit
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 11/01/2019 11:24

Arī uzliku eternitu.
par kalpošanu sūdzību nav. Vienīgais ko piebilst, liku karstajā laikā. Jumta pārkares latojumu piegriezu pēc mēriem vienai pusei - viss smuki sanāca. Kamēr liku jumta vienu pusi, tikmēr loksnes, kas uz paletes, sarāvās un otrai pusei vairs nesanāca pēc ražotāja norādītā soļa, t.i., kores gala elementu nācās piezāģēt, lai tas tur iederētos. Kā arī, ražotājs dod līdzi skrūvēm tork uzgalīšus - iesaku tos uzreiz izmest ārā, lai pasaudzētu nervus. Es labu domādams tos samaisīju vienā trauciņā ar saviem. Kad konstatēju, ka ražotāja dotie ir mīksti s**i, bija jau par vēlu trauciņā atrast savējos - nācās visus izmest laukā un pirkt par jaunu.

Par citiem ražojumiem nezinu. Arī izskatīju kā variantu, bet atmetu ražotāja informācijas trūkuma dēļ.

Re: Cembrits vs Eternit
Autors: Rainis ()
Datums: 11/01/2019 13:48

Vilni,

Skatoties uz bildi 3 lpp, skaidrs kļūst viens - ka ar šādu krāsošanas metodi, ūdens nekādīgi cauri nevar izsūkties, jo virsma būs glancēta un pilēm vajadzētu noripot lejā. Izskatās, ka jāņem tomēr krāsots.

Re: Cembrits vs Eternit
Datums: 11/01/2019 13:56

Es tā īsti nesaprotu to domu par cauri nesūkšanos? Ja tu uzliec nekrāsotu, tad jau tev arī nekas nepilēs iekšā un ūdens ieripos ūdens notekās. :) Kāpēc tieši šādas bažas - ir kaut kāda negatīva pieredze vai arī jumts paredzēts kaut kam ļoti īpašam? Parasti to krāsu ņem lai vizuāli labi izskatītos (kādu laiku).

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
       **  **          *******   ********  ******** 
       **  **    **   **     **  **        **       
       **  **    **   **         **        **       
       **  **    **   ********   ******    ******   
 **    **  *********  **     **  **        **       
 **    **        **   **     **  **        **       
  ******         **    *******   ********  ******** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727