UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Tvaika izolācija
Datums: 03/01/2019 13:16

Labdien!

Koka karkasa māja
Statnis 200 mm - pildīts ar minerālvati + 50 mm vēja vate arā - gaisa šķirkārta un apšuvums
Kādu tvaiceni likt iekšā ?

Politelēns stabilizēts 200 mikr Sd 60-100 m
Ar mazu Sd Jutadach VB 120 - 12 m, Artive, Siga 5 m utt - tur daudz variantus Tyvek Sd5 m
Vai mainīgās!

Man liekas ka pilnīgi der Zilā tvaicene jo spiediens parasti ir uz āru, un ja kāds mitrums ir konstrukcijā, tas izvēdināsies uz āru, jo tur viss ir atvērta tipa!

Ir kādi labi ieteikumi ?
Būvēs uz vietas koks būs kalibrēts un kaltēts C24

Re: Tvaika izolācija
Autors: v_t ()
Datums: 03/01/2019 14:00

PEPI REFLEKT PLUS

Re: Tvaika izolācija
Datums: 03/01/2019 14:49

Es arī biju domājis, par follijām!
Bet man mēģina pierunāt, ja vajag tādu, kas laiž cauri - lai vasarā mitrums tiek uz iekšu!

Re: Tvaika izolācija
Autors: Jampadracis (neīstais) ()
Datums: 03/01/2019 14:54

Minerālvate = neiesaku eksperimentēt ar elpojošajām plēvēm, liec 200 mikronu plēvi (stabilizētā) un dzīvo laimīgs. Un neaizmirsti par ventilāciju, ne tikai noplūdi, bet arī pieplūdi!

Re: Tvaika izolācija
Datums: 03/01/2019 15:11

Būs rekurperācija - lielaka vai mazāka nezinu bet pieplūdi taisīt ir paredzēts!
Tagad ir nopērkami sienās iebūvējami, dažādi varianti!

Bet katrai mājai tā ir vajadzīga - labi uzcelta bloku māja + nosiltināta - tur arī to vajag!
Nu katrā mājā būtu vēlams, var protams logus virināt un vēdināt!

Re: Tvaika izolācija
Autors: v_t ()
Datums: 03/01/2019 20:18

"Bet man mēģina pierunāt, ja vajag tādu, kas laiž cauri - lai vasarā mitrums tiek uz iekšu!" - un to droši vien stāstīja ar gudru sejas izteiksmi.
ja grib ielaist iekšā vasaras gaisu, priekš tā ir logi un durvis. galu galā arī ventilācija.

Re: Tvaika izolācija
Datums: 04/01/2019 07:38

Doma ir tāda, ka vasarā, kad ārā ir siltāks, kā iekšā, spiediens ir uz otru pusi, un kad varot bojāties koka statņi, tad vajagot to mitrumu palaist uz iekšu.
Bet es papētīju Mēneša vidējās gaisa T Latvijā. Pieņemsim, ka man iekšā pastāvīgi būs 21 grāds, tad reti kad ārā būs siltāks, vasarā pa dienu. Visu pārējo gadu, iekšā būs siltāks ārā aukstāks. Attiecīgi spiediens, mitrumam, ja es pareizi saprotu būs no iekšas uz āru.
Tātad papildus apgrūtināt konstrukciju ar mitrumu uzliekot zemas vērtībās SD plevi, vai to nelikt vispār siltinot ar minerālvati - manuprāt nav nepieciešams!

Re: Tvaika izolācija
Autors: Praktiķis ()
Datums: 06/01/2019 01:43

....Ārā siltāks-iekšā vēsāks....
Par šo lielumu svarīgāks ir relatīvais gaisa mitrums,kas vasarā (parasti) kad ārā ir +30 ir ap 30%,bet iekštelpās pie +20 grādiem (ja ir betona grīdas un mūra sienas) vai kondicionēšana Rh ir 50+% Kāds tur vairs tvaika spiediens uz iekšu? Tas ir blefs. Pie mums daudzas lietas tiek izgudrotas un ražotas tikai tāpēc,lai pelnītu naudu.
Cik tad "sūdu"mēs katrs neesam iegādājušies ,kuru funkcionalitāti padara neiespējamu kāda nieka nianse kurā ražotājs nav ņēmis vērā,jo tam galvenais ir PĀRDOT!!!

Re: Tvaika izolācija
Datums: 07/01/2019 09:00

Tad ja es pareizi saprotu arī vasarā - kd ārā siltāks, mitrums telpās ir lielāks - un spiediens parasti ir uz otru pusi ?
Vai pareizi saprotu ?

Re: Tvaika izolācija
Datums: 07/01/2019 09:49

Nē, vasarās var gadīties pretējs kustības virziens, kad rasas punkts atrodas pie tvaika plēves otrajā pusē. Ja iekšā ir vēsāks un ārā siltāks un mitrs. Tādi laikapstākļi nav ļoti bieži, bet gadās. Pieļauju, ka tas aktuāli kļūst, ja iekštelpās vasarā ilgstoši kondicionē gaisu.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **        ********  **     **  ********   *******  
 **        **    **   **   **   **    **  **     ** 
 **            **      ** **        **           ** 
 **           **        ***        **      *******  
 **          **        ** **      **             ** 
 **          **       **   **     **      **     ** 
 ********    **      **     **    **       *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727