UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Kasparam ()
Datums: 04/11/2018 19:25

Dots saimniecības ēkas karkass no 10 x 5 cm brusām. Plānots ar laiku siltināt, lai ziemā var rosīties kā darbnīcā. Kāds būtu sienas pīrāgs, ja no ārpuses apšuju ar Durelis plāksnēm. Tās vēlāk apšūšu ar dēlīšiem.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Opis ()
Datums: 04/11/2018 22:35

Viss ir atkarīgs no tā kādu tu vēlies to rezultātu. Karkasa siltināšanai var izmantot akmenvates plāksnes. Jāņem vērā tas, ka konstrukcija ir jānorobežo no mitruma migrācijas. Takā apsildāmās iekštelpās mitrums ir lielāks, tad mitrums pārvietojas no iekšas uz āru, tādēļ ārsienas pīrāga iekšpusē ir nepieciešama tvaika izolācija. Taču, lai siltumizolācija spētu pilnvērtīgi funkcionēt, tai ir jānodrošina pretvēja izolācija, kuru šajā gadijumā varētu veikt jūsu minētās plāksnes, bet ir jānodrošinās, lai neveidojas spraugas starp plāksnēm un tās ir kārtīgi noblīvētas.

Idejas var smelties
[www.paroc.lv]

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Kludzins ()
Datums: 05/11/2018 08:53

Idejas arī te

[rbb.lv]

Nebūs plēves jāliek.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Kasparam ()
Datums: 05/11/2018 10:04

Plānotajā saimniecības ēkā būs novietots malkas apkures katls ar siltumakumulatoru, tāpat arī sūknis un ūdens filtrs. Es gribu, lai telpā ir vismaz 5-7 grādi ziemas aukstumā. Protams, varu arī iemest ķēdē vienu papildu apkures radiatoru. Būs dabiskā ventilācija uz jumta.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Datums: 05/11/2018 12:42

Es būtu uzmanīgs ar dureli un vati.
Es dureli kā materiālu ne pārāk labi pazīstu, bet pēc bildēm spriežot tā ir skaidene ar pastiprinātu virsmu un tas kas tev ir svarīgi - domājams stipri zemu tvaika caurlaidību (neelpojošs). Karkasa būvē parasti dara tā, ka iekšpusē iet materiāli ar lielāku tvaika pretestību un ārpusē ar mazāku.
Teorētiski, ja iekšpusē liek plēvi vai foliju utml, kas ir tvaiknecaurlaidīgāki, tad ar vati it kā varētu viss būt kārtībā. Bet nu gadās visādi un ja piemēram mitrums tiks iekšā, tad noteikti sapūs tas reģions, jo vate neizžūs caur dureli. Es sev tādu risinājumu neizvēlētos. Es labprātāk to dureli liktu no iekšpuses un ārpusē apmestu kokšķiedru un vidū ekovati iepūst.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Kasparam ()
Datums: 05/11/2018 12:49

Dureli izvēlējos, lai neliktu vēja barjeru.
Apmetums man nederēs - pēc projekta ir dēlīšu apšuvums kā mājai.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Datums: 05/11/2018 12:59

Nu vēja barjeras funkcija ir lai vējš neizpūš siltnājumu + lai siltinājums tomēr elpo. Tā vienkārsi ielikt tur citu materiālu nav arguments - visam jābūt kontekstā.
Nezinu, kā jau teicu, iespējams tā var darīt (ja plēve kārtīga plēve no iekšpuses), bet man šķiet mazliet riskanti ar vatēm.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Kludzins ()
Datums: 05/11/2018 13:32

Es labprātāk to dureli liktu no
> iekšpuses un ārpusē apmestu kokšķiedru un
> vidū ekovati iepūst.

Vai arī ārpusē - kokšķiedra ar spundi, tad latas tik biezas cik nu lielu gaisa sraugu ražotājs prasa un uz latām koka apdare fasādei.

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Autors: Kasparam ()
Datums: 05/11/2018 21:00

Palasīju iepriekšējās diskusijas. Vai samainot Dureli ar Isoplaat kaut kas mainītos?

Re: SIenas pīrāgs ar Durelis plālksni
Datums: 05/11/2018 21:46

Jā, Isoplaat ir ļoti labs variants karkasam, bet to nedrīkst atstāt bez nobeiguma, resp. bez apšuvuma dēļiem, jo to knābā putni un tiešos āra apstākļos tas bojājas.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  **         ********   ******    ******** 
  **   **   **    **   **    **  **    **   **       
   ** **    **    **       **    **         **       
    ***     **    **      **     **   ****  ******   
   ** **    *********    **      **    **   **       
  **   **         **     **      **    **   **       
 **     **        **     **       ******    **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727