UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pamatu plaisāšana
Autors: Terter ()
Datums: 11/03/2018 21:50

Sveiki, nāku pēc padoma, ko darīt. Mājai kā piebūve ir veranda, pamati pa vidu ir saplaisājuši, verandai uz sienām plaisas paliek ar vien lielākas, ko darīt?

Re: Pamatu plaisāšana
Autors: jtdesign ()
Datums: 12/03/2018 11:54

Neko neredzot, bet pieņemot, ka veranda ir "sīka vienība", prātīgāk būtu visu nojaukt un uzbūvēt pareizi (zinot, kā šādas verandas, lieveņus u.c. piebūves pašdarbnieki būvē, par būtiskām kļūdām esmu gandrīz 100% pārliecināts).

Ja vienība nav sīka (virs kādiem 50 m2), tad jādomā par konstrukcijas pastiprināšanu.

Re: Pamatu plaisāšana
Autors: Tinis ()
Datums: 12/03/2018 12:07

Arī domāju, ka vienkāršāk nojaukt verandu. Un būvēt pa jaunam. Gan jau pamati nepareizi uztaisīti. Sekli atrodas zemē, un sals cilā. Vai uz svaigi uzbērtas zemes taisīti, un zeme ar laiku nosēdās. Man veranda taisīta uz stabveida pamatiem un sals neko necilā.

Re: Pamatu plaisāšana
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 12/03/2018 12:07

Vispār es arī klusībā domāju to pašu, ko jtdesign - jānojauc. Ir dizgan grūti cīnīties ar plaisām pamatos. Darīt to var un ir objekti, kur to vajag darīt, bet tas maksā reālu piķi.
Man šāda problēma ir pirts ēkai. Tā būvēta uz sausajiem pamatiem (starp laukakmeņiem saskalotas smiltis), bet virspamats uzliets kā monolīta betona josla. Reāli neko izdarīt nevar, tā māla grunts, kas man apakšā ir, to visu pavasaros izcilā. Esmu samierinājies ar šo situāciju.

Re: Pamatu plaisāšana
Autors: Tinis ()
Datums: 12/03/2018 12:31

Laukakmeņiem ar smilti nav ne vainas, vienkārši par seklu izraka tranšeju kur tos akmeņus sabēra. Jābūt zem zemes sasaluma līmeņa. Ja ir par seklu, tad zeme apakšā salā ceļ uz augšu, bet atkūstot sēžas.

Re: Pamatu plaisāšana
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 12/03/2018 13:19

Piekrītu. Konkrētajā situācijā pirts atrodas tuvu dīķim un rokot pamatus (ar lāpstām) tranšejā sāk nākt iekšā gruntsūdens. Tas nebija iespējams ar roku spēku izrakt ārā tos mālus ūdens peldē. No kļūdām mācos.

Re: Pamatu plaisāšana
Autors: pašdarbnieks ()
Datums: 12/03/2018 15:52

Tā īsti nevar saprast, kur tev tie pamati ir saplaisājuši. Ja vietā, kur pamats zem verandas pieslēdzas pie mājas pamata, tad tas visticamākais ir dēļ tā, ka verandas pamati ir ielieti citā laikā( vēlāk). Plaisas tad ir ar garantiju, ja uzreiz jau neparedz deformācijas šuvi. Plaisās tiek iekšā ūdens, sasalst, un veranda uzsāk savu ceļojumu prom no ēkas.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **    **  **      **  **    ** 
 **     **  **     **  ***   **  **  **  **  ***   ** 
 **         **     **  ****  **  **  **  **  ****  ** 
 ********   **     **  ** ** **  **  **  **  ** ** ** 
 **     **   **   **   **  ****  **  **  **  **  **** 
 **     **    ** **    **   ***  **  **  **  **   *** 
  *******      ***     **    **   ***  ***   **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727