UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Jumta seguma maiņa
Autors: Jaanaka ()
Datums: 13/01/2018 12:16

Plānojās vecā jumta nomaiņa, vecie šīferi. Noskatījies esmu bitumena dakstiņa vai profilētā tērauda jumta segumu - kuru ieteksiet? Kurš lētāk sanāktu? Jumtu arī siltināt? Par cik siltināšana varētu sadārdzināt izmaksas?

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: Ffd ()
Datums: 13/01/2018 14:19

Es pagājušo vasar liku jaunu jumtu no dakstiņiem. Par cik tos ražo Latvijā, tad arī cenas ir draudzīgas. Es vēl dabuju lielu atlaidi par cik ņēmu dakstiņus kuri jau bija saražoti un stāvēja atlikumos. Ņēmu no SIA"dakstiņu ražotājs" un man ar visu to ka dabuju nomainīt divas spāres izmaksas sanāca lētāk, nekā mīkstais jumta segums.
Ieguvums nākotnē, ja kas notiek varu nomainīt pāris dakstiņus, nebūs jāmaina viss jumts. Darbus veicu viens un tas man aizņēma mazliet vairāk kā četras nedēļas.

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: Niks (neīstais) ()
Datums: 13/01/2018 20:46

Es ieteiktu metāla profila jumta segumu, neskatoties uz to ka spēcīga lietus laikā to dzirdēsi mazliet vairāk nekā bitumena. Ar bitumena dakstiņiem slikta pieredze. Neieteiktu ņemt pašu lētāko metāla profilu.

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: ints45 ()
Datums: 13/01/2018 21:36

Tikai ne bitumena dakstiņu!!! Es vispār nesaprotu kāpēc cilvēki izvēlas tos sūdu! It kā viņu pa velti dotu

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: jtdesign ()
Datums: 14/01/2018 11:30

Jaanaka Wrote:
-------------------------------------------------------
> Noskatījies esmu bitumena dakstiņa vai
> profilētā tērauda jumta segumu - kuru
> ieteksiet?


Ja iepriekš bijis šīferis, tad jumta konstrukcijas nestspēja ir pietiekama nosauktajiem materiāliem. Izmaksas atkarīgas no izmantotajiem materiāliem un "pīrāga" konstrukcijas. Dārgāks var būt gan viens, gan otrs. Bituma šindeļu jumts ir ar ierobežotu kalpošanas laiku, pēc cik tur gadiem visus šindeļus jāmaina. Rūsas aizsargāts skārds ir "mūžīgs".


Jaanaka Wrote:
-------------------------------------------------------
> Jumtu arī
> siltināt?


Jautājums nav saprotams. Ja aukstie bēniņi, tad liekas naudas gadījumā ne to vien var izdarīt. Ja apdzīvojami, tad nejautā, bet dara.

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: Ģirts K. ()
Datums: 22/04/2018 22:57

Labdien

Pērn veicu mājas jumtam siltināšanu:
pīrāgs no apakšas:
griesti, 5cm vates siltinājums, tvaika plēve, 25 cm vates siltinājums, difūzene.

Pilnīgi nejauši meklējot info par citu tēmu uzdūros šādam Jura Birša komentāram:
Jāsaprot, ka, siltinot ar akmens vati, siltajā pusē obligāti jāliek virsū tvaika izolācijas plēve. Pareizākais gadījums ir tad, ja liek visas vates kārtas un tās nobeidzot nosedz ar plēvi. Aukstajā pusē, t.i., uz āru paliek koka konstrukcija un vate. Ir tvaika izolācija, tālāk seko atrāviens un ģipškartona plāksnes. 5cm vate virs plēves ir skandināvu metode, tāpēc jāsaprot, ka tā neiet iekšā aprēķinos – tā paņemta tikai tāpēc, lai neskanētu tukšums, jo mitrums, kas ir telpā, nepārtraukti būs vatē iekšā. 5cm ir maksimums, ko drīkst atļauties, citādi izkritīs kondensāts, un vate paliks pilnīgi slapja.


Tagad iestājās nedaudz apjukums, tā 5cm vate kas pirms tvaika plēves, tiešām pilda tikai skaņas izolējošu funkciju? Un tā tiešām ir mitra ? Biju iedomājies, ka tā kā tas ir siltajā pusē, tad tur nekāds mitrums nevar būt.
Ja tā tomēr ir mitra un nepilda sitlinājuma funkciju, vai tā ar laiku nevar veidot kādu pelējumu vai ko tml?

P.s. mājai nav reuperācijas ventil. sistēmas, kas iespējams atrisinātu mitruma problēmas.

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: bobo ()
Datums: 23/04/2018 06:33

Es domāju Birša kungs ir sapinķerējies savos aprēķinos, jo tajos 5cm slānī vel nav rasas punkts un
kondensāts tur nevar izkrist. Un tie 5cm tāpat pilda savu siltināšanas funkciju ! Pašam mājas sienā
tieši tāds variants ir pielietots.

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: Ģirts K. ()
Datums: 23/04/2018 08:58

Par rasas punktu piekrītu, tur tas nevarētu būt, jo tā ir siltā zona, virs tvaicenes vēl iet siltinājums, tāpēc tur nekādīgi nevarētu būt kondensāts.

Tiesa gan - telpu (cilvēku) mitrums gan, jo tāpēc jau liek to tvaiceni pirms biezā siltinājuma slāņa, lai netiek tvaiks no telpām klāt. Sanāk šiem 5 cm tas tiek gan. Un ja tiek iekšā, tad man liekas, ārā vairs netiek, jo vatē jau gaiss nekustīgs.

Vienkārši tagad nedaudz samulsināja, ko tiešām veic tā 5cm siltinājuma zona, un vai labāk nevajadzēja visu likt vienā kārtā.
Vai ilgtermiņā, tas sakrājies mitrums tajos 5cm neastās kādu negatīvu efektu.

P.s. šāds modelis ir ļoti daudzās mājās, pīrāgu zimējumos, speciālistu ieteikumos - bet nekad nebiju iedziļinājies kāpēc tā. Tāpēc tagad prasu šeit.

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: Ģirts K. ()
Datums: 23/04/2018 09:02

Un vēl varbūt, kāds zin, vai varbūt ir kāda tabula vai varbūt no savām zināšanām kāds var pateikt vai jumta siltinājumā ir kāds jūtams papildus efekts starp 25cm vates siltinājumu (loksnēs) un 30 cm vates sitlinājumu (loksnēs) starp spārēm?

P.s. gan ziemā siltums, gan vasarā karstums (mansardā).

Re: Jumta seguma maiņa
Autors: Hmm ()
Datums: 23/04/2018 09:07

Ja tiek iekšā, tad tiks arī ārā :)
Kā tu pats raksti, tāds pīrāgs tiek ieteikts un piedāvāts no ražotājiem un citiem.
Vēl viens no iemesliem šajā 5cm buferzonā var droši vilkt instalācijas, taisīt rozešu caurumus utt. nebaidoties sabojāt tvaika izolāciju.

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **     **  ********   **     **  **    **  **    ** 
 **     **  **     **   **   **    **  **   **   **  
 **     **  **     **    ** **      ****    **  **   
 *********  **     **     ***        **     *****    
 **     **  **     **    ** **       **     **  **   
 **     **  **     **   **   **      **     **   **  
 **     **  ********   **     **     **     **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727