UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Šīfera jumts un sūna
Autors: esila ()
Datums: 08/06/2017 08:13

Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi par vecajiem šīfera jumtiem.

Šķūnītim un garāžai ir vecais šīfera jumts, ko iepriekšējais saimnieks ir apaudzējis ar kārtīgu sūnu kārtu. No apakšas var redzēt ka ir parādījušās plaisas un šur tur sūcas cauri ūdens. Gribētos to sūnu notīrīt bet vai tas nepadarīs visu vel sliktāku - pēkšņi būs sūces visās mazajās spraudziņās kuras tagad sūna aizdambē.

Tīrīt vai atstāt?

PS: saprotu ka labākais būtu jumtu vienkārši nomainīt bet pašlaik tas vienkārši nav iespējams

Re: Šīfera jumts un sūna
Autors: arre ()
Datums: 08/06/2017 09:18

Man atkal bija tā, ka sūna aiztur lietus ūdeni un tas sūcās pa salaiduma vietām. Tecēja, kamēr nenotīrīju sūnu. Mana metode bija - garā kātā iestiprināts rokas kaplis (tāds sieviešu dārzniecības instruments - vienā pusē tāds kā neliels lemesis, otrā trīs zari). Tas kaplis skaisti atbilda šīfera loksnes vilnim un tā es to jumtu bez īpašām mokām notīrīju. Tā sūna nāk labi nost, kad pamirkusi. Pēc tam, pēc kāda laika (kad saule bija pakaltējusi) nokasīju pārpalikumus - ar drāšu birsti garā kātā.

Re: Šīfera jumts un sūna
Autors: esila ()
Datums: 08/06/2017 10:19

Man arī divās vietās sūcas tieši gar salaidumiem, tādēļ gribēts novākt. Tikai bail, ka es neuzplēšu jaunus caurumus.

Tavam šīferim bija plaisas? Ja stabils, pieņemu nav problēmas nokasīt, bet mans tāds ''drūpošs''

Re: Šīfera jumts un sūna
Autors: arre ()
Datums: 08/06/2017 10:39

Nē, tāds drūpošs man nav. Ja sadrupis, tad nav variantu, jāmaina. Lietotu šīferi var dabūt bez maksas:)

Re: Šīfera jumts un sūna
Autors: Didzisp ()
Datums: 08/06/2017 19:18

Katram savs, es savukārt uzlīmēju sūnas uz šīfera jumta, lai smukāk izskatās. Diemžēl negrib augt un vēl putni plēš nost. Ja par tēmu, tad pie pareiza jumta slīpuma sūna snekā neietekmē ūdens noteci. Prtams, ja jumts lēzens, tad var ūdeni sist atpakaļ pa salaiduma vietu. Lai gan, visdrīzāk tur vai nu pārāk mazs pārlaidums starp loksnēm, vai tomēr plīsums.

Re: Šīfera jumts un sūna
Datums: 08/06/2017 20:56

Pareizi Didzis saka, ka pie stāvāka jumta praktiski visas problēmas ar noteci atrisinās. Vispārēji runājot sūna neuzlabo jumta veiktspēju, jo aiztur ūdeni no notecēšanas un bojā pašu šīferi (apēd to lēnām) + sala ietekmē sūnu mitrums drupina šīferi. Jāskata kur ir plaisas šīferī, ja viļņa apakšā un tuvāk jumta lejas malai, tad problēma lielāka un otrādi. To jau var redzēt no iekšpuses - tek iekšā vai netek.

Es laikam darītu tā, ka tomēr to sūnu notīrītu un pēc tam no apakšas ar silikonu plaisas apsmērētu - tas būtu tāds lētais variants. Visticamāk palīdzētu uz kādu brīdi. Sūnu pēc savas pieredzes rekomendēju novākt ar augstspiediena mazgātāju - ļoti efektīvi un netraumējoši - protams uz jumta tad būs jāuzkāpj visticamāk, var varbūt arī izdodas piekļūt ar kāpnēm no malas, kas būtu daudz drošāk lai nesalauztu šīferi. Ar kapli sanāks traumējošāk un neefektīvāk noteikti.



Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **    **   ******    **     **  ******** 
 **     **   **  **   **    **    **   **   **    ** 
 **     **    ****    **           ** **        **   
 ********      **     **   ****     ***        **    
 **            **     **    **     ** **      **     
 **            **     **    **    **   **     **     
 **            **      ******    **     **    **     

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727