UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2
Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: jamiroquai ()
Datums: 04/12/2016 12:49

Sveiki!
Plānoju nosiltināt jumtu/mansardu ar ekovati.
Esošais spāru platums ir 50x175. Plānotais siltinājums ir ~250mm.
Starp spārēm plānoju likt vēja barjeru - ISOPLAAT. To iznāk stiprināt pie līstēm ~25x25mm.
Kopā ar ISOPLAAT tas ir mīnus 40-50mm, no esošā spāres platuma.

Nepieciešams papildus ~150mm. Kāds būtu pareizais spāru platināšanas veids?
Vai stiprināt ar metāla plāksnēm pie spāres (no abām pusēm) papildus 50x150mm latu? Vai labāk ar finiera dēlīšiem/plāksnēm? Šim varianta nav spraugas starp spāri un latu, bet, manuprāt, visa konstrukcija ir pārlieku smaga?
Otrs variants - pie finiera plāksnēm stiprināt 50x50 latas pa vidu atstājot spraugu. Šis variants nav tik smags, bet starp spāri un latu paliek sprauga ~100mm.
No iekšpuses nosegt ar būvkartonu + līstēm, iepūst ekovati.

Varbūt ir cits variants?

Pats sliecos uz 2. variantu.
Paldies.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: Niks ()
Datums: 04/12/2016 13:19

Man bija jāatrisina identiska problēma. Man pēc isoplaat ieklāšanas starp spārēm vajadzēja pieaudzēt ~100mm. Šim nolūkam izmantoju kalibrētu zāģmateriālu 50x50mm latas. Kāpēc? Tāpēc, ka vienlaicīgi es gribēju nolīmeņot mansardstāva griestu slīpās daļas plakni un kalibrētu materiālu to izdarīt ir vieglāk. Tad nu lūk es uz spārēm ik pa gabalam pieskrūvēju ~30cm garas latas, starp tām atstājot ~50cm garas spraugas. Tad uz šiem spāres gabaliem skrūvēju virsū jau tās pašas 50x50mm latas tikai tagad visā spāres garumā. Summā tas deva ~100mm pieaugumu pie spāres biezuma.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Datums: 04/12/2016 13:39

Man arī identiska situācija un es to atrisināju ar 9mm finiera atgriezumiem. Paveicās ar izmēru - veikalā bija 50x350 cm finieris, to es pārzāģēju uz pusēm, sanāca 25x350. Finierim gar malu klāt pieskrūvēju latu 4x4, un pēc tam pašu finieri pieskrūvēju spārei klāt. Ideāli visu varēja nolīmeņot, jo finiera mala pilnīgi taisna. Nu un ttiecīgi pēc tam saskrūvēju horizontālu latojumu pie tām 4x4 spāru latām.
Ņemot vērā ka finieris 9mm un viengabals - sanāca gan izturīgi gan ne smagi ne dārgi un gana precīzi.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: jamiroquai ()
Datums: 04/12/2016 14:14

>Niks
Biju redzējis arī šo variantu, bet to, manuprāt, ir pagrūti nolīmeņot, ne?

>Vilnis_Radio
Tieši tā arī domāju. Es pat domāju finiera vietā sazāģēt 9-12mm OSB, kas iznāks 2-3x lētāk.

Abos gadījumos starp spārēm un latu ir sprauga, nevajadzētu taču būt nekādai problēmai ar ekovates iepūšanu?

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: Dindirin ()
Datums: 04/12/2016 15:01

Man arī identiska situācija. Nezinu, kā ir pareizi, es Rusvi nopirku saplākšņa atgriezumus 9x300x3000, pieskrūvēju pie spāres sāna, izlīmeņojot griestu plakni. Saplāksnim gar otru malu lata 50x50, pa virsu līstes 22x90 ar soli 30cm centrā, priekš kokšķiedru plāksnēm griestos.
Jamiroquai, nesapratu, kas Tev par spraugu paliek starp spārēm un latu? Nika variantā - jā, bet saplāksnis pieguļ spārei.
9mm osb neieteiktu, saplāksnis tomēr drošāks.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: jamiroquai ()
Datums: 04/12/2016 18:16

>Dindirin
Viens no mums būs nepareizi sapratis Vilnis_Radio teikto.
Nedomāju, ka viņa variantā saplāksnis Vilnis_Radio ir pilnā spāres garumā.
Es domāju sazāģēt osb plātni 12x100x250 plāksnēs un tās pamīšus(no abām pusēm) stiprināt pie spāres un latas.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: qwertyuiop ()
Datums: 04/12/2016 18:49

Ar finiera atgriezumiem pie spaares saana,

Plusi

- uzreiz pie vienaam saapeem sanaak visu plakni noliimenjot.

- nav jaacheepaajas ar OSB grieshanu garumaa peec kaa paliek atskabargainas malas, kas duras rokaa.

- cenas zinjaa tas pats OSB vien ir, bet daudz saturiigaaks materiaals. Piem, skatos finieris.lv shobriid 210x2580 12mm. 3,72 eiro\m2 jeb 2 euro pa plaaksni. Atliek tik "maukt" klaat.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Datums: 04/12/2016 19:26

Manā variantā saplāksnis ir no mūrlatas (apakša) līdz saišķim (augša) vienā gabalā, virs saišķiem ir nelieli aukstie bēniņi. Tādā izpildījumā saplāksnis stiprina to spāres posmu uz ieliekšanos.
'
Īsti nesapratu domu kā tu plāno stiprināt to osb ja viņš tev tikai 10cm platumā? Man bija 25cm platums un attiecīgi pilnībā nosedz spāres sānu. Lata gar finiera malu ir domāta, lai varētu pieskrūvēt horizontālo latojumu.

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: Dindirin ()
Datums: 04/12/2016 19:31

nevajag mudīties ar gabaliņiem. lai sapūstu ekovati, ir nepieciešamas noslēgtas kabatas, citādi nevar saprast, kur ir, kur nav sapūsts vajadzīgajā blīvumā. Saplāksnis pa visu spāri attiecīgi šādu robežu starp kārbām nodrošinās.
Ja domā, ka baigi ieekonomēsi, zāģējot gabaliņus, paskaiti, cik naudas aizies uz skrūvēm katram gabaliņam.
Tāpat arī kabatas ar kaut ko jānoslēdz. Preskartonu, vai, piegriezīsi?

Re: Spāru platināšana/pieaudzēšana siltinājumam.
Autors: jamiroquai ()
Datums: 04/12/2016 20:09

Jā, doma bija kā Dindirin aprakstīja.
Pievienoju bildi skaidrībai.
[drive.google.com]

>Dindirin
Domā, finiera plāksnes stiprināšanai visā garumā, skrūves aizies mazāk?
Par tām noslēgtajām kabatām ekovatei, jau arī bija šaubas..

Iet uz lapu: 12Nākošā
Pašreizējā: 1 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  *******   **     **  **      **  **    **  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  ***   **  **     ** 
        **  **     **  **  **  **  ****  **  **     ** 
  *******   **     **  **  **  **  ** ** **  **     ** 
        **  **     **  **  **  **  **  ****  **     ** 
 **     **  **     **  **  **  **  **   ***  **     ** 
  *******    *******    ***  ***   **    **   *******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727