UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Fasādes siltināšana
Autors: Vilis123 ()
Datums: 17/01/2017 01:30

nāk virsū sezona, beidzot jāizdomā kā rīkoties.

māja ir padomju laika vasarnīca. pirmais stāvs viena ķieģeļa biezumā. otrs stāvs 3 dēļi, dažādos virzienos, kopā 10-12cm. vēlme ir uztaisīt tā lai var ārpus sezonas atbraukt un epizodiski komfortabli padzīvot dažas dienas varbūt ilgāk.

pēdējais komentārs izskatās interesants, bet es gribētu saprast, vai no šī risinājuma tiešām būs rezultāts. saprotu, ka no padomju vasarnīcas nevar uztaisīt pasīvo māju, bet esmu gatavs iztērēt vairāk, lai siltums tiešām turās un nav nonstopā jākurina. tērēt esmu gatavs uz siltumefektivitāti nevis super puper apdares materiāliem.

protams, būs jādara arī viss pārējais - jāsiltina zem grīdām, jāmaina logi un durvis, jāsiltina bēniņi, cietais apkures katls u.tml.

es domāju optimāla tehnoloģija būtu interesanta ļoti daudziem Latvijā,jo daudzi mēģina pārtaisīt padomju vasarnīcas par ziemas mājām un nevienam savā un tuvējos kooperatīvos neesmu redzējis ka būtu izdevies. daudz redzu bijušās vasarnīcas ar pvc logiem, apmetumu, metāla dakstiņiem u.tml., kas no ārpuses tiešām izskatās pēc kārtīgām mājām, bet parasti apakšā ir 10cm puķiks, visi iespējamie aukstuma tiltiņi un milzīgi apjomi brikešu/malkas ziemā (vismaz 250 kwh/m2 gadā tikai uz apkuri).

Re: Fasādes siltināšana
Autors: Pavels.O ()
Datums: 17/01/2017 08:48

Grūtākais / dārgākais ir nodrošināt nepārtrauktu apkuri aukstā periodā, gadījumā ja neviena nav vasarnīcā uz vietas, to var nodrošināt ar granulām, elektrību vai gāzi, bet jebkurā gadījumā tas nebūs lēts prieks, jo kurini 7 dienas, bet dzīvo tikai 2+ dienas. Siltinājums būtu sekundāra lieta.
Man ir brīvdienu māja, jaunbūve, labi nosiltināta un ne pārāk liela, bet uz ziemas mēnešiem to iekonservēju (novembris/decembris-marts).
Ja kurina periodiski, tad sākas problēmas ar kondensātu iekštelpās, pat ja temperatūra iekštelpās nokrīt līdz +6 un sienas paspēj atdzist, tad strauji uzdzenot to līdz +22, uz mūra sienām / masīvām virsmām parādās kondensāts.
Bet ja nauda nav šķērslis, tad manis aprakstītais nav aktuāli.

Re: Fasādes siltināšana
Autors: Vilis123 ()
Datums: 17/01/2017 23:15

Jā es pie radiem pirts/viesu maajaa esmu redzējis stipru kondensātu pec tam kad strauji izkurina aukstā laikā. Manuprat to var risinat katrreiz pirms prombraukšanas aukstā laikā kārtīgi izvēdinot visas telpas - atvert logus, padarbinaat vannasistabas un pliits nosucejus uz max.

Protams arii visa udensapgade maajaa jataisa taa lai ir zemakais punkts kur var katrreiz visu notecinaat (bet tikuntaa sifoni jaskruuvee valjaa un jaiztukšo). Sevisjki tizli ka poda liikums arii obligaati jaizsusina. Nu un protams boilerim jabut tuksham. Spices pieslegumam ar hidroforu arii jabut fizizski
maajaa iekshaa. Kanalizacijas trubas gan nav dzirdets ka aizsalst.

Es taa ipashi citus iemeslus patsavigi uzturet minimaalo temp prombutnes laikaa neredzu.

Re: Fasādes siltināšana
Autors: Dindirin ()
Datums: 17/01/2017 23:31

Sifonos, arī podā, ieber sāli. Nav labi, ka Tev visu ziemu kanalizācijas caurules ventilējas iekšā mājā.

Re: Fasādes siltināšana
Autors: ETT ()
Datums: 18/01/2017 08:53

Sifonos mierīgi var saliet automašīnu ziemas logu mazgājamos šķidrumus.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********   ********  **    **  **    ** 
 **    **  **     **     **     ***   **  ***   ** 
 **        **     **     **     ****  **  ****  ** 
 **        ********      **     ** ** **  ** ** ** 
 **        **            **     **  ****  **  **** 
 **    **  **            **     **   ***  **   *** 
  ******   **            **     **    **  **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727