UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4
Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: rbm ()
Datums: 22/06/2016 23:44

Stroika beigusies, zālīte iesēta, drīz būs jāsāk pļaut. Kopā kādi 800-900m2 mauriņš
Līdz šim pļauts ar kautkādu stumjamo 51cm partner kas ticis mantojumā :D, bet nu izskatās ka panna iet uz beigām. Tātad vajag aizvietotāju ar ko būtu vieglāk darboties.

Kaimiņiiem līdzīgiem apjomiem ir raideri - ātri un fiksi, biju jau sācis uz tiem skatīties, bet šodien pie radiem izdevās pabraukāt ar mccullotch zāles traktoru un sapratu, ka negribu - krata uz pampakiem (pēc pusstundas uz traktora sāk just muguru) , pagrieziena radiuss liels (apkārt dobei grūti izgrozīt), arī glabāt pagaidām navkur jo šķūņa vēl nav.

Tad nu būs vien jaizvēlas kāds pašgājējs, lai nebūt jāstumdās. Tā kā ar pašgājējiem un to fīčām nav pieredzes, tad nav skaidrs, ko tiem skatīties. Ir kādi ieteikumi? Gribas kā vienmēr lai ir ērti un bez čakara ekspluatācijā.

P.S. Varbūt kādam ir pieredze ar robotpļāvējiem - salīdzinot cenās protam sanāk dārgāk (400+ pašgājējs vs 1200+ robots) toties var aizmirst par pļaušanu. Cik saprotu no dažām atsauksmēm internetā bērna slimības nu jau pārslimotas un produkti nu jau adekvāti darbojas. irobots ir un ir ļoti ērti un tiešām atvieglo sadzīvi.

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: ETT ()
Datums: 25/06/2016 18:40

Par robotu atsauksmi ieliku šeit [www.building.lv]

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Alfadelta ()
Datums: 27/06/2016 22:23

Ja uz Tava mauriņa ir pampaki kuros var traktoru kratīt tad vari aizmirst par robotu... Nu nezinu man Stiga raiders un 1h zemes. Ja jau tā, kā Tu raksti tad mugura sen beigta būtu :))
Bet uz 1000 metriem pirkt raideri gan būtu debīli... Normāls pašgājējs būs ok Normāls ir ap 300-500 eiriki...

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: binary ()
Datums: 28/06/2016 07:39

rbm Wrote:
-------------------------------------------------------
> (..), bet šodien pie radiem izdevās
> pabraukāt ar mccullotch zāles traktoru un
> sapratu, ka negribu - krata uz pampakiem (pēc
> pusstundas uz traktora sāk just muguru) ,
> pagrieziena radiuss liels (apkārt dobei grūti
> izgrozīt), arī glabāt pagaidām navkur jo
> šķūņa vēl nav.

Ja reiz runa ir par mauriņu, nevis par piemājas zālāju, tad pampakiem tur nebūtu jābūt. Ja ir, tad var pielīdzināt. Turklāt tie pampaki lielākās problēmas rada tikai pirmajās stundās - pēc tam pierod. Arī mugura sāp tikai pēc pirmās reizes, pēc tam jau iemācās sēdēt tā, lai mugura nesāpētu. Pagrieziena rādiuss un nenopļautais aplis atkarīgs no modeļa - ir arī "zero turn" pļāvēji. Šķūņa izmaksas - zem €100, ja tikai pļāvējam (atkarībā no izpildījuma, gan jau var palīst arī zem €50).

Man gan šķiet, ka uz tādu platību prātīgāk būtu ņemt nevis raideri, traktorīti vai ko tml, bet tiešām robotu - lētāk, glītāk, komfortablāk.

Par tiem "pašgājējiem-parastajiem" - mani visvairāk kaitina tas, ka manējam ir tikai viens ātrums, tas pats zem 3 km/h… Viendabīga mauriņa gadījumā gan tā varētu nebūt problēma. Man nav mauriņa - man ir dabisks zālājs, kurā aug tas, kam tur labpatīk augt. Rezultātā ir vietas, kur varētu mierīgi iet pāri arī 2x un 3x ātrāk, un ir vietas, kur arī 3 km/h ir par maz. Tik, redz, skāde - pašgājējam ātrums kāds ir, tāds ir, "palīdzēt" viņam un ātrāk pastumt gluži vienkārši nevar…

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: binary ()
Datums: 28/06/2016 07:44

Ak jā, ja reiz nav šķūņa, tad kur domā pašgājēju glabāt? Tam tak arī kaut kādu šķūni vajag. Manuprāt, tā nav gluži no tām lietām, kuras vajadzētu glabāt dzīvojamās telpās (pūstoša zāle, benzīns).

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Perfekc ()
Datums: 28/06/2016 10:04

Man bija Partner ar Honda motoru (=Husqvarna=Jonsered).
Kamēr gāja, biju apmierināts ar visu.
Zāliens ~1400m2, sarežģīta konfigurācija, koki, krūmi, slīpumi.
6 gadus gāja līdz sadila ritošā daļa un nobeidzās gaita. Par ~EUR120,- sapirku rez. d. un visu samainīju. Kalpoja tikai gadu. Bezcerīgi. Konstrukcija ritošajai daļai neveiksmīga, rezerves daļas (gultņi) pilnīgs sū..
Vajadzētu nopietni mainīt konstrukciju, bet negribās laiku tērēt. Varbūt kādos ziemas vakaros padarbošos. Bundža vēl laba un Honda motors (5,5zs) - zvērs. Iet kā pulkstenis.
Šogad skatījos jaunu Husqvarna. Nepatika vadības ergonomika. Pārāk stingras vadības sviras, kuras visu laiku jātur.
Pamēģināju Honda. Sapnis! Nopirku HRX 537 HY. Esmu sajūsmā vēl joprojām, kopš sezonas sākuma un briesmīgo ciparu jau esmu aizmirsis. Noteikti nenožēloju izvēli.
Pļaut - kaifs. Zāliens stipri skaistāks kā agrāk. Labāk mulčē. Daudz labāk paceļ zāli. Maisu pieblīvē ļoti pilnu un blīvu. Plastmasas korpuss vieglāk mazgājās. Manam modelim ir gaitas ātruma pakāpeniska hidrovadība, kas pie sarežģītas konfigurācijas zāliena man labi noder. Taisnam gabalam var ņemt mazliet vienkāršāku modeli. Mīnuss - mazjaudīgāks motors (5,1 zs), bet jaudīgāki nebija. Pļauj bez problēmām visu, bet mulčējot garāku zāli gurst.
Pērkot iesaku meklēt šādas lietas: lodīšu gultņus visiem riteņiem, platāko pļaušanas platumu (53-56cm), jaudīgu motoru.

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: rbm ()
Datums: 28/06/2016 10:25

nē, zālājs ir svaigs bez pampakiem. viss gluds un svaigs.
arī šķūni pašgājējam drīz vien uzstutēšu, tā kā glabāšana nebūtu problēma.

bet... ja skatās perfekc ieteikto pašgājēju, tam cena pie 900EUR, kas jau nu ļoti tuvu zāles robotiem.... tur jau pat var sākt rēķināt cik gados atmaksājas uz ietaupītā benzīna rēķina :D

------------------------------------
Ceļu savu māju - [gimenesmaja.wordpress.com]

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Niks ()
Datums: 28/06/2016 10:45

Huskwarnas robots un mazmazītiņš trimmerītis stūrīšu iztīrīšanai ir viskass vajadzīgs :)

Man ir ļoooti nelīdzens pagalms un tas roboc visu apdaraina perfekto

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: ETT ()
Datums: 28/06/2016 15:58

Robota vērotāji no malas parasti interesējas, kā šamējs pļauj - met zāli ārā vai mulčē? Atbilde ir - ne viens un ne otrs :) Tā kā pļaušana notiek zālāja uzturēšanas režīmā (pirms robota uzlikšanas zālāju parasti nopļauj ar kādu citu pļāvēju un lieko zāli novāc), tad nopļautās zāles garums ir tik īss, ka neveido redzamas atliekas, līdz ar to neveidojas mulčs, kas kaut gan piespiests pie zemes, nespēj ātri sadalīties, trūdot veicina sūnas augšanu, samazina gaisa piekļuvi sakņu sistēmai. Cik esmu runājis ar ļaužiem, kuriem roboti pa zālāju staigā ne pirmo gadu, tad sūna pēc pirmā gada lielākajā daļā zālāja izzūdot un zāle labāk sacerojot. Droši vien aerators par skādi tāpat reizi gadā nebūtu, bet ne tādā mērā, ka ar aeratoru pildīt skarifikatora funkcijas un raustīt no zālāja sūnu

Re: Kuru pašgājēju izvēlēties vai varbūt nošikot uz robotpļāvēju?
Autors: Niks ()
Datums: 28/06/2016 17:17

ETT Wrote:
-------------------------------------------------------
> Robota vērotāji no malas parasti interesējas,
> kā šamējs pļauj - met zāli ārā vai mulčē?
> Atbilde ir - ne viens un ne otrs :) Tā kā
> pļaušana notiek zālāja uzturēšanas režīmā
> (pirms robota uzlikšanas zālāju parasti
> nopļauj ar kādu citu pļāvēju un lieko zāli
> novāc), tad nopļautās zāles garums ir tik
> īss, ka neveido redzamas atliekas, līdz ar to
> neveidojas mulčs, kas kaut gan piespiests pie
> zemes, nespēj ātri sadalīties, trūdot veicina
> sūnas augšanu, samazina gaisa piekļuvi sakņu
> sistēmai. Cik esmu runājis ar ļaužiem, kuriem
> roboti pa zālāju staigā ne pirmo gadu, tad
> sūna pēc pirmā gada lielākajā daļā zālāja
> izzūdot un zāle labāk sacerojot. Droši vien
> aerators par skādi tāpat reizi gadā nebūtu,
> bet ne tādā mērā, ka ar aeratoru pildīt
> skarifikatora funkcijas un raustīt no zālāja
> sūnu

Tas ari baigais moments. Mani kaimiņi ar nopļauto kniebjas nejēgā.
Negribas jau pagalmā cūkoties ar kompostu. Nu tad taisa būdiņas vai zāli kaut kur vadā

Bet es pa to laiku dzeru aukstu alu un vēroju robotu :)

Iet uz lapu: 1234Nākošā
Pašreizējā: 1 no 4


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **      **  **      **  ********  ******** 
    **     **  **  **  **  **  **  **    **  **       
    **     **  **  **  **  **  **      **    **       
    **     **  **  **  **  **  **     **     ******   
    **     **  **  **  **  **  **    **      **       
    **     **  **  **  **  **  **    **      **       
    **      ***  ***    ***  ***     **      **       

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727