UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jamiroquai ()
Datums: 08/02/2015 10:18

Remontēju 60-ajos gados būvētu māju. Noplēšot iekšējo apdari atklājās, ka koka konstrukcija ir bojāta.
Baļķi nav pilnībā satrunējuši, bet daļai ir satrunējusi virsējā kārta (~1-2cm ap baļķi).
Problēma, ka māja ir apmūrēta ar ķieģeļiem un baļķu ārējās puses stāvoklis nav nosakāms.
Gribētu uzzināt, kādi ir iespējamie remonta varianti? Varu tos notīrīt, apstrādāt, bet ko darīt, ja bojātas ir baļķu/brusas salaiduma vietas - likt kādus ķīļus, aizpildīt ar putām? Cik vispār tas ir nopietni?

Viens no ieteikumiem ir taisot iekšējo siltinājumu izmantot nevis dzelzs profilus, bet no koka statņiem (50-100x50) taisīt ko līdzīgu karkasam, ka varētu uzņemt slodzi. Kārtīgi nosiltināt no iekšpuses.
Ceru, ka uzrakstīju daudzmaz saprotami, neesmu šai jomā speciālists

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: soseds2 ()
Datums: 08/02/2015 22:12

Siltināt no iekšpuses nav jēga, nebūs termomasa. Aŗsiena nodzesēsies, nevis uzturēs siltumu.
Drīzāk uzzināt kādā stāvoklī ir siena zem ķieģeļiem, cik liela gaisa sprauga (varbūt var aizpildīt ar siltinājumu).

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: Praktiķis ()
Datums: 08/02/2015 23:41

Visdrīzāk,ka tieši ķieģeļa apšuvums ir koka konstrukcijas trupēšanas iemesls-tas ir auksts,un telpu siltums un mitrums uz tā rada kondensātu. Kāds ir siltinājums ar ko aizpildīta koka konstrukcija?

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jamiroquai ()
Datums: 09/02/2015 08:43

Paldies par ieteikumiem, bet jautājums vairāk ir par sienas stāvokļa remontu. Siltināšana šobrīd ir pakārtota.
Viens saka, ka tā ir trupe, cits, ka kokgrauzis, utt.
Šeit bildes: [onedrive.live.com]

Neticu, ka ir tikai radikāli risinājumi.
Māja ir veca, un nedomāju to būvēt/remontēt nākošajiem 100 gadiem (pietiktu ar 50 :)).
Vieni saka, ka pareizi nosiltinot trupes (ja tā ir trupe) iedarbība manāmi palēnināsies.
Karkasam no koka latām varētu būt tieši papildus konstrukcijas loma.

Bet varbūt, ka viss nav nemaz tik traki, ko? :)

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: Anita K ()
Datums: 09/02/2015 09:13

Man līdzīgs jautājums. Esmu līdzīga situācijā, briest ēkas renovācija. Sienas koka, ārpuse ķieģeļu apšuvums. Koka stāvoklis labs. Doma par siltināšanu. Aizpildīt spraugu īsti negribas, dzirdētas gan pozitīvas, gan negatīvas atsauksmes. Māja nav tik auksta, varētu arī nesiltināt, tāpēc tik radikālas metodes pielietot negribētos+ gribas saglabāt skaisto senlaicīgo ķieģeļu fasādi neskartu.
Tā ka iekšsienas tāpat tiks apšūtas/ izlīdzinātas ar riģipsi, tad doma ir ielikt ari siltinājumu no iekšpuses.
Jautājums soseds2: teici, ka sienām nebūs termomasa, sienas nodzesēsies. Vai tas ir kas slikts? Cik liela mēra tas var kaitēt pašām sienām, visai ēkai?

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: RBB ()
Datums: 09/02/2015 10:18

Apskatiet
[www.youtube.com]

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jtdesign ()
Datums: 09/02/2015 10:29

Esi pārliecināts, ka māja celta 60-ajos? Man vairāk izskatās pēc pirms 40-ā.

Skats bildēs ir skumjš. Pareizākā rīcība būtu mainīt satrupējušās konstrukcijas vai vismaz bojātākajās vietās veikt protezēšanu (zāgēt ārā gabaliņus un likt iekšā jaunus kokus).

Vai koks no ārpuses zem ķieģeļu mūra nav apsist ar papi (iecienīts pseidoglābējvariants tieši ap un pirms 60-ajiem)? Tad ir atnācis resns pūkains zvēriņš un jāķeras pie kardināliem nevis kosmētiskiem darbiem.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jamiroquai ()
Datums: 09/02/2015 10:54

jtdesign,
māja ir celta 63-65 gadā.
Par papi uz ārsienas , diemžēl, esmu gandrīz pārliecināts.
Ko domāji ar resno zvēru? :)
Ko dos protezēšana, ja pastāv iespēja, ka bojājumi ies tālāk?

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Datums: 09/02/2015 11:12

Vispār traki, ka baļķis nosacītajā iekšdaļā var no 60tajiem tā pārvērsties. Grūti saprast attēlus, bet man šķiet, ka protezēšana tur pilnīgi neko vairs nedod. Bet brants (vai kā to sauc) tas arī nav. Brants aprij visu 10 gados tā ka gabali kā biezpiens krīt un ir tumši brūns tāds cik esmu redzējis.
Acīmredzot tas tomēr ir papes darbs. Nu savus 20 gadus pie esošās nekā nemainīšanas tas pasākums gan jau varētu vēl novilkt, bet ieguldīties par ilgāku posmu tajos baļķos būtu nelietderīgi.
Es iespējams darītu tā, ka kapitāli grīdu sataisītu, sienas griesti dekoratīvi-lēti, krāju naudu un īstajā brīdī visu nost līdz grīdai un pa jaunam un pareizi. :)

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: RBB ()
Datums: 09/02/2015 11:34

Ja koki gluži nebitrst miltos tad var labot
Sutiet bildes uz rbb at rbb.lv
piedavašu risinājumus

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.