UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 5
Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: piča ()
Datums: 09/02/2015 13:34

man bija līdzīgi. Tur bez īpašiem variantiem, griezu ārā un mainīju pa statņiem. Man gan karkasa māja.

--------------------------------
paķimerējos ap savu vasarnīcu.
[vasarnica.blogspot.com]
tagad snaikstos ap nākamo objektu:
[mezamaja.wordpress.com]

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jtdesign ()
Datums: 09/02/2015 14:14

Zvēriņš - [spi1uk.itvnet.lv]

Pape ir piebeigusi koku. Ar kosmētiskiem līdzekļiem var nolēpt situāciju un fiksi pārdot. Priekš sevis nesāpīgāko variantu pat uzreiz neiedomāšu.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jamiroquai ()
Datums: 09/02/2015 17:22

jtdesign,
njaa.. iespējams, ka kāds jau tā ir izdarījis :)

Vairāk sliecos uz Vilnis_Radio variantu, kurš varbūt pēc laika (10 gadiem) pat var pārtapt par tevis piedāvāto :)

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: Praktiķis ()
Datums: 09/02/2015 17:23

Par papi protams vajadzētu noskaidrot,varbūt izplēst kādu brusu,lai apsekotu. Iekšpusē,es gan neko traku nesaskatu-vairāk izskatas pēc ķirmja+ apmetumam daudz cementa klāt. Apmetumu nost un ar erlitu pāri. Tās bojātās vietas nav tik lielas lai būtu jāsatraucas par kādām ēkas deformācijām tuvākajā laikā. Ja grib ekoloģiskāk,esmu dzirdējis,ka ķirmim lineļļa ar nepatīk.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jamiroquai ()
Datums: 09/02/2015 18:06

Praktiķis,
vismaz kāda labāka ziņa!
citādi, tiešām, jūtos kā vēža slimnieks..

man jau arī liekas, ka nevarētu būt tik katastrofāli.
šobrīd dzīvoju paneļu mājas dzīvoklī, par kuru jau 90-ajos teica, ka celti uz 25 gadiem, un tūlīt sabruks..

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Datums: 09/02/2015 19:20

Nu vispār jau ir gan diezgan katastrofāli - redzams, ka loga līmenī jau tie koki ir tikai savi 40% pārējais prauli no kuriem milti birst ārā. Zem papes vēl nav skaidrs vai ir labāk vai sliktāk. Erlits daļēji varētu tos kokgrauzējus apturēt, bet neko diži vairāk.

Ja pape paliek, tad process turpināsies. Vēl arī ir no svara apkures veids, jo tie miltu ražotāji vislabprātāk mīl mazliet mitru koku un pape+krāsns ir ideālais variants šim nelāgajam procesam.

Tam horizontālajam koku aizpildījumam nebūtu tik izšķiroša nozīme, jo tas ir aizpildījums, bet svarīgas ir tās vertikālās nesošās daļas. Viņām visticamāk ir apakšas sapuvušas un droši vien visa māja ir pasēdusies ar kaut kādu asimetriju. Tīri teorētiski domājot to visu pasākumu var pa daļām savākt - jo īpaši ja mūrlata un pamati ir labā stāvoklī. Tad izgriež ārā tos horizontālos 2 posmus, nomaina pilnībā vertikālo, ņem nākošo posmu, droši vien stūros parādās atgāžņi un to visu jau aizpilda kā karkasniecei. Bet nu tā ir patiesībā mājas būvniecība un vienīgais kas ietaupās ir jumts.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: Praktiķis ()
Datums: 09/02/2015 20:30

Bildēs labi redzams,ka puve ir mājas iekšpusē-un tā īsti nav puve-tā izskatas koksne,kas ilglaicīgi pakļauta mitruma ietekmei,kas šajā gadījumā ir lielais cementa daudzums apmetumā. Citu iemeslu nezinu,lai koks bojātos no iekšpuses. Ar iespējamo papi ēkas ārpusē šim nav nekāda sakara,tad puvusi būtu koka saskares vieta ar to. Lielākie bojājumi ir ķirmja radītie. Pareizi Vilnis min,ka horizontālās brusas ir tikai aizpildījums,kas neko netur. Ēkas nesošā daļa ir statņi,kurus tad arī vajadzētu rūpīgi pārbaudīt,ja vajag,nomainīt. Neko katastrofālu neredzu,arī atsevišķu elementu nomaiņa šādai statņu būvei ir daudz vienkāršāka ,kā guļbūvei.Kaut gan bildēs- nevienu ēkas nestspēju apdraudošu bojājumu neredzu.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: Praktiķis ()
Datums: 09/02/2015 21:03

... Bet plānojot šādā mājā dzīvot ilgtermiņā un ieguldīt līdzekļus ar sienām noteikti kaut kas būtu jādara.Sākumā jau vajadzētu to atrādt speciālistam-klātienē. Spriedelēt pēc bildēm ir viena lieta-lai izdarītu kādu saprātīgu secinājumu ir vajadzīgs kopskats.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: jakobsons.ivars ()
Datums: 09/02/2015 21:32

Lv 1. republikas laikos bija rekomendēts apsist ar papi pirms apmūrēšanas ( acīmredzot 60.to hipiji gājuši senču pēdās )
Lasu, dzeru vīnu un nevaru vairs noturēties:
1. no ārpuses ķieģeli un papi nost, stāvbūvi labot.
2. parasti sapuvis vainags, zem palodzēm un wc zonās - tur kur silts, mitrs ,
3. kā te jau teica - aizpildījums nav problēma ( parasti statņi 150x150, aizpildījums 2x 75 biezas bruses- ar kāju izspert un nomainīt ).
P.S mainot apakšējo vainagu -atjaunot hidroizolācju,
P.P.S - pilns Mežaparks šādu problēmu ( tik 50 gadu ielaisāku )
P.P.P.S - plānojot jauno sienas pīrāgu ievērtē, la ārējo slāņu ūdnens tvaika caurlaidība 1/5 no iekšējo sl.ūdens caurlaidības- paši izvēlēties, kur siltais kondensāts dzīvosies.

Re: Stāvbūve apšūta ar ķieģeli - remonts
Autors: soseds2 ()
Datums: 09/02/2015 22:52

Es ēku apskatītu, izvērtētu kompleksi, noraujot apmetumu vairākās vietās, pārsvarā pie logiem un grīdas līmenī. Bildē redzamā vieta var būt bijusi mitra no slikti nostrādātas logu ailes ārpusē vai jumts ir tecējis šajā vietā starp papi un ķieģeļiem. Bojātās vietas ir tiešām viegli nomainīt izzāģējot tās ārā un vietā veselu koku.
Problēma: Kieģeļu siena ziemā ir auksta un uz koka var veidoties kondensāts no mitruma iekštelpās.
Pievienojos tiem, kas par radikāliem risinājumiem.
Es noņemtu ķieģeli un no ārpuses siltinātu ar vati koka karkasā+ tvaika izolācija.
Nepatīk man tā ventilācijas šķirba starp ķieģeli un koku, reāli dzesē māju.

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   **     **  **    **  ********        ** 
 **     **  **     **  **   **   **              ** 
 **     **  **     **  **  **    **              ** 
 **     **  **     **  *****     ******          ** 
 **     **  **     **  **  **    **        **    ** 
 **     **  **     **  **   **   **        **    ** 
 ********    *******   **    **  ********   ******  

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727