UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 2 no 5
Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: eb ()
Datums: 23/07/2015 15:16

Tiešām nevienam nav viedoklis par pamatu siltināšanu mālainā zemē?

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: Praktiķis ()
Datums: 23/07/2015 20:19

Kādu laiku atpakaļ šis jautājums jau iztirzāts. Pašam arī mājas pamati siltināti mālainā gruntī. Toreiz atraku visus pamatus un siltināju vertikālo plakni. Ja darītu tagad,tad vaļā vispār neko neraktu. Siltinātu vertikālo daļu kas virs zemes, papildus veidojot horizontālo siltinājumu zem kura ,protams, mālaino grunti uzmanīgi jānorok nesairdinot par dziļu. Sairdinātais māls ap pamatiem nosēdīsies 3-4 gadu laikā-tikai pēc tam varēs visu pasākumu pilnībā nobeigt-tāpēc to labāk nedarīt (neatrakt par daudz). Mālus ap pamatiem nomainīt pret drenējošu grunti nebūtu prātīgi-var izveidoties pretējs efekts-ūdens krātuve.

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: aizsargs ()
Datums: 01/03/2016 10:06

krissss - Cik saprotu ir jāņem tas zilais cietais. Biezums 5cm vai 10cm, drošvien jo biezāks jo siltāks.
Kādi ieteikumi citiem? - Putuplasts siltumu aiztur un uzsilsts kamēr tas ir sauss???
Bet esot saskarsmē ar jebkuru virsmu,materiālu,apkārtējo vidi kurā atrodas mitrums tas tiek uzsūkts putuplastā un tur ari paliek jo putuplasts mitrumu nespēj izvadīt no sevīm,kad parādās sals šis mitrums sasalst un apmetums sāk plaisāt putuplasts atdalīties no sienas,spēj noturēties tikai uz dībeļiem ,ja tādi izmantoti lai to nofiksētu .mitrums starp sienu un putuplasta līmes,vai putu slāņa lien uz augšu pamati paliek mitri,slapji parādās sāļi ,korozija un pamatu,sienu caursalšana .Konceptuāli tiek pieļautas lielas kļūdas polistirola izmantošanā pamatu siltināšanai.

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: DsKs ()
Datums: 01/03/2016 10:09

5cm 'zvana cauri' un ir par maz ... sogad ejot pari ar termokameru parliecinajos ...

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: khe ()
Datums: 02/03/2016 21:21

Ta viš jau sen paņēmis... Dēļ aizsarga man viss forums srakanā krāsā... Moš paķer vēl kādu tēmu no 2007, vai agrāk?

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: Georgs999 ()
Datums: 03/03/2016 06:54

Es arī kā visi - nosiltināju no ārpuses.
Bet kāds ir aizdomājies kur palikt tam mitrumam, kurš ir pamatos? Senajos laikos iztvaikoja caur apmesto cokolu, bet tagad priekšā puķiks tiek uzlikts. Sanāk, ka virspamats ir mūžgi sapjšs.

Tagad nebrīnos kapēc skandināvi siltina no iešpuses. Kau kāda doma jau viņiem ir.

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: tas kas uz jumta ()
Datums: 03/03/2016 08:29

Kāpēc vispār būtu jāsiltina pamati? Ja man grīdas pīrāgā siltinājums ir virs pamatiem, 10 cm + vēl no sienas puses būs nedaudz siltinājums, vai man vajag siltināt pamatus? Grīdās būs 20 cm siltinājuma no Poliuretāna paneļiem, kas putuplastā būtu apmēram 35cm.

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: Rakaris ()
Datums: 03/03/2016 10:49

Georgs999 Wrote:
-------------------------------------------------------
> Es arī kā visi - nosiltināju no ārpuses.
> Bet kāds ir aizdomājies kur palikt tam mitrumam,
> kurš ir pamatos? Senajos laikos iztvaikoja caur
> apmesto cokolu, bet tagad priekšā puķiks tiek
> uzlikts. Sanāk, ka virspamats ir mūžgi
> sapjšs.


Betons ūdenī jūtas komfortabli. Galvenais, lai betonā esošais mitrums nesasalst, ko nodrošina siltinājums no ārpuses!

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Autors: Jampadracis ()
Datums: 03/03/2016 11:59

Piekrītu Rakarim + Ja nemaldos, betonam ūdens tvaika pretestība ir lielāka kā putuplastam. Tā, ka tīri teorētiski - ja betonā ir mitrums, tad tas migrē virzienā uz āru.

Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu.
Datums: 03/03/2016 15:46

Siltināt horizontāli nav slikta doma. Tā daudzreiz dara, ja grib tā pa īstam nodrošināties. Tad taisa īpašu pīrāgu, kur zem betona liek cieto putoplastu un beigās iegūst ūdens novadīšanu no mājas pamatiem.
Var to pašu darīt nelietojot betonu, bet liekot membrānu, kura slīpā veidā novada ūdeni no mājas pamatiem, tās galā var likt drenāžu, bet pa virsu zemi vai oļus. Jāatceras, ka membrāna sākas zem putoplasta un pieguļ betona pamatiem. Tas ir ja nelaiž puķiku dziļi zemē.
Es lieku tā, ka laižu to pamatīgi zemē. Tā arī bieži arhitekti zīmē. Līmēju ar BAK no Sacreta. Pēc 4 gadiem vajadzēja būvēt piebūvi un noplēst mazliet nost. Baigi labi bija piecepies. Nekādu pārlieko mitrumu nemaniju. Mana konstrukcija ir, ka hidroizolācijas līmenī ēkas iekšpusē, lai nesaltu cauri, ir grīdas siltinājums. Tieši šuves līmenī. Grīdas siltinājums 2X50=100mm. Pamatiem izmantoju zilo puscieto. Te iemetīšu linku kur sākumā ir rasējums. Var papētīt.

[www.youtube.com]

Pašreizējā: 2 no 5


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  **    **  **    **  ********  **     ** 
    **     ***   **  **   **   **    **   **   **  
    **     ****  **  **  **        **      ** **   
    **     ** ** **  *****        **        ***    
    **     **  ****  **  **      **        ** **   
    **     **   ***  **   **     **       **   **  
    **     **    **  **    **    **      **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727