UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 9 no 11
Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 11:21

2 slāņi ir vislabāk un tad protams var ekonomēt uz slāņa biezumu, bet primārais ir atdalīt šķembas un ceļa profils.
Kā redzi tajās saitēs ko nosūtīju ir stāsts par purvu un tamlīdzīgu grunti, kuru nav iespējams rakt un aizvietot un tur tādus katlavānus vispār neveido, jo nav jēga.
Atmaksāšanās būtu jārēķina, tikai nedomāju, ka mēs te to izdarīsim. Manā gadījumā es ekonomēju uz šķembu - 30cm standarta slāni aizstāju ar aptuveni 15. Ņemot vērā šķembas izmaksas man tas ģeotekstils noteikti atmaksājās.
Es gan rīkojos savādāk - man bija faktiski tehniskās sliedes. Es raku grāvi melno zemi atmetot uz lauka un no grāvja izceļot smilšveidīgo uz ceļa, tādā veidā es izveidoju ceļa profilu, kurš virs lauka ir apmēram 50+ cm. Un tad ģeotekstils un šķemba.
Ja smilts nav, tad es būtu droši vien skatījies uz būvgružiem, kas protams nav tik vienkārši dabūt un atbilstošus cik ne cik. Uz būvgružiem tad šķemba ietu tikai tik lai nolīdzinātos.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 12:23

nu smiltis kaut kāds nenosakāms daudzums jau ir savests, 2km attālumā var nopirkt būvgružus ar izvēles frakciju(3-6eur kubā), 4km attālumā ir nopērkamas smiltis
pa lielam kaut kāds daudzums smilšu rastos, ja es tagad dīķi izdomātu rakt(ko es gribu darīt, tikai nevaru saprast kad), bet tur atkal vajag to pirmās pakāpes projektu kārtot plus lad + zemkopības ministrija, jo meliorēta zeme

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 12:38

Nu re, tu dzīvo superzaļi, jo reti kuram ir tāda izvēle ar materiālu tuvumā - transports ir dārgs. Ja man būtu tāda iespēja es to vien darītu kā ceļus būvētu. :)
Kāda ir smilšu cena un šķemba kubā un kādas frakcijas gruzis un sastāvs?
Principā visvairāk tu vari saekonomēt ar būvgruzi - vislielākā frakcija megadrenāžai, tad mazāka un ja mazā nav atbilstoša, tad ļoti maz šķembu. Kas ir būvgruzī? betons, vai ķieģelis, ir metāli arī? Ķieģelis mālainais nav diez ko ideāls, jo sadalās, silikāts man šķiet diezgan noturīgs Teorētiski var vispār finišēt ar būvgruzi no betona ar smalku frakciju man šķiet, ja tādu piedāvā. Es domāju, ka tas ir labāk pat par šķembu. Šķembai cena vai tik nav kaut kur pie 15 kubā?

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 12:58

būvgruzis nav tas foršākais nāsij, nojaukta govju ferma, metāls atdalīts,frakcijas 0-16;16-32;32-60. kāds tad tavuprāt ņemot būvgružus būtu tas pīrāgs ?

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: binary ()
Datums: 06/07/2016 13:07

daudzjautajumi Wrote:
-------------------------------------------------------
> būvgruzis nav tas foršākais nāsij, (..)

Tu taču izteicies, ka (citēju) "man vajag pa viņu braukt, nevis skatīties uz viņu" (kā topika autoram). Tā ka šis arguments nevietā - tev tak nevajag ošņāt to ceļu.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 13:09

laikam :)

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 14:09

Nu ja liec ģeotekstilu, tad 32-60 varētu būt tie 15 cm un 5 cm lai iet 0-16. Kāda materiāla govju ferma? Agrāk man šķiet bija cementa bloki un ķieģeļi. Tik tev visos variantos vajag rēķināt, ka resnajai frakcijai jāsākas virs zemes 0 līmeņa, lai ūdens pilnībā notecētu no tava seguma. Ted tev būs ideāls sauss ceļš pat pie mega gāzieniem un atkušņiem.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 06/07/2016 20:53

jāņem ekskavators, lai noņem bik virskārtu visā vajadzīgajā garumā un izmanto esošo smilšu daudzumu, lai vismaz es redzu cik man pietrūkst, tad jau nākamais solis būs vieglāks

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: Edgarsss ()
Datums: 14/10/2017 16:47

Sveiki!

Ko teiksiet par šādu ideju - piebraucamā ceļa pamatā izmanto laukakmeņus?
Tie būtu ~ ķieģeļa izmērā, daži ,varbūt, lielāki.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 14/10/2017 18:15

Var un patiesība akmeņi ir protams ir izturīgāki par būvgruzi, bet kur tik daudz akmeņus ņemsi? Bišķi grūti strādāt ar tik lielu frakciju tehnikai, tik un tā vajadzēs nolīdzināmo daļu ar atbistošu frakciju.

Pašreizējā: 9 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********   *******    *******   **     **  **     ** 
 **        **     **  **     **   **   **   ***   *** 
 **               **         **    ** **    **** **** 
 ******     *******    *******      ***     ** *** ** 
 **               **         **    ** **    **     ** 
 **        **     **  **     **   **   **   **     ** 
 ********   *******    *******   **     **  **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727