UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 10 no 11
Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: Edgarsss ()
Datums: 15/10/2017 09:24

Paldies! Laukakmeņus ar prieku pevedīs vietējie zemnieki( kā paši saka vismaz atbrīvos lauku malas no lielajiem akmeņu krāvumiem)

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 15/10/2017 09:43

cik garš ceļs un kāda grunts

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: Edgarsss ()
Datums: 15/10/2017 17:31

garums apm. 150m, pa virsu melnzeme, apakšā māls.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 16/10/2017 12:39

Par zemnieku prieku pievest es laikam vēl nesapriecātos, jo tīri praktiski tas nemaz nav tik easy. Ja akmeņi šobrīd guļ laukmalē, tad tie ir jāiekrauj tehnikā, kas bez jaudīga iekrāvēja nav tik viegli. Laukmalēs neguļ viendabīga akmeņu masa, bet tur ir brangs asorti ar izmēru, kurš ir par lielu. Arī par apjomu ir tā kā ir. Tādas ceļu apjomiem izskatāmas akmeņu kaudzes nemaz tā neesmu redzējis mētājamies. Jā, tādas uz 4 kubi lielā izkliedē ir redzamas, bet ar lielākām ir kā ir. Ja 15m3 kravu ar homogēnu šķembu varētu dabūt pa 150+ eur, tad lai tādu pievāktu ar akmeņiem jau šķiet mazliet pagrūts pasākums. Bet nu ja tu saki, ka viss būs kārtībā, tad mēģini. Es skaidri zinu, ka šādu versiju savā apkārtnē es noteikti nevarētu realizēt.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Datums: 16/10/2017 13:35

nu vēl tas, ka tādi akmeņi ir jāgāž jau bedrē, nu pēc gabarītiem spriežot vajdzētu kādus 50cm dziļumā, piem 3 m platumā, tad kubus pats sarēķinātu, bet ko pēc tam virsū? es pareizi atceros, ka šitādi akmeņi neblīvēsies savstrpēji, ka piemēram ķieģeļi un citi būvgruži vai lielā gabarīta šķemba?

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: Edgarsss ()
Datums: 16/10/2017 14:11

Doma ir tāda - apakšā akmeņi, bet pa virsu būvgruži( tie ~120m3 ir sagādāti, bet būs vēl). Ceļa platums plānots 2.5m. pašai virskārtai būs jāpērk smalcināti būvgruži, vai smalcināts asfalts.

Akmeņi nebūs daudz max. 50m3

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: kkk ()
Datums: 16/10/2017 14:48

Es taisīju piebraucamo ceļu tā - nostūmu melnzemi - 20-30cm, sametu akmeņus līdz galvas izmēram vienā kārtā, faktiski sanāca, ka akmeņi bija bišķi zem apkārtējās zemes līmeņa. Centos zem melnzemes esošo mālu nerušināt, lai neizveidotu vannu. Tālāk uzbēru granti ar mālu piejaukumu - grants nāca no autoceļa rekonstrukcijas. Granti bēru tā, lai ceļa virsma ir 10-20cm virs apkārtējā līmeņa un lai ūdens notek uz malām. Grunts - māls, mālsmilts (vai smilšmāls?). Pagaidām kalpo labi, pa šo ceļu gan traktori pārāk bieži nebraukā. Tiesa vienam posmam man akmeņu pietrūka, tur sabēru tikai granti. Būtiskas atšķirības no posma ar akmeņiem neredzu :).

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: zhuks ()
Datums: 16/10/2017 15:15

Gan jau ka sabēri mālsmilti=sviestmaize

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: kkk ()
Datums: 16/10/2017 15:56

zhuks Wrote:
-------------------------------------------------------
> Gan jau ka sabēri mālsmilti=sviestmaize

Kas ir "mālsmilts=sviestmaize"? Tā bija naturālākā grants ar visdažādākā izmēra akmeņiem. Ar mālu piejaukumu, kas šur tur bija pat kluču veidā.

Re: Piebraucamā ceļa izveide
Autors: zhuks ()
Datums: 16/10/2017 18:49

Sviestmaize=maize+sviests ...kas tajā ir vairāk?
Tas pats ar mālsmilti= smilts vairāk par mālu
Un smilšmāls būs ar māla pārsvaru.

Pašreizējā: 10 no 11


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
  ******   ********         **   *******   **     ** 
 **    **  **     **        **  **     **  **     ** 
 **        **     **        **         **  **     ** 
 **        ********         **   *******   ********* 
 **        **         **    **         **  **     ** 
 **    **  **         **    **  **     **  **     ** 
  ******   **          ******    *******   **     ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727