UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2
Re: Logu montāža
Autors: Praktiķis ()
Datums: 18/11/2013 10:09

Rūdis Wrote:
-------------------------------------------------------
Vēl jautājums
> par to cik dziļi logu ievietot ailē? Ja
> man ir aile ar dziļumu 150mm un loga profils
> 70mm, vai būs ok ja logu izvietošu līdz ar
> ārējo sienu, bet tad kā ārējo palodzi
> taisīt, tur tāda strēmelīte vien sanāk :
Šajā gadījumā es liktu logu līdz ar ārsienu,bet no ārpuses pa perimetru siltinājumu-tādu kā aplodu,reizē kā dekoratīvs elements,lai arī šāda biezuma sienu vajadzētu visu papildus siltināt jebkurā gadīumā.

Re: Logu montāža
Autors: Klauns ()
Datums: 30/10/2019 08:27

Varbūt kādam ir specifiskāks viedoklis par tām lentām, ko tagad tā grib, lai līmē loga montāžas procesā?

Ir gan ārējās, gan iekšējās - ja pareizi saprotu, ārējās pasargā putas, jeb montāžas šuvi no mitruma, iekšējās lentas pasargā no tvaikiem, kas rodas telpu iekšienē.

Agrāk visus logus lika bez tām un principā logi kā stāvējuš tā stāv - arī pademolējot sen taisītās ailes ap logiem, putas pārsvarā tur ir veselas, ja vien nav dabūjušas ilgstošu tiešas saules iedarbību.

Principā jautājums nav pat par naudu, bet par lietderību. Jūs sev tādas līmētu? Pie tam, es gribu logus likt jaunbūvē, kurai jumts vēl šo ziem netiks uzlikts, tāpēc arī ir interesanti, vai tās lentas bez tālākas aiļu apdares tur vispār izdzīvos pa ziemu? Vēl viena problēma - visur demonstrē, kā to lentu pielīmē no iekšpuses, bet nekur īsti neesmu redzējis, kā viņas abas vienlaicīgi līmētu. Kaut gan - ja jau rāmja biezums atļauj, tad teorētiski ārējo var līmēt tuvāk loga ārmalai, iekšējo tuvāk iekšmalai...

It kā jau nebūtu problēma jautāt firmai, kas pārdeva (ražoja jau tāpat polis) logus, tomēr pieredze rāda, ka reti kurā kantorī ir tādi speciālisti, kas tiešām tās lietas ir studējuši un pētījuši. Viņiem pārsvarā ir tikai subjektīvs viedoklis.

Re: Logu montāža
Autors: Aldiss ()
Datums: 30/10/2019 13:26

Jā montē pats, tad ar lentām ir vienkāršāk- iepūt tādā kā maisā, nevis ar neietrennētu roku mēģini notrāpīt,lai nebūtu par daudz vai maz. Kas lielākā šķirbā varētu nebūt vienkārši. Ārējās lentas noder, ja ilgāku laiku stāv bez ārājās apdares- saule putas nesaēd.
Tiesa, februārī lentas sāka plēst zīlītes un zvirbuļi.Patīk viņiem tās penosil lentas ligzdiņām.
No iekšējām lielu jēgu neredzu- tāpat nāk apdare, ja sienās nav plēves tad tā strēmelīte neko nelīdzēs.

Re: Logu montāža
Autors: lee ()
Datums: 30/10/2019 19:59

Ārējā lente domāta, lai samazinātu izolācijas - putu vai vates izpūšanu ar āra gaisu, jo nav pārāk reāli pilnīgi blīvu to mezglu izbūvēt it sevišķi, ja ir koka karkasa ēka ar kaut kādu plākšņu vai dēļu apšuvumu, apmetuma gadījumā pieļauju, ka lielas jēgas nav tikai lieks čakars it sevišķi, ja vēl iestrādā to loga pieslēguma profilu ar sietu, kuru pielīmē pie loga un saarmē ar pārējo apmetumu. No iekšpuses principā tas pats, ar apmetumu un akrilu pa stūri būs labi, bet tik līdz tam brīdim kamēr tas nav saplaisājis. Šīs lentes noteikti ir noderīgas un dod lielu labumu koka karkasu ēku gadījumā, jo tad ir savienojamas ar ārējiem vēja barjeras slāņiem un iekšpusē ar tvaika izolāciju. Bez tām lentēm praktiski nav iespējams izbūvēt energoefektīvas koka karkasa ēkas, jo tur laiž garām, ir taisīti blīvuma testi un ja lente ir sakrokojusies un nav labi pielīmēta laiž garām - birst siltuma centi un eiro pa šķirbām. Bet nu vienmēr jāatceras, ka baigi noblīvējot ir nepieciešama piespiedu ventilācija ar siltuma atgūšanu.

Iet uz lapu: Iepriekšējā12
Pašreizējā: 2 no 2


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
eCMTE

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.
Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727