UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 5 no 9
Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: khe ()
Datums: 03/03/2013 12:40

Tur gan tik 3gr starpība rezultātam istabā starp atstarojošo un nē.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 03/03/2013 18:21

Karstums mansardā ir atkarīgs no temperatūras diagrammas diennakts griezumā. Vienkāršojot - pa dienu ir +25 grādi un tā spīd savas 15 stundas, nakts 10 stundās būs +19 grādi... tad diennakts vidējā temperatūra 25*15+19*10/24 ~23,5 grādi... tas ir pie nosacījuma, ka saules radiācija papildus neuzsilda konstrukciju... tātad pat pie vislabākās izolācijas telpā bez speciāliem pasākumiem temperatūru zemāku par 23,5 grādiem dabūt nevar.
Pareizi projektējot... smags ( dakstiņa; velēnu) jumts, lieli caurvēdināmi bēniņi... iespēja neielaist saules radiācijas starojumu caur logiem telpās un intensificēta nakts vēdināšana ... varētu panākt to, ka telpas temperatūra būtu tuvu nakts minimumam +19 grādiem... bet neko vairāk.
Savādāk ir ja dienā +25 un naktī +5... tad varētu iegūt telpā ap +17 grādiem... taču rezultātā visu nosaka fizikas likumi, pareizs būvprojekts un kvalitatīva izpilde... manuprāt loģiskāt ir stāva pārsegumu ierīkot, kā apsildāmu grīdu, kur vasarā caur grīdā iebūvētām caurulēm laižot auksto ūdeni panākt telpas komfortu.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Cits Andris ()
Datums: 03/03/2013 21:53

Protams, jumts nav vienīgais ārējā siltuma uzņemšanas ceļš un es nesapņoju par 21C, pie āra temperatūras 30C un 10 stundām saules starojuma. Bet 25C būtu tomēr daudz daudz patīkamāki, nekā 28C. Pašlaik meklēju siltumu atstarojošos zem-jumta-plēvju variantus, taču pat to Braas Clima+ 2s pārdošanā neatrodu = cenu nekur neredzu. Kāds iepriekš ieminējās par to perforēto alumīnija folliju, tas būtu variants, bet neperforēta atstarojoša difūzijas vaļēja plēve man tomēr labāk patiktu.
No Tyvek atradu šādu reflektējošo un difūzijas vaļēju plēvi: DuPont™ Ty vek® Enercor® - atradu cenu 3.6EUR/kv.m. - sālīti liekas.
[construction.tyvek.de]

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: J ()
Datums: 03/03/2013 21:57

Nu saperforēta vēja plēve jau vairs nav vēja plēve... tas Tyvek Enercor varētu būt kas reālāks!

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Cits Andris ()
Datums: 03/03/2013 21:59

Nē nē, ieteikums tur bija vēja plēvei pa virsu saperforēta alumīnija follija.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: J ()
Datums: 03/03/2013 22:13

Skaidrs, tad varētu mēģināt pa virsu vēja plēvei likt piem. saperforētu Eltbar Alu

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Spuldzīte ()
Datums: 03/03/2013 23:50

divritenis ir jau izdomāts - ir difūzmembrānas ar IR atstarojošu slāni.

Teiksim Dupont enercor un airguard - vēja barjera un tvaika barjera, abas ar atstarojošo slāni.

Principā tvaicene ar alimīnija foliju ir arī daudz lētāki varianti, bet ārējā membrāna - nav tik izplatīta lieta.

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Cits Andris ()
Datums: 04/03/2013 16:27

Atradu savu sapņu dakstiņu:


BET, maita maksā 2.3EUR gabalā, tas protams ir pilnīgi garām.
Braas Tegalit Titan dakstiņš ar reflektējošām metāliskām daļiņām:

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: būvinženieris Ivars Brinkmanis ()
Datums: 04/03/2013 18:24

Bet varbūt lētāk mansardstāvā pie griestiem piestiprināt ar ūdeni dzesējamus alumīnija paneļus... nekā meklēt nezin kādu speciālu difūzijas membrānu... no jumta zemseguma vēdināšanas tā neatbrīvo tā vai tā...sliktākajā gadījumā uz jumta kores var nostiprināt perforētu cauruli, kurā laižot ūdeni tiek dzesēti dakstiņi...

Re: Jumta konstrukcija un karstums vasarā
Autors: Cits Andris ()
Datums: 04/03/2013 19:00

Es esmu konservatīvs, es labāk ierēķinu vienreizējus izdevumus, nevis maksāju par cirkulējošu ūdeni. Plus vēl ūdens dzesēšana pēc manas saprašanas ir gana sarežģīta lieta, jo jābūt labai regulācijai, kura neļauj rasties kondensātam pie dzesēšanas trubām.

Jā, par jumta laistīšanu esmu arī domājis. Taču man bail, ka tas var nepatikt jumta segumam. Metāla jumtam varbūt tā nebūtu problēma, bet kas notiek ar dakstiņu, kad tas ir sakarsis uz 80C un tam uzlej 10C aukstu ūdeni no akas - šķiet tas dakstiņam varētu nepatikt.

Gribu baltus dakstiņus, bet tādi nav. Varbūt jātaisa firma. Pieņemu pasūtījumus :-)

Netieku arī gudrs par siltumu atstarojošajām membrānām. Tās ir tāds retums, ka bail iegrābties. Laikam naudas taupīšanas nolūkā būs kaut kas vienkārši jāsameistaro ar to pašu atstarojošo plēvju(neelpojošo) perforēšanu.

Pašreizējā: 5 no 9


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 **    **        **  **     **  ********   **    ** 
 **   **         **  **     **  **     **  **   **  
 **  **          **  **     **  **     **  **  **   
 *****           **  *********  ********   *****    
 **  **    **    **  **     **  **         **  **   
 **   **   **    **  **     **  **         **   **  
 **    **   ******   **     **  **         **    ** 

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727