UZ SĀKUMU :: DISKUSIJAS :: SLUDINĀJUMI :: UZDOD JAUTĀJUMU

Ārdarbi :  Building.Lv Forums

Pašreizējā: 4 no 6
Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: AndrisL ()
Datums: 14/03/2013 13:37

Jautājums par trokšnaiņumu/skaļumu metāla jumtam: kur to mērā un cik dB ir liels?
Interesanti, cik lielu troksni dod pilošs lietus uz metāla palodzēm? Vai arī tādas palodzes klusuma mīļi neizmanto...

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Gints__ ()
Datums: 14/03/2013 13:57

Runājot par palodzēm - mājām taisa jumta pārkares un normālā laikā tās nodrošina to, ka lietus piles uz palodzēm netiek, vai arī tās, kas tiek, ir relatīvi maziņas. Lielā vējā tas mainās un tad jā - ir dzirdams, ka lietus bungo pa palodzēm. Nemāku teikt par decibeliem, bet tas ir dzirdami, tiesa gan diezgan reti un ne pārāk apgrūtinoši (vismaz man).

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: gints__ ()
Datums: 14/03/2013 14:03

Es starp Ruuki, Todi, Balexu un Avotiņiem izvēlējos Baleksu. Ruuki - labākais, bet attiecīgi arī klrietni vien dārgākais. Tode - nedaudz lētāks par Ruuki, bet neradās pārliecība, ka viņš par to Balexu būtu labāks.

Balex pirms gadiem 5 tika likts pirtij, un kaut kādi agriezumi ar fleksi vēl grieztām malām mētājās pie šķūņa pa zemi. Šo 4 gadu laikā stāvot zemē, ieaugušiem zālē nekas tam bleķim nebija noticis. Pati griezuma vieta protams bija aprūsējusi, bet nekāda vaina.

Es protams nezinu, kāds tagad ir tas Balex, un vai man lauku mājai tika uzlikts tāds pats kā tai pirtij (nu vizuāli prietams ir tas pats, bet kā mēs zinam tehnoloģiskos procesu var dažādi "nooptimizēt"), bet mājas jumtam liekot tas bleķis tika atvests ar uzdrukām lokšņu apaksā "made in Germanu" - kas arī, protams, nezinu cik liela taisnība.

Avotiņus neizvēlējos dēļ ne pārāk labajām atsauksmēm.

Sanāca baigā slavas dziesma Balexam (tur nestrādāju, % man nemaksā :)). Līdzsvaram gan varu piebilst, ka toties viņi mani pamatīgi izčakarēja ar savu akcijas piedāvājumu, kas gan nekādi nebija kritērijs izvēles izdarīšanai, un par kuru uzzināju tikai jau reāli pasūtot jumtu - "bonusa" grillu viņi man veda gadu bez pārspīlēšanas :)

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Alvisss ()
Datums: 14/03/2013 14:36

Ok, saprotu, ka filozofēšana ap un par skaļumu ir relatīva, to no argumentiem metu ārā.
Kā ar prognozējamo ilgmūžību? Ruukki saka, ka dodot 30gadu tehnisko garantiju, bet, ja kopšot, tad arī 100 gadus stāvēšot. Cik tas ticami, nezinu.
Šīferisti saka, ka "..kalpos 50 un vairāk gadu.."

Tiešām neviens nav ievērojis/zina kādu privātmāju ar bezazbesta šīfera jumtu?

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Jānissss ()
Datums: 14/03/2013 15:20

Esmu pamanījis, ka tagad Ruukki tieši ir akcija Monterejam - 4.09 par m2. Nezinu cik tas ir ilgi vēl, bet liekas, ka cena ir tīri tā neko, ņemot vērā, ka tas ir "dārgākais" jumts.

Par šīferi - zinu, ka to pārsvarā liek uz Holandē projektētām fermām, bet man vizuāli viņš ļoti nepatīk.

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Alvisss ()
Datums: 14/03/2013 16:03

Paldies Jāni, bet esmu lietas kursā par Ruukki akciju. Sākumā Ruukki tāme bija lētķa, bet tad piezvanīja Toode un pateica, ka pērkot pie viņiem, viņi uzsauc difūzijas membrānu. Ja izņem to no tāmes aŗā, tad Toode ir lētāka par 70 lvl.

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: udyd ()
Datums: 14/03/2013 19:57

ka saka skopais maksa divreiz, ja nem tad liek normalu bleki ar garantiju, nevis no kondzervu bundzu skarda taisitas loknes....

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Gints__ ()
Datums: 14/03/2013 23:16

> Tiešām neviens nav ievērojis/zina kādu
> privātmāju ar bezazbesta šīfera jumtu?
Ma pašam ir tāds:

[datubazes.wordpress.com]

Man jau liekas, ka vnk vajag pabraukāt pa jebkuru jauno ciematu un lielākā daļā gadījumu kāda būs. Par smukumu nesūdzos, tad jau drīzāk tās bitumena plāksnes ir krietni nesmukākas.
Nu, protams, jāatzīst ka šādu spilgtu domas lidojumu (man jau gribētos teikt ārprātu :) ) ar šīferi nepanāksi:
[ej.uz]

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Oijopciks ()
Datums: 15/03/2013 11:01

Par tām jumtu garantijām ir tā, ka pamatā tas, protams, ir mārketings. Bet, ja skatāmies pēc būtības, viss ir labi, kamēr nesākās kādi sū..., vai nu balē par daudz, vai nevienmērīgi, krāsa lobās utml. Un tad cilvēks meklē papīrus un sāk štukot, ka vajadzētu pacepties pie jumta piegādātāja. Ja jumts pirkts nesen, teiksim, gadus 2-5, tad gan jau problēmām būt nevajadzētu, ir kur zvanīt un kam paģērēt solīto kvalitāti.
Bet. Jumtu ražotāju (uzņēmumu) vecums Latvijā ir apmēram 5-10 gadi, viens otrs no tiem jau paguvis kādu reizi noiet uz grunti un atdzimt jaunā veidolā, un kas to zina, kādas ekonomiskās klizmas mūs vēl gaida nākotnē. No tāda kantora, pēc loģikas, gaidīt solīto 30 vai vairāk gadu garantijas nodrošinājumu ir naivi un muļķīgi.
Bet Ruukiem, ja nemaldos, ir apmēram pusgadsimts vai pat vairāk (sāka kkad 60-tajos), un uzņēmums pastāv vēl tagad. Jā, ciparā, es pieņemu, ir savus procentus 10 vai drusku vairāk dārgāks. Katram, protams, savs, bet es esmu gatavs piemaksāt, bet nu tad zinu par ko.

Re: Mainu jumtu, daudz jautājumu
Autors: Reno ()
Datums: 15/03/2013 11:23

O, Gint! prieks, ka atgādināji par Anša Liepas brīnummāju!
Paldies, atkal pavēmu!

Pašreizējā: 4 no 6


Jūsu Vārds: 
Jūsu E-pasts: 
Tēmas nosaukums: 
Aizsardzība pret mēstulēm:
Lūdzu, ierakstiet apakšā redzamo kodu! Tas ir tamdēļ, lai spameru boti automātiski neliktu iekšā visādu drazu.
 ********  ********         **  ********   ********  
 **        **     **        **  **     **  **     ** 
 **        **     **        **  **     **  **     ** 
 ******    ********         **  ********   ********  
 **        **         **    **  **     **  **        
 **        **         **    **  **     **  **        
 ********  **          ******   ********   **        

Portāls Building.Lv neatbild par ievietoto ziņu saturu, par ziņu saturu atbild to ievietotāji.




Redakcija:
building@latvijastalrunis.lv
+371 67770522
Klientu serviss:
serviss@latvijastalrunis.lv
tel. +371 67770711
fax +371 67770727