Skanstes nākotnes vīzijas zīmē šo rajonu kā modernās Rīgas centru

Skanste ilgi pastāvējusi līdzās Rīgas klusajam un vēsturiskajam centram, līdz galam neievērota un neatklāta. Vairāk nekā 100 gadus tā bija mazdārziņu teritorija, bet tā nevarēja turpināties mūžīgi. Laiki mainās, un pilsētai jāmainās tiem līdz. Pirmais impulss Skanstes laikmetīgajai pārdzimšanai bija 2006. gada Pasaules čempionāts hokejā un tā vajadzībām nepieciešamās multifunkcionālās halles celtniecība. Vēlāk Skanstes potenciālu sāka ievērot arvien vairāk uzņēmumu un investoru, un tā rezultātā praktiski vienas desmitgades laikā šis rajons ir ievērojami attīstījies, ir uzbūvētas daudzas modernas ēkas – sporta halles, bankas, biroju ēkas un mūsdienīgas daudzdzīvokļu mājas. Uz jautājumiem par Skanstes esošo situāciju, tuvākās nākotnes plāniem un tālākas nākotnes vīzijām atbildes sniedza Skanstes attīstības aģentūras valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Vanags.

Kāda ir Skanstes šībrīža situācija? Kādi šīs teritorijas attīstības, tās infrastruktūras uzlabošanas, dažādu objektu, ielu, ēku būvniecības u.c. darbi jau ir paveikti līdz šim?

Skanste ir līdz šim daļēji attīstīta Rīgas centra daļa, topošs Rīgas modernais centrs. Ja Vecrīga un Klusais centrs ir Rīgas vēsturiskais centrs, kur infrastruktūra un ēkas ir senas un tās ir vienkārši nepieciešams atjaunot, tad Skanstē – Rīgas modernajā centrā – var attīstīt tādas funkcijas, kas ir nepieciešamas galvaspilsētas konkurētspējai 21. gadsimtā. Skanstē līdz šim ir ieguldīti jau vismaz 245 miljoni eiro – Arēnā Rīga, Elektrum Olimpiskajā centrā, vairāku banku un uzņēmumu biroju ēkās, kā arī uzņēmuma „Merks” uzbūvētajos daudzdzīvokļu namos un gandrīz jau pabeigtajā plaša spektra izklaides centrā Hanzas Perons.

Līdz 2024. gadam privāto investīciju apjoms, ieskaitot jau līdz šim veiktās investīcijas, Skanstē sasniegs 800 miljonus eiro. Notiks gan vairāku biroju ēku (Elemental Skanste un New Hanza biroju ēkas), gan Rīgas konferenču centra un viesnīcas, gan daudzprofilu slimnīcas, gan dzīvojamo ēku, gan Sporta 2 kvartāla un citu objektu būvniecība. Tādēļ ir ļoti svarīgi, lai tiktu īstenoti Skanstē paredzētie infrastruktūras attīstības projekti – Skanstes revitalizācijas projekts, kas paredz jaunu ielu un lietusūdens apsaimniekošanas sistēmas un parka izbūvi, gan arī Skanstes tramvaja līnijas izbūve, kas nodrošinās daudz labāku sabiedriskā transporta pieejamību.

Patlaban sabiedriskos objektus Skanstē (Arēnu Rīga un Elektrum Olimpisko centru) apmeklē vairāk nekā 2 miljoni cilvēku gadā, Skanstē strādā vismaz 10 000 darbinieki, bet dzīvo – aptuveni  2 500 cilvēki. Paredzams, ka līdz 2024. gadam iedzīvotāju skaits pieaugs līdz 10 000, bet darbinieku skaits – līdz 25 000 cilvēku.

Kas nodarbojas ar Skanstes rajona attīstību? Kas par to ir atbildīgs?

Skanstes apkaimē darbojas vieni no nozīmīgākajiem nekustamā īpašuma attīstītājiem Latvijā – „Merks”, „Pillar”, „Kapitel”, „Hanner”, „NP Properties”, SWH biroji, kā arī parādās jauni attīstītāji, piemēram, lietuviešu attīstītājs „Capitalica”, kas nupat iegādājies zemi biroju celtniecībai. Attīstītāji ir izveidojuši partnerības organizāciju – Skanstes attīstības aģentūru, kas pārstāv apkaimes attīstības kopējās intereses.

Šībrīža situācija Skanstes rajonā – kādi attīstības darbi noris šobrīd, kas jau paveikts?

 Pēdējā laikā ir nodoti ekspluatācijā vairāki nozīmīgi objekti – Place Eleven biroju centrs 1500 darbiniekiem, Elektrum Olimpiskā centra jaunais Peldētapmācības centrs, dzīvojamo māju komplekss “Skanstes parks”, kā arī tuvojas noslēgumam Hanzas perona un SWH biroju rekonstrukcijas darbi.

Kas vēl tiek plānots tuvākajā laikā, kādi ēku un infrastruktūras būvniecības un labiekārtošanas darbi tiek plānoti? Vai tie iekļauj arī zemes atpirkšanu?

2019. gada sākumā paredzēti vairāku nozīmīgu ēku pamatakmens ielikšana – tostarp, New Hanza kvartāla un Elemental Skanste biroju ēkas, arī Sporta 2 kvartāla rekonstrukcijas. Līdz ar Skanstes revitalizācijas projekta īstenošanu, tiks uzsākta arī somu attīstītāja „KBO” dzīvojamo ēku kvartāla būvniecība, kas nodrošinās dzīvesvietu 4000 iedzīvotājiem.

Attīstītājs „Pillar” patlaban veic Hanzas Perona būvniecības darbus, kā arī New Hanza biroju un Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projektēšanas darbus. Nākamgad paredzēts pabeigt Hanzas Perona celtniecību un uzsākt New Hanza biroju kompleksa būvniecības darbus, kā arī lemt par Latvijas Laikmetīgās mākslas muzeja projekta īstenošanas iespējām.

Ko paredz Skanstes teritorijas attīstība ilgākā laika periodā? Vai esošās uzbūvētās vīzijas joprojām ir dzīvas? Pēc cik ilga laika tās varētu pārtapt realitātē?

Nozīmīga daļa Skanstē iecerēto projektu tiks īstenoti līdz 2024. gadam. Skanstes vīzija – Rīgas modernais centrs – tiek mērķtiecīgi īstenota un pakāpeniski pārvēršas realitātē.

 

 

 

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Lētākā privātmāja https://t.co/kI5IrXFdsK
About 4 hours ago
Re: Meklēju firmu: iebūvējamais skapis + reģipša sienu uzlikšana https://t.co/8yGGBt8Dia
About 15 hours ago
Meklēju firmu: iebūvējamais skapis + reģipša sienu uzlikšana https://t.co/s7Prgeg3yj
About 18 hours ago


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com