Eksperti: Ēku izolācijas materiālu ugunsdrošības noteikšanas metodes ir novecojušas

Nesenais ugunsgrēks Londonas daudzdzīvokļu ēkā ir aktualizējis debates par ugunsdrošību ēku fasādēs un ugunsdrošiem izolācijas materiāliem. Tie, kas ir pazīstami ar būvmateriālu ugunsdrošības testēšanu, nav tik pārsteigti par notikušo, jo speciālistu vidū jau iepriekš ir atzītas problēmas būvniecības materiālu testēšanas metodē, un šis jautājums jau pirms vairākiem gadiem iesniegts arī izskatīšanai Eiropas Komisijā.


Jaunajiem celtniecības produktiem, kas sastāv no vairākiem materiālu slāņiem, nav piemērojama ugunsdrošības klasifikācija, izmantojot pašreizējās ugunsizturības pārbaudes metodes. Jaunā Eiropas ugunsdrošības testēšanas metode fasādēm, kas tiek izstrādāta, balstās uz to pašu Lielbritānijas ugunsdrošības testu, saskaņā ar kuru šie jaunie izstrādājumi ir apstiprināti izmantošanai arī ēkās. Tas raisa jautājumu, vai nākotnē būs iespējams panākt pietiekami uzticamus rezultātus drošai būvniecībai.

Daudzkārt daudzslāņainu būvmateriālu, piemēram, Londonas torņu blokā izmantotā alumīnija kompozītmateriālu paneļa, kā arī alumīnija pārklājuma poliuretāna (PIR) izolācijas, ugunsizturības klasifikācija galvenokārt tiek balstīta tikai uz materiāla ārējā slāņa aizdegšanās un uguns izturības īpašībām. Šāds materiāls tiek testēts noteiktas uguns iedarbībā, taču šī testējamā uguns jauda ir tikai daļa no siltuma, kas izstarojas ugunsgrēka laikā un izplūst caur logu, kur tas saskaras ar fasādes materiāliem. Daudzslāņu fasādes materiāli ar labi degošu vidus materiālu, kurus pārbauda, ​​izmantojot pārāk mazu uguns iedarbību, var sasniegt valstu regulās zemāko pieļaujamo ugunsgrēka klasi (B-s1, d0). Tādējādi produkts, kas testos ir sasniedzis pieļaujamu klasifikāciju, tiek izmantots kā ugunsdrošs risinājums fasādes konstrukcijās, tomēr nelaimes gadījumā tieši nenotestētais materiāla vidus slānis radīs riskus. Praksē tikai izstrādājumos ar augstākajām ugunsgrēka klasēm (A1 un A2-s1, d0) visas sastāvdaļas un materiāla slāņus testē atsevišķi.

Eiropas Komisija patlaban izstrādā saskaņotu ugunsdrošības fasādes materiālu testēšanas metodi, kas balstās uz to pašu Lielbritānijas testēšanas metodi BS 8414-2: 2005, tomēr jomas eksperti atzīst, ka mūsdienu daudzslāņu izolācijas materiāli būtu jātestē un jāpārbauda tomēr pēc citām metodēm. Arī Eiropas siltumizolācijas ražotāja „Paroc” attīstības vadītāja Suzana Tykkä-Vedder ir norādījusi, ka diemžēl vecās uguns pārbaudes metodes nav izturējušas mūsdienu fasādes izstrādājumu attīstību, un šiem izstrādes noteikumiem nav citu iespēju, kā atsaukties uz ugunsgrēka klasēm saskaņā ar CE marķējumu, kas norāda uz preces atbilstību Eiropas Savienības prasībām. Tomēr jācer, ka drīzumā tiks ieviestas testēšanas metodes, kas ņems vērā to, ka fasādes izolācijā iekšējā materiāla īpašības mēdz būt daudz svarīgākas par virsmas materiāla īpašībām.
Kamēr jaunās testēšanas metodes vēl tiek tikai izstrādātas, katram pašam – projektētājam vai būvinženierim – nākas rūpīgi izvērtēt katra lietojamā materiāla īpašības un ugunsizturību.

Jānis Naglis, „Paroc” vadītājs
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
67375070

 

Līdzīgi raksti


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Beicēti dēļi - kā aizsargāt? https://t.co/HEZ2wehaS6
About 2 hours ago
Re: Risinājumi max siju garuma palielināšanai https://t.co/ujXwFMQ4gC
About 7 hours ago
Re: Beicēti dēļi - kā aizsargāt? https://t.co/m9zhgH2XDy
About 10 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker