Markīzes logiem, terasēm un verandām pret sauli un karstumu

Markīzes ir viegla un ērta fasādes konstrukcija, kuras galvenais uzdevums ir apēnot logu, balkonu vai terasi un aizkavēt karsto saules staru iekļūšanu telpās. Tās palīdzēs nodrošināt komfortu un patīkamu temperatūru ne vien telpās, bet arī āra kafejnīcā vai uz terases. Tirgū pieejami vairāki markīžu veidi, kas savā starpā atšķiras gan ar konstrukciju, gan pielietojumu. Tāpat markīzes iespējams aprīkot ar saules un vēja sensoriem, kas palīdz paaugstināt to efektivitāti un drošību.

Aizsargā no saules un karstuma

Līdzīgi kā fasādes žalūzijām, markīžu galvenais uzdevums ir aizsargāt no pārāk spilgtas saules gaismas un karstuma. Tās neļauj saules stariem nonākt telpā, tāpēc ir ievērojami efektīvāks līdzeklis komfortablas temperatūras uzturēšanai telpās vasaras laikā nekā jebkurš risinājums, kas izvietots telpu iekšpusē. Papildus markīzes var izmantot arī kā eksterjera elementu. Atkarībā no markīžu veida tās var lietot, lai apēnotu terasi un ierīkotu atpūtas vietu vai arī viegli saliekamas nojumes izveidei.

Uzstādot markīzes, jāņem vērā, ka tās nav piemērotas stipra lietus un vēja apstākļos. Izņēmums ir verandas markīzes un nojumes (pergolas), kuru konstrukcijas ir noturīgākas pret vēju.

Kādas markīzes izvēlēties?

Vasaras sezonā visaktuālākās ir logu, terases un verandas markīzes, kā arī nojumes, jo tās nodrošina ļoti labu saules aizsardzību.

Logu markīzes izmanto logu, balkonu un lodžiju apēnošanai. Tās ir salīdzinoši vieglas un nelielas konstrukcijas, kas efektīvi pasargā telpu no sakaršanas. Terases markīzes līdztekus iekštelpu aizsardzībai izmanto arī kā eksterjera elementu – kad markīze ir izbīdīta, zem tās var paslēpties no saules, arī atrodoties ārā. Terases markīzes pasargās arī no viegliem nokrišņiem. Abu pieminēto markīžu konstrukcija nav piemērota lielai vēja slodzei. Īpaši bīstams vējš ir terases markīzēm, jo to izmērs ir ievērojami lielāks.

Kā terases, tā logu markīzēm līdztekus vienkāršākiem modeļiem, kur audums ir atklāts, pieejami arī kasešu veida modeļi, kuros, markīzei atrodoties aizvērtā stāvoklī, audums tiek ietīts kasetē, tādejādi pasargājot to no putekļiem un nelabvēlīgiem laika apstākļiem, tā pagarinot auduma kalpošanas laiku.

Nojumes (pergolas) un verandas markīzes ir ievērojami noturīgākas pret vēju. Tās parasti izmanto āra kafejnīcām un ziemas dārziem. Verandas markīzes aizsargā pret sauli un karstumu, bet nojumes ir labs risinājums arī lietainam laikam.

Saules un vēja sensori drošībai un efektivitātei

Lai markīzes nodrošinātu efektīvāku aizsardzību pret sauli un ilgāk kalpotu, tās ieteicams aprīkot ar speciāliem saules un vēja sensoriem. Tas palīdzēs izvairīties no gadījumiem, kad telpas dienas gaitā ir pārkarsušas, jo nebija izvilkta markīze. Tāpat varēsiet justies drošāk, atstājot atvērtu markīzi, dodoties ārpus telpām saulainā dienā – palielinoties vēja stiprumam, tā aizvērsies.

Lai ierīkotu saules un vēja sensorus, markīzēm jābūt aprīkotām ar elektromotoru, kurā iebūvēts radio uztvērējs. ALANDEKO piedāvā izmantot kādu no SOMFY ražotajiem izstrādājumiem. Populāri ir trīs veidu sensori:

Saules sensors

Bezvadu saules sensors, kas seko saules gaismas intensitātei. Saulei sasniedzot ieprogrammēto intensitāti, tas izbīda markīzi, pasargājot mājokli no sakaršanas. Saules sensoru ziemas laikā viegli iespējams atslēgt ar pults palīdzību. Barošana no saules baterijas.

Funkcionāls un ekonomiski izdevīgs risinājums, jo nebūs jādomā par vadu instalēšanu un bateriju nomaiņu.

Saules un vēja sensors

Speciāla laika apstākļus kontrolējoša sistēma, kas nodrošina automātisku markīzes darbību arī saimnieku prombūtnes laikā. Kad saule logā sāk spīdēt pārlieku spoži, markīze automātiski izbīdās, savukārt, kad vējš kļūst bīstami stiprs un var salauzt markīzi, tā automātiski tiek aizvērta. Saules un vēja sensors īpaši izdevīgs tāpēc, ka pasargā mājokli no sakaršanas un markīzi no mehāniskiem bojājumiem.

Vēja sensors (vibrobox)

Vibrobox, kas darbojas ar baterijām un tiek piestiprināts pie markīzes priekšējā profila, lai uzraudzītu tās svārstības. Tiklīdz svārstības vējā pārsniedz pieļaujamo normu, markīze savelkas. Vēja sensors pasargā markīzi no mehāniskiem bojājumiem arī saimnieku prombūtnes laikā.

Logu markīzes

  

 

Izmanto skatlogu vai dzīvojamo ēku logu apēnošanai. Viegla konstrukcija, ērti regulējamas, gatavotas no impregnēta akrila vai poliestera auduma. Markīzes var sarullēt kasetē, kura tās pasargās no netīrumiem un nokrišņiem.

Terases markīzes

 

 

 

Izmanto lielu platību apēnošanai. Ieteicamas terasēm un āra kafejnīcām. Tās ir dekoratīvas, ēnu veidojošas savelkamās konstrukcijas.

Sānu markīzes

 

Viegla, kasetē savelkama konstrukcija, ko izmanto, lai paslēptos no zemu krītošiem saules stariem, kaimiņu skatieniem, piemēram, dzīvojot dvīņu mājās. Nodrošina privātumu un pasargā no neliela sānu vēja. Savilktā veidā noslēdzas kasetē, ziemā tā nav jānoņem.

Verandas markīzes

 

 

 

Paredzētas lielu stiklotu virsmu, jumtu sekciju, ziemas dārzu, terašu un vasaras kafejnīcu apēnošanai. Markīzēm izmanto akrila vai poliestera audumus. Motorizēta vadība.

Kurvju markīzes

 

 

Parasti izmanto sabiedriskajām un tirdzniecības vietām. Konstrukcija sastāv no alumīnija rāmja, kas pārvilkts ar impregnētu audumu vai speciālu plastikāta materiālu. Tās iespējams izgaismot, apdrukāt un izmantot kā reklāmas laukumus.

Kā darbojas markīzes motors? Skaties video šeit:

 

www.alandeko.lv

www.somfy.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio




Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Sagriezt el.sildpaklāju uz pusēm? https://t.co/0mkgvInnTs
About 4 hours ago
Re: Granulu kamīns ar centrālapkuri https://t.co/gzBK6vtBuA
About 6 hours ago
Granulu kamīns ar centrālapkuri https://t.co/V3BpLQVLTS
About 7 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com