Ilggadēja pieredze logu ražošanā - kvalitātes garants

Mūsdienu prasībām atbilstoša loga konstrukcija ietver daudz dažādas nianses un nosacījumus, kam ir būtiska loma ikdienas ekspluatācijā un ēkas kopējā uzturēšanā. Šādu logu ražošanu spēj nodrošināt uzņēmumi ar ilgstošu pieredzi tirgū, prasmi efektīvi reaģēt uz pārmaiņām tirgū un jauniem nosacījumiem būvnoteikumos, nodrošinot logu nemainīgu kvalitāti un tai nepieciešamās ražošanas iekārtas un tehnoloģijas.

Ja vēl pirms vairākiem gadiem, izvēloties logus, kā galvenais nosacījums klientiem dominēja cena, tad šobrīd par noteicošo kļūst kvalitāte un loga atbilstības rādītāji mūsdienu būvniecības prasībām. Turklāt, pateicoties plašajai informācijai, klienti kļūst arvien zinošāki. Tam piekrīt arī SIA „Sekura Stils” vadītājs valdes loceklis Oskars Dagilis, kura vadītais uzņēmums logu tirgū darbojas jau 18 gadus un ir viens no vecākajiem plastmasas logu ražotājiem Latvijā.

Ārēji vienādi, atšķirīgi niansēs

Neiedziļinoties plastmasas materiāla logu uzbūvē, ārēji tie lielākoties šķiet vienādi, tāpēc neizpratni var radīt jūtamās cenu atšķirības starp dažādu ražotāju un modeļu logiem. O. Dagilis uzsver, ka šodien logs vairs nav tikai norobežojošā konstrukcija ar mērķi nodrošināt telpās gaismu un sniegt vēdināšanas iespēju. Mūsdienu logs ir būtiska ēkas energoefektivitāti papildinoša konstrukcija ar noteiktiem veiktspējas parametriem – siltumizolāciju, gaisa caurlaidību, ūdens necaurlaidību un vēja slodžu izturību. Tas nozīmē, ka materiāliem, no kā izgatavots logs – profilu sistēmām, stiklojumam un furnitūrai, jāatbilst noteiktiem kvalitātes standartiem. Līdztekus ražotāji seko līdzi inovācijām nozarē un cenšas ieviest arvien jaunus logu konstrukcijas risinājumus. Piemēram. „Sekura stils” bija vieni no pirmajiem Latvijā, kas uzsāka sešu kameru profilu sistēmas KBE 88mm logu ražošanu, kas spēj nodrošināt siltumcaurlaidības koeficientu Uw līdz pat 0.8 W/m2K. Šobrīd šis logu modelis ir viens no siltākajiem tirgū.

Logu izvēlē dod priekšroku energoefektivitātei

Arī klienti kļūst arvien zinošāki un, izvēloties logus, ņem vērā loga energoefektivitātes rādītājus un to, cik liels palīgs logs būs siltuma taupīšanā un apkures rēķinu samazināšanā. O.Dagilis atzīst, ka liela loma sabiedrības izglītošanā līdz šim bijusi Latvijas Logu un durvju ražotāju asociācijai (LLDRA), kuras biedri ir arī „Sekura stils”.

Cīņa ar „lēto galu” turpinās

Tomēr, neraugoties uz plašo informācijas pieejamību, tirgū joprojām izdodas iekļūt nezināmas izcelsmes plastmasas logiem par neadekvāti zemu cenu. „Ir pircēju daļa, kas joprojām domā, ka „visi logi ir vienādi” un tā ir lēto logu piegādātāju mērķauditorija. Tikko klāt būs pirmais aukstums, logs parādīs savu „patieso” seju un saglābt kaut ko būs praktiski nereāli. Cilvēks zvanīs firmai, kas logus piegādāja, bet tā jau sen no tirgus būs pazudusi. Lētie logi ir īstermiņa bizness un, lai arī šādu piedāvājumu skaits ir samazinājies, pilnībā izskaust no tirgus tos nav iespējams, ” atzīst O.Dagilis, piebilstot, ka „laba prece nekad nebūs lēta”.Tik svarīgā ventilācija

Līdz ar jauno logu ielikšanu, aktualizējas jautājums par ventilāciju – logi sāk svīst, un telpās paaugstinās mitruma līmenis. Arī šī tēma ir daudz apspriesta un skaidrota, jo, ieraugot nosvīdušo logu, daudz nedomājot, akmens tiek mests logu ražotāja „dārziņā”. O.Dagilis atkārtoti uzsver, ka kvalitatīvi plastmasas logi ir pietiekami blīva un hermētiska konstrukcija, kas izslēdz nekontrolētas vēdināšanas iespējas. Tas nozīmē, ka līdz ar jauniem logiem telpā jāparedz papildu ventilācija. Jaunceļamajās ēkās tas paredzēts projektā, taču visbiežāk problēmas rodas padomju laikā celtajos dzelzsbetona daudzdzīvokļu namos. Ja dzīvoklī netiek izmantota piespiedu ventilācija, telpās veidojas paaugstināts mitrums, kas ar laiku var veicināt pelējuma veidošanos. Viens no risinājumiem ir ziemas vēdināšanas izmantošana, kas praktiski iespējama visiem plastmasas logu modeļiem, taču daudz labāku efektu nodrošina logi ar iebūvētu vēdināšanas sistēmu. Piemēram, „Sekura stils” savos logu modeļos piedāvā iebūvēt pašregulējošo vēdināšanas sistēmu REGEL-air. Tā nodrošina svaiga gaisa pieplūdi logam atrodoties aizvērtā pozīcijā un spēj nodrošināt gaisa apjomu līdz 5 m3/h. Šādu ierīci var uzstādīt arī jau iebūvētam logam, arī demontāža iespējama jebkurā brīdī, nebojājot loga konstrukciju.

Labākā reklāma – kvalitatīvi padarīts darbs

SIA „Sekura stils” dibināts 1997. gadā, kad brāļi Arnis un Oskars nolēma startēt šajā tirgus nišā. Uz sev piederošās zemes Ādažos atradās bijusī kolhoza fermas ēka, kas tika pārveidota atbilstoši ražošanas vajadzībām. „Iespējams, fakts, ka telpas un zeme bija mūsu pašu īpašums un mums nebija kredītu, bija viens no iemesliem, kas pasargāja no ekonomiskās krīzes triecieniem, kas smagi skāra būvniecības nozari pēc nekustamā īpašuma „buma” beigām,” spriež O. Dagilis.

Šobrīd ražotne atrodas tajās pašās telpās, kur pirms 18 gadiem, taču klāt nākušas jaunas tehnoloģijas un iekārtas. Patlaban uzņēmumā strādā 11 darbinieki. Viņaprāt, uzticama un strādātgriboša komanda ir viens no uzņēmuma panākumiem ceļā uz veiksmi. „Visa pamatā ir attieksme – ja algas tiek maksātas laikā, ja darba devējs pret darbinieku ir godīgs un darbaudzināšana nav bez pamata, tad cilvēks ir ieinteresēts strādāt un neiet prom. Lielākoties jau pārbaudes laikā top skaidrs, vai cilvēkam patīk tas, ko viņš dara, vai nē,” pieredzē dalās „Sekura stils” vadītājs. Viņa uzņēmumā kadru mainība 18 gadu laikā bijusi maza un vīri, kas šeit strādā, gadu gaitā kļuvuši par teicamiem profesionāļiem. Līdztekus plastmasas logiem „Sekura stils” izgatavo arī alumīnija konstrukciju logus un durvis, dažāda veida stiklotās konstrukcijas, bīdāmās stikla durvis un logus.

Latvijā ir desmitiem lielāku un mazāko logus ražojošu uzņēmumu un izvēlēties, kur pasūtīt logus, nav viegli. „Sekura stils” vadības pieredze liecina – vislabākā reklāma ir kvalitatīvi paveikts darbs. „Projektos parasti esam apakšuzņēmēji un zinām, ka celtniekiem ir svarīgi termiņi, lai varētu plānot un turpināt nākamos darbus. Mēs ar to rēķināmies un cenšamies visu izdarīt laikus un labā kvalitātē. Ja sadarbības partneri ir apmierināti, viņi izvēlas mūsu pakalpojumus nākamajiem projektiem vai iesaka mūsu uzņēmumu citiem,” stāsta O. Dagilis. Savukārt attiecībā uz privātajiem pasūtītājiem lielākoties jauni klienti izvēlas pasūtīt logus pēc kaimiņu vai draugu ieteikumiem. O.Dagilis saka: „Cilvēks savam mājoklim izvēlējies mūsu logus, pārliecinājies par to kvalitāti un labprāt dalās savā pozitīvajā pieredzē ar citiem. Labas atsauksmes – tas ir viens no panākumu stūrakmeņiem.”


Sekura Stils

ĀDAŽOS
(galvenais birojs un ražotne)
   
p/n Ādaži, m. “Meistari”, Ādažu novads, Rīgas rajons, LV-2164

Tālr./fakss: +371-67996060
Mob. tālr.: +371-29219070
   
E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Mājas lapa: www.sekura.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio
Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Ķēdes asināšana https://t.co/zA8PuXkWmh
About 6 hours ago
Re: Pamatu siltinašana ar putuplastu. https://t.co/26f7hSzLiX
About 9 hours ago
Re: vai uzskaites skaitītājs ( liekams uz DIN ) ir viedais? https://t.co/7fa56BYvh4
About 9 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Datums : 2018-05-10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker