Prasme uzklausīt klientus ir panākumu atslēga arī zāģmateriālu ražošanā

 

Zāģmateriālu ražošanas uzņēmums SIA "Lielanteni" atrodas Ogres novada Suntažos, 25 kilometrus no Ogres un 60 kilometrus no Rīgas. Uzņēmuma produktu klāsts ir visai plašs. ”Lielanteni” ražo visa veida skuju un lapu koku zāģmateriālus celtniecībai - dēļus, brusas, latas, līstes, sijas, spāres, lāgas arī apdares dēļus un grīdas dēļus. Produkcijas klāstā ir arī standarta un nestandarta koka paletes, ko uzņēmums piedāvā izgatavot pēc pasūtījuma, kā arī virpoti, impregnēti koka mieti. Tiek piedāvāta arī zāģmateriālu augstspiediena impregnēšana, kas nodrošina koksnes bioloģisko un uguns aizsardzību. "Lielanteni” garantē klientiem operatīvu pasūtījuma izpildi un produkcijas piegādi. Zāģmateriāli tiek ražoti tikai vietējam tirgum, bet paletes uzņēmums arī eksportē uz Eiropas Savienības valstīm.

"Lielanteni" darbu uzsāka 1996. gadā. Uzņēmuma vadītājs Āris Brants bija atguvis lauku īpašumu ar mežu, un bija jāizšķiras, kā to apsaimniekot. Izvēle krita par labu nelielas kokzāģētavas izveidei. Āris dibināja lauku saimniecību un iegādājās pirmo zāģi. Aroda prasmes tika apgūtas pašmācības ceļā. Līdzīgi deviņdesmitajos gados, pēc neatkarības atgūšanas, uzņēmējdarbību kokapstrādes jomā sāka daudzi. Tomēr atšķirībā no daudziem, "Lielanteni" ir veiksmīgi attīstījušies un auguši visā uzņēmuma pastāvēšanas laikā, arī krīzes gados uzņēmums, kaut lēnāk, tomēr auga. Šobrīd kokzāģētavā strādā ap 20 darbinieku.

Āris Brants atzīmē, ka krīzes gados svarīgi bija nepārtraukt ražošanu, un "Lielanteni" tas izdevās, pateicoties produktu diversifikācijai. Ja pieprasījums pēc būvniecības zāģmateriāliem gāja mazumā, tad taras dēļi joprojām bija aktuāli. "Kaimiņu kokzāģētava, krīzei pieņemoties spēkā un sarūkot pieprasījumam, pārtrauca darbu, atlaida darbiniekus, bet situācijai uzlabojoties mēģināja atsākt ražošanu, taču viņiem neizdevās ielēkt atpakaļ tirgū", atceras "Lielanteni" saimnieks. „Lai veiksmīgi konkurētu tirgū un kādus soļus spert, lai attīstītos, piesaistījām arī mārketinga speciālistu.”

Jautāts, kas ļāvis uzņēmumam būt stabilam tik daudzus gadus un nepārtraukti augt, "Lielanteni” īpašnieks Āris Brants saka, ka tā noteikti ir prasme uzklausīt klientus un precīzi izpildīt viņu vēlmes. Protams, uzņēmuma mājas lapā www.lielanteni.lv klienti var atrast produktu standarta piedāvājumu, tomēr ikviens klients var būt drošs, ka tiks uzklausītas viņa vēlmes un uzņēmums tās izpildīs visaugstākajā kvalitātē. Tieši individuālā pieeja klientam ir tā, kas raksturo uzņēmuma darbības stilu. "Mums klienti ir no Liepājas un Kolkas līdz pat Krievijas robežai, gan uzņēmumi, gan privātpersonas.

Viņi ir gatavi piemaksāt par ceļu, jo zina, ka mēs izpildīsim viņu vēlmes. Ir zāģētavas, kas mēdz atteikt klientiem, ja viņi nāk ar nestandarta vajadzībām. Mēs garantējam saviem klientiem ne tikai individuālu pieeju, bet arī produkcijas kvalitāti par atbilstošu cenu un spējam operatīvi pasūtījumu izpildīt un piegādāt." „Lielanteni” ir ražojis zāģmateriālus, piemēram, gliemežu audzētavai speciālu gliemežu audzēšanas vairogu izgatavošanai, "Lielanteni" zāģētie dēļi atrodami arī Ķemeru purva dabas takā un pat renovētajā Doma baznīcas jumta konstrukcijā.

Lai veiksmīgi konkurētu tirgū, uzņēmums visā tā pastāvēšanas laikā ir ieguldījis attīstībā, turklāt - neņemot kredītus, tikai pašu nopelnītos līdzekļus. Attīstībai izdevies piesaistīt arī Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus.

 

Izsludini savu konkursu !


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Malkas apkures katla jauda. https://t.co/UioQTNdRth
16 minutes ago
Re: Augsti gruntsūdeņi https://t.co/QmCtKFkjj5
About 2 hours ago
Re: Malkas apkures katla jauda. https://t.co/9ox6HCSxsW
About 3 hours ago


 

 

Aktuāla tēma

More Articles

 

Mēneša cilvēks

More Articles

Profesionāļu padomi

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Tērauda jumtu profili ir universāls materiāls, kas piemērots dažādiem objektiem, gan sabiedriskajā, gan privātajā sektorā. Profilētās tērauda...
Top.LV
eXTReMe Tracker