Kā savest kārtībā savas finanses pirms mājokļa iegādes

Agri vai vēlu lielākā daļa no mums vēlas tikt pie sava mājokļa. Ja nav paveicies ar turīgiem vecākiem, radiem vai augsti apmaksātu darbu, bieži nākas izvērtēt aizņemšanās iespējas.

Šobrīd kredītiestādes ir samērā pretimnākošanas un ir gatavas finansēt privātpersonas pie nosacījuma, ka klients ir gana uzticams. Lai bankas jūs uzskatītu par baltu un pūkaini ir svarīgi veikt vairākus svarīgus priekšdarbus.

Sāc plānot savlaicīgi

Klienti, kas piesakas liela apjoma, ilgtermiņa kredītiem tiek vērtēti daudz rūpīgāk nekā tie, kas izvēlas aizņemties nelielas summas īstermiņa vajadzībām. Bankām ierasta prakse ir prasīt klientiem iesniegt konta izrakstu par pēdējiem sešiem vai divpadsmit mēnešiem. Pievērs uzmanību savam konta stāvokli. Vai tajā neparādās nevēlami darījumi, kas var apdraudēt iespējas aizņemties vai paaugstināt kreditēšanas izmaksas? Ja nav steigas, parūpējies lai kontā nebūtu redzama informacija par dalību azartspēlēs vai lielu naudas summu atstāšanu bāros, naktsklubos vai tiem līdzīgās izklaides vietās.

Publiski pieejamā informācija liecina, ka arī ātro kredītu izmantošana (sk. mājaslapu) kredītiestāžu skatījumā tiek vērtēta negatīvi un var kalpot kā iegansts, lai atteiktu aizdevumu. Diemžēl tas attiecas arī uz situācijām, kad parādsaistības tiek izpildītas bez jebkādiem kavējumiem. Protams, regulāra mikro kredītu lietošana tiek vērtēta vēl negatīvāk, jo liecina, ka ikmēneša ienākumi ir pārāk mazi, lai segtu ikdienas vajadzības.

Pārbaudi savu kredītvēsturi

Jebkurš aizdevējs pirms piešķirt aidzdevumu pārbauda informāciju par klientu parādu vēstures datu bāzēs. Tur ziņas apkopo ne tikai kredītu kompānijas, bet arī mobilo sakaru, komunālo pakalpojumu sniedzēji un citi komersanti. Dati par saistību kavēšanas faktu uzglabā trīs gadus pēc pārkāpuma novēršanas fakta, t.i. parāda nomaksāšanas. Rezultātā maza neuzmanība vai aizmāršība var sabojāt kredītvēsturi uz vairākiem gadiem. Ja tuvāko gadu laikā plāno pirkt māju kredītā, parūpējies, lai visi rēķini tiktu nomaksāti laikus, jo pretējā gadījumā aizdevumu vari arī nesaņemt. Pārbaudīt informāciju par sevi ir iespējams internetā par nelielu samaksu vai pat bez maksas.

Saved kārtībā savus sociālos profilus

Mūsdienās jau ir ierasts, ka sociālie tīkli tiek izmantoti, lai ievāktu informāciju par cilvēkiem, kas pretendētu uz noteiktu vakanci. Samērā droši varam apgalvo, ka ziņas sociālajos tīklos varētu ievākt arī kredītiestādes, kas gatavojas izsniegt lielu aizdevumu. Šī iemesla dēļ ir vērts izvākt no sociālajiem tīkliem visas bildes, kur esi redzams vētrainā ballītā vai rīkojoties nepieklājīgi vai divdomīgi. Pat, ja tas nedos nekādu atdevi, mēģinot aizņemtos, tas tomēr var izrādīties noderīgi citās dzīves jomās, kas saistītas ar tavu publisko vai profesionālo darbību.

Nodrošini pozitīvu konta bilanci

Nav jēga mēģināt pirkt dzīvokli vai māju kredītā, ja nevari to atļauties. Pārbaudi, cik daudz naudas mēneša beigās atliek kontā. Ja redzi tikai nulli vai pat esi spiests aizņemties, tad ir mazas iespējas, ka aizdevējs izrādīs pretimnākšanu. Arī cilvēki, kas šobrīd īrē mājokli un ir izrēķinājuši, ka kredīta procentos maksātu mazāk nekā īres maksu, var būtiski palielināt savas iespējas aizņemties, ja nodrošina, ka kontā mēneša beigās atliek brīvie naudas līdzekļi. Būtiski, lai pozitīvā bilance būtu redzama ne tikai par pēdējo mēnesi, bet ilgākā laika periodā, jo klienta maksātspēja tiek vērtēta, skatoties datus ilgtermiņā.

Sakrāj pirmajai iemaksai

Praktiski visas kredītiestādes šobrīd pieprasa, lai aizņēmējs spētu finansēt 10 līdz 30 procentus no mājokļa iegādes vērtības. Ja tas jums šķiet nereāli, izvērtējiet pašu banku tirgotos īpašumus. Šādiem mājokļiem kredītiestādes nereti piedāvā pat 100% finansējumu, jo vēlas pēc iespējas ātrāk atbrīvoties no šāda apgrūtinājuma. Otra iespēja ir pieteikties ALTUM atbalsta programmai, kuras ietvaros jaunās ģimenes, speciālisti un vēl vairāku grupu iedzīvotāji var saņemt valsts galvojumu pirmās iemaksas apmērā.

Atrod galvotāju

Situācijās, kad aizdevējs piedāvā pārāk augstas procentu likmes vai nav gatavs sadarboties pārāk mazu ienākumu dēļ ir iespējams arī cits risinājums. Galvotāja piesaistīšana ir papildus garantija jeb nodrošinājums kreditoram. Piesaistot par galvotāju laulāto draugu, kādu no vecākiem, radiniekiem vai labu draugu ir iespējams tikt pie kredīta ar labākiem nosacījumiem. Būtiski šādās reizēs, lai galvotājs apzinās, ka saistības uz ko viņš parakstās nav tikai uz papīra, bet var būt arī reāli jāisteno. Šī iemesla dēļ, ja galvotājs nav reāli gatavs nomaksāt mājokļa kredītu, būtu labāk šādu slogu nemaz neuzņemties.

 

Autors: kredit.lv

 

Joomla SEF URLs by Artio


Notikumu kalendārs


Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

About 11 hours ago
Re: Terases grīdas konstrukcija https://t.co/pzx87pLPS5
About 11 hours ago
Re: Terases grīdas konstrukcija https://t.co/LpwAeGiJya
About 15 hours ago


Http://www.Rezervesdalas24.LV

Notikumu kalendārs

Pir Ot Tr Cet Pie Se Sv
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no madeinbaltic.com