Finanšu soļi, kas jāveic pirms hipotekārā kredīta ņemšanas

Daudzi cilvēki sapņo par savu mājokli. Tie, kuriem ir pieejami lieli uzkrājumi, mantojums, nauda no Somijas (rahaa netistä Suomi) vai cita veida kapitāls, šo sapni var īstenot bez liekām problēmām, taču lielākoties, cilvēkiem nākas ņemt hipotekāros kredītus, lai tiktu pie sava mājokļa.

Tās ir ļoti nopietnas ilgtermiņa finanšu saistības pret kurām jāattiecas ar lielu atbildības sajūtu. Paredzēt savu finansiālo situāciju desmitiem gadu uz priekšu ir ļoti grūti, tāpēc, pirms šāda kredīta ņemšanas ir jāveic daži finanšu soļi, lai nodrošinātos pret dažādām finanšu neveiksmēm. Skaidrojam, kādi finanšu soļi tad jāveic pirms hipotekārā kredīta ņemšanas.

Sakrājiet naudu pirmajai iemaksai un komisijas maksām

Vispirms jau ir nepieciešams izveidot uzkrājumu, lai varētu segt hipotekārā kredīta pirmo iemaksu, kā arī visus citus ar aizdevumu saistītos izdevumus. Daudzi potenciālie kredītņēmēji cenšas no šī soļa izvairīties, jo izveidot šādu uzkrājumu nav viegli. Nereti pirmā iemaksa sasniedz pat 30% no īpašuma kopējās vērtības, kas ir vairāki tūkstoši eiro. Lai nauda nebūtu jākrāj, nereti kredītņēmēji vienkārši paņem patēriņa kredītu vai citu mazāku aizdevumu pirmajai iemaksai. Ir bankas, kas šādu variantu pieļauj, ja vien kopējās kredītsaistības nepārsniedz konkrētu daļu no ienākumiem, taču tas ir ļoti riskanti. Pirmkārt jau tas nozīmē, ka jāatmaksā divi aizdevumi vienlaicīgi, kas nebūs viegli. Otrkārt, nespēja izveidot šādus uzkrājumus jau pašā pamatā liecina par to, ka veikt kredīta maksājumus būs problemātiski, jo no ienākumiem nekas daudz pāri nepaliek. Ja gribat ņemt hipotekāro kredītu, naudu pirmajai iemaksai vajadzētu krāt pašam.

Veidojiet uzkrājumus neparedzētām situācijām

Tālāk jāizveido uzkrājums arī neparedzētām situācijām. Ja jau pat naudu pirmajai iemaksai daudziem sakrāt ir grūti, tad vēl papildus uzkrājumu veido tiešām neliela daļa no kredītņēmējiem, taču tas ir ļoti būtiski, lai nodrošinātu iespēju segt hipotekārā kredīta maksājumus arī tad, ja rodas kādas negaidītas finanšu problēmas. Uzkrājumam vajadzētu būt vismaz trīs jūsu mēnešalgu apmērā, lai varētu nodrošināt esošo ienākumu apjomu vismaz šādu laika periodu. Tas palīdzēs bez problēmām turpināt maksāt kredītu arī tad, ja radīsies dažādi neparedzēti izdevumi vai īslaicīgi samazināsies ienākumi.

Diversificējiet ienākumus

Tomēr ar uzkrājumu vien ir par maz. Iekrājumu apjoms ir ierobežots. Ja radīsies problēmas, jūs šo naudu iztērēsiet un tās vairs nebūs, taču problēmas var būt arī ilgstošas. Piemēram, ja pazaudējat darbu, ir svarīgi, lai jums būtu vēl viens ienākumu avots un ienākumu plūsma pilnībā nepārtrūktu. Savus ienākumus var diversificēt vairākos veidos, piemēram, uzņemoties vēl vienu algotu darbu, izveidojot nelielu uzņēmumu, iznomājot īpašumus, saņemot dividendes no investīcijām utt. Patstāvīgi ienākumi palīdzēs pārvarēt arī ilgstošas finanšu problēmas un jums nebūs tik ļoti jāsatraucas par savām iespējām turpināt maksāt aizdevumu.

Apzinieties savas iespējas samazināt izdevumus

Vēl ļoti svarīgi ir arī prast taupīt. Parasti cilvēki par to sāk domāt tikai tad, kad problēmas jau ir uzradušās, bet par to vajadzētu padomāt jau laikus. Izpētiet savu naudas plūsmu un saprotiet, no kā jūs varētu atteikties tad, ja būtu tāda vajadzība. Izstrādājiet taupības plānu, ko vajadzības gadījumā uzreiz varēsiet likt lietā. Apdomājiet, kā varētu samazināt katru izdevumu kategoriju un no kā varētu atteikties pilnībā. Racionāli izveidots un rūpīgi apdomāts plāns būs daudz noderīgāks nekā steigā rasti risinājumi

Piesakieties kredītlīnijai

Visbeidzot, vajadzētu parūpēties arī par to, lai jums būtu iespējas izdevīgi aizņemties. Pat tad, ja ievērosiet visu iepriekš minēto, nav teikts, ka ar to būs gana. Problēmas var uzrasties viena pēc otras un tad var rasties nepieciešamība pēc aizdevuma. Ja ņemsiet aizdevumu brīdī, kad jūsu finansiālā situācija ne tuvu nav spīdoša, jums diez vai būs iespējams saņemt aizdevumu uz izdevīgiem nosacījumiem, tāpēc arī par kreditēšanas iespējām jāpadomā laikus. Labākais risinājums būtu pieteikties kredītlīnijai. Ar kredītlīniju ir iespējams aizņemties naudu noteiktā kredītlimita ietvaros, maksājot procentus tikai par aizņemto summu, turklāt kredītlīnija 24 stundas diennaktī jeb joustoluotto heti 24h nodrošina iespēju aizņemties. Arī procentu likmes kredītlīnijai ir zemākas un atmaksas termiņi garāki nekā ātrajiem kredītiem, tāpēc noteikti vajadzētu parūpēties par to, lai jums šis pakalpojums ir pieejams.

 

Joomla SEF URLs by Artio


No mūsu facebook


 


No mūsu twittera


 

Re: Vai kādam ir majaslapa/blog? https://t.co/FSU4GX9u0p
About 8 hours ago
About 17 hours ago
About 17 hours ago


 

Http://www.Rezervesdalas24.LV

Aktuāla tēma

More Articles

Mēneša cilvēks

More Articles

Foto

More Articles

Komercinformācija

More Articles

Profesionāļu padomi

Jaunākais no diy.lv

Jaunākais no madeinbaltic.com

Top.LV
eXTReMe Tracker